Tablet Şifre Kırma | En İyi 8 Yöntem

Şifresi unuttuğunuz bir tabletin şifresi nasıl kırılır sorusuna cevap mı arıyorsunuz? Sürekli olarak kullandığınız tabletin şifresini yakın zamanda değiştirdiyseniz, yenisini unutmuş olmanız son derece doğal. Aşağıda Android tabletlerin şifresini kırmak için kullanabileceğinizi en iyi yöntemleri göreceksiniz. Öncesinde birkaç önemli detaydan bahsetmek istiyoruz.

Tablet Şifresi Nedir?

Tablet şifresi, kullanıcıların tablete erişebilmek için belirli bir kod veya karakter dizisi girmesini gerektiren bir güvenlik özelliğidir. Bu şifrenin amacı tabletindeki kişisel verileri, hassas bilgileri veya uygulamaları yetkisiz erişimlere karşı korumaktır.

Tabletin işletim sistemine ve ayarlarına bağlı olarak şifre, PIN (kişisel kimlik numarası), desen, parmak izi veya yüz tanıma gibi biyometrik kimlik doğrulama gibi çeşitli biçimlerde olabilir. Kullanıcılar genelde ilk cihaz kurulumu sırasında veya ayarlar menüsünde şifreyi ayarlar ve istediği zaman değiştirebilir.

Özellikle hassas bilgilerinizi içeriyorsa veya işle ilgili amaçlarla kullanıyorsanız, yetkisiz erişimlere karşı riskini en aza indirmek için tabletiniz için güçlü ve benzersiz bir şifre seçmelisiniz.

Tabletin Unutulan Şifresi Kırılır mı?

İnsanların hatırlaması gereken birçok şifre vardır ve genellikle güvenliği sağlamak için bu şifreler karmaşıktır. Bu nedenle insanların zaman zaman şifrelerini unutmaları kaçınılmaz olabilir. Dolayısıyla insanlara şifresiz tablet kilidini açmalarına yardımcı olmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak her yöntem güvenli ve kullanışlı değildir. Bu nedenle tabletinizi kilitsiz açmanıza yardımcı olabilecek birkaç uygulanabilir yöntemi test ettik ve özetledik. Şimdi, tabletinizi şifresiz nasıl açabileceğinizi görelim!

Tablet Şifre Kırma Teknikleri

Bir tabletin şifresini kırmak için aşağıdaki programlardan biri aracılığıyla kullanabileceğiniz teknikleri sıraladık. Kısaca bahsetmek gerekirse:

 • Kaba kuvvet saldırısı: Bir kava kuvvet saldırısı, doğru karakter bulunana kadar olası tüm karakter kombinasyonlarını deneyerek şifreleri tahmin etme yöntemidir. Bir tablet bağlamında kaba kuvvet saldırısı, cihazın kilidini açmak için binlerce hatta milyonlarca şifre kombinasyonunu otomatik olarak denemek için yazılım kullanmayı içerebilmektedir. Bu teknik biraz zaman alıcı olsa da şfire yeterince karmaşık değilse etkili olabilir.
 • Sözlük saldırısı: Sözlük saldırısı, tahminler oluşturmak için sözlükte bulunan sözcüklerin listesini temel alan bir tür şifre kırma yöntemidir. Bu saldırı programı, sözcükleri tek tek deneyip doğru şifre bulunana kadar her bir şifreyi başkalarıyla karşılaştırır. Bu yöntem genellikle bir kaba kuvvet saldırısından daha hızlıdır ancak şifre bir sözlükte bulunan yaygın bir sözcük değilse daha az etkili olabilir. Bir tablet bağlamında şifreyi tahmin ederek cihazın kilidini açmaya çalışmak için bir sözlük saldırısı kullanılabilir.
 • Sosyal mühendislik: Sosyal mühendislik, şifre gibi gizli bilgileri kırmak için kullanılan bir tekniktir. Bir tablet bağlamında yaklaştığımızda sosyal mühendislik saldırısı, aldatma veya manipülasyon yoluyla kullanıcıyı şifresinden vazgeçmesi için kandırmayı içerebilir. Bu da bir müşteri destek temsilcisi gibi davranıp şifre istemek, tabletin oturum açma sayfası gibi görünen sahte bir web sitesi oluşturmak ve kullanıcıyı şifresini girmesi için kandırmak gibi birçok şekilde olabilir.
 • Keylogging: Keylogging, şifreler gibi bilgileri toplamak için bir kişinin tuş vuruşlarını yakalama yöntemidir. Bir tablet bağlamında yaklaşacak olursak keylogger saldırısı, şifreler de dahil olmak üzere kullanıcı tarafından yapılan her tuş vuruşunu kaydeden cihaza yazılım yüklemeyi içerebilir. Saldırgan daha sonra bu bilgileri alabilir, tablete veya diğer hesaplara yetkisiz erişim elde etmek için kullanabilir.

