WhatsApp İlk Mesaja Gitme | En İyi 3 Yöntem

WhatsApp üzerinde hepimiz en az bir kişiyle uzun bir konuşma yapmışızdır. Bu arkadaşınızla eğlenceli bir sohbet olabilir veya iş arkadaşınızla profesyonel bir konuşma olabilir. Siz de şu sıralar WhatsApp’ta bir kullanıcıyla paylaştığınız ilk mesaja mı merak saldınız?

Elbette akla ilk gelen şey, WhatsApp’ta ilk mesajı görmek için yukarı doğru kaydırmaktır. İlk mesaja ulaşana kadar yukarı kaydırma yapabilirsiniz fakat bu çok sağlıklı bir yöntem değildir. Çünkü kimse zamanını WhatsApp’ta kaydırarak geçirmek istemez, özellikle bu kişi çok uzun bir sohbet geçirdiğiniz birisiyse.

Özetleyecek olursak biriyle WhatsApp üzerinde binlerce mesaj paylaştıysanız, ilk mesajı veya başlangıç ​​konuşmanızı bulmak için ekranı yukarı kaydırmak iyi bir seçenek değildir.

Aşağıda WhatsApp sohbetlerinde ilk mesaja gitmek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem göreceksiniz.

WhatsApp İlk Mesaja Gitme Yolları

İlk WhatsApp Mesajınızda İlk Harfleri veya Bir Kelimeyi Arayın

WhatsApp üzerinde istediğiniz bir kişiyle olan ilk mesaja ulaşmanın en hızlı yoludur. Ancak bu yöntemin işe yaraması için kişiyle paylaştığınız ilk mesajlardaki herhangi bir kelimeyi hatırlamanız gerekmektedir.

İlk birkaç mesajın herhangi bir kısmını hatırlıyorsanız, bunları arama çubuğuna yazabilirsiniz. Bu durumda WhatsApp size bu mesajları içeren konuşmaların listesini gösterecektir. Bu mesajlar vurgu işaretiyle gösterileceği için mesajı bulduğunuzda üzerine dokunursanız, ilk mesajınızı bulabilirsiniz. Ancak az önce de söylediğimiz üzere bu yöntem, kişiyle olan ilk mesajını bilenler için geçerlidir.

Easy Scroll – Otomatik Kaydırma Uygulaması

Manuel kaydırma, hedeflediğiniz kişiyle birçok mesaj paylaşanlar için ideal bir seçenek değildir. Zira ilk mesaja ulaşmak bazen saatlerinizi alabilir. Ayrıca sonsuz şekilde kaydırmak, ekranınıza zarar verebilir.

Yapabileceğiniz en iyi şey, Easy Scroll uygulamasını Google PlayStore veya AppStore’dan indirmektir. Uygulamayı indirip yükledikten sonra kaydırma hızını uygulama içinden ayarlayabilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuzda başlattıktan sonra WhatsApp’ı her açtığınızda otomatik kaydırma seçeneğini alacaksınız. Bu yöntem, seçtiğiniz hızda WhatsApp sohbetinizi otomatik olarak kaydırmaya başlayacaktır.

İlk mesaja ne kadar sürede ulaşacağınız, kişiyle olan mesaj sayınıza ve kaydırma uygulamasında ayarladığınız hıza bağlı olacaktır. Fakat genelde ilk mesaja ulaşmak en fazla birkaç saniye sürecektir.

Yıldızlı Mesajlarınızı Kontrol Edin

Birisiyle uzun bir konuşma yapacağınızı düşünüyorsanız, önceden ilk mesajlarını yıldızlayabilirsiniz. Bu yöntem, her seferinde konuşmanın en üstüne gidebilmenizi sağlayacaktır. Eğer yıldızlı bir konuşmanız varsa, yıldızlı mesaj listesini kontrol edip en eski yıldızlı mesaja gidebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Spotify Dinleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?