Türkiye’nin En Çok Takipçili Instagram Hesapları

Instagram, yalnızca Türkiye’de değil dünyada da en aktif şekilde kullanılan sosyal medya platformlarının başında yer alıyor. İlk zamanlarda genellikle hobi olarak fotoğraf ve video paylaşımlarının yapıldığı bir platform olan Instagram, artık iş dünyasının da önemsediği bir alan durumunda. Hal böyle olunca bazı Instagram hesapları, ulaşabildiği kadar takipçi sayısına ulaşarak isimlerini ve işlerini duyurma telaşesi içerisindeler. Bu anlamda son yılların en aktif Instagram hesabı, tartışmasız bir şekilde @nusr_et, yani gerçek adıyla Nusret Gökçe.

Dünya genelinde en çok takipçi sayısına sahip Instagram hesaplarını az çok tahmin edebiliyorsunuzdur; Instagram’ın resmi hesabı, Cristiano Ronaldo, ünlü oyuncu Dwayne Johnson (namıdiğer The Rock), Ariana Grande vs. Peki Türkiye? Türkiye’nin en çok takipçili Instagram hesapları sizce hangisi? Aşağıdaki listede, Türkiye’nin en fazla takipçili Instagram hesapları göreceksiniz.

Türkiye’de en çok takipçi sayısına sahip Instagram hesapları

  • nusr_et
  • cznburak
  • handemiyy
  • burakozcivit
  • cagritaner
  • acunilicali
  • demetozdemir
  • hadise
  • evcenf
  • demetakalin

Nusret Gökçe

Lüks restoran zincirleriyle dünya genelinde büyük bir üne sahip olan nusr_et (Nusret Gökçe), yaptığı Instagram paylaşımlarıyla da bunu destekliyor. Sıklıkla dünyaca ünlü isimlerle birlikte çekildiği fotoğrafları paylaşan nusr_et, Türkiye’de en çok takipçisi sayısına sahip Instagram hesabı unvanının da sahibi durumunda. nusr_et, an itibarıyla 37,3 milyon takipçi sayısına sahip.

Burak Özdemir

Tıpkı nusr_et gibi restoranları bulunan cznburak (Burak Özdemir), yaptığı sempatik paylaşımların yanı sıra sosyal sorumluluk anlamında da oldukça dikkat çekici ve takdir toplayan paylaşımlarda bulunuyor. ‘En güzel bağ sevgidir’ diyen cznburak, 25,1 milyon ile Türkiye’nin en çok takipçi sayısına sahip ikinci hesabı konumunda yer alıyor.

Hande Erçel

Türk dizi ve film oyuncusu Hande Erçel, 23,7 milyon takipçi sayısıyla Türkiye’nin en fazla takipçili Instagram hesapları sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. Erçel, Girne Amerikan Üniversitesi’nin düzenlediği 2021 Golden Wings Ödül Töreni’nde ‘Yılın En İyi Kadın Oyuncusu’ ödülünü kazanmıştı.

Burak Özçivit

Ülkemizin bir başka ünlü oyuncularından Burak Özçivit, 18,6 milyon takipçi sayısıyla listemizin dördüncü sırasında yer alıyor. Eskiden manken olan, sonrasında kariyerini film ve dizi oyunculuğuyla devam ettiren Özçivit, kendisi gibi oyuncu olan Fahrive Evcen ile evlidir.

Çağrı Taner

Türkiye’nin ünlü sosyal medya fenomeni hangisi diye sorsak, yüksek ihtimalle çoğunluğunuz Çağrı Taner ismini söylersiniz. Özellikle de şaşalı çekilişleriyle adını gündemden düşürmeyen Çağrı taner, 16,2 milyon ile Türkiye’nin en fazla takipçili Instagram hesapları arasında beşinci sırada.

Acun Ilıcalı

Türkiye’nin medya sektöründeki en çok konuşulan ve bilinen isimlerinden Acun Ilıcalı, listemizin altıncı sırasında yer alıyor. Eskilerde sunuculuk ve muhabirlik yapan, şimdi ise televizyon kanalları TV8, TV8,5’un ve dijital platform Exxen’in sahibi olan Ilıcalı, aynı zamanda ABD, Meksika, Romanya, Macaristan, Brezilya, Kolombiya ve Yunanistan’da faaliyet gösteren prodüksiyon şirketlerinin de sahibi konumunda. Acun Ilıcalı, Instagram’da an itibarıyla 13,5 milyon takipçi sayısına sahip.

Demet Özdemir

Birçok ‘Yılın En İyi Kadın Dizi Oyuncusu’ ödülünün sahibi olan Demet Özdemir, sıralamamızın yedinci sırasında yer alıyor. Sana Bir Sır Vereceğim, Kurt Seyit ve Şura, Çilek Kokusu, Doğduğun Ev Kaderindir gibi yapımların başrol oyuncusu olan Özdemir, 13,8 milyon takipçi sayısı ile listemizin yedinci sırasında bulunuyor.

Hadise

Listemizin sonlarına doğru yaklaştığımızda, sanatçı ve ünlü program O Ses Türkiye’nin jüri üyesi olan Hadise’yi görüyoruz. Türkiye’nin en fazla takipçili Instagram hesapları sıralamasında 8. sırada bulunan Hadise’nin takipçi sayısı ise 13 milyon.

Fahriye Evcen Özçivit

Eşi Burak Özçivit gibi Türkiye’nin en fazla takipçili Instagram hesabı listemizde bulunan Fahriye Evcen Özçivit, 12,1 milyon takipçi ile listenin dokuzuncu sırasında yer alıyor. Kendisi de tıpkı Burak Özçivit gibi oyuncu olan Fahriye Evcen Özçivit, Türk sinema ve film tarihindeki bazı önemli yapımlarda başrol oyuncusu olarak yer almıştır.

Galatasaray

Listemizin son sırasında ise Türkiye’ye ilk kez UEFA ve UEFA Süper Kupası’nı kazandırmış, ülkemizin en fazla şampiyonluk ve kupa sayısına sahip, dünya çapında bilinirliliği en fazla olan futbol takımı Galatasaray bulunuyor. Galatasaray, 10,2 milyon takipçi sayısı ile Türkiye’nin en fazla takip edilen 10. Instagram hesabı konumunda.