Tablet Şifre Kırma Yöntemleri

4ukey ile Tablet Şifre Kırma

Şifresini unuttuğunuz bir tabletin kilidini en kolay şekilde nasıl açabilmek için 4uKey’i kullanabilirsiniz. 4uKey, tabletinizdeki ekran kilidini kaldırarak Samsung ve diğer tüm Android tabletlere rahatlıkla erişebilmenizi sağlar. Ayrıca tablet için belirlediğiniz fakat unuttuğunuz deseninin kilidini de dakikalar içerisinde açabilir.

Aşağıda bir Samsung tabletin şifre olmadan nasıl açılacağına dair bir kılavuz bulacaksınız.

 • 4uKey’i bilgisayarınıza indirip yükleyin. Programı açtıktan sınra tabletinizi PC’ye bağlayın ve ardından ana ekrandan Ekran Kilidini Kaldır’ı (Remove Screen Lock) seçin.
 • Mevcut seçeneklerden ilkini, yani Ekran Kilidini Kaldır’ı seçin.
 • Şimdi tabletinizdeki tüm verileri silmek istediğinizi onaylamak için Başlat‘a (Start), ardından Evet‘e tıklayın.
 • Tabletinizin kurtarma moduna girmesini sağlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Son olarak işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra tabletinizin kablosunu bilgisayardan çekin. Ekran kilidinin kaybolduğunu göreceksiniz.

iMobie ile Tablet Şifre Kırma

iMobie, bir tabletin şifresini kırma konusunda size yardımcı olacak bir başka araçtır. Bu program ile bir tabletin şifresini kırmak için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza iMobie programını indirip yükleyin.
 • iMobie’yi başlatın ve USB kablosu aracılığıyla tabletinizi bilgisayarınıza bağlayın.
 • iMobie’nin ana arayüzünde “Ekran Kilidi Kaldırıcı” (Screen Unlocker) seçeneğine tıklayın.
 • Listeden tablet modelinizi seçip sonrasında “Başlat” (Start) seçeneğine tıklayın.
 • Tabletinizi kurtarma moduna almak için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Tablet şifresini kaldırmak için “Şimdi Kaldır” (Remove Now) seçeneğine tıklayın.

Artık yapmanız gereken tek şey, aracın işlemi bitirmesini beklemek.

EaseUS MobiUnlock for Android ile Tablet Şifre Kırma

Herhangi bir tabletin kilidini açmak için EaseUS MobiUnlock for Android adlı yazılımı kullanmayı da düşünebilirsiniz. Bu araç, Android 2.0 – 13.0 sürümüne sahip tüm tablet türlerini kilidini açabilen bir kilit açma aracı olarak kabul edilir.

Bu araç sayesinde ekran şifrelerini kilidini açabilirsiniz. Platform, dakikalar içinde ve doğrulukla ekran kilidini kaldırmanıza yardımcı olabilen gelişmiş algoritmalarla desteklenmektedir.

EaseUS MobiUnlock for Android’in temel özellikleri şunlardır:

 • Bu yazılım, Google hesabı veya herhangi bir şifre kullanmadan Samsung FRP kilidini kaldırmanıza yardımcı olur.
 • MobiUnlock’ı Xiaomi, Samsung, LG, Huawei, Vivo, Oppo, Sony, Techno ve daha fazlası gibi markalar dahil olmak üzere %99 Android telefonunda kullanabilirsiniz.
 • Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde bu aracı rahatça kullanabilirsiniz. Sonuçta, araç işlevlerini kullanmak için kolay ve basit araç gezinmeleri bulunur.
 • Platform, kilit ekranı PIN, desen, şifre, parmak izi ve yüz kilidi dahil olmak üzere tüm ekran şifre türlerini kaldırabilir.

