TikTok Jeton Alma ve Yükleme Nasıl Yapılır?

TikTok jetonları, uygulama içerisinde kullanabileceğiniz bir sanal para birimidir. Bir kullanıcının çalışmalarını takdir etmek veya sevdiğiniz TikTok kullanıcılarına hediyeler almak için TikTok jetonlarını kullanabilirsiniz.

Aslında TikTok jetonunun işleyişi Twitch’tekine fazlasıyla benziyor. Her iki platformda da beğendiğiniz yayıncılara belirli miktarlarda bahşiş veriyorsunuz. TikTok kullanıcıları bir yandan eğlenip takipçilerini eğlendirirken bir yandan da bu şekilde para kazanmış oluyorlar.

TikTok Jeton Fiyatı Ne Kadar?

TikTok jetonlarının fiyatı, dolar kurunun hareketliliğine göre sabit kalabiliyor veya değişkenlik gösterebiliyor. Şu an TikTok jetonlarının ülkemizdeki geçerli fiyatları şu şekilde:

Desteklenen büyük miktar yazılı kısım ise mevcut TikTok jeton sayısından çok daha büyük olanları simgeliyor. Belli bir sayıyla sınırlandırmayarak bunun ortalama 20.000 ila 50.000 arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

TikTok Jeton Nasıl ve Ne İçin Kullanılır?

TikTok jetonlarını satın aldıktan sonra bunları cüzdanınızda saklayıp yalnızca uygulama içinde kullanılabilirsiniz. TikTok jetonları iade edilemezler ve bazı sınırlamalarla birlikte gelirler.

TikTok jetonlarını yalnızca favori kullanıcılarınıza gönderebilirsiniz. Genç kullanıcılarını dolandıcılardan korumaya çalışan TikTok, 18 yaşın altındaki kullanıcıların bu hediyeleri göndermesine izin verilmiyor.

Jetonları satın aldığınız andan itibaren bunları bir TikTok kullanıcısına hediye olarak gönderebilirsiniz. Her hediye gönderdiğinizde TikTok’taki cüzdanınızdan düşen tutarı görebilirsiniz. TikTok’ta gönderdiğiniz her hediyenin farklı bir fiyatlandırması var. Gönderdiğiniz hediyeler, alıcı tarafından nakit karşılığında bir Elmas’a dönüştürülür.

Fark ettiğiniz üzere TikTok’taki sistem, Twitch’e epey benziyor. Her iki platformda da farklı değerlere sahip olan türlü hediyeler satın alabilirsiniz. Sonra bunları favori yayıncılarınıza bahşiş olarak aktarabilirsiniz. Verdiğiniz hediyelerin miktarına göre adınız, hediyeyi gönderdiğiniz yayıncının profilinde o kadar çok görünür. Bu da TikTok’taki dikkat çekme olasılığınızı önemli ölçüde arttıracaktır.

TikTok’ta gönderilebilecek bazı hediyeleri yukarıdaki görselden görebilirsiniz. Örneğin satın alınabilecek bazı ifadeler ve TikTok jeton olarak değerleri şöyle:

 • Panda (5 jeton)
 • Aşk patlaması (25 jeton)
 • Güneş kremi (50 jeton)
 • Gökkuşağı kusması (100 jeton)
 • Konser (500 jeton)
 • Ben çok zenginim (1.000 jeton)
 • Dramaqueen (5.000 jeton)

TikTok Jeton Alma ve Yükleme Nasıl Yapılır?

TikTok jetonlarını direkt olarak uygulama içerisinden satın alabilir ve yine uygulamanın içinde kullanabilirsiniz. Hem Android hem de iPhone’larda TikTok jeton alma işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

 • TikTok uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki profil resminize dokunun.
 • Şimdi sağ üstteki üç yatay çizgiye dokunun.
 • Ekranın altındaki Ayarlar ve gizlilik yazılı kısma dokunun.
 • Buradaki menüden Bakiye seçeneğine dokunun.
 • Kırmızı kutucuk içerisine yazılmış Bakiye Yükle yazılı kısma dokunun.
 • Şimdi çıkan TikTok jetonlardan istediğiniz sayıdaki olanın üzerine dokunun.
 • Ardından cihazınıza tanımladığınız kredi kartı üzerinden seçtiğiniz TikTok jetonları için belirlenen miktarın satın alımını gerçekleştirin.

