Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Kurulur?

Snapchatte-Grup-Sohbeti-Kurma-Nasil-Yapilir

Snapchat grup sohbetleri ile 100 kadar kişiyle bağlantı kurabilirsiniz. Bu sayede onlarla iletişim kurabilmek için telefon numarasını almanıza gerek kalmıyor. Aşağıda Snapchat grup sohbeti oluşturma işlemini nasıl yapacağınızı göreceksiniz.

Snapchat Grup Sohbeti Kurma

Grup sohbeti başlatmak için tek yapmanız gereken, akışınızın sağ alt köşesindeki sohbet simgesine dokunmak. Buradan “Yeni grup oluştur“u seçin ve sohbet etmek istediğiniz kişileri gruba ekleyin. Bu işlemden sonra gruptaki fotoğrafları ve sohbetleri anında göndermeye başlayabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz gruba bir ad atayabilirsiniz. Bu sayede grubu bulmak için zaman kaybı yaşamazsınız.

snapchat-bildirim-gitmeden-ekran-goruntusu-alma

Snapchat’te grup sohbeti oluştururken işinize yarayacak bazı ipuçları şunlardır:

  • Snapchat’te kurduğunuz grup sohbetinize bir isim atayın. Bu isim, hem sizin hem de arkadaşlarınızın grup sohbetini bulmasını kolaylaştıracaktır.
  • Snapchat grup sohbetinize bir simge ekleyin. Bu simge ile Snapchat grup sohbetinizi diğer sohbetlerden ayırmış olacaksınız.
  • Grup sohbetinize bir açıklama ekleyin. Ekleyeceğiniz açıklama, arkadaşlarınızın grup sohbetinin hangi konuda oluşturulduğunu bilmelerine yardımcı olur.
  • Snapchat grup sohbetiniz için gerekli izinlerini ayarlayın. Gruba yeni katılacak kişileri, grup sohbetini kimlerin görebileceğini ve grup sohbetinde kimlerin mesaj gönderebileceğini bu ayarlar üzerinden belirleyebilirsiniz.
  • Grubun mesajlaşma özelliklerini kullanın. Snapchat, snap gönderme, mesaj atma ve oyun oynama gibi grup sohbetlerinde kullanabileceğiniz pek çok özellik sunmaktadır.

Snapchat Grup Sohbeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu grup sohbetinde fotoğraf, video veya metin mesajı gönderebilirsiniz. Grup sohbetlerindeki tüm mesajlar 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Ancak grup oluşturulduktan sonra, isterseniz onları sonsuza kadar saklamak için ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Sohbeti oluşturduktan sonra, gruba sizinle ve gruptaki diğer kişilerle arkadaş olup olmadıklarına bakılmaksızın başka üyeler ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için grup sohbetini açın ve sol üst köşedeki Bitmojileri seçin. Orada sohbette olan kişilerin bir listesini göreceksiniz. Sonrasında tek yapmanız gereken “+Ekle“ye tıklayıp sohbete eklemek istediğiniz arkadaşınızın adını yazmak.

Grup sohbetinden çıkmak istediğinizde aynı sayfayı açın ve sağ üst köşedeki üç noktayı seçin. İlk seçenek olarak kırmızı renkte “Gruptan Ayrıl” seçeneğini görmüş olmalısınız. Burayı kullanarak gruptan çıkabilirsiniz.

Snapchat grup sohbetinde, görünen kişilerin adlını yazarak veya ‘@‘ yazıp kullanıcı adını seçerek bir grup üyesinden bahsedebilirsiniz. Gruptaki kişileri görüntülemek için bir arkadaşınızın isim balonuna dokunmanız yeterli. Eğer arkadaşınız olmayan birine dokunursanız, onu eklemek için karşınıza bir seçenek çıkar. Bu sayede arkadaş listenize yeni üyeler ekleyebilirsiniz.

snapchat-bildirim-gitmeden-ekran-goruntusu-alma-1

Olur da gruptan ayrılmak isterseniz, şunu bilmenizde fayda var: Grup sohbetinden ayrıldığınızda, gönderdiğiniz anlık görüntülerin ve mesajların hepsi kaybolur. Üstelik gruptaki başka birileri bunları kaydetmiş olsalar bile grup sohbetinden silinmiş olurlar.

Grubun ayarlarını güncellemek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız sırasıyla şu talimatları uygulayın:

  • Grup sohbetini açın.
  • Grup profilini açmak için üst kısımdaki grup sohbeti simgesine dokunun.
  • Üstteki üç nokta simgesine dokunun.
  • Güncellemek istediğiniz ayara dokunun.

Bazı Snapchat kullanıcıları, uygulamanın bu özelliğinden haberdar olmayabilir. Snapchat’te grup sohbeti kurmak, bazı zamanlarda hızlı iletişim kurabilmenin en iyi yollarındandır. Eğer bu makaleyi yararlı bulduysanız, arkadaşlarınızla paylaşarak onların da bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.