Tinder Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl İndirilir?

Mobil uygulama dünyasının gelişmesiyle hayatımıza giren uygulama kategorilerinden bir tanesi de flört uygulamaları oldu. Sayıları hiç de azımsanamayacak düzeyde olan bu uygulamalar, insanların internet üzerinden tanışmalarını sağlıyor. Bu tür uygulamaların başında ise hiç şüphesiz Tinder geliyor. Peki tam olarak Tinder nedir, ne işe yarar ve indirme işlemleri nasıl yapılır?

Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi Tinder, dünyanın en popüler flört etme uygulamalarının başında geliyor. İnsanların, birbirlerini karşılıklı olarak beğenmeleri temeline kurulmuş olan uygulama, özellikle de Z kuşağının açık ara favorilerinden bir tanesi. Şimdi sizlere Tinder indirme işlemlerinin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

tinder

Tinder nasıl indirilir?

Tinder isimli flört uygulaması; akıllı telefon, tablet ya da doğrudan internet sitesi üzerinden kullanılabilecek bir yapıya sahip. Yani geliştirici ekip, uygulama ile uğraşmak istemeyen kullanıcıları da düşünmüş ve platformun yalnızca web tarayıcı üzerinden kullanılabilmesine de imkan tanımışlar. Bu bağlamda; biz sizlere, akıllı telefon ve tablet üzerinden Tinder indirme işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Android telefonlar için Tinder indirme

  • Google Play Store’a giriş yapın.
  • Arama bölümüne Tinder yazın.
  • İndirme işlemini başlatın.
  • Uygulamanın yüklenmesini bekleyin.

Eğer Tinder’ı Android işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefon ya da tablete indirecekseniz, bunun için yapabileceğiniz ilk şey doğrudan Google Play Store’a ulaşmak olacaktır. Android ekosisteminin resmi uygulama mağazası olan Google Play Store, yalnızca Tinder değil Tinder’a benzeyen sayısız uygulamaya da ev sahipliği yapıyor.

Telefon ya da tabletiniz üzerinden Google Play Store’a giriş yaptıktan sonra, ekranın en üst bölümünde “uygulama ve oyun arayın” yazan bir bölüm yer almaktadır. Buraya dokunduğunuzda açılan bölüme “Tinder” yazın ve arama işlemini başlatın. Karşınıza çıkan ilk sonucun, indirmek istediğiniz flört uygulaması olduğunu göreceksiniz.

Arama sonuçlarında Tinder’ı gördükten sonra üzerine dokunun ve Tinder’ın Google Play Store’daki mağaza sayfasına giriş yapın. Daha sonra da “Yükle” yazan butona dokunun. Bu işlemden sonra Tinder indirme işlemleri başlamış olacaktır. Artık yapmanız gereken tek şey, indirme ve yükleme işlemlerinin tamamlanmasını beklemek. (Uygulamanın indirme bağlantısına direkt olarak buradan da ulaşabilirsiniz)

Android tabanlı akıllı telefon ya da tabletlerde, uygulama yükleme işlemini APK’lar, yani uygulamaların kurulum dosyaları aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Biz bu durumu, pek de tavsiye etmiyoruz ancak yine de meraklı okurlarımız için, Tinder APK dosyasının nasıl indirileceğinden kısaca bahsedelim.

İnternet ortamında çok sayıda APK dosyasını barındıran internet sitesi mevcut. Bunların en popülerleri de APK Mirror ya da APK Pure gibi mecralar. Eğer Tinder’a ait APK dosyasını indirmek isterseniz, yapmanız gereken tek şey Google’a “Tinder APK” yazmak. Daha sonra bahsettiğimiz sitelerden bir tanesini kullanarak Tinder’ın APK dosyasını indirebilirsiniz.

Tinder’ın APK dosyasını indirmeniz, uygulamayı telefonunuza yüklemek için tek başına yeterli olmayacaktır. Android tabanlı işletim sistemi geliştiren teknoloji şirketleri, Google Play Store haricinde uygulama yüklemek isteyen kullanıcılar için bazı ayarlar sunuyor. Telefonunuzun markasına göre neler yapacağınızın değişeceği bu ayarları yaptıktan sonra, Tinder’ın APK dosyasını yükleyebilir ve uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone ve iPad’lere Tinder indirme

Tinder, yalnızca Android ekosisteminde kullanılabilen bir uygulama değil. Pekala iOS kullanıcıları da akıllı telefon ya da tabletlerine Tinder yükleyebilir ve birileriyle flörtleşmeye başlayabilirler. Şimdi sizlere iOS tabanlı cihazlar için Tinder indirme işlemlerinin yapılacağından bahsedeceğiz. Dilerseniz hemen başlayalım.

