Snapchat Hızlı Ekle Nedir, Neye Göre Çıkıyor?

Snapchat, arkadaşlarınıza fotoğraf ve video göndermek için kullanabileceğiniz bir uygulama değildir. Bu uygulama da kullanışlı olabilecek birkaç başka özellik de bulunuyor. Zamanla insanların uygulamada yeni arkadaşlar edinmesini kolaylaştıran Snapchat, Hızlı Ekle adlı bir özelliği sunmaya başladı.

Snapchat Hızlı Ekle Nedir?

Snapchat hızlı ekle, mevcut arkadaşlarınızın kişilerine ve karşılıklı bağlantılarına göre eklemeniz için potansiyel yeni arkadaşlar öneren bir özelliktir. Tanıyabileceğiniz veya bağlantı kurmak isteyebileceğiniz kişileri önermek için bir algoritma kullanan Snapchat, bu önerileri Snapchat profilinizin “Hızlı Ekle” bölümünde gösterir.

Hızlı ekle özelliğine erişmek için kamera ekranını aşağı kaydırarak profilinizi açabilir ve ardından “Hızlı Ekle” bölümüne kaydırabilirsiniz. Oradan önerilen arkadaşların listesini görüntüleyebilir, isterseniz onları eklemeyi seçebilirsiniz. Önerilerin karşılıklı bağlantılara dayandığını unutmamalısınız. Bu sebeple önerilen kişiler tanıdığınız veya eklemek istediğiniz kişiler olabilir veya olmayabilir.

Snapchat hızlı ekle özelliği, kullanıcıların uygulamada yeni bağlantılar keşfetmelerine ve sosyal ağlarını genişletmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ancak kişisel olarak tanımadığınız kişileri eklerken gizliliğinizi ve kişisel bilgilerinizi korumayı unutmamalısınız.

Snapchat Hızlı Ekle Neye Göre Çıkıyor?

Snapchat’in hızlı ekle özelliği, mevcut kişilerinize ve karşılıklı bağlantılarınıza dayalı olarak potansiyel yeni arkadaşlar önermek için bir algoritma kullanır. Snapchat’te yeni bir hesap oluşturduğunuzda, uygulama cihazınızın kişilerine erişim izni isteyecektir. Bu da Snapchat’in kişi listenizi taramasına ve Snapchat hesabı olan fakat halihazırda telefonunuzun adres defterindeki diğer kullanıcıları belirlemesine olanak tanır.

Uygulama daha sonra mevcut kişilerinizin arkadaşları veya tanıdıkları olabilecek diğer kullanıcıları önermek için bu bilgileri kullanır ve onları profilinizin hızlı ekle bölümünde görüntüler. Algoritma, bu önerileri yapmak için ortak arkadaşlar, ortak ilgi alanları ve konum gibi faktörleri hesaba katar.

Hızlı ekle özelliğinin isteğe bağlı bir özellik olduğunu unutmamalısınız. Kullanıcılar böylelikle hesaplarının başkalarına önerilmesine izin verip vermemeyi seçebilirler. Ek olarak Snapchat kullanıcı gizliliğini çok ciddiye alır. Kullanıcı verilerini korumak ve önerilerin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için çeşitli önlemler kullanmaktadır.

Genel olarak hızlı ekle özelliği, Snapchat ağını genişletmek ve daha fazla kişiyle bağlantı kurmak isteyen kullanıcılar için yararlı bir özelliktir.

Snapchat Hızlı Ekle Kapatma

Snapchat hızlı ekle özelliğinde görünen profillerden pek hoşnut değilseniz merak etmeyin. Kendinizi Snapchat’teki hızlı ekle özelliğinden çıkarmanın bir yolu bulunuyor. Şimdi bunu nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

Profilinizi Snapchat’te hızlı ekle özelliğinden kaldırmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  • Snapchat uygulamasını başlatın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sol üst köşedeki Bitmoji‘nize dokunun.
  • Şimdi sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun.
  • Ayarlar’a geçtikten sonra “Beni Hızlı Eklede Gör” seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın ve onu seçin.
  • Seçeneğin işaretli olduğunu göreceksiniz; işaretini kaldırmak için kutucuğa tıklayın.

Bu işlem, Snapchat hesabınızın başkalarına Hızlı Ekle aracılığıyla önerilmesini engeller. Ancak bu özellik diğer kullanıcılar tarafından kullanılabilir olmaya devam edecektir. Hızlı ekleyi tamamen devre dışı bırakmak için Snapchat’in “Ayarlar” bölümünde “Hesap İşlemleri“ne gidin ve “Hızlı Ekle“yi tamamen kapatın.

Snapchat Hızlı Ekle Özelliğinden Gizlendi Ne Demek?

Snapchat hızlı ekle özelliğinden gizlendi“, başkalarının size Snapchat’teki hızlı ekle özelliği aracılığıyla önerilmesinin engellenmesi anlamına gelmektedir. Bu seçenek Snapchat ayarlarında bulabilir.

Snapchat hızlı ekle özelliğinden gizlenerek kişisel bilgilerinizi koruyabilir, yalnızca tanıdığınız kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıca Snapchat’teki etkinliğinizi de gizli tutmak isteyenler için de kullanışlı bir seçenek olacaktır.

Snapchat Hızlı Ekle Özelliğinde Kimse Çıkmıyor

Bazı kullanıcılar, Snapchat hızlı ekle özelliğinde kimseyi görememeye başladıklarını söylüyorlar. Bunun sebebi, Snapchat’te tüm hızlı eklemelerinizi kullandığınız ve gerçek arkadaşlarınızla etkileşimde olan yeni kişilerin hızlı eklemelerinizde ortaya çıkması için bir süre beklemeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Yani özelliğin tekrar işe yaraması için bir süre daha zaman geçmesini beklemelisiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Reddit Karma Nedir, Nasıl Kazanılır?