TikTok Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Hangimiz sosyal medya hesaplarımız için daha sonra beğenmediğimiz kullanıcı adı almadık ki? Artık kendinizi ifade etmeyen bir kullanıcı adını değiştirmek, çoğu platformda mümkün. Aynı şey, paylaştığınız her videoya kullanıcı adını ekleyen TikTok için de geçerli. Neyse ki uygulamanızın Ayarlar kısmından TikTok kullanıcı adını birkaç adımda değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde TikTok URL’niz de değişmiş olacak. Dolayısıyla kullanıcı adınızın bulunduğu her yerdeki TikTok kullanıcı adınızı güncellemeniz gerekecek.

Aşağıda hem iPhone hem de Android için TikTok kullanıcı adınızı nasıl değiştirebileceğinizi aşağıda göreceksiniz.

TikTok Kullanıcı Adı Değiştirme

TikTok kullanıcı adı değiştirme işlemi hem iPhone’da hem de Android’de benzer şekildedir. Aşağıdaki sıralamayı takip ederek kullanıcı adınızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

  • TikTok uygulamasını açın.
  • Sağ alt köşede bulunan Profil simgesinin üzerine dokunun.
  • Takipçiler’in hemen altındaki Profili Düzenle’ye dokunun.
  • Kullanıcı Adı’nın üzerine dokunun.
  • Yeni bir kullanıcı adı belirleyip ardından sağ üstteki Kaydet’in üzerine dokunun.
  • Eğer istediğiniz kullanıcı alınmışsa bununla ilgili aşağıdaki bilgilendirmeyi alırsınız. Bu sebeple kullanabileceğiniz başka bir kullanıcı adı bulmalısınız.

Son kez hatırlatmak gerekirse, TikTok kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde profilinizi paylaştığınız her yerde isminizi güncellemelisiniz. Aksi takdirde insanlar, size ulaşamayacakları bir bağlantıyı görmüş olacaklar.