TikTok’ta Videoyu Beğenenler Nasıl Görülür?

TikTok, herkesin 15 saniye ile 3 dakika arasında değişen kısa videolar yayınladığı ve görüntülediği oldukça popüler bir uygulamadır. Yeni bir TikTok kullanıcısıysanız, TikTok’ta takip ettiğiniz veya izlediğiniz çoğu kişinin videolarının sağ tarafında kalp şeklinde “beğenileri” olduğunu göreceksiniz.

Siz de zaman içerisinde kendinizi TikTok’ta videoları beğenip, yorum yaparken ve paylaşırken bulacaksınız. Tabii bir video paylaştığınızda kaç beğeni alacağınızı da merak edersiniz. Ancak TikTok videolarınızı kimin ve kaç kişinin beğendiğini nereden göreceğinizi bilmemeniz son derece doğal.

TikTok Video Beğenileri Nedir?

TikTok video beğenileri, kullanıcıların TikTok uygulamasında belirli bir videoya olan beğenilerini veya onaylarını göstermelerinin bir yoludur. Bir kullanıcı bir TikTok videosunda kalp simgesine dokunduğunda, bu bir beğeni olarak sayılır. Bir videonun aldığı beğeni sayısı, videonun popülerliğini ve etkileşimini belirlemek için kullanılan birincil ölçütlerden biridir. Bir video ne kadar çok beğeni alırsa diğer kullanıcılar tarafından görülme olasılığı o kadar artar. Bu da potansiyel olarak videoyu yayınlayan hesap için daha fazla gösterime ve takipçiye yol açar.

Aşağıdaki yöntemler, TikTok videolarınızı kimlerin beğendiğini bulma konusunda size yol gösterecektir.

TikTok Videoyu Kimin Beğendiği Nasıl Görülür?

TikTok’ta paylaştığınız bir videoyu kimin beğendiğini görmek mümkündür. Bildirimler arasında kaybolmadan direkt olarak videoya giderek diğer kullanıcıları görebilirsiniz. TikTok videolarınızdan birini kimin beğendiğini nasıl göreceğinizi aşağıdan öğrenebilirsiniz.

 • TikTok uygulamasını açıp sağ alt köşede bulunan profil simgenize dokunun.
 • Kimin beğendiğini görmek istediğiniz videonuzu seçin.
 • Sağ kısımda bulunan üç nokta şeklindeki yorum simgesine dokunun.
 • Şimdi Beğeniler‘in üzerine dokunun.
 • Bu kısımda videonuzu beğenen kişilerin yer aldığı bir liste bulacaksınız.

TikTok Videoyu Beğenenleri Görme Yöntemleri

TikTok Videoyu Beğenenleri Görme | iPhone

TikTok, iPhone’da ve Android telefonlarda videonuzu kimlerin beğendiğini görmenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. Ayrıca TikTok videonuzu kaç kişinin gördüğünü ve yorumladığını da görebilirsiniz.

iPhone üzerinden TikTok videonuzu kimlerin beğendiğini görmek için şu adımları takip edin:

 • TikTok uygulamasını açın ve alttaki + işaretinin yanında bulunan Gelen Kutusu yazılı kısmın üzerine dokunun.
 • Ekranın üst kısmında bulunan Yeni Etkinlikler‘e dokunun.
 • Şimdi en üstte Tüm etkinlikler yazılı açılır bir menü göreceksiniz. Buradan Beğeniler ve Favoriler‘e dokunun.

Bu işlemlerle birlikte iPhone’da TikTok videolarınızı kimlerin beğendiğini görebilirsiniz.

TikTok Videoyu Beğenenleri Görme | Android

Android uygulamasında TikTok videoları beğenenleri görme adımları, iPhone uygulamasıyla aynı şekilde çalışır. Android telefon üzerinden TikTok videolarını beğenenleri görmek için gerekli adımlar şunlar:

 • TikTok uygulamasını açın ve alttaki + işaretinin yanında bulunan Gelen Kutusu yazılı kısmın üzerine dokunun.
 • Ekranın üst kısmında bulunan Tüm Etkinlikler‘e dokunun.
 • Buradan Beğeniler yazılı seçeneğe dokunun.

