Telefon Takip Engelleme Programı | En İyi 8 Seçenek

Dünya genelinde internet kullanımının artmasıyla birlikte çoğumuz, zamanımızın büyük kısmını çevrimiçi olarak geçiriyoruz. Ancak tüm çevrimiçi bilgilerinizin güvende olup olmadığını biliyor musunuz? Örneğin internette herhangi bir ürünü ararken, satın almak istediğiniz ürünü gösteren bir tür açılır pencere görmüşsünüzdür. Bu, sizin haberiniz bile olmadan izlendiğiniz anlamına gelir.

Çevrimiçi geçmişinizin güvenli olmasını sağlayacak birçok telefon takip engelleme programı bulunmaktadır. Bu makalede, iPhone veya Android cihazlar için en popüler takip engelleme programı önerilerimizi göreceksiniz.

Telefon Takip Engelleme Programları | iPhone

iMyFone AnyTo

iMyFone AnyTo, iPhone kullanıcıları için geliştirilen, GPS konumlarının anında herhangi bir yer olacak şekilde değiştirilmesini sağlayan en iyi konum değiştirme araçlarından biridir. Bu program, konum tabanlı AR oyunlarıyla birlikte WhatsApp, Facebook gibi sosyal medya platformları ile çalışabilmektedir.

iMyFone AnyTo ile aslında olmadığınız bir yerdeymişsiniz gibi göstermek için konumunuzu değiştirebilir ve herhangi birinin sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. iMyFone AnyTo, iOS 17 dahil olmak üzere çoğu iOS sürümüyle geniş ölçüde uyumludur.

iPhone’unuzda kimsenin cihazınızı takip etmesine izin vermeyecek bir anti izleme yazılımı olarak kullanmak üzere “Teleport Modu”nu ayarlamak için şu adımları izlemelisiniz:

  • iMyFone AnyTo’yu PC/Mac’inize indirmek için şuradaki bağlantıya tıklayın ve ardından kurup açın. Sonrasında ilk sayfada görünen “Get Started” seçeneğine tıklayın.
  • Lightning kablonuzu alın ve bunu kullanarak iPhone’unuzu PC/Mac’e bağlayın. Bilgisayar/Mac ile bağlantıyı başlatmak için “Güven” yazılı seçeneğe tıklayın.
  • Bilgisayarınızla bağlantı kurulduktan sonra konum haritada görüntülenir. Harita ekranındaki “Teleport Mode“u etkinleştirmek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan 3. simgeye dokunun. Ardından ışınlanmak istediğiniz yeri girin.
  • Açılır pencereyi gördüğünüzde “Move” yazılı seçeneğin üzerine dokunun. Bu kısım, sanal konum oluşturmanızı sağlayarak başka hiçbir uygulamanın veya kötü niyetli kişilerin iPhone’unuzu takip edememesini sağlayacaktır.

Lockdown

Lockdown, telefon takip engelleme üzerine tasarlanmış en iyi açık kaynak uygulamasıdır. Lockdown uygulaması, iPhone’unuza otomatik olarak yüklenen yerleşik bir VPN özellikleriyle birlikte gelmektedir.

Bu program, cep telefonunuza bir güvenlik duvarı görevi gören ve izleyicilerin cihazlarınıza erişmesine izin vermeyen VPN ekleyen hızlı ve güvenilir bir ücretsiz izleme önleme yazılımıdır. iPhone kullanıcıları için mevcut konumunuzu taklit edebileceğiniz kullanımı kolay bir uygulama olan Lockdown’a şuradan ulaşabilirsiniz.

Avira Mobile Security

Avira Mobile Security, iPhone kullanıcıları için geliştirilmiş en iyi takip engelleme uygulamalardan biridir. Alman güvenlik şirketi tarafından geliştirilen bu uygulama, çevrimiçi aktivitelerin sadece siz ve iPhone’unuz arasında kalmasına yardımcı olur. Uygulamada VPN, hırsızlığa karşı koruma, arama engelleyici, ağ tarayıcı gibi çok sayıda özellik bulunmaktadır. Web koruma özelliği, kimlik avı veya web dolandırıcılığı korkusu olmadan güvenle çalışmanıza ve internette güvenle gezinmenize olanak tanır.

iAmNotified

iAmNotified uygulaması, cihazınızın daha iyi kontrol edebilmeniz için gelişmiş özellikler ve profesyonel seçenekler sunar. Uygulamadaki “STEALTH NOTIFICATIONS” yazılı kısım, casusluk yapma niyeti olan herkesi tespit etmenize yardımcı olacaktır. Bu uygulamanın en iyi yanı, ekran kilitli olsa dahi bildirimi anında sağlamasıdır. Bildirim merkezli uygulama için en büyük seçeneklerden birisi olan iAmNotified’i şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

MobiShield

MobiShield, iPhone için takip engelleme uygulaması olarak da işlev gören uygulamalarından biridir. Tarama çalıştırdığınızda iPhone’unuzdaki her türlü riski kontrol edilerek bulunanlar onarılacak ve kişisel bilgilerinizin hiçbirinin kaybolmaması sağlanacaktır.

Uygulamada ağ trafiğini izleyen ve izleyicilerin hiçbirinin ağlarınıza erişememesini sağlayan bazı şaşırtıcı yerleşik özellikler yer almaktadır. Gerçek zamanlı mobil ağı analiz eden MobiShield, ağınızda meydana gelen tüm kötü niyetli saldırıları bulur. Uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Telefon Takip Engelleme Programları | Android

Malwarebytes Security

Malwarebytes

Malwarebytes Security, casus yazılımları, virüsleri ve kötü amaçlı programları taramak, izlenmenizi engellemek ve gizliliğinizi korumak için geliştirilen Android telefon takip engelleme uygulamaları arasındadır. Bu uygulama, cihazınıza yapılan saldırılarını önleyecek ve Android telefonunuzda yüklü uygulamalardaki izleme özelliklerini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Uygulamayı indirmek için şuradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

DuckDuckGo

DuckDuckGo Gizlilik Tarayıcı uygulaması, şifreler ve diğer kişisel veriler dahil olmak üzere gizli bilgilerinizin hiçbirini saklamayan veya görüntülemeyen alternatif bir tarayıcı veya arama motorudur. Bu uygulama, uygulamayı kullandığınız sırada kimliğinizi siler, izleyicilerin sizi izlemesini engeller ve faaliyetlerinize göz atan izleyicileri takip etmenizi sağlar.

Bu uygulama tamamen anonim olan gizli bir tarayıcı gibi davranır ve çevrimiçi etkinliklerinizden hiçbiri kaydedilmez. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Privacy Scanner (AntiSpy)

Privacy Scanner, Google Play Store’da bulunan Android için bir başka en iyi telefon takip engelleme uygulamasıdır. Telefonunuza casus yazılım veya kötü amaçlı uygulama yüklendiğinden emin olmak ve bunu öğrenebilmeniz için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Kolayca kullanabilmenizi sağlayan bir arayüze sahip olan uygulamada, telefonunuzu kötü niyetli saldırılardan korumanıza olanak tanıyan birçok özellik yer almaktadır. Privacy Scanner’ı şuradan indirebilirsiniz.