Herhangi bir Android tableti kilidini açmak için karmaşık veya zorlayıcı olmayan bu basit adımları izleyin:

 • Adım 1: EaseUS MobiUnlock for Android‘i başlatın. Şifre olmadan Android kilidini açmak için arabirimden “Ekran Kilidini Kaldır” (Remove Screen Lock) seçeneğini seçin.
 • Adım 2: Telefonunuzun markasını seçin ve ardından ekran üzerindeki talimatları takip ederek telefonunuzu kilidini açın.
 • Adım 3: Adım adım kılavuzu takip ettikten sonra telefonunuzu başarıyla şifre veya diğer kilit ekran türleri olmadan kilidini açabilirsiniz.

dr.fone ile Tablet Şifre Kırma

Android tabletler, cihazınızı bilinmeyen davranışlardan korumak için bir desen güvenlik önlemi sağlar. Ancak Android tabletlerdeki desen kilidini kırmanın birçok yolu bulunuyor. Birçok Android forumunda bazı yorumcular, bir kişinin herhangi bir Google hesabı olmasa da Android tableti orijinal haline sıfırlamanın tek çözüm olduğunu iddia ediyor.

Bununla birlikte farklı araçla da bulunuyor; örneğin dr.fone. Bu araç ile Android tabletinizin ekran deseninin kilidini açabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

Aracı başlatın ve Android tabletinizi bağlayın

Ekran kilidi desenini kaldırmaya başlamak için, aracı bilgisayarınıza indirin ve başlatın. Verilen tüm araçlar arasından ‘Ekran Kilidi Açma‘ (Screen Unlock) seçeneğini seçin. Şimdi Android tablet cihazınızı bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Ardından araçtaki ‘Android Ekran Kilidini Aç‘ (Unlock Android Screen) seçeneğine gidin.

Android cihaz modelini seçin

Farklı telefon modelleri, farklı kurtarma paketlerine sahiptir. Bu sebeple cihazınız için doğru telefon modelini seçmek çok önemli bir adımdır. Desteklenen tüm modellerin verilen listesine göz atın ve doğru olanı seçin.

İndirme moduna girin

Android cihazı İndirme moduna almak için ilgili araçları kullanın.

Kurtarma paketi ve ekran kaldırma

Kurtarma paketini aldıktan sonra ‘Şimdi Kaldır‘ (Remove Now) seçeneğini seçin. Cihazdaki verilerinize herhangi bir zarar gelmeden ekran kilidiniz kaldırılacaktır. Artık herhangi bir ekran kilidine girmeden cihazınıza erişebilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama ile Tablet Şifre Kırma

Bilgisayarınıza herhangi bir uygulama indirmeden, şifresiz bir şekilde tablet kilidini açmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Tabletinizin şifresini unuttuğunuzda, ekran kilidi şifresi dahil tüm verileri cihazdan silerek tabletinizi fabrika ayarlarına sıfırlayabilir, böylelikle tabletinizin kilidini açabilirsiniz. Biraz karmaşık görünse de şifre olmadan tabletin kilidini açmak için kesinlikle işe yarayacaktır.

Tabletinizi şifresiz şekilde sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Güç düğmesine basılı tutarak tabletinizi kapatın.
 • Tablet kapalı olduğu sırada güç ve ses açma düğmesine aynı anda basılı tutun.
 • Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
 • Kurtarma moduna geçtikten sonra menüde gezinmek için ses düğmelerini kullanın. Güç düğmesini kullanarak da “Verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin.
 • Onaylamak için Evet‘i seçtikten sonra kurtarma menüsüne geri dönerek “Sistemi şimdi yeniden başlat“ı seçin.
 • Son olarak tabletin açılmasını bekleyin. İşlem sonlandığında artık tabletinizin ekran şifresi istemediğini göreceksiniz.

Google Hesabı ile Tablet Şifre Kırma

Google hesabı ile yalnızca e-posta gönderip almakla kalmayıp aynı zamanda tabletinizi şifresiz nasıl açacağınızı çözmek için de kullanabilirsiniz. Bu biraz garip gelse de tamamen doğru.

Android tabletinizde şifreyi girdiğiniz sırada en fazla beş kez yanlış desen çizmenize izin verilir ve altıncı kez yanlış şifre girmeye çalıştığınızda “Şifrenizi beş kez yanlış çizdiniz. 30 saniye içinde tekrar deneyin” şeklinde bir mesaj alırsınız. Şimdi aşağıdaki adımları izleyerek Google hesabı aracılığıyla tabletinizi şifresiz nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz.

 • Adım 1: Tabletinizde yanlış desen beş kez çizdikten sonra, kilidin altında bulunan “Deseni/Şifreyi Unuttum” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 2: Ardından tabletinizi kilidini açmak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin, ardından “Giriş Yap” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Burada bir ekran kilidi ayarları sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfadan Android tabletiniz için ekran desenini kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Son olarak şifrenizi sıfırlayıp yeni şifrenizi belirleyerek Android tabletinizi kilidini açabilirsiniz.

