WhatsApp İlk Mesaja Gitme | En İyi 4 Yöntem

WhatsApp üzerinde hepimiz en az bir kişiyle uzun bir konuşma yapmışızdır. Bu arkadaşınızla eğlenceli bir sohbet olabilir veya iş arkadaşınızla profesyonel bir konuşma olabilir. Siz de şu sıralar WhatsApp’ta bir kullanıcıyla paylaştığınız ilk mesaja mı merak saldınız?

Elbette akla ilk gelen şey, WhatsApp’ta ilk mesajı görmek için yukarı doğru kaydırmaktır. İlk mesaja ulaşana kadar yukarı kaydırma yapabilirsiniz fakat bu çok sağlıklı bir yöntem değildir. Çünkü kimse zamanını WhatsApp’ta kaydırarak geçirmek istemez, özellikle bu kişi çok uzun bir sohbet geçirdiğiniz birisiyse.

Özetleyecek olursak biriyle WhatsApp üzerinde binlerce mesaj paylaştıysanız, ilk mesajı veya başlangıç ​​konuşmanızı bulmak için ekranı yukarı kaydırmak iyi bir seçenek değildir.

Aşağıda WhatsApp sohbetlerinde ilk mesaja gitmek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem göreceksiniz.

WhatsApp İlk Mesaja Gitme Yolları

İlk WhatsApp Mesajınızda İlk Harfleri veya Bir Kelimeyi Arayın

WhatsApp üzerinde istediğiniz bir kişiyle olan ilk mesaja ulaşmanın en hızlı yoludur. Ancak bu yöntemin işe yaraması için kişiyle paylaştığınız ilk mesajlardaki herhangi bir kelimeyi hatırlamanız gerekmektedir.

İlk birkaç mesajın herhangi bir kısmını hatırlıyorsanız, bunları arama çubuğuna yazabilirsiniz. Bu durumda WhatsApp size bu mesajları içeren konuşmaların listesini gösterecektir. Bu mesajlar vurgu işaretiyle gösterileceği için mesajı bulduğunuzda üzerine dokunursanız, ilk mesajınızı bulabilirsiniz. Ancak az önce de söylediğimiz üzere bu yöntem, kişiyle olan ilk mesajını bilenler için geçerlidir.

Easy Scroll – Otomatik Kaydırma Uygulaması

Manuel kaydırma, hedeflediğiniz kişiyle birçok mesaj paylaşanlar için ideal bir seçenek değildir. Zira ilk mesaja ulaşmak bazen saatlerinizi alabilir. Ayrıca sonsuz şekilde kaydırmak, ekranınıza zarar verebilir.

Yapabileceğiniz en iyi şey, Easy Scroll uygulamasını Google PlayStore veya AppStore’dan indirmektir. Uygulamayı indirip yükledikten sonra kaydırma hızını uygulama içinden ayarlayabilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuzda başlattıktan sonra WhatsApp’ı her açtığınızda otomatik kaydırma seçeneğini alacaksınız. Bu yöntem, seçtiğiniz hızda WhatsApp sohbetinizi otomatik olarak kaydırmaya başlayacaktır.

İlk mesaja ne kadar sürede ulaşacağınız, kişiyle olan mesaj sayınıza ve kaydırma uygulamasında ayarladığınız hıza bağlı olacaktır. Fakat genelde ilk mesaja ulaşmak en fazla birkaç saniye sürecektir.

Tarih Filtrelerini Kullanma

Bir WhatsApp sohbetindeki ilk mesajı hızlı ve kolay bir şekilde bulmak söz konusu olduğunda, uygulama içindeki tarih filtrelerinden yararlanmayı da düşünebilirsiniz. Kullanıcılar bu yöntemi kullanarak aramalarını belirli tarih aralıklarına göre daraltabilir ve uzun sohbetlerde verimli bir şekilde gezinebilirler. Bu bölümde, hem iOS hem de Android platformlarında ilk mesajı bulmak için tarih filtrelerinin nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğinize odaklanacağız.

Öncelikle iOS cihazlarda tarih filtrelerini nasıl kullanabileceğinize bakalım:

 • iOS cihazınızda WhatsApp’ı başlatın ve ilk mesajı bulmak istediğiniz sohbete gidin.
 • Sohbete girdikten sonra Sohbet Bilgileri veya Grup Bilgileri sayfasına erişmek için ekranın üst kısmındaki kişi veya grup adına dokunun.
 • Sohbet Arama” seçeneğini bulana kadar Sohbet Bilgisi veya Grup Bilgisi sayfasını aşağı kaydırın.
 • Arama çubuğunu ve ek seçenekleri görüntülemek için “Sohbet Arama” üzerine dokunun.
 • Ardından, tarih filtrelerini açmak için takvim simgesine veya “Tarihler” seçeneğine dokunun.
 • İlk mesajın gönderildiği dönemi kapsayan istediğiniz tarih aralığını seçin. “Bugün“, “Dün“, “Bu Hafta“, “Geçen Hafta” gibi seçenekler arasından seçim yapabilir veya “Özel” seçeneğine dokunarak özel bir aralık belirleyebilirsiniz.
 • Uygun tarih aralığını seçtikten sonra WhatsApp’taki o döneme ait mesajları görecek ve ilk mesajı kolayca bulabileceksiniz.

Android kullanıcıları için, ilk mesajı bulmak için tarih filtrelerini kullanma süreci biraz farklıdır:

 • Android cihazınızda WhatsApp uygulamasını açın ve aramak istediğiniz sohbete gidin.
 • Sohbet içinde ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktalı menü simgesine dokunun.
 • Açılır menüden “Ara“yı seçin.
 • Ekranın üst kısmındaki arama çubuğunda, tarih filtrelerine erişmek için takvim simgesine dokunun.
 • “Bugün”, “Dün”, “Bu Hafta”, “Geçen Hafta” gibi seçenekleri belirleyerek istediğiniz tarih aralığını seçin veya “Özel” seçeneğine dokunarak özel bir aralık seçin.
 • Uygun tarih aralığını seçtikten sonra WhatsApp, söz konusu döneme ait mesajları görüntüleyerek ilk mesajı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayacaktır.

WhatsApp’taki tarih filtreleri özelliğini kullanarak bir sohbet içindeki ilk mesajı bulma sürecini önemli ölçüde hızlandırabilirsiniz. iOS veya Android cihazlarda, yukarıda belirtilen adımları izleyerek aramanızı belirli tarih aralıklarına göre daraltabilir ve istediğiniz mesajı kolayca bulabilirsiniz.

Yıldızlı Mesajlarınızı Kontrol Edin

Birisiyle uzun bir konuşma yapacağınızı düşünüyorsanız, önceden ilk mesajlarını yıldızlayabilirsiniz. Bu yöntem, her seferinde konuşmanın en üstüne gidebilmenizi sağlayacaktır. Eğer yıldızlı bir konuşmanız varsa, yıldızlı mesaj listesini kontrol edip en eski yıldızlı mesaja gidebilirsiniz.