TikTok’ta En Popüler Olan Şarkılar

Dünyada milyonlarca şarkı var fakat bunlardan sadece bazıları TikTok şarkısı olmaya hak kazanıyor. Fark ettiyseniz bu kullanılan şarkılar da insanların akıllarında yer ediyorlar. TikTok şarkılarının özelliği de budur işte, kolayca dilimize dolanması ve ritmini beynimizde her an hissetmemiz. TikTok’ta video çekenler de içeriklerini insanlara bu şarkılar vasıtasıyla tanıtıyor, ulaştırıyor. TikTok’taki çoğu içeriğin koreografisi de bu şarkıların ritimlerine uygun şekilde yapılıyor. Haydi şimdi en bilinen ve akılda kalıcı olmayı başarmış en popüler TikTok şarkıları hangileriymiş, bakalım.

TikTok En Popüler Şarkılar

Måneskin – Beggin

Beggin, TikTok’ta pek çok kullanıcının en popüler seçimleri arasında yer almaktadır. TikTok kullanıcıları, bu şarkıyı daha çok günlük kıyafetlerden makyaj ve daha süslü kıyafetlere geçiş yapmak için kullanıyorlar. Bu şarkının pek çok akustik versiyonu da bulunmaktadır fakat en popüleri aşağıdaki versiyonudur.

Blackpink – How You Like That

How You Like That, BlackPink’in Temmuz 2020’de yayınlanan “The Album” albümünden bir şarkıdır. Bugüne kadar YouTube’da 1 milyarın üzerinde izlenme sayısına ulaşan şarkı, TikTok’ta da fazlasıyla kullanılıyor. Daha çok farklı kıyafetlerin denendiği geçişler ve dans koreografilerinde kullanılan şarkı, uzun süre popülerliğini sürdürecek gibi görünüyor.

Busta Rhymes – Touch It

Touch It, nispeten eski bir şarkı olsa da koronavirüs pandemisi döneminde patladı. TikTok kullanıcıları, daha çok kıyafet koleksiyonlarını sergilemek için bu şarkıyı kullanmaya başladı. Hatta şarkı bu akıma o kadar uygun ki sanki bunun için yapılmış gibi 😆

Kina – Get You The Moon

Get You To The Moon, listede yer alan diğer şarkılardan biraz daha kasvetli. TikTok kullanıcıları, bu şarkıyı hem iç ısıtan hem de pek iç açıcı olmayan deneyimlerini paylaşmak için kullanıyorlar. Şarkı, Kina’nın birçok şarkısını coverlayan bir YouTuber olan Snøw ile Kina tarafından yazılmıştır.

Olivia Rodrigo – good 4 u

Good 4 U, bir ayrılık şarkısı olsa da TikTok kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Şarkının sözleri ayrılık temalı olsa da melodisinin eğlenceli olması, TikTok’taki popülerliğini arttırmıştır.

Lil Nas X – MONTERO (Call Me By Your Name)

Pek çoğunuzun ismini ya da yazarını bilmediğiniz bu şarkı, TikTok videolarında muhtemelen en çok duyduğunuz nakarat kısımlarına sahip. Bu TikTok şarkısının yarattığı akıma göre öncelikle istenmeyen ve çirkin bir görünüşe sahip olan birisi, Call Me By Your Name şarkısı araya girdiği anda arzulanan birisi haline gelir. Her zamanki gibi Lil Nas X’in ağızlara dolanan bir şarkısı olma özelliğini de korur.

Justin Bieber – Peaches

Bu listedeki en hoşuma giden akımı yaratan TikTok şarkısıdır bu. İnsanlar bu şarkı eşliğinde genelde kendi dans yeteneklerini ve kendi yazdıkları dans koreografilerini sergilerler. Genelde kısa paylaşımlarda kullanılır.

Saweetie – Best Friend

Bu şarkının TikTok’ta kullanılan kısmı, pop müzikten çok rap müzik gibidir. Müziğin akışı insanı hipnotize eder ve kendinizi ritme kaptırırsınız. TikTok’ta bir dans videosunda bulunma ihtimali çok yüksektir ve her an kendinizi dans ederken bulabilirsiniz. Zaten bir şarkıya TikTok şarkısı dememizin şartlarından birisi de bizi kendisine bağlamasıdır.

Saweetie – My Type

Tabii ki Saweetie’nin bir başka popüler TikTok şarkısı, bu listenin 4. sırasında bulunmazsa olmazdı. Şarkının söz ve beste yazarlarının deli gibi dillere dolanacak şarkılar yazmak için çok çaba sarf ettikleri aşikâr. Tabii bu şarkıda biraz argo sözlerin bulunduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Simple Plan- I’am Just A Kid

Bu TikTok şarkının kullanıldığı en az bir tane TikTok videosuna eminim ki denk gelmişsinizdir. Şarkı, Throwback Challange denilen bir akım için kullanılıyor. Kullanıcılar genellikle eski çocukluk fotoğraflarını şimdiki halleriyle tekrardan canlandırırlar. Sözler kesildiği anda araya eski çocukluk fotoğrafları girer, sonrasında aradaki farklar ve benzerlikler gözlerimizi kamaştırır.

Y2K, bbno$- Lalala

Lalala’yı şarkısını sadece TikTok’ta değil, herhangi bir spor salonunda veya radyoda yani her yerde duymuş olma ihtimaliniz yüksektir. Çünkü şarkı, aşırı dozda bağımlılık yapıcı müzik eklentileri içeriyor. Bu müzik her türlü TikTok videosunda kullanılmaya uygundur, yeter ki yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamayı bilin.

The Weeknd – Blinding Lights

Adeta size kalkıp dans etmenizi söyleyen, çaldığı anda yerinizde durmanıza engel teşkil eden bir şarkı. Şu karantina dönemlerinde özellikle aynı ortamda yaşayan insanlar için bir dans mücadelesi kaynağı dememiz yanlış olmaz. Zaten bu TikTok şarkısıyla coşabilmeniz için de en az iki enerji dolu insana ihtiyacınız vardır.

Cardi B Feat. Megan Thee Stallion – Wap

Bu TikTok şarkısı ilk çıktığı zamanlarda interneti adeta yerinden oynattı. TikTok başta olmak üzere pek çok yerde viral oldu. Bu şarkı eşliğinde dans etmek sizin için iyi bir kardiyo olabilir. Bir uyarı: Şarkıda müstehcen sözler var. Keza klip de fazlasıyla yetişkinlere özel.

Curtis Roach – Bored In The House

Curits Roach, şu karantina günlerimizde bizim ne kadar sıkıldığımızı hissetmiş olacak ki bağımlılık yapan bu şarkıyı yaptı. Bu şarkı TikTok’ta viral hale geldikten sonra yeni bir sürümü de yayınlandı. Bu yüzden bu şarkıya da TikTok şarkısı dememiz yerinde olur.

Benee Feat. Gus Dapperton – Supalonely

Listemizin son şarkısına geldik fakat bu şarkı bile inanılmaz viral olmuş durumda. Sporda arabada evde her yerde kendisini dinleten ve bağımlılık yapan bu TikTok şarkısı sayesinde kendinizi enerji dolu hissetmemiz kaçınılmaz. Sonuçta hepimizin istediği de bu değil miydi? Tüketim çılgınlığı olan bir dünyada dinleye dinleye tüketemeyeceğiniz bir şarkıdan daha iyi ne olabilir ki?