TikTok Takipçi Sayacı Nasıl Kullanılır?

Hesabınızın TikTok tarafından doğrulanabilmesi için üzerine dokunabileceğiniz önemli kriterlerden birisi takipçi sayınızdır. Takipçi sayınızın gerçek zamanlı olarak nasıl değiştiğini bilmek çok önemlidir. TikTok sayacı da tam da burada devreye giriyor.

TikTok sayacı, hesabınızı yanı sıra diğer içerik oluşturucuların performansını analiz etmek için farklı yollar açar. Bu makale ile birlikte TikTok takipçi sayacı hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

TikTok’taki Rakamsal Verilerime Nasıl Ulaşabilirim?

Hesabınızın tüm videolarınızda aldığı toplam beğeni de dahil olmak üzere takipçi sayınızı doğrudan TikTok profil sayfanızdan kontrol edebilirsiniz. Ancak artık çok büyük bir takipçi kitlesi varsa, TikTok bu sayıları yuvarladığı için tam sayıya ulaşamayabilirsiniz. Kesin rakamları görmek için TikTok yaratıcı araçları altında analitiği etkinleştirmeniz gerekir. Bunu da şu işlem sırasını uygulayarak yapabilirsiniz:

  • TikTok uygulamasını başlatın ve ekranın altındaki kullanıcı kişi avatarına dokunun. Bu, sizi ortalama TikTok takipçi sayısı ve beğenisi gösterebilecek profil sayfanıza götürecektir.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki hamburger simgesine dokunun ve buradan Oluşturucu araçlarını seçin.
  • İçerik oluşturucu araçları sayfasının altında, TikTok’ta sayılarınızla daha net bir bilgi elde etmek için Analiz‘i seçin.

TikTok’un analitiği, hesabınızın performansını ve tüm etkileşimlerinizi ayrıntılı olarak anlamanıza olanak tanır. Genel Bakış, İçerik, Takipçiler ve TikTok Canlı olmak üzere dört farklı sekmeye sahiptir.

Genel bakış sekmesinde, diğer üç sekmede ne bulacağınıza dair basit bir özet görürsünüz. Ek olarak video ve profil görüntüleme, beğeni, yorum ve paylaşım sayısı dahil olmak üzere hesabınızın aldığı etkileşimi gösterir.

TikTok’un İçerik analizi ise trend olan veya önemli bir etkileşim alan video yüklemelerinizi gösterir. Bu, takipçilerinizin hangi içeriği beğendiğini ve gelecekte ne tür TikTok videoları yükleyeceğinizi bilmeniz açısından önemli bir veridir.

Kesin takipçi sayısının yanı sıra TikTok’un kurum içi takipçi sayacı, bir grafik kullanarak rakamlarınızın belirli bir tarih aralığında nasıl düştüğünü veya arttığını da gösterir. Kazandığınız veya kaybettiğiniz tam takipçi sayısını buradan öğrenebilirsiniz. Ayrıca videolarınızı kimlerin izlediğini, demografilerini, bölgelere göre dağılımlarını, platformda aktif oldukları saatleri ve günleri size bildirerek kitlenizi daha iyi anlamanızı sağlar.

TikTok Takipçi Sayacı Nedir, Nasıl Kullanılır?

TikTok analitiği, takipçilerini hızlıca arttırmak veya etkileşimlerini yükseltmek isteyen TikTokerlar için kullanışlı bir araçtır. Ancak diğer TikTok sayaçlarının kullanımını garanti eden bazı eksiklikleri de vardır. Bu sınırlamalar şu şekilde özetlenebilir:

  • TikTok, analitiğini gerçek zamanlı olarak değil, günlük olarak günceller.
  • TikTok, diğer kullanıcıların analizlerinin görüntülenmesine izin vermez.

Bir TikTok takipçi sayacı, bu sorunları çözmenizi ve hesabınızın herhangi bir zamanda nasıl çalıştığına dair size daha bütünsel bir bakış açısı sağlayacaktır. Her şeyden önce bir TikTok sayacı, takipçi sayınızı sürekli olarak takip edip değişiklikler hakkında size eşzamanlı güncellemeler sunar. İstatistiklerinizde bir artış veya düşüş olup olmadığını görmek için bir sonraki günü beklemeniz gerekmez. Bunun, etkileşiminizdeki herhangi bir kesintiyi olduğu gibi ele almanız açısından büyük bir yardımı olabilir.

Etkili bir içerik planı başlatmanız için istatistiklerinizi bilmekten çok, rakiplerinizin ne durumda olduğunu bilmek de önemlidir. TikTok, bunu yapmanız için her şeyi kapsayan bir mekanizmaya sahip değil. Profil sayfalarından yaklaşık bir sayıya ulaşabilirsiniz ancak kesin ve gerçek zamanlı olmadıkları için pek güvenilir değiller.

