TikTok Bio Link Ekleme Nasıl Yapılır?

TikTok, markalar ve işletmeler için birçok fırsat sunan bir sosyal medya platformudur. TikTok’u pazarlama stratejinize ekleyerek, etkileşimi artırmaktan marka bilinirliğinizi yükseltmeye, hatta satışlar yapabilmenize kadar birçok avantajın kapısını aralamış olursunuz.

Peki TikTok’u tüm potansiyeliyle kullanıyor musunuz? TikTok biyografinize bir link eklemediyseniz, hatırı sayılır bir gelirden uzakta kalıyor olabilirsiniz.

TikTok profilinizden en iyi şekilde yararlanabilmek için biyografinize nasıl link ekleyebileceğinizi adım adım anlatan bir rehber hazırladık.

TikTok Biyografinize Link Eklemek Neden Önemli?

Öncelikle TikTok biyografinize neden link eklemeniz gerektiğine odaklanalım. Sosyal medya profilleriniz, yeni kitlelere ulaşmak ve onları birer potansiyel müşteriye dönüştürmek için güçlü bir araçtır. Ancak profil ziyaretçilerinin e-ticaret mağazanıza veya web sitenize kolayca erişmelerini sağlayan bir yolunuz yoksa, dönüşüm sağlama şansınız oldukça düşük seviyelerde kalır.

İşte tam da burada biyografinize ekleyeceğiniz link devreye giriyor. Sosyal medya biyografilerinizdeki tıklanabilir bir link ile takipçilerinizi kolayca web sitenize yönlendirebilir, hakkınızda daha fazla bilgi edinmelerini sağlayabilir, hatta satın alım yapmalarını teşvik edebilirsiniz.

Instagram ve TikTok gibi platformlarda biyografi linkiniz, sosyal profilinizdeki tek tıklanabilir linktir. Bu da kullanıcıların online mağazanıza veya web sitenize erişmek için tıklayabilecekleri tek yerdir. Bu nedenle, bu bağlantıdan en iyi şekilde yararlanmak oldukça önemlidir.

TikTok Biyografi Linki Nedir?

Öncelikle TikTok biyografi linkinizin tam olarak ne olduğunu açıklığa kavuşturalım.

TikTok profilinizde, seçtiğiniz bir web sitesine tıklanabilir bir link ekleyebilirsiniz. Trafiği kendi sitenize yönlendirmek istiyorsanız, TikTok profilinize link eklemeniz yeterli olacaktır.

Bu tıklanabilir bağlantıyı bir web sayfası dizinine dönüştürmek için bir link oluşturma aracı (Linktree gibi) da kullanmayı düşünebilirsiniz.

TikTok Bio Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Beklediğiniz kısma geldik. TikTok hesabınızı optimize ederek bioya link eklemek için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

TikTok biyografinize link ekleme işlemi, tıpkı Instagram’da olduğu gibidir. Platform, profilinize doğrudan tıklanabilir bir link eklemenize olanak tanımaktadır. Aşağıdaki iki basit adımı takip ettikten sonra dakikalar içinde TikTok biyografinize bir link eklemiş olacaksınız:

 1. TikTok uygulamasını açın, ana sayfanın sağ alt köşesindeki profil simgesini seçerek profil sayfanıza gidin.
 2. Profili Düzenle’ye dokunun.

Burada ‘Web Sitesi’ seçeneğini görürseniz, eklemek istediğiniz web sitesinin URL’sini ekleyin.

TikTok biyografinize link ekleme seçeneğini göremiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken üç önemli şey vardır:

 • TikTok biyografinize tıklanabilir bir link eklemenin tek yolu, bir işletme hesabı kullanmaktır. Bu özelliğe erişmek için işletme TikTok hesabına geçiş yaptığınızdan emin olun. 
 • 1.000’den fazla takipçisi olan yalnızca işletme hesapları TikTok’un ‘biyografindeki bağlantı’ özelliğine erişebilir.
 • Şu an için biyografinize yalnızca TikTok mobil uygulaması üzerinden tıklanabilir bağlantılar ekleyebilirsiniz. Bu nedenle, biyografi linkinizi eklemek için bilgisayar yerine telefonunuzu kullandığınızdan emin olun.

TikTok İşletme Hesabına Geçiş Yapın

TikTok hesabınız kişisel bir hesapsa ve işletmenizi tanıtmak için TikTok biyografi linkini kullanmak için hesabınızı İşletme Hesabı’na çevirmeyi düşünebilirsiniz. TikTok’un işletme hesabı daha fazla özelliğe sahiptir. Bunun içerisinde bioya link ekleme gibi özellikler yer almaktadır.

TikTok kişisel hesabınızı işletme hesabına çevirmek için şu adımları takip edin:

 • Ekranın sağ alt köşesindeki profile dokunun.
 • Sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Bu sizi Ayarlar ve Gizlilik sayfasına götürecektir.
 • Hesabı Yönet‘e dokunun.
 • İşletme Hesabına Geçiş Yap’a dokunun.
 • Profil sayfanıza geri dönün, Profil Düzenle seçeneğine dokunun ve Web Sitesi bölümünün altına sitenize bir link ekleyin.

Instagram ve YouTube’u TikTok ile Çapraz Linkleme

TikTok, Instagram profilinizi TikTok biyografinize bağlamanıza olanak tanır. Bu hesabı TikTok biyografinize bağlayarak, video içeriğini bu iki platformda sorunsuz bir şekilde çapraz olarak yayınlayabilirsiniz.

Aynı şeyi YouTube kanalınız için de yapabilirsiniz. YouTube’u TikTok profilinize bağlamak için şu adımları izleyin:

 • TikTok’u açın ve ekranın sağ alt köşesindeki profile dokunun.
 • Profile gidin ve Profil Düzenle‘ye dokunun.
 • YouTube’u ekle‘ye dokunun, YouTube hesap URL’nizi ekleyin ve İzin Ver‘e dokunun.
 • Artık YouTube’u TikTok ile bağlamış oldunuz.

1 milyardan fazla kullanıcıyla sahip olan TikTok, markalar ve işletmeler için daha fazla etkileşim sağlamaktadır. Bir web sitesi bağlantı özelliğiniz olsun veya olmasın, markanızın TikTok’ta yapabileceği pek çok şey var.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
WhatsApp İlk Mesaja Gitme | En İyi 4 Yöntem