Android Aygıt Yöneticisi ile Tablet Şifre Kırma

Tabletinizin şifresini cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamadan da kırabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu konuda Google’ın Android Aygıt Yöneticisi adlı güvenlik özelliğinden faydalanacaksınız. Bu özellik, çalınan Android cihazları bulmak ve erişime kapatmak için kullanılsa da sıfırlama işlemi için de kullanılabilir. Burada temel konu, tablete giriş yapmak için kullandığınız Google hesap kimliğinize dair bilgilerin elinizde olmasının gerekmesi.

Bu bilgi elinizdeyse, Android Aygıt Yöneticisi aracılığıyla şifre olmadan tabletin kilidini açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

 • Google Cihazımı Bul sayfasına gittikten sonra Google hesabınızla oturum açın.
 • Kullanılabilir cihazlar listesinden şifresini kaldırmak istediğiniz tableti seçin.
 • Şimdi “CİHAZI SİL“i seçin. Ardından onaylamak için tekrar “CİHAZI SİL“e tıklayın.
 • Google, bu esnada hesabınıza air şifreyi girmenizi isteyebilir. Bunu da hallettikten sonra Sil’e tıkladığınızda tabletiniz sıfırlanmış olacaktır.

Samsung Tablet Şifre Kırma | Find My Mobile

Samsung marka tabletinizin şifresini unuttuysanız, sıfırlamak için Find My Mobile‘ı kullanabilirsiniz. Samsung tarafından geliştirilen bu özellik, tıpkı Google’ın Find My uygulaması gibi çalışmaktadır. Şifresiz bir şekilde Samsung tabletin kilidini nasıl açmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ancak yöntemin işe yaraması için tablette daha önce Samsung hesabınızla oturum açmış olmanız gerekiyor.

Bu gereksinimi karşılıyorsanız, şifresini unuttuğunuz Samsung tablete erişebilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • Bir telefon veya bilgisayar üzerinden Samsung Find My Mobile‘ı ziyaret edin.
 • Şimdi kilitli tablette kullandığınız Samsung hesabınızla oturum açın.
 • Kilidi açmak gereken tableti seçip sonrasında “Kilidi Aç” (Unlock) seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi ekranın alt kısmında bulunan “KİLİDİ AÇ” (UNLOCK) düğmesine tıklayın.
 • Son olarak Samsung hesabınızı ve şifrenizi tekrar girip sonrasında “İleri” (Next) simgesine tıklayın. Bu işlemle birlikte tabletinizdeki şifreyi kaldırmış olacaksınız.

Bu yöntemlerle bir tabletin şifresini kırabilirsiniz. Bazı yöntemlerde tabletinizi sıfırlama yoluna gideceğiniz için içindeki bilgilerin silineceğini unutmayın. Bu sebeple seçiminizi buna göre yapmalısınız.

Tabletin Şifresini Neden Kıramıyorum?

Eğer tabletinizin şifresini kırma konusunda bir sorunla karşılaşıyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir.

Olası yaygın nedenlerden bazıları şunlardır:

 • Yanlış Şifre/PIN/Desen: Bu muhtemelen en yaygın nedenlerin başındadır. Doğru şifreyi, PIN’i veya deseni girdiğinizden emin olun. Eğer şifrenizle ilgiliyse büyük harf kilidinin kapalı olduğundan emin olun.
 • Yazılım Sorunu: Bazı durumlarda yazılım sorunları, tabletinizi kilitlemekte geçici sorunlara neden olabilir. Tabletinizi kapatmak için güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak yeniden başlatmayı deneyin, ardından birkaç dakika bekleyin ve tekrar açın.
 • Güncel Olmayan Yazılım: Güncellenmemiş yazılım, uyumluluk sorunlarına ve kilitleme sorunlarına yol açabilir. Tabletiniz için mevcut yazılım güncellemelerini kontrol edin ve bunları yükleyin.
 • Donanım Sorunu: Çok fazla görülmemekle birlikte, hatalı bir parmak izi sensörü veya güç düğmesi gibi bir donanım arızası da tabletinizi kilitlemenizi engelliyor olabilir.

Sorunu gidermek için yapabileceğiniz bazı şeyler ise şunlardır:

 • Harici Bir Klavye Bağlayın: Eğer şifreyi/PIN’i ekranda yazmakta sorun yaşıyorsanız, harici bir klavye bağlamayı deneyin ve şifreyi oraya girmeyi deneyin.
 • Güvenli Mod: Birçok tabletin güvenli bir modu vardır, bu mod belirli uygulamaları ve özellikleri atlar. Tabletinizi güvenli moda almayı deneyin ve o zaman kilidini açıp açamadığınızı kontrol edin. Bu, sorunun belirli bir uygulama ile ilgili olup olmadığını teşhis etmeye yardımcı olabilir.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırlama: Tüm verilerinizi silecek bir çözüm olarak fabrika ayarlarına sıfırlama, tabletinizin kilidini açmanıza engel olan yazılım sorunlarını düzeltebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Bunlar dışında başka çözümleri denediniz mi? Ne tür çözümleri denediğinizi bize bildirirseniz, çabalarınıza dayanarak ek önerilerde bulunabiliriz.