TikTok takipçi sayacı kullanarak diğer içerik oluşturucuların tüm istatistiklerini hesabınızda olduğu gibi görebilirsiniz. Bu araçla başkalarının iyi yaptığı çalışmaları öğrenebilir ve TikTok’taki trendleri yakalayabilirsiniz.

TikTok Takipçi Sayacı Nasıl Çalışır?

TikTok takipçi sayacının nasıl çalıştığı konusunda bilmeniz gerekenler şu şekilde:

Analiz etmek istediğiniz profili seçin

TikTok takipçi sayacı sayfası için profil URL’sine değil, kullanıcı adına ihtiyacınız var.

TikTok Sayacı aracını açın

Profilinizi seçtikten sonra buradan erişebileceğiniz TokCount.com web sitesini ziyaret edin.

Sağ üst köşedeki “Change” yazılı seçeneğe tıklayın

Değiştir düğmesini sağ üst köşede bulabilirsiniz. Sayfa, kullanıcı adınızı girebileceğiniz bir pencere açar.

İlgilendiğiniz profile tıklayın

Eğer tam adı hatırlamıyorsanız veya doğru bir şekilde yazmadıysanız endişelenmeyin. Sayfa, yazdığınız kelimeye bağlı olarak farklı arama sonuçları önerecektir. Arama sonuçları arasından, web sitesinin sunduğu verileri kontrol etmek istediğiniz profili seçin.

Eğer bir şüpheniz varsa, hesabın profil fotoğrafına bakarak hangisini görmek istediğinizi anlayabilirsiniz.

Verilerin yüklenmesini bekleyin

Tıkladıktan sonra platform tüm verileri yüklemek için birkaç saniye sürebilir.

Yüklenmesini bekledikten sonra aracın sunduğu tüm verileri kontrol edebilirsiniz. Sayfayı açık tutarsanız, farklı rakamların nasıl arttığını veya azaldığını görebilirsiniz.

TikTok’ta Takipçi Sayısı Canlı Olarak Nasıl Karşılaştırılır?

Livecounts.io gibi bazı TikTok sayaçları, TikTok takipçi sayınızı diğer içerik oluşturucularla karşılaştırmanızı sağlar. Bu, takipçi sayısını karşılaştırarak ne kadar daha takipçiye ulaşmanız gerektiği gibi ölçümlemelerde bulunmanızı sağlar.

İki TikTokerın takipçi sayısını karşılaştırmak için, TikTok canlı takipçi karşılaştırma aracına kullanıcı adlarını girip ‘enter’ demeniz yeterli. Bu sayede iki hesabın takipçi sayıları arasındaki farkı görmüş olacaksınız. Ayrıca gerçek zamanlı olarak aradaki farkın ne kadar olduğunu da öğrenebileceksiniz.

En İyi TikTok Takipçi Sayacı

Gelelim beklediğiniz kısma. Genelde bu tarz araçların sayısı pek fazla olmaz fakat şaşırtıcı derece işini gayet iyi yapan TikTok takipçi sayaçları bulunmaktadır. Aralarından seçim yapmakta zorlananlar için en iyilerini şu şekilde açıklayabiliriz:

TikTok Takipçi SayacıÖzellikleri
LivecountsLivecounts, takipçi sayacı ve karşılaştırma aracının yanı sıra Twitter, Twitch, VLive ve YouTube gibi diğer platformlar için de aynı işlevi görür.
Tokcount10K+ takipçili TikTok hesaplarının izlenme, kalp ve takipçi sayısını izleyip karşılaştırmasını yapar.
TokcounterBir web aracı ve bir uygulama kullanarak TikTok hesaplarının gerçek zamanlı verilerini izler.
TikTok CounterGerçek zamanlı bir takipçi sayısı sunar ve takipçilerinizin hangi içerikleri beğendiği hakkında fikir verir.

TikTok Takipçi Sayacını Kimler Kullanmalı?

Herkes TikTok sayacını kullanabilir ancak hepiniz buna ihtiyaç duymayabilirsiniz. Sık paylaşım yapmayan ve çok takipçisi olmayan bir TikTok kullanıcıysanız, TikTok’un yerleşik analiz sisteminden faydalanmanız yeterli olur. Bununla birlikte favori içerik oluşturucularınızın ne kadar etkileşim aldığını merak ediyorsanız, yine de kullanabilirsiniz.

TikTokerların videolarına ürün yerleşimi isteyenler de ne kadar kitleye ulaşabileceklerini öğrenmeleri açısından bu araçtan yararlanabilirler.

TikTok Takipçi Sayacı Güvenli mi?

Evet, bir TikTok takipçi sayacı kullanmak genellikle güvenlidir. Çünkü çoğu, cihazınıza herhangi bir yazılım indirmenizi gerektirmeyen online araçlardır. TikTok kullanıcı adınız dışında şifreniz, oturum açma bilgileriniz veya banka bilgileriniz gibi özel bilgilerinizi talep etmezler.