  • App Store’a girin.
  • Tinder uygulamasını bulun.
  • Kimliğinizi doğrulayın.
  • Yükleme işlemini başlatın.
  • Yüklemenin tamamlanmasını bekleyin.

Tinder’ı iOS ekosistemine yüklemek için her şeyden önce, App Store mağazasına ulaşmanız gerekiyor. Ekosistemin resmi uygulama mağazası olan App Store’a ulaştıktan sonra ise Tinder uygulamasını bulmalısınız. Bunu tıpkı Google Play Store’da da bahsettiğimiz gibi uygulama arama bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı bulduğunuzu varsayarak, işlemleri anlatmaya devam edelim.

iOS için Tinder indirme işleminin şimdiki bölümünde, yükleme işlemini başlatmanız gerekiyor. Bunun için uygulamanın App Store mağaza sayfasına ulaştıktan sonra indir butonuna tıklayın. Apple, bu işlemden sonra kimliğinizi doğrulamak için Touch ID, Face ID ya da Apple hesabınıza ait şifreyi girmenizi isteyecektir. Bu doğrulama işlemini yapın ve Tinder yüklenene kadar bekleyin. (Uygulamanın indirme bağlantısına buradan da ulaşabilirsiniz)

iOS ekosistemi, ne yazık ki Android ekosistemi gibi uygulamaların harici kaynaklardan da indirilmesine izin vermiyor. Yani Android ekosistemindeki gibi herhangi bir internet sitesini kullanarak uygulama yüklemek, teslim aldığınız gibi kullanmaya devam ettiğiniz bir iPhone için mümkün değil. Ancak bu noktada yapabileceğiniz bazı şeyler de yok değil.

iPhone’larda kullanılan işletim sisteminin tüm özelliklerinin aktifleştirilmesini sağlayan bir yöntem var. “Jailbreak” olarak isimlendirilen bu yöntem, akıllı telefonunuza üzerinde oynanmış olan bir iOS yüklenmesi anlamına geliyor. Siz de kullanmakta olduğunu iPhone’a bu işlemi uygularsanız, harici bir kaynak üzerinden Tinder yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Tinder nasıl bir uygulama?

Rehberimizin başında da bahsettiğimiz gibi, Tinder kullanıcıların birbirlerini beğenmesi temeline yatan bir uygulama. Şöyle ki bu uygulamada önünüze gelen her kullanıcıya mesaj atmanız, ücretsiz kullanımda mümkün değil. Ancak ve ancak sizin beğendiğiniz bir kullanıcının da sizi beğenmesi durumunda, o kişi ile mesajlaşmaya başlayabiliyorsunuz.

Eğer herkese mesaj atmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey Tinder’ın ücretli abonelik paketlerini satın almak. Bu paketler, başka bir rehberimizin konusu ancak şimdilik şunu bilin yeter. Tinder’a her ay belirli bir miktar ödeme yapmayı kabul ettiğinizde, bu uygulama hem herkese mesaj atabilir hem de insanların sizi çok daha kolay bir şekilde bulmalarını sağlayabilirsiniz.

Tinder ile ilgili olarak bilmeniz gereken bir diğer husus da beklentiyi yüksek tutmamanızın gerektiği. Şöyle ki bir kullanıcıyla eşleştiğiniz an, o kişiyle sevgili olduğunuzu düşünmeyin. Zira öncelikle Tinder üzerinden karşınızdaki kişiyle konuşmanız ve anlaşıp anlaşamayacağınızı anlamanız gerekiyor. Öte yandan, eşleştiğiniz bir kullanıcının telefon numarası gibi önemli bilgilerini de kendisinden istemeniz gerekiyor.

Bu içeriğimizde sizlere, Tinder’ın ne olduğundan, uygulamanın nasıl bir mantıkta çalıştığından bahsettik. Ayrıca Tinder indirme işlemlerinin akıllı telefonlar ve tabletler için hem iOS hem de Android ekosistemlerinde nasıl yapılacağını anlattık. Dileriz bu rehberimizde, Tinder ile ilgili kafanıza takılan bazı soru işaretlerine yanıt bulmuşsunuzdur.