Twitter Takipçi Arttırma Yolları

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ve internet erişiminin ceplere girmesiyle insanlar, seslerini duyurmak ya da para kazanmak için interneti kullanmaya başladılar. Elbette bunun en kolay yolu da sosyal medya platformlarını kullanmak. Bu tür mecralardan bir tanesi ise Twitter. Ancak Twitter’da sesinizi duyurabilmek için çok sayıda takipçiye ihtiyacınız var. Sahi, Twitter’da takipçi sayısı arttırma yolları nelerdir?

Twitter, yaptığınız bir paylaşımı bir saniye içerisinde milyonlarca kişinin görebileceği bir mecra. Ancak böyle bir şey, o kadar da kolay değil. Çünkü Twitter’da yaptığınız bir paylaşımın görülebilmesi için çok sayıda kişiden etkileşim alması gerekiyor. Eğer bunu sağlayabilirseniz, yaptığınız paylaşımlarla amacınıza ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere Twitter’da takipçi sayısı nasıl arttırılır konusundan bahsedeceğiz.

Twitter Takipçi Sayısını Arttırma Yolları

  • Düzenli paylaşım yapın.
  • Tweetlerinize video veya fotoğraf ekleyin.
  • Doğru zamanda tweet atın.
  • Paylaşımlarınızda trend konulara ve etiketlere yer verin.
  • Rakiplerinizin ne yaptığını kontrol edin.
  • Diğer kullanıcılarla etkileşime girin.
  • “Takibe takip” benzeri etiketlere göz atın.
  • Takipçi satın alın.
  • Hesabınızı herkese açık olarak ayarlayın.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Twitter’da takipçi sayısını arttırmak çok da zor bir şey değil. Ancak bu maddeleri uygularken bir disiplin içerisinde olmanız gerekiyor. Özellikle de paylaşımların sıklığı ve bu paylaşımların nasıl yapıldığı, takipçi sayısını arttırmak için çok önemli. Dilerseniz şimdi de yukarıdaki maddelerin detaylarına bakalım…

Düzenli Olarak Paylaşım Yapın

Twitter’da takipçi sayısı nasıl arttırılır sorusuna karşılık verilecek ilk cevap, düzenli olarak paylaşım yapmaktır. Özellikle de o günlerde çok konuşulan konularla ilgili paylaşımlar, insanlara ulaşmanızı kolaylaştırır. Çünkü unutmayın, bir toplum bir konuyu konuyu konuşuyorsa, yaptığınız bir paylaşım o toplumun tümüne ulaşabilir. Bu yüzden paylaşımlar, Twitter’daki en önemli hususlardan bir tanesidir.

Tweetlerinize Video veya Fotoğraf Ekleyin

Twitter’da paylaşım yaparken emoji kullanabilir, fotoğraf, video ya da GIF ekleyebilirsiniz. Bu tür paylaşımlar, zaman zaman kullanıcıların ilgisini çekebilir. Hatta bununla ilgili çok önemli bir veriden bahsetmek gerekirse; Buffer’a göre bir tweet’e alakalı, yüksek kaliteli bir resim eklemek etkileşimi yaklaşık %150 oranında arttırabilirken, videolu tweet’lerin retweet edilme olasılığı altı kat daha fazla. Bu yüzden yaptığınız paylaşımın sadece anlamlı olmasından ziyade, aynı zamanda etkileyici olmasına da bakın. Zira binlerce paylaşım yapıp olduğunuz yerde sayabileceğiniz gibi yalnızca bir tweet ile sosyal medya fenomeni haline de gelebilirsiniz.

Doğru Zamanda Tweet Atın

Kullanıcıların Twitter’da ne zaman aktif olduğuna dair verilerle birlikte farklı bilgilere sahip olmak için Twitter Analytics‘e göz atabilirsiniz. Bununla birlikte attığınız tweetlerin saatleri de oldukça önemli. Bunun ilgili dünya genelinde hakim olan görüş, en iyi zamanın hafta içi öğleden sonra 3 olduğu yönündedir. Bu süreden itibaren bir veya iki saatte bir tweet atmak, görünürlüğünüzün en üst düzeye çıkmasını sağlayabilir.

Paylaşımlarınızda Trend Konulara ve Etiketlere Yer Verin

Twitter’da takipçi arttırmak istiyorsanız, yapabileceğiniz şeylerden bir tanesi de Twitter’daki gündem konularını ve etiketleri kullanmak olmalı. Keşfet bölümüne girdiğinizde görebileceğiniz konular, o an Twitter’da çok konuşulan konu ve etiketleri göstermektedir. İşte bu konu ve etiketler, yapacağınız paylaşımların çok sayıda etkileşim almasını ve haliyle de takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır.

Bu arada, Twitter’da yapacağınız bir paylaşımda birden çok etiket kullanabilirsiniz. Bu durum, takipçi sayısını arttırmak için önemli hususlardan bir tanesidir. Örneğin Twitter gündeminde hem sporla hem de politikayla ilgili bir etiket olduğunu düşünün. Eğer yaptığınız bir paylaşıma her iki etiketi de eklerseniz, paylaşımınızın hem sporla ilgilenen hem de politikayla ilgilenen kullanıcılara ulaşacağını unutmayın.

