TikTok’ta Videoları Kimin İzlediği Görülür mü?

Bir sosyal medya platformunun özelliklerini, politikalarını ve topluluk kurallarını sık sık değiştirmesi olağandır. Kısa video platformu olan TikTok’ta da durum farklı değildir. Uygulama, eskiden kullanıcıların profillerini ziyaret eden diğer kullanıcıları görmelerine izin verirdi. Bu artık geçerli değil. Kullanıcıların içeriklerini kimin görüntülediğini görebildiği Snapchat veya Instagram hikayelerinin aksine TikTok’ta kullanıcılar, videolarını kimin görüntülediğini göremiyorlar. Sadece videoların kaç kez izlendiğini, videoyu kimlerin beğendiğini ve yorum yaptığını görebilirsiniz.

TikTok Videoları Kimin İzlediğini Görmek Mümkün mü?

Kısaca cevap vermek gerekirse, hayır. Daha önce de belirttiğimiz gibi TikTok, videolarınızı hangi hesapların görüntülediğini görmenizi sağlayan özelliğe artık sahip değil. Bu da videolarınızı kimin izlediğini görememekle birlikte izleme alışkanlıklarınızın da gizli olduğu anlamına gelmektedir.

Videolarınızı kimlerin görüntülediğini görmek yerine, videolarınızın kaç kez görüntülendiğini görebilirsiniz. Kullanıcılar, videolarına kimlerin yorum bıraktığını da görebilir. Bu kısma bildirim paneli üzerinden ulaşabilirsiniz.

TikTok Video Görüntüleme Özelliği Nasıl Çalışır?

TikTok’ta viral olmak, video görüntüleme sayınızın kısa bir süre içinde artmasını gerektiren çeşitli faktörleri içermektedir. Bir görüntüleme, bir kullanıcının videonuzu sonuna kadar izlemese de uygulamada açtığı anda sayılır. Döngülü bir videodaki her görüntüleme, tek bir görüntüleme olarak sayılır.

TikTok’ta videolarınızı kaç kullanıcının izlediğini görebilirsiniz. Daha önce, video görüntüleme sayınızı görmekle birlikte, bir kullanıcının kullanıcı adını da görebilirdiniz. Ancak artık durum böyle değil.

TikTok’un analitik aracını kullanarak sadece demografik bilgilerini görebilirsiniz. Ancak profil görüntüleme özelliğini kullanarak kimlerin TikTok profilinizi görüntülediğini de görebilirsiniz.

TikTok Videosunda Beğeni veya Yorum Olup Olmadığını Öğrenme

Birisinin TikTok videosunu izleyip izlemediğini anlamanın en belirgin yolu, videoya yorum yapmış veya beğenmiş olup olmadığıdır. Eğer bunları yapmışlarsa, en azından videoyu izlediklerinden veya bir kısmını izlediklerinden emin olabilirsiniz.

Bir TikTok videosunda beğeni veya yorum yapanları görmek için şu adımları takip edin:

 • TikTok‘u açın.
 • Profil simgesine dokunun.
 • Videolar veya Gizli Videolar‘ı seçin.
 • Bilgi almak istediğiniz videoyu seçin.
 • Yorum simgesine dokunun.
 • Yorumlar altında, tüm yorumlarınızın ve bunları bırakan kişilerin bir listesini göreceksiniz.
 • Beğeniler altında videonuzu beğenen tüm kişilerin bir listesini göreceksiniz.

TikTok Video Görüntüleme Sayısı Nasıl Görülür?

Yapabileceğiniz şeylerden biri, TikTok’taki videolarınızın kaç kez izlendiğini görebilmektir. Bunu şu şekilde öğrenebilirsiniz:

 • TikTok uygulamasını açın.
 • Bildirimler sekmesinin yanında sağ alt köşede bulunan Profil simgesine dokunun. Buradan TikTok profil menünüze yönlendirileceksiniz.
 • Bu bölümde, videolarınızın her birinin aldığı görüntüleme sayısını görebileceksiniz. Videolarınızdan her görüntülendiğinde bildirim almazsınız, bu nedenle izlenme sayınızın artıp artmadığını görmenin tek yolu profilinizi kontrol etmektir.

Profil sayfası, profilinizi düzenleyebilmenize, sizi takip eden tüm TikTok kullanıcılarını görüntülemenize, videolar oluşturmanıza, kullanıcı simgenizi ve kullanıcı adınızı değiştirmenize, gizlilik seçeneklerini belirlemenize ve ayrıca profilinizi özel bir hesaba dönüştürmenize olanak tanır.

TikTok Hesap Analizi

TikTok hesabınızın analitiğini kontrol etme seçeneğiniz de vardır. Bu özellik, Instagram gibi diğer birçok sosyal medya platformunda da mevcuttur. TikTok hesabınızla ilgili analizlere ulaşmak için şu sıralamayı takip edin:

 • TikTok uygulamasını açıp sağ alt köşedeki Profil simgesine dokunun.
 • Kullanıcı ayarlarınızı görmek için profil ekranının sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiye dokunun.
 • Bu menüde İçerik Üreticisi Araçları’nın üzerine dokunun.
 • En üstteki Analizler‘i seçin.
 • Daha önce açmadıysanız, analitiği açmanız gerekecek. Bunu, analitik sayfasındaki düğmesine dokunarak yapabilirsiniz.

Analitik sayfası, TikTok profilinizin çeşitli yönleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan bir araçtır. Burada tüm zamanlardaki toplam görüntüleme sayısına, takipçilerinize, içeriğinizin ne kadar iyi performans gösterdiğine ve sizi kimlerin takip ettiğine ilişkin genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

TikTok Profilini Kimin Gördüğünü Kontrol Etme

Hesabınızı kimsenin görmesini istemiyorsanız, özel bir hesap oluşturmanız gerekecek. Bunu da şu şekilde yaparsınız:

 • Sağ alt köşede bulunan Profil simgesine dokunun.
 • Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun. Buradan Ayarlar ve Gizlilik menüsüne gidip Gizlilik bölümünü seçin.
 • Şimdi çıkan seçeneklerden Özel hesap yazılı kısma dokunun.

Özel bir hesabınız olduğunda, takip isteklerini ve size özel mesaj gönderebilecek kişileri onaylayabilir veya reddedebilirsiniz. Simgenizin, biyografinizin ve kullanıcı adınızın diğer tüm hesaplarda görünmeye devam edeceğini unutmayın.

Belirli bir kullanıcının hesabınızdan başka bir video görmesini engellemek istiyorsanız, üst kısımdaki Menü simgesine dokunun. Ardından menünün alt kısmında bulunan Engelle‘yi seçin. Tüm yapmanız gerekenler bu kadar.

TikTok Hesabıma Kimin Baktığını Görebilir miyim?

Ne yazık ki TikTok profilinizi ziyaret eden kullanıcıları göremezsiniz. Bu tür bir özellik, tahmşn edebileceğiniz üzere kullanıcıları diğer kullanıcıların profillerine bakmaktan caydırabilir. Bir ‘profil görüntüleme’ özelliği olsaydı, çoğu insan herhangi birinin profilini ziyaret etmekten kaçınırdı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Bu Uygulama Cihazınızda Çalışmaz Hatası Nasıl Düzeltilir?