Tablet Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Şifresini kırdığınız tabletinize eriştikten sonra yapmanız gereken ilk şey, cihazınıza bir şifre atamaktır. Bu sebeple mevcut şifrenizi yenisiyle ve olabildiğince zor fakat aklınızda kalacak şekilde değiştirmek için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

 • Tabletinizden Ayarlar uygulamasını açın.
 • Şimdi Güvenlik veya Ekranı kilitle seçeneklerinden birini arayın ve bulduktan sonra üzerine dokunun.
 • Mevcut ayarlarınıza bağlı olarak devam etmek için mevcut şifrenizi veya PIN’inizi girmeniz istenebilir.
 • Ardından Şifreyi değiştir veya PIN değiştir seçeneğini arayıp bulduğunuzun üzerine dokunun.
 • Geçerli şifrenizi veya PIN’inizi (istenirse) girin ve ardından onaylamak için yeni şifrenizi veya PIN’inizi iki kez girin.
 • Bazı cihazlar desen, PIN veya şifre gibi belirli bir şifre türü seçmenizi gerektirebilir. Yeni şifrenizi tercihinize göre ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Yeni şifrenizi veya PIN’inizi ayarladıktan sonra değişiklikleri kaydedin.

Tabletinizin güvenliği açısından en çok kullanılan şifreler veya basit kalıplar kullanmaktan kaçınmalı, bunun yerine benzersiz bir şifre kullanmalısınız. Ayrıca cihazınızın kilitlenmesini önlemek için yeni şifrenizi veya PIN’inizi hatırlayabileceğiniz şekilde seçmekten ve güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olmalısınız.

Tabletimin Şifresini Unutmayı Gelecekte Nasıl Önlerim?

İleride tabletinizin şifresini unutmamak için aşağıdaki önlemleri almayı düşünebilirsiniz:

 • Şifre yöneticisi kullanın: Şifre yöneticileri, tüm çevrimiçi hesaplarınız için güçlü, benzersiz şifreler oluşturmanıza ve bu şifreleri saklamanıza yardımcı olan programlardır. Bu sayede birden çok hesap için aynı şifreyi kullanmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca bu programlar ile şifrelerinizi hatırlamanız da kolaylaşacaktır.
 • Biyometrik kimlik doğrulamayı kullanın: Pek çok modern tablet, parmak izi tarayıcı veya yüz tanıma gibi biyometrik kimlik doğrulama seçeneklerine sahiptir. Bu yöntemler, geleneksel şifrelerden daha güvenli ve kullanımı daha kolay olabilir.
 • Şifrenizi bir yere not edin: Son olarak şifrenizi unutmaya yatkın birisiyseniz, şifrenizi güvenli bir yere yazmak hatırlamanıza yardımcı olabilir. Fakat şifrenizi güvenli bir yerde ve yabancı kişilerden uzak tuttuğunuzdan emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Tabletimin saldırıya uğramasını nasıl önleyebilirim?

 • Güçlü ve benzersiz bir şifre kullanın.
 • İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
 • Tabletin işletim sistemini ve yazılımını güncel tutun.
 • Güvenilmeyen kaynaklardan yazılım veya uygulama indirme konusunda dikkatli olun.
 • Güvenilir bir antivirüs programı kullanın.

Tablet şifresi kırılırsa ne yapmalıyım?

 • Tabletinizin şifresini hemen değiştirin.
 • Tablette sizin dışınızda gelişen herhangi bir etkinlik olup olmadığını kontrol edin.
 • Tabletin işletim sistemini ve yazılımını güncelleyin.
 • İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
 • Tabletteki tüm verileri silmek için fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünün.

Tabletim için güvenli bir şifreyi nasıl seçerim?

Tabletinizin şifresini belirlemek için harflerden, sayılardan ve sembollerden oluşan bir kombinasyonu kullanın. Adınız veya doğum tarihiniz gibi kişisel bilgileri kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Ayrıca aynı şifreni birden çok hesapta kullanmamaya özen gösterin.

Daha Fazla İçerik
Valorant Anlık Oyuncu Sayısı Ne Kadar? (2024)