TikTok Şifresi E-posta veya Telefon Numarası Olmadan Nasıl Sıfırlanır?

TikTok, şüphesiz en popüler sosyal ağ uygulamalarından biridir. Hatta TikTok, birçok kişi için kariyer tercihi ve gelir kaynağı bile oldu. Özellikle Z kuşağı olarak adlandırılan yaş grubunda olan çoğu kişi bu uygulamayı kullanmaktadır. Bu yüzden şifrenizi unutmaktan ya da bilmediğiniz sebeplerden ötürü TikTok’a erişememe gibi durumlar yaşayabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtelim: Eğer TikTok’u kurma esnasında kullandığınız e-postaya ya da telefon numarasına erişiminiz varsa, şifreyi sıfırlamak oldukça basittir. Giriş yapamadığınız TikTok hesabınızın şifresini sıfırlamak için:

  • Kaydol ögesine dokunun.
  • Sayfanın altındaki Giriş yap ögesine dokunun.
  • Telefon / e-posta / kullanıcı adını kullan seçimini yapın.
  • E-posta / Kullanıcı adı seçimini yapın.
  • Şifrenizi mi unuttunuz? ögesine dokunun
  • Telefon numarası veya E-posta ile şifreyi sıfırlamayı seçin.

Şimdi e-posta ya da telefon numarası olmadan şifresini unuttuğunuz TikTok hesabı nasıl kurtarılır, bundan bahsedelim.

E-posta veya Telefon Numarası Olmadan TikTok Hesabı Nasıl Kurtarılır?

TikTok hesabınızı e-posta veya telefon numarası olmadan kurtarmak için TikTok geri bildirim formunu göndermeniz gerekir. Alternatif olarak da yeni bir TikTok hesabı oluşturabilir ve sorunu doğrudan uygulama üzerinden bildirebilirsiniz.

Geri bildirim formunu gönderdikten sonra TikTok’un yanıtı için birkaç gün beklemeniz gerekiyor. Şunu unutmayın: E-posta adresinize veya telefon numaranıza erişiminiz yoksa şifrenizi sıfırlayamazsınız. Bu nedenle hesabınızı kurtarmak için doğrudan TikTok ile iletişime geçmeniz gerekir.

Geri bildirim formu dışında TikTok ile iletişime geçmenin başka bir yolu daha bulunuyor. Bunu da doğrudan TikTok uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Ancak öncelikle başka bir hesap oluşturmanız gerekir.

Başka bir hesap oluşturduktan sonra TikTok’a giriş yapın, profilinize gidin ve üç noktaya dokunun. Ardından aşağı kaydırın ve “Sorun bildir”e dokunun. Ardından ilgili bir konu seçip “Hayır”a dokunun. Sonra “Hala sorun var”a dokunun, sorununuzu tanımlayın ve “Bildir”e dokunun.

Hesabınızı kurtarmak için TikTok geri bildirim formunu nasıl kullanabileceğinize ilişkin bir kılavuz hazırladık. Şimdi neler yapmanız gerektiğine geçelim.

TikTok Geri Bildirim Formuna Gidin

İlk etapta TikTok geri bildirim formuna gitmelisiniz. Buranın iki türlü kullanımı vardır. İlki, uygulamadaki deneyiminiz hakkında sahip olduğunuz geri bildirimleri paylaşmanıza olanak tanır. İkinci olarak da bildirmek istediğiniz bir sorunu anlatabilirsiniz. Bu geri bildirim formuna masaüstü veya mobil olarak şuradaki sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-posta Adresinizi ve Kullanıcı Adınızı Girin

TikTok geri bildirim formu sayfasında “İrtibat bilgileri” başlığı göreceksiniz. Bu başlığın altında da iki alan karşınıza çıkacak. E-posta yazılı alana erişimizin olduğu herhangi bir e-posta adresini yazabilirsiniz. Bu e-posta adresinin TikTok hesabınızla ilişkili olması gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Çünkü TikTok’a eski e-posta adresinize erişimi kaybettiğinizden dolayı sahip olduğunuz alternatif bir e-posta adresini kullanmanız gerekecek.

