Vigem Bus Driver Nedir?

Windows 11 kullanıcısı olarak, Vigem Bus Driver ibaresini duymuş olabilirsiniz, ancak tam olarak nedir ve nasıl kurulacağı konusunda emin olmayabilirsiniz.

Bu makale ile Vigem Bus Driver’ın tam olarak ne olduğunu, nasıl indirileceğini ve kurulacağını adım adım açıklayacağız.

Vigem Bus Driver Nedir?

ViGEm Bus, Çekirdek Modu Sürücü Çerçevesi’nde çalışan ve bilgisayarınızda oyun denetleyicilerini taklit etmenize yardımcı olan bir sürücüdür.

ViGEm çerçevesi, popüler oyun ekipmanlarını çekirdek düzeyinde saf yazılım tabanlı cihazlar olarak kesin bir şekilde taklit eder. Bu, oyunların veya diğer işlemlerin ViGEm tabanlı cihazları algılamak için ekstra değişikliklere ihtiyaç duymadığı anlamına gelir ve kullanımını kolaylaştırır.

ViGEmBus sürücüsünün en son sürümünü x86, x64 ve ARM64 Windows sistemlerine indirebilir ve kurabilirsiniz.

VIGEmBus sürücüsünü kullanmanın belli başlı avantajları vardır. Bunlar tam olarak şunlardır:

  • Xbox, DualShock denetleyicilerini ve genel HID denetleyicilerini taklit etme
  • Steam gibi çeşitli oyun platformlarını destekleme
  • Bir sürücü örneği üzerinde birden fazla cihaz bağlama
  • Microsoft’un Çekirdek Mod Sürücü Çerçevesi ile doğrudan çalışma

Bu yazılımı Windows bilgisayarınıza kurmaya başlamak için önce resmi web sitesini ziyaret edip kurulum dosyasını buradan indirebilirsiniz. Kurulum işlemine devam etmeden önce idari ayrıcalıklar gibi tüm gereksinimlere sahip olduğunuzdan emin olun.

İndirme işleminden sonra kurulum dosyasını çalıştırarak kurulum sürecini başlatın. Bu süreç, sistem yapılandırmanıza bağlı olarak birkaç dakika içinde tamamlanacaktır.

Doğru bir şekilde kurulduğunda, USB aracılığıyla bağlanan istediğiniz oyun denetleyicilerini herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz. VIGEm Bus Drivet’ı doğru bir şekilde Windows 11 PC’nize kurulduğunda, sorunsuz oyun deneyimini yaşamaya hazır olabilirsiniz.