En İyi 7 Video Yavaşlatma Programı

Video yavaşlatma programları, pahalı satın alımlar yapmanıza gerek kalmadan bir videoyu yavaşlatmak için kullanabileceğiniz araçlardır. İnternette yoğun bir araştırma yaptığınızda karşınıza 500’e yakın video yavaşlatma programı görebilirsiniz fakat içlerinden en iyisini bulmak, oldukça zaman gerektiren bir araştırma yapacağınız anlamına gelmektedir. Sizler için aşağıda en iyi video yavaşlatma programı önerilerimizi görebilirsiniz. Hepsini ücretsiz olarak indirebilir, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

En İyi Video Yavaşlatma Programları

Movavi

Movavi’yi yalnızca video yavaşlatmak için değil, aynı zamanda ses düzenleme için de kullanabilirsiniz. Bu video düzenleme aracı, programla çalışmayı kolaylaştıran bir sürükle ve bırak özelliğine sahiptir. Videonun yavaşlama seviyesini dilediğiniz gibi ayarlayabilmenizin yanı sıra çeşitli geçişler ve altyazılar sunar. Tüm değişiklikleri onaylamadan önce sonucu izlemek için önizleme modunu kullanabilirsiniz.

Movavi, birçok programla kıyaslandığında kullanıcıların aynı anda birden çok videoyla çalışmasına olanak tanıması nedeniyle bir adım öne çıkıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, videoların uygun olup olmadığını belirlemek için video bölümlerini karşılaştırabiliyorlar. Son olarak hazırladığınız videoyu istediğiniz formatta kaydedilebilir, sosyal ağlar üzerinden kolayca paylaşabilirsiniz. Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ashampoo

Zaman atlamalı bir yazılım olarak çalışan Ashampoo, aynı zamanda bazı ağır çekim özelliklerine ve çok sayıda sanatsal efekte sahiptir.

Ağır çekim veya zaman atlamalı efektleri kullanarak videonuzu yavaşlatabilirsiniz. Döndürme ve birleştirme işlevleriyle birlikte karelerinizi sabitleyebilirsiniz.

Program ile videonuzun keskinliğini ve renklerini de değiştirebilirsiniz. Kullanıcılarına maksimum kolaylık sağlayan bir toplu işleme seçeneği sunan Ashampoo’yu şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Wondershare Filmora

Wondershare Filmora, bazı ağır çekim efektleriyle birlikte gelen, Mac ve Windows’ta kullanılabilen bir video düzenleme programıdır. Program ile video yavaşlatmanın yanı sıra videoyu hızlı ileri sarma, çerçeveyi dondurma ve hız kontrolü gibi işlevlerden faydalanabilirsiniz. İstediğiniz videoyu ve hızı seçtikten sonra videonuzu kolaylıkla yavaşlatabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı ve kısa videolarınızı tutarlı bir şekilde bütün halinde birleştirebilen geçiş özelliğine sahip olan Wondershare Filmora, perspektif bozulmasını da giderebiliyor. Program ile videolarınızı sabitleyebilir, ses düzenleme işlevleri sayesinde arka plandaki gürültüyü müzikle değiştirebilirsiniz. Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

VideoPad

VideoPad, videoları AVI, MPEG, WMV gibi farklı formatlarda kaydetmenize olanak tanıyan ücretsiz bir video yavaşlatma programıdır. Program WAV, MP3, FLAC gibi ses formatlarıyla da çalışabiliyor.

VideoPad ile titreşimleri düzeltmek için fotoğrafı sabitleme, kırpma, döndürme ve yeniden boyutlandırma gibi araçları kullanabilirsiniz. Ayrıca 3D videonuzu 2D formatına da dönüştürebilirsiniz.

Yaratıcılığın yanında ilgi çekici geçişler, VideoPad’i diğer video yavaşlatma programlarından ayıran detaylardır. Çapraz geçiş veya solma gibi geçişler kullanarak videolarınıza özel bir hava katabilirsiniz. Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BeeCut

BeeCut, yeni başlayanlar ve profesyonel kullanıcılar için çok sayıda özelliğe sahip olan ücretsiz bir video yavaşlatma programıdır. Programda bulunan hız kontrolörleri sayesinde uygun olan yavaşlatma seviyelerini kullanabilirsiniz.

BeeCut, program ile kullanıcılara ses düzenleme araçları sunar. Büyük bir artı olarak her olasılık için farklı ekran formatlarını da desteklemektir. Instagram formatı (1:1), geniş ekran (16:9), standart (4:3) ve portre formatını (9:16) destekler.

BeeCut, video oluşturma sürecinizi daha kolay hale getirmek için çok sayıda hazır ücretsiz şablon ve filtre sağlar. Bu anlamda BeeCut’tan daha iyi bir alternatif bulmanız neredeyse imkansızdır. BeeCut’ı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

ReSpeedr

ReSpeedr, videolarınızın kare hızından bağımsız olarak videoları yavaşlatmanızı sağlayan açık kaynaklı bir programdır. Sezgisel arayüzü, programın kullanımını oldukça kolay hale getirmektedir. İhtiyacınız olabielcek tüm temel video düzenleme araçlarını sunan ReSpeedr, ağır çekim veya hızlandırılmış videolar oluşturmanızı ve istediğiniz hızı seçebilmenizi sağlar.

ReSpeedr, videonuzun daha profesyonel görünmesi için yumuşak geçiş yapabilmenize olanak tanımaktadır. MOV ve MP4 formatlarını destekleyen ReSpeedr, video çekimlerini dengeler ve bozulmayı azaltır. Düzenlemesini bitirdiğiniz videonuzu orijinal videoyla karşılaştırmak için yan yana seçeneğini kullanabilir, hatalı kısımların üzerinden tekrar geçebilirsiniz. Oldukça işlevsel özellikleri bulunan programı şuradan indirebilirsiniz.

DaVinci Resolve Studio

Profesyonel düzeyde bir video yavaşlatma programı arıyorsanız, DaVinci Resolve Studio tam olarak aradığınız olabilir. Bu program, video yapımcıları tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır ve pek çok özellikle doludur.

Özellik yelpazesinin fazla olması gözünüzü korkutmasın; DaVinci Resolve Studio’nun kullanımı oldukça kolaydır. Video oluşturma ve işleme hızı epey yüksektir, bu da videolarınızı hızlı bir şekilde paylaşıma hazır hale getirebilmenizi sağlar.

Bu programın öğrenme eğrisinin biraz dik yani anlaşılması zor olduğunu söylememiz gerek. Eğer yeni yeni video düzenlemelere ilgi duyan biriyseniz, DaVinci Resolve Studio’ya geçiş yapmadan önce daha basit bir video yavaşlatma programı kullanmayı deneyebilirsiniz. Yine de programa göz atmak istiyorsanız, indirmek için şuradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.