Telefon Numarasından Spotify Hesabı Nasıl Bulunur?

Spotify, en popüler müzik platformlarından birisidir. Böyle olmasının arkasında ise elbette bazı gerekçeler var. Spotify’dan önce müzik platformları genellikle kullanıcıları üzerinde fazla bir etki yaratmıyordu. Hatta Apple Music’in bile pek bir kişiliğinin olmadığını söyleyebiliriz. Ancak Spotify, kendisini Z kuşağı arasında popüler hale getirmeyi başardı. Örneğin Snapchat’in diğer müzik akışı hizmetlerinden ayrılmak için denediği birçok özellik ve teknik var. “Senin İçin” çalma listelerinin hoş bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Spotify, diğer tüm uygulamalardan sıyrılarak “özelleştirmelerin” kralı olma özelliğine sahip. Benzer şarkıları önermekten türlerine göre çalma listeleri oluşturmaya kadar, aradığınız her şeyi size sunabiliyor. Bunun dışında en çok dinlediğiniz şarkıları içeren çalma listeleri ve geçmişte sevdiğiniz şarkıları içeren çalma listeleri bile var.

Spotify’da bir kullanıcının karşılaşabileceği tek sorun, premium sürüme sahip değilse karşılaştığı reklamlardır. Reklamlar, Play Store/App Store’daki çoğu uygulamanın büyüyememesinin nedenlerinden biridir. Spotify’ın zekice hareket ederek başarılı hale gelmesini sağlayan yer de burasıdır. Spotify’ın reklamları, insanları rahatsız etmeye yetecek kadar aralıklı ancak sinirlendiren bir yapıda değil. Kullanıcılar isteyerek bir premium üyeliğe geçerler.

Toparlamak gerekirse Spotify, arkasında oldukça zeki bir ekibin yer aldığı müzik platformudur. Peki burada, yalnızca telefon numarasını bildiğiniz bir kişinin hesabını bulabilir misiniz? Şimdi bunu nasıl yapabileceğinize bir bakalım.

Telefon Numarasından Spotify Hesabı Bulma Yolları

Telefon numarasıyla Spotify’da birini nasıl bulabileceğinize dair ilk sorunuza öncelikle yanıt verelim; maalesef bunu yapamazsınız. Spotify, insanların birlikte müzik keyfi yapmasına olanak tanıyan harika bir platform olabilir fakat hala bir sosyal medya platformu değildir.

Spotify’da birini bulmanın tek yolu, kullanıcı adından faydalanmaktır. İronik olan kısım ise neredeyse hiç kimsenin Spotify kullanıcı adını gerçek adı olarak kullanmamasıdır. Bu da Spotify’da birini bulmayı neredeyse imkansız hale getirmektedir.

Spotify’da birini bulmanın iki olası yolu vardır. Size pek mantıklı gelmeyebilir fakat yine de bunlardan bahsedeceğiniz çünkü aradığınızı bulmanızı sağlayabilirler.

Direkt Olarak Kullanıcılara Sorun

Eğer Spotify kullanıcısını kişisel olarak tanıyorsanız ve yakınsanız, bu yöntem tam size göre. Onlara müzik zevklerini beğendiğinizi ve göz atmayı çok istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Müzik severlerin müzikten daha çok sevdiği tek şey, müzik zevklerinin başkaları tarafından sevilmesidir. Bunu bir kez söylemek, onların kalbine dokunmak için yeterli olacaktır. Örneğin onlara çalma listelerini görmek istediğinizi söyleyebilir ve bu süreçte kullanıcı adlarını kontrol edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarını, Özellikle de Instagram Hikayelerini Kontrol Edin

Bu seçenek sizi mutlak sonuca ulaştırmayabilse de işe yarayabilir. Bir kullanıcı müzik dinlemeyi seviyorsa, birçok müziksever gibi Instagram hikayesinde çalma listelerinden birini paylaşmış olabilir.

Bazı kullanıcılar, Spotify’da paylaştığı şarkıları öne çıkanlarda saklarlar. Bu durumda tek yapmanız gereken şey, kişinin çalma listelerini kontrol etmek.

Açıkçası bu konuda başarılı olduğunu iddia eden pek çok üçüncü taraf araçla karşılaşabilirsiniz. Fakat bunların çoğunluğunun ticari kaygılar güden, istediğiniz bilgiye ulaşmanızı sağlamayacak türden araçlar olduğunu unutmayın. Biraz demode bir yaklaşım olsa da en iyisi, kişilere doğrudan sormaktan geçiyor.

Ortak Arkadaşınızdan Rica Edin

Spotify hesabını bulmak istediğiniz kişiyle ortak bir arkadaşınız var mı? Eğer varsa bu kişilerin birbirlerini Spotify’da takip etmeleri olasılık dahilindedir. Dolayısıyla yapabileceğiniz son şey, ortak arkadaşınıza danışarak ona durumu izah etmenizdir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Klasör veya Dosya Başka Bir Programda Açık Olduğundan Eylem Gerçekleştirilemiyor Hatası Nasıl Düzeltilir?