Bu işlemlerle birlikte TikTok jetonlarını hem satın almış hem de hesabınıza yüklemiş oldunuz.

Bedava TikTok Jeton Alma | 3 Yöntem

TikTok’ta jeton alıp kullanmanın en basit ve mantıklı yolu, yukarıda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak satın almaktır. Unutmamanız gereken şey, bu yöntemlerin hiçbirinin garanti olmadığıdır. TikTok, gelir elde etmek için bu jetonlara güvendiği için bedava jeton alabilmek çok kolay değil. Yine de bazı kullanıcılar, bu yöntemlerle bedava TikTok jeton alabildiğini iddia ediyor. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

TikTok Hediyeleri

Bedava TikTok jeton alabilmenin en iyi yolu, onları hediye olarak almaktır. Kullanıcılar TikTok jetonlarını başka birine gönderebilir. Fakat bunun için zaman ayırmanız ve insanları size jeton göndermeye teşvik edecek içerikler oluşturmanız gerekmektedir. Bu noktada kendinize şu soruyu sorun: Bunu yapmak için harcadığınız zaman, TikTok’ta bedava jeton almaya değer mi? Cevabınız evetse ilk yöntem olarak bunu deneyebilirsiniz.

TikTok Challenge

TikTok challenge’lara katılmak da bir nevi hediye almak gibidir. TikTok videolarınız yeterince komikse, biri size jeton gönderebilir. Geçmiş zamanlarda bununla ilgili pek çok içerik türü karşımıza çıkmıştı. Şu an popüler olan bir challenge varsa buna katılarak jeton alabilirsiniz.

TikTok Takipçi Sayınızı Arttırın

TikTok’ta jeton kazanmak için takipçilerinizin ilgisini çekecek içerikler üretmelisiniz. Kaliteli içerik, TikTok takipçi sayınızı arttırmanıza da yardımcı olacaktır. Bunu nasıl yapabileceğinizle ilgili bazı temel konulardan bahsetmek gerekirse:

 • Hedef kitlenizi iyi bilin.
 • Video kalitenizi yükseltin.
 • Trend olan şarkıları ve sesleri kullanın.
 • Trend olan hashtag’leri kullanın.
 • İçeriğinizin öne çıktığından emin olun.
 • Markalı hashtag’ler aracılığıyla markalarla etkileşim kurun.
 • En önemlisi; eğlenmeye bakın.

TikTok Jeton Hilesi Var mı?

TikTok jetonları bir web sitesinden veya üçüncü taraf uygulamalardan ücretsiz olarak edinmenin hiçbir yolu yoktur. TikTok jetonlarını hiçbir yerde ücretsiz olarak kazanamazsınız. Eğer TikTok jetonu istiyorsanız, bunu TikTok’un iOS veya Android uygulamasından satın almanız gerekmektedir. Bunu nasıl yapabileceğinizi de üst kısımda açıkladık.

TikTok jeton hilesi olarak bir çözümün olup olmadığını merak etmeniz doğal. Çünkü ortada gerçekten para harcamanızı gerektiren bir durum var ve siz de bunu para vermeden nasıl çözebilirimin yollarını arıyorsunuz. Sizin gibi düşünen çok fazla sayıda kişi olduğu için bazı ‘kurnazlar’, bunu fırsat bilerek ücretsiz TikTok jetonu verdiklerini iddia ediyorlar. Buna kesinlikle inanmamanızı tavsiye ederiz. Zira bu tip oluşumların tek amacı, bir anlık boşluğunuzdan faydalanarak sizi ‘tongaya düşürmektir’.

Piyasada gerçek parayla karşılığı olan bir ögeyi hiçkimse ücretsiz olarak vermez. Bu sebeple bir TikTok jetonu istiyorsanız, hileli yollara başvurmadan bütçenize uygun şekilde satın alım gerçekleştirmelisiniz.