Yemek Tarifi Uygulamaları [Android – iOS]

Yemek-Tarifi-Uygulamalari

Yemek tarifi uygulamaları, yeni damak tatları arayan ya da pratik olarak yemek hazırlamak isteyenler için hayat kurtarıcı rolündedir. Bu sebeple geliştirilmiş, her damak zevkine uygun yemek tariflerinin yer aldığı uygulamalar bulunuyor.

Eğer yemek yapma konusunda acemiyseniz ve desteğe ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Hem iOS hem de Android platformlarında kullanabileceğiniz en iyi yemek tarifi uygulamaları listemize yavaş yavaş geçiş yapalım.

Yemek Tarifi Uygulama Önerileri

  • Nefis Yemek Tarifleri
  • Yemek.com
  • Tarif Küpü
  • Lokma – Yemek Tarifleri
  • Ne Pişirsem?
  • Kısık Ateş
  • Yemek Tarifleri – İki Yaka Bir Mutfak

Nefis Yemek Tarifleri

Nefis-Yemek-Tarifleri

Yemek hazırlama konusunda acemiyseniz ve yardıma ihtiyacınız varsa, Nefis Yemek Tarifleri tam olarak aradığınız uygulama olabilir. Tamamı denenmiş 700 binden fazla yemek tarifinin yer aldığı uygulamada, her bir tarifte fotoğraflar yer alıyor. Yani tarifi uygulamaya başlamadan önce ortaya nasıl bi yemek çıkacağı konusunda fikriniz olacak.

Yemek tariflerinin kategorize edildiği uygulamada diyet yemekleri adı altında tarifler de göreceksiniz. Eğer ‘yediğime içtiğime dikkat edeyim’ düşüncesiyle hareket ederek yemek hazırlayacaklar varsa, uygulama onların da beklentilerini fazlasıyla karşılayacak.

Nefis Yemek Tarifleri uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Yemek.com

Yemek.com_

Bu uygulamada bütçenize uygun, evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz pratik yemek tarifleri bulunuyor. Türlü kategoriler altında paylaşılan tarifleri hazırlanan videoları izleyerek de öğrenebilirsiniz.

Detaylı tarif arama özelliği sayesinde binlerce yemek tarifi arasından pişirme süresi ve yöntemine göre filtreleyebilme şansına sahipsiniz. Beğendiğiniz yemek tarifleri varsa, kaydedebilmeniz için tarif defteri özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Çoğu uygulamada bulamayacağınız vejetaryen ve vegan tarifler de Yemek.com ile karşınızda olacak.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Tarif Küpü

Tarif-Küpü

Yemek tariflerini oldukça kolay ve anlaşılır bir şekilde açıklayan Tarif Küpü, yemek tarifi uygulaması arayışında olanlar için ideal bir seçim olabilir. Uygulama size pratik yemek hazırlamanıza yardımcı olmasının yanı sıra ‘yemek yapmayı öğretme’ mottosuyla hareket ediyor.

2000’den fazla denenmiş yemek tarifi ve 500’den fazla videolu anlatımın yer aldığı Tarif Küpü, kullanıcılarına günlük menü tavsiyelerinde de bulunuyor. Bütçenizi sarsmadan, en lezzetli yemekleri yapabilmek için Tarif Küpü’nü değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Uygulamayı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Lokma – Yemek Tarifleri

Lokma-Yemek-Tarifleri

Öncelikle bu uygulamanın isminin sizi yanıltmaması gerekiyor. Çünkü ilk başta sanki lokma odaklı bir uygulamaymış gibi algılayabilirsiniz. Lokma, tüm mutfaklara özgü yemek tariflerinin yer aldığı bir uygulamadır. Klasik uygulamalardan farklı olarak Osmanlı ve dünya mutfağından tariflerle karşılaşacaksınız.

Yemek konusunda acemi olanlar için Mutfağa Giriş 101 Dersleri adlı bir kategori bulunuyor. Bu kategori ile yemekleri nasıl hazırlamanız gerektiği konusunda pratik bilgiler edineceksiniz. Bunun dışında dolabınızdaki malzemelerle ne tür yemekler yapabileceğiniz bir özellik de bulunuyor.

Lokma, yeni yemek tarifi arayışında olanlar için öneride bulunabileceğimiz uygulamalar arasında. Android cihazınıza indirmek için buraya, iOS cihazınıza indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Ne Pişirsem?

Ne-Pişirsem

Kullanışlı arayüzü ve açıklayıcı anlatımıyla Ne Pişirsem?, en iyi yemek tarifleri uygulamalarından biridir. Resimli anlatımıyla elinizdeki malzemelere göre ne tür yemekler pişirebileceğinizi gösteren bir özelliği de bulunuyor.

Uygulama sürekli olarak güncellendiği gerekçesiyle internetiniz olmadan çalışmıyor. Fakat bu durum yine de (bize kalırsa) uygulamayı kullanmamanız için bir sebep değil.

Yemek tarifleri, birçok kategori altında bulunuyor. Bu da aradığınız tariflere ulaşmanızı daha zahmetsiz ve kısa süreli hale getiriyor. Ücretsiz olan uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Kısık Ateş

Kisik-Ateş

Tüm uygulamalar içerisinde en detaylı anlatıma sahip olanı için Kısık Ateş’i birinci sıraya koyabiliriz. Gastronomi kültürünü eğitimle harmanlayan uygulama, birçok yemek tarifini kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Uygulamada Türk ve dünya klasikleri için özel tariflerinin yer aldığı 1000’den fazla yemek tarifi bulunuyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak ‘kahve’ kültürüne meraklı olanlar için de bir kategori mevcut. Burada temel kahve kavurma ve demleme tekniklerini öğrenerek ‘en iyi kahveyi’ hazırlayabileceksiniz.

Uygulamayı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Yemek Tarifleri – İki Yaka Bir Mutfak

Yemek-Tarifleri-İki-Yaka-Bir-Mutfak

Diğer uygulamalar göre nispeten daha az bilinen bir uygulamadır. Zira bünyesindeki yemek tarifi sayısı da muadillerine göre bir hayli az (350 kadar). Fakat uygulamayı indirip kullanan kişiler, yapılan işten bir hayli memnunlar.

İnternet olmadan da kullanabileceğiniz bu yemek tarifi uygulamasında tarifler, 10 kategori altında sunuluyor. Arayüzü oldukça kullanışlı olan uygulama, ‘favori listesi’ özelliğiyle beğendiğiniz tariflere kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.