Telefonum Kablosuz Şarjı Destekliyor mu Nasıl Anlarım?

Kullanıcıları, kablosuz şarj özelliğini iki nedenle seviyor. Birincisi görünüm olarak çok hoş, ikincisi de cihazlarımızı kablo aramadan şarj etme kolaylığı sağlaması. Bu nedenle günümüzde çoğu modern akıllı telefon, kablosuz şarjı destekleme özelliğine sahiptir. Telefonunuzun kablosuz şarjı destekleyip desteklemediğini ve ne kadar hızlı şarj edilebileceğini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz demektir. Bu makale ile telefonunuzun kablosuz şarjı destekleyip desteklemediğinden ve ne kadar hızlı şarj edebileceğinizi nasıl kontrol edebileceğinizden bahsedeceğiz.

Telefonunun Kablosuz Şarjı Destekleyip Desteklemediğini ve Ne Kadar Hızlı Şarj Edebileceğini Nasıl Anlarım?

Qi Inside Web Sitesini Ziyaret Edin

Telefonunuzun kablosuz şarjı destekleyip desteklemediğini kontrol etmenin en kolay yollarından birisi Qi Inside web sitesini ziyaret etmektir. Sürecin başından sonuna kadar yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

  1. Qi Inside web sitesini ziyaret edin, burada tüm uyumlu üreticilerin adları belirtilmiştir.
  2. Tüm telefonların bulunduğu listede ekranı aşağı kaydırıp telefonunuzun Qi kablosuz şarjı destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için telefonunuzu bulun.

Not: Qi Inside web sitesinde bazı telefonlar listelenmemiş olabilir, çünkü liste düzenli olarak güncellenmiyor. Telefonunuzu listede bulamazsanız, daha fazla yöntem öğrenmek için makaleye göz atmaya devam edin.

Telefon Üreticisinin Web Sitesini Ziyaret Edin

Telefonunuzun kablosuz şarjı destekleyip desteklemediğini kontrol etmenin başka bir yolu, telefonunuzla birlikte gelen kullanıcı kılavuzunu kontrol etmektir. Bunun dışında üreticinin web sitesini ziyaret etmeyi de düşünebilirsiniz.

WPC Web Sitesinden Kontrol Etme

WPC resmi web sitesi, telefonunuzdaki kablosuz şarjı destekleme konusunu kontrol etmek için başka bir yöntemdir. Bunun için yapmanız gerekenler şunlar

  1. WPC web sitesine gidin.
  2. Kablosuz şarj desteğini kontrol etmek için telefon modelinizi arayın.

Wireless Charging Checker Uygulamasını Kullanın

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler yardımcı olmadıysa, bu uygulamayı son çare olarak kullanabilirsiniz. Sadece aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Wireless Charging Checker uygulamasını indirin.
  2. Telefonunuzun kablosuz şarj uyumlu olup olmadığını öğrenmek için Control seçeneğine dokunun.

Bu şekilde herhangi bir akıllı telefonda kablosuz şarj uyumluluğunu kontrol edebileceğiniz bazı yollar. Umarım yukarıdaki yöntemler aradığınızı bulmanız konusunda faydalı olmuştur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
YouTube Studio Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?