Rakiplerinizin Ne Yaptığını Kontrol Edin

Twitter’da rakip olarak gördüğünüz hesapların kaç takipçisi olduğunu, ne sıklıkta tweet attıklarını ve hangi konuları tweetlediğini kontrol edin. Örneğin profilleri nasıl görünüyor? Rakiplerine veya müşterilerine nasıl yanıt veriyorlar ve en çok dikkat çeken ne tür içerikler yayınlıyorlar? Onları takip edin ve radarlarına girmek için içeriklerini retweetleyin. Bu adım, Twitter’da takipçilerini nasıl arttıracağını bilmek isteyenler için son derecede önemlidir.

Diğer Kullanıcılarla Etkileşime Girin

Twitter’da takipçi sayısı nasıl arttırılır konusuna ilişkin verdiğimiz ilk maddede, etkileşime girmenin çok önemli olduğunu söylemiştik. Ancak bu durum, tek taraflı olmak zorunda değil. Yani yalnızca diğer kullanıcıların sizlerle etkileşime girmesini beklemeyin. Siz de diğer kullanıcılarla etkileşime girin. Peki “etkileşim” tam olarak ne oluyor?

Twitter’da yapılan bir paylaşımı beğenmeniz, alıntılamanız ya da o paylaşıma cevap yazmanız, bu mecrada “etkileşim”e girdiğiniz anlamına gelir. Örneğin ünlü birisini etiketleyerek yaptığınız bir paylaşım gibi şeylerin tümü, etkileşime girmek demektir. Bunu yaptığınız zaman, Twitter’daki görünürlüğünüzü arttırmış olursunuz.

“Takibe Takip” Benzeri Konulara Göz Atın

Twitter’da takipçi sayısını arttırma anlamında en kolay ve en hızlı yol, kullanıcılarla karşılıklı olarak takipleşmektir. Üstelik bu durum yalnızca Twitter için değil, Facebook, Instagram ve Snapchat gibi diğer sosyal medya platformlarında da geçerli olan bir şey. Peki Twitter’da karşılıklı takip nasıl yapılır.

Twitter’da arama yapabileceğiniz bir buton bulunduğunu bilirsiniz. Bu butona dokunarak “takip”, “takibe takip” ve “GT” gibi ibareleri aratın. Bulduğunuz sonuçlar karşısında şaşıracaksınız. Çünkü bu arama sonuçları, sizin gibi takipçi sayısını arttırmak isteyen kullanıcıların sayısız paylaşımı gösterecek. Buradaki kullanıcıları takip ederek de takipçi sayısını ciddi anlamda arttırabilirsiniz.

Takipçi Satın Alın

Twitter’da takipçi sayısı arttırma konusuyla ilgili olarak uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de takipçi satın almak. Ancak peşin peşin söyleyelim, bu pek de sağlıklı bir yöntem değil. Peki neden? Takipçi satın almanın ne gibi zararları var? Hemen bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Yalnızca Twitter’da değil, herhangi bir platformda takipçi satın almak, zaman zaman hesabınızın banlanmasına yol açabiliyor. Bu yüzden hesabınız sizin için çok önemliyse ya da vereceğiniz paranın çöpe gitmesinden korkuyorsanız, bu işlere hiç bulaşmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca bu tür işlemlerde genelde bot hesap veriliyor. Bu hesapların kalıcılığı yok, satın alsanız da bir süre sonra kaybedeceksiniz.

Twitter Hesabınızı Herkese Açık Olarak Ayarlayın

Twitter, kullanmakta olduğunuz hesabın iki farklı şekilde kullanılmasına imkan tanıyor. Bunlardan bir tanesi herkese açık hesap, diğer ise kilitli hesap. Kilitli hesap, yaptığınız paylaşımların yalnızca takipçilerinizle paylaşılmasına imkan tanıyor. Yani kilitli hesaba sahip olan bir kullanıcı, paylaşımını en fazla takipçi sayısı kadar kişiye ulaştırabilir. Bundan daha fazlası hiçbir şekilde mümkün değildir.

Twitter’da takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız, Twitter hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir. Çünkü bu sayede, platformu kullanan milyonlarca kullanıcıya ulaşma imkanı yakalamış olursunuz. Biliyoruz, bu madde Twitter’da takipçi sayısı nasıl arttırılır rehberimizin en anlamsız maddesi gibi görünebilir. Ancak biz yine de unutmamanız için, bu maddeyi rehberimizin sonlarına doğru eklemek istedik.

Bu içeriğimizde sizlere, dünyanın en büyük mikroblog sitesi olan Twitter’da takipçi sayısı nasıl arttırılır konusunu anlatmaya çalıştık. Dileriz ki bu teknikler, diğer kullanıcılar gibi sizin de çok sayıda kullanıcıya ulaşmanıza ve bu sayede sesinizi duyurmanızı sağlar.