En İyi 10 Video Hızlandırma Programı

Video hızlandırma programı, yeniden arabelleğe alma, sürekli duraklama gibi sorunları ortadan kaldırıp aynı zamanda kaliteli video deneyimi sunan programlardır. Farklı işletim sistemleri için de bulunan bu programları ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Video Hızlandırma Programı Nedir?

Video hızlandırma programı, videoların oynatma hızını arttıran programlardır. Bu programlar, videoların daha hızlı oynatılmasını sağlayarak, videoların daha kısa sürede izlenmesini sağlamaktadır. Video hızlandırma programları, çoğunlukla eğitim videoları, sunum videoları ve vloglar gibi videoları izlemek için kullanılır.

Genelde ücretsiz olarak sunulan video hızlandırma programlarının ücretli versiyonları da bulunmaktadır. Ücretli video hızlandırma programları, ücretsiz olanlara nazaran daha fazla özellik sunmaktadır.

Video hızlandırma programları, çoğunlukla Windows ve macOS işletim sistemleri için geliştirilmiştir. Bazı video hızlandırma programları ise Linux işletim sistemi için de mevcuttur.

Video Hızlandırma Programı Ne İşe Yarar?

Bu tür programlar, çevrimiçi videoları indirmenize ve bu videoları herhangi bir kesinti olmadan sorunsuz bir şekilde izlemenize yardımcı olur. Ayrıca video kalitesini iyileştirmek için de tasarlanmışlardır. Bu yazılımlar, video akışını daha hızlı ve pürüzsüz hale getiren TCP bağlantı algoritması teknolojisine sahiptir. Bu nedenle, varsayılan video akış hızıyla karşılaştırırsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Zaman kaybı sorununu ortadan kaldıran bu programlar, herhangi duraksama olmadan iyi bir video deneyimi sunar. İndirme sırasında video hızını artırır. Ayrıca kesintisiz bir akış olanağı sunabilmeleri için çoklu bağlantı algoritmasına sahiplerdir. Bu programlar, indirdiğiniz videoları kolaylıkla yönetmenize yardımcı olurlar.

Video Hızlandırma Programı Önerileri

Easy Video Maker

Videoları hızlandırabilen veya hızlandırabilen en iyi ücretsiz programlar arasındadır. Yazılımın kullanımı oldukça kolaydır. Kurulumun ardından video dosyalarını eklemek için artı simgesine tıklayın. Ardından her video için belirlediğiniz hızı girmelisiniz. X1’in üzerindeki herhangi birim hızı artıracakken altında bir değer belirlediğiniz videonun hızı azalacaktır.

Program ile videoyu çeşitli biçimlerde dışa aktarabilirsiniz. Yapılandırmak için ayarlar simgesine tıklayın. Hız değişikliğini ayarladıktan sonra videoyu oluştur düğmesine tıklanarak oluşturabilirsiniz. Kısacası bir videoyu belirli bir oranda hızlandırmak veya yavaşlatmak istiyorsanız, bu yazılım en iyi seçeneklerdendir. Easy Video Maker’ı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

VideoPad Video Editor

VideoPad, sosyal medya için küçük ve hızlandırılmış videolar yapmanıza olanak tanıyan programlardan birisidir. Kullanıcı dostu arayüzüne sahip olan VideoPad, 3D ve 360 ​​derece video düzenleme desteği gibi video düzenleme seçenekleriyle donatılmıştır. Bu da programı hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için iyi bir video düzenleyici seçimi haline getirir. VideoPad ayrıca oldukça büyük bir efekt, filtre ve örnek dosya kitaplığına sahiptir. VR cihazları için 360 derece video düzenleme özelliğine sahip olan program, dışa aktarım yaparken çeşitli dosya biçimlerini destekler.

Windows ve Mac ile uyumlu olarak çalışan VideoPad’i şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

VSDC Video Editor

Videolar için detaylı olarak düzenleme özelliği sunan bir başka ücretsiz yazılımdır. Videoyu yavaşlatmak veya hızlandırmak için videoya tıklayıp ardından özellikler penceresine gidin. Buradaki parametre listesinden Hız (%) parametresini bulmamız gerekecek. Daha yüksek bir sayı belirlediğinizde hız artacak, ondalık olarak eklediğinizde video yavaşlayacaktır.

