VSCO’da Fotoğraf Paylaşamıyorum, Nasıl Çözülür?

VSCO, mobil cihazlar için geliştirilmiş popüler bir resim düzenleme ve paylaşma uygulamasıdır. Instagram gibi diğer resim paylaşım uygulamaları gibi VSCO da kullanıcılar için düzenleme özellikleri ve filtreler sunar. Ayrıca bu fotoğrafların platformdaki diğer üyelerle paylaşılmasına olanak tanır.

Kullanıcılar ücretsiz sürümü kullanmayı veya uygulamanın premium sürümüne abone olmayı seçebilirler. Ücretsiz sürümde kullanıcılara temel düzenleme araçların ve çeşitli filtrelerin kullanımı sağlanır. Premium sürüm ise üyelerin daha gelişmiş düzenleme özelliklerini ve ekstra filtreleri kullanmasını sağlar.

Diğer birçok sosyal medya uygulamasının aksine VSCO sınırlı sosyal etkileşim sunmaktadır. Kullanıcılar gönderileri beğenemez veya yorum yapamazlar. Ayrıca takipçi ölçümleri de herkese açık olarak gösterilmiyor. Bununla birlikte, kullanıcılar birileri “favorilere” eklediğinde veya görüntülerini bir ‘Koleksiyon’da paylaştığında özel olarak bilgilendirilir.

VSCO, kullanıcıların birbirlerini takip ettikleri sürece mesaj göndermelerine izin vermektedir. Bunun yanında diğer kullanıcılarla görüntü bağlantılarını paylaşmalarına olanak tanıyan bir doğrudan mesajlaşma özelliğini sunmaktadır.

Tüm VSCO profilleri herkese açıktır ve varsayılan olarak konum bilgileri uygulamada yayınlanan görüntülere dahil edilir. Bu özellik, kullanıcının profilindeki Gizlilik Ayarları‘ndan devre dışı bırakılabilir.

VSCO Fotoğraf Paylaşma Nasıl Yapılır?

VSCO’da paylaşım yapmak için bir hesap oluşturmanız ve giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra sayfanın üst kısmındaki “Oluştur” seçeneğine dokunmanız gerekecektir. Buradan ne tür bir gönderi oluşturmak istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer bir fotoğraf göndermek istiyorsanız, “Fotoğraf” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Fotoğrafınızı seçtikten sonra “İleri” seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Bir sonraki sayfada ise fotoğrafınıza başlık, etiket ve konum ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, “Gönder“e dokunmanız yeterli olacaktır.

VSCO’da Fotoğraf Paylaşamıyorum, Ne Yapabilirim?

Bir hesap oluşturduktan sonra VSCO’da rahatlıkla fotoğraf paylaşabiliyor olmalısınız. Eğer fotoğraf paylaşamıyorum diyorsanız, bunun sebebi muhtemelen zayıf bir internet bağlantınızın olmasıdır.

Bu aşamada yapmanız gereken ilk şey, eğer VSCO’yu WiFi’ye bağlanarak kullanıyorsanız modeminizi kapatıp tekrar açmaktır. Bu işlem, internetinizin daha kararlı çalışmasını sağlayacaktır. Ayrıca illa WiFi kullanmak zorunda da değilsiniz. Hücresel ağa (mobil internet) bağlanarak fotoğraf paylaşmayı deneyebilirsiniz.

Bunun dışında uygulamanızı son sürümde kullanmanız da önemlidir. Eğer son güncellemeyi gerçekleştirmediyseniz, VSCO düzgün şekilde çalışmayabilir. Bu sebeple App Store veya Google Play Store’a gidip arama kısmına VSCO yazıp uygulamaya gidin. Eğer görünüyorsa, ‘Güncelle‘ seçeneğine dokunarak uygulamayı son versiyonu olacak şekilde kullanabilirsiniz.