Ardından “Kullanıcı Adı” alanına TikTok kullanıcı adınızı girmeniz gerekiyor. Alan isteğe bağlı olsa da hesabınızı kurtarmaya çalıştığınız için bu alanı girmeniz yararınıza olacaktır. Bu nedenle kurtarmak istediğiniz TikTok hesabının kullanıcı adını girin.

Formu nasıl dolduracağınızı öğrenmek için aşağıdaki talimatları takip edin.

E-posta Adresinizi ve Telefon Numaranızı Kaybettiğinizi Açıklayın

E-posta adresinizi ve TikTok kullanıcı adınızı doldurduktan sonra formu aşağı doğru kaydırın. Yanında yıldız işareti olan ‘Konu*‘ başlığının altında ‘Bir seçenek belirleyin‘ yazılı kısma dokunun. ‘Genel hesap sorgulama‘yı seçin ve alttaki ‘Nasıl yardımcı olabiliriz?’ yazılı boş kısma geçin.

Bu alanı doldurmanız zorunludur. Çünkü bildirmek istediğiniz sorunu açık bir şekilde belirtmeniz gerekiyor. TikTok hesabınızı kurtarmaya çalıştığınız için e-posta adresinize ve telefon numaranıza erişiminizi kaybettiğinizi belirtin. Sizin için örnek bir açıklama da bırakalım:

“Merhaba TikTok,

TikTok şifremi unuttum ve maalesef e-posta adresimle telefon numarama erişimimi kaybettim. TikTok kullanıcı adım @bıdıbıdı. Onu kurtarmama yardım eder misin?”

Aşağı kısımda “Ekler (Tercihe bağlı)” ve “Yükle” yazılı kısımlar göreceksiniz. Buraları boş bırakabilirsiniz çünkü az önce hesabınıza erişemediğinizi açık bir şekilde belirtmiştiniz.

Son olarak ‘Bu ifadelerin doğru olduğunu onaylayın*‘ yazılı kısmın altında, 2 adet tik atacağınız boş kısım bulunuyor. Oralara da tik attıktan sonra ‘Gönder‘ diyebilirsiniz.

Form gönderdikten sonra TikTok’un dize yanıtı 3 ila 5 iş günü arasında sürecektir. “E-posta” alanına girdiğiniz e-posta adresini unutmayın çünkü size bu adres üzerinden yanıt verecekler. Sık sık e-posta adresinizi kontrol etmeyi de unutmayın.

TikTok Şifremi Telefon Numarası Olmadan Nasıl Değiştirebilirim?

TikTok şifrenizi telefon numarası olmadan değiştirmek için bunun yerine e-posta adresinizi verebilirsiniz. Fakat e-posta adresinize erişemiyorsanız, TikTok geri bildirim formunu kullanıp TikTok ile iletişime geçmeli veya sorunu uygulama üzerinden bildirmeniz gerekir. Bu işlemi de aynı URL üzerinden yapabilirsiniz.

Eski TikTok Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?

Eski TikTok hesabınızı şifresiz olarak telefon numaranızla giriş yapıp geri alabilirsiniz. Ardından TikTok telefon numaranıza, hesaba giriş yapmadan önce girmeniz gereken 4 haneli bir kod gönderecek. Alternatif olması açısından oturum açma ekranında Parolanızı mı unuttunuz? > Telefon numarası/E-posta talimatlarını da yerine getirebilirsiniz. TikTok, sonrasında şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderecek.

İlgili Yazılar

TikTok’ta En Popüler Olan Şarkılar
TikTok Video İndirme Nasıl Yapılır? [iPhone – Android]
Türkiye’nin En Çok Takipçi Sayısına Sahip TikTok Fenomenleri