WhatsApp Kaybolan Mesajlar Özelliğine Yeni Seçenekler Eklendi

WhatsApp, mesajların bir süre sonra otomatik olarak silinmesi özelliğine yeni seçenekler ekledi. Meta’ya ait mesajlaşma uygulaması, geçtiğimiz yıl duyurduğu kaybolan mesajlar özelliğine sadece 7 gün seçeneğini eklemişti. Mark Zuckerberg, Facebook’tan yaptığı duyuru yeni seçenekleri açıkladı. Buna göre WhatsApp’a mesajları 7 günün yanına 24 saat ve 90 gün sonra silme seçenekleri eklendi.

WhatsApp’ta varsayılan olarak süreli mesajları açmak, mevcut sohbetleri etkilemeyecek. Bire bir sohbet başlattığınızda kaybolan mesajlar özelliğinin açık olduğunu belirten bildirimle birlikte ayrıca bunun varsayılan olarak açık olduğunu belirten bir not da görünecek. Dilerseniz bu ayarı bireysel sohbetlerinizde kapatabilirsiniz.

Özellik, varsayılan olarak ayarlandığında grup sohbetlerini etkilemeyecek. Fakat kaybolan mesajlar özelliğini grup sohbeti oluştururken etkinleştirmek isterseniz, buna izin vermek için yeni bir seçenek göreceksiniz. Zuckerberg, yeni özelliğin tüm platformlarda kullanıma açıldığını duyurdu.

whatsapp-kaybolan-mesajlar-24-saat-7-gun-90-gun

WhatsApp Kaybolan (Süreli) Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, bu özelliği yalnızca güvendiğiniz kişilerle kullanmanız konusunda uyarıda bulunuyor. Bunu da şu gerekçelere dayandırıyor:

  • Bir süreli mesajı kaybolmadan önce iletebilir veya ekran görüntüsünü alarak kaydedebilir.
  • Süreli mesaj kaybolmadan önce süreli mesajın içeriğini kopyalayıp kaydedebilir.
  • Süreli mesaj kaybolmadan önce kamera ya da başka bir cihaz kullanarak süreli mesajın fotoğrafını çekebilir.

WhatsApp kaybolan (süreli) mesaj özelliğini hem Android’de hem iPhone’da şu şekilde ayarlayabilirsiniz:

WhatsApp Ayarlar’a gidin > Hesap > Gizlilik > Varsayılan mesaj süresi’ne dokunun ve sonrasında bir süre seçin. Bu süreler az önce de belirttiğimiz üzere 24 saat, 7 gün ve 90 gün olarak belirlenmiş durumda.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Axen Televizyon Alınır mı? Kullanıcı Yorumları