TikTok Videoyu Beğenenleri Görme | Bilgisayar

Bilgisayardan TikTok videoyu beğenenleri ve yorum yapanları görebileceğiniz bir kısım bulunuyor. Bilgisayarınızdan tarayıcı aracılığı ile TikTok videolarını beğenenleri görmek için şu adımları izleyin:

 • Web tarayıcınızı kullanarak TikTok hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan profil resminizin yanında bazı simgeler göreceksiniz. Buradan bildirim simgesinin üzerine tıklayın.
 • Açılır pencerenin üst kısmında bulunan Beğeniler‘e tıklayın. Buradan TikTok videonuzu kimlerin beğendiğini görmek için bildirimleri aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

TikTok videolarınızı kimlerin beğendiğini görmek için izlemeniz gereken adımlar bunlardı. Kafanıza takılan bir kısım olursa, yorumlar üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

TikTok Videolarımı Kimlerin Beğendiğini Nasıl Gizlerim?

TikTok’ta paylaştığınız videoları beğenenleri diğer kişilerden gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • TikTok uygulamanızda, ekranın sağ alt köşesindeki “Ben” yazılı kısma dokunarak profilinize gidin.
 • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.
 • Ayarlarınızda bulunan “Gizlilik“e dokunun.
 • Şimdi “Güvenlik” bölümüne ilerleyin ve “Beğenilen videolar” yazılı kısmı bulun.
 • Bir sonraki ekranda “Herkes” veya “Sadece ben” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
 • Beğendiğiniz videoları özel yapmak için “Sadece ben“i seçili hale getirin.

Tüm yapılması gerekenler bu kadardı. Artık beğendiğiniz TikTok’ları görebilecek tek kişi sizsiniz.

TikTok’ta Daha Fazla Beğeni Nasıl Alınır?

TikTok’ta daha fazla beğeni almak, içerik oluşturucu olarak erişiminizi artırmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla TikTok beğenisi almak için bazı adımlara bakalım:

İzleyicilerinizin dikkatini ilk 3 saniyede çekin

Videonuzun başlangıcında bir kanca kullanın. Bu sayede izleyicileri içeriğinize yapıştırır ve profilinizde daha fazla kalmalarını sağlamış olursunuz. Kanca örnekleri arasında renkli görseller, ilham verici hikayeler ve “bekle” gibi merak unsurları bulunur.

Daha fazla kitleye ulaşmak için hashtag’ler kullanın

İçeriğinizin keşfedilebilirliğini artırmak için TikTok videolarınıza alakalı hashtag’ler ekleyin. Ayrıca içeriğinizin spam olarak görünmesini önlemek için çok fazla hashtag eklemekten kaçının.

Trendleri takip edin

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok’ta da sürekli yeni trendler ortaya çıkıyor. Bu nedenle markanızla veya konseptinizle alakalı trend konular hakkında video oluşturmayı düşünebilirsiniz. Bu size daha fazla görüntülenme ve video beğenisi kazandırabilir.

Altyazı ekleyin

Altyazılar, videolarınıza bağlam kazandırır ve kullanıcıların ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olabilir. Altyazılarınızı kısa, net ve basit tutun. Okumayı kolaylaştıran büyük ve okunaklı bir font kullanın.

Ses ekleyin

İçerik oluşturucular, videolarına daha fazla his katabilmek için ses ekler. Diğer kullanıcıların hızla alıştığı popüler sesleri tercih edin. Videonuzu viral yapabilecek popüler seslere erişmek için TikTok yaratıcı merkezini kontrol edin.

İşbirliği yapın ve düet gerçekleştirin

Diğer popüler TikTok kullanıcılarıyla işbirliği yapmak, daha fazla beğeni almak için yapabileceğiniz en iyi yoldur. Kendi alanınızdaki influencer’lar ve içerik oluşturucular ile iletişim bağlantısı aracılığıyla veya DM üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Birisi TikTok videomdan beğenisini kaldırırsa ne olur?

Birisi TikTok videonuzdaki beğenisini kaldırdığında artık toplam beğeni sayınıza dahil edilmez. TikTok videonuzdan beğeni kaldırılması, videonun etkileşiminde ve popülaritesinde azalmaya yol açabilir. Fakat beğeniler video başarısının yalnızca bir ölçüsü olduğu için bu durum çok da endişe edilecek bir şey değildir.

TikTok’ta viral olmak için kaç beğeniye ihtiyacınız var?

Videonuzun kalitesi, içeriğin alaka düzeyi ve yayınlanma zamanlaması gibi çeşitli faktörlere bağlı olduğu için TikTok’ta viral olmak için belirli bir beğeni sayısı gerekmez. Bununla birlikte en az 100.000 beğeni alan videolar genellikle viral olarak kabul edilmektedir.

TikTok video beğeni satın alma var mı?

Evet. Çeşitli hizmetlerden TikTok video beğenisi satın alabilirsiniz. Ancak beğeni satın almak, TikTok hesabınızın yasaklanmasına veya videolarınızın kaldırılmasına neden olabilir.