Düzenlediğiniz videoyu dışa aktarmadan önce önizlemesini yapabilirsiniz. Programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Speedbit

Video yüklemeyi hızlandırabilecek bir program arıyorsanız, Speedbit’i muhakkak denemelisiniz. İyi bir bant genişliği kullanımı sunan program, içeriğin ve akışın daha hızlı indirilmesini sağlar. Güvenilir bir program olan Speedbit, kullanabileceğiniz en hızlı çözümlerden bir tanesidir. Sık bağlantı kesilmesi sorunları gibi kısıtlamaların ve engellerin üstesinden gelen üst seviye bir teknolojiye sahiptir. Ücretsiz versiyonu da bulunan programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

SpeedyiTunes

Bu program ile her türlü videoyu normal hızından %300 kat daha hızlı indirebilirsiniz. Çevrimiçi olarak mevcut videoların ve bilgisayarınızda bulunan normal dosyaların akışını hızlandırarak zaman kazandırır. Filmleri, şarkıları ve videoları normalde daha hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Leawo Video Accelerator

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, piyasada sevilen bir başka video hızlandırıcıdır. Bu program, videonun ara belleğe alıma süresini hızlandırıp herhangi bir duraklama olmadan kaliteli bir video deneyimi sağlar. Leawo’yu indirme amaçlı veya internet tarayıcısı olarak da kullanabilirsiniz. Programa entegre edilmiş, başka bir formattaki videoyu oynatmayı kolay hale getiren yerleşik bir oynatıcı özelliği de vardır. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

5KPlayer

5KPlayer, 4K, UHD, HDR gibi yüksek çözünürlüklü videoları oynatmak için video hızlandırıcıya sahip kullanıcı dostu bir video oynatıcıdır. 5KPlayer ile donanım hızlandırmasını etkinleştirip bilgisayarınızı rahatlatabilir, videoları daha akıcı oynatmak için yoğun kod çözme görevini CPU’dan GPU’ya aktarabilirsiniz.

5KPlayer; 8K, 4K, UHD, HDR, HEVC ve H.264 oynatma sırasında kod çözme ve oluşturma sürecini hızlandırır. Daha spesifik açıklamak gerekirse yüksek çözünürlüklü videoların daha hızlı ve akıcı bir şekilde kodunun çözülmesine ve oluşturulmasına yardımcı olur. Yoğum kod çözme işini CPU’dan GPU’ya aktararak CPU tüketimi keskin bir şekilde düşürür.

Tercih edilebilir en iyi çözümlerden olan 5KPlayer’ın Windows versiyonunu buradan, Mac versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Ezgif

Programsız bir video hızlandırma aracı kullanma fikrine sıcak bakıyorsanız, Ezgif’in video hızlandırma aracını kullanabilirsiniz. Kullanımı çok basit olan Ezgif’in bu aracı, en fazla 100 MB boyutundaki videoların hızını arttırmanıza olanak tanıyor. Bunun için şuradaki bağlantıya tıklamanız ve videonuzu yüklemeniz gerekiyor. Ardından uygun şekilde hızlandırma işlemini yapıp hazırladığınız videoyu cihazınıza indirebilirsiniz.

Clideo

Videonuzu hızlandırmak için online bir araçtan daha bahsetmek istiyoruz. Clideo, videoyu tarayıcı üzerinden yükleyip farklı hızlandırma alternatifleriyle daha hızlı hale getirmenizi sağlıyor. Bu araç ile videonuzun hızını 0,25x ila 4x arasında seçip hızlandırabilir, dilerseniz sessiz olacak şekilde kaydedebilirsiniz.

Videoyu ister bilgisayarınızdan, ister Google Drive veya Dropbox gibi bulut servislerinden yükleyebilirsiniz. Ardında video hızlandırma ile ilgili düzenlemelerinizi yapıp Download (İndir) yazısına tıklayın. Videonuz, varsayılan olarak belirlediğiniz yere indirilmiş olacak.

Windows Media Player

Windows Media Player, her Windows kopyasıyla birlikte gelen ücretsiz bir video oynatıcısıdır. Temel oynatma özelliklerinin yanı sıra ses CD’lerini çıkartmanıza ve müzik kütüphanenizi yönetmenize olanak tanır. Bir videoyu Windows Media Player’da hızlandırmak için şu adımları izlemelisiniz:

  • Windows Media Player’ı başlatın ve sol köşedeki Video sekmesine tıklayarak oynatmak istediğiniz videoyu seçin. Büyük bir video dosyasını oynatmanız gerektiğinde dosyanın yüklenmesi birkaç saniye sürebilir.
  • Videoyu oynamak için çift tıklayabilir, sağ tıklayabilir veya arabirimin alt orta köşesindeki Oynat düğmesine tıklayabilirsiniz. Ayrıca Windows Media Player’da bir çalma listesi ile birden fazla videoyu hızlandırma özelliğine sahiptir.
  • Hızlandırmak istediğiniz videoyu seçmek için menüyü sağ tıklayın. Ardından Düzenleme sekmesini getirmek için Geliştirmeler seçeneğini seçin. Videoyu Windows Media Player’da hızlandırmak için Kaydırıcıyı hareket ettirebilirsiniz.

Windows Media Player’ı bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.