YouTube MP3 ve MP4 Video Dönüştürücü En İyi Programlar

Hareket halindeyken müzik dinlemek için bir YouTube MP3 ve MP4 video dönüştürücü gereklidir. Dönüştürücüler, bir videodan ses kopyalamak, seslendirme yapmak veya kendi zil seslerinizi oluşturmak istediğinizde de epey kullanışlıdır.

Piyasada onlarca YouTube MP3 video dönüştürücü çözümleri var. Ancak hangilerinin iyi çalıştığını veya kötü amaçlı yazılımlar içermediğini öğrenmek, epeyce vaktinizi alacaktır. Bizse içlerinden en popüler olanlarını test ederek en iyi YouTube’dan MP3 dönüştürücüleri bulduk.

En İyi YouTube MP3 ve MP4 Video Dönüştürücü

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter, YouTube ve bilgisayarınızdaki videoları dönüştürme konusunda oldukça meziyetli bir araçtır. YouTube videolarını MP3, MP4, GIF ve çok daha fazlasına dönüştürebilmenizi sağlıyor.

Aracın kullanımı oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey, YouTube videosunun URL’sini kopyalamak ve siteye girdikten sonra boş kısma yapıştırmak. Sonrasında alt kısımdaki Format yazılı kısma tıklayıp dönüştürmek istediğiniz formatı seçmelisiniz. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra videonuz, otomatik olarak indirilmiş olacak.

YTD Video Downloader

YTD Video Downloader, bir YouTube indiricisinden daha fazlasını sunan bir programdır. Onlarca siteden HD ve HQ çözünürlüklerdeki videoları indirmenize ve bunları diğer video formatlarına dönüştürmenize olanak tanır.

Programın kullanımı ise gayet kolay. İndirmek istediğiniz videonun önceden kopyaladığınız URL’sini yapıştırmanız ve Download yazılı kısma tıklamanız yeterlidir. Program ayrıca indirilen videoları iPad, iPod, iPhone, PSP, Android telefonlar, Windows Media ve XVid için de dönüştürmenizi sağlar.

YTD Video Downloader’ın arayüzü, kolay indirme, dönüştürme ve oynatma için sekmeli bir biçim içerir. Bir sekme içerisinde birden fazla indirmeyi ve dönüşümü gerçek zamanlı olarak izlemenize olanak tanır. Ek olarak, geçmişteki tüm indirmelerinizi ve dönüşümlerinizi takip eden bir Etkinlik Sekmesi vardır.

Son olarak program, YouTube ve Facebook gibi birçok siteden HD ve HQ videoları indirmenize izin verir.

4K Video Downloader

4K Video Downloader, hızlı ve sorunsuz YouTube video indirme ve dönüştürme için en iyi ücretsiz araçlardandır. Kullanımı kolay olan program, özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Reklam barındırmayan 4K Video Downloader, kurulum esnasında ekstra bir yazılım içermez.

4K Video Downloader, YouTube, Vimeo, Facebook ve DailyMotion gibi popüler ses ve video akış sitelerinden video indirmenize olanak tanır. Ayrıca bir videodan MP3, FLAC, OGG ve M4A dahil olmak üzere 150 formatta ses çıkarabilirsiniz.

Programın kullanımı da gayet basit. Bağlantıyı tarayıcınızdan kopyalayıp programda bulunan ‘Bağlantıyı Yapıştır’a (Paste Link) tıklayın. Ardından ‘Sesi ayıkla’ (Extract audio) veya ‘MP3 ayıkla’yı (Extract MP3) seçip kalite ve çıktı biçimi gibi seçenekleri belirleyin. En son ‘Çıkart’a (Extract) tıkladığınızda artık gerisini 4K Video Downloader halledecektir.

Videolarınıza altyazı eklemek için kullanışlı bir seçeneği de bulunan programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

SnapDownloader

SnapDownloader, basit bir kullanıcı arayüzüne sahip YouTube’dan MP3’e dönüştürücüdür. YouTube dışında Facebook, Vimeo, Dailymotion gibi diğer platformlardaki ses veya videoları da indirebilirsiniz. Program ayrıca toplu indirmeyi de destekler.

Videoları indirirken çeşitli kalite seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ses için 128kbps, 256kbps ve 320kbps gibi kalite seçenekleri mevcuttur. Video kalitesi ise 4K çözünürlüğe kadar çıkıyor.

SnapDownloader, aynı anda birden fazla dosya indirmeyi mümkün kılıyor. İndirmek istediğiniz videoların bağlantılarını kopyalayıp yazılımın URL kutusuna yapıştırmanız ve Tümünü İndir’e (Download All) tıklamanız yeterlidir. Program, daha sonra hepsini aynı anda otomatik olarak indirmeye başlayacaktır.

SnapDownloader, benzer yazılımlardan 10 kat daha hızlı indirme ile en hızlı YouTube MP3 dönüştürücülerden biridir. Herhangi bir reklam veya kesinti olmadan YouTube’dan video indirmenize izin veren Turbo-Speed ​​adlı bir özelliğe sahip olan SnapDownloader’ı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

aTube Catcher

aTube Catcher, video indirmek ve dönüştürmek için kullanabileceğiniz yazılımlardan bir tanesidir. Programın arayüzü oldukça basit. Ekranın büyük bir kısmını, girdiğiniz sitede bulunan videoların bir listesi kaplar. Yalnızca sıraya video eklemek için kullanabileceğiniz birkaç buton bulunmaktadır.

Listedeki bir videoya tıkladığınızda, videonun bir önizlemesini görüntülersiniz. Birkaç farklı siteye girdiğimizde aTube Catcher’ın hepsinde de iyi çalıştığını gördük. İndirmek istediğimiz bir videonun bağlantısını hızlıca kopyalayabildik. Ayrıca bilgisayarımızda bulunan dosyaları da rahatlıkla dönüştürebildik.

Bazı geleneksel araçlar dışında programda, dosyaları mouse ile tutarak doğrudan kuyruğa sürükleyebilirsiniz. Videoları nasıl indirmek ve dönüştürmek istediğinize ilişkin bazı seçeneklere de sahipsiniz.

MP3 ve MP4 dahil olmak üzere birkaç farklı önceden ayarlanmış çıktı formatı arasından seçim yapabilir, program tarafından desteklenen 100’den fazla video formatı arasından da seçim yapabilirsiniz. Ayrıca indirdiğiniz videoların sabit sürücünüzde nereye gideceğini, dönüştürmeden sonra otomatik olarak silinip silinmediklerini de belirleyebilirsiniz.

Programdaki indirme ve dönüştürme işlemlerini belirli zamanlarda planlayabilme özelliklerini seveceğinizi düşünüyoruz. Kendi deneyimlerimizden yola çıkarak, kalite kaybı olmadan aynı anda birden fazla videoyu kolaylıkla indirebilmemiz de oldukça etkileyiciydi. aTube Catcher’ı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

YTMP3

Müzikseverlerin hayatı kolaylaştıran YTMP3, en iyi YouTube MP3 dönüştürücü araçlardandır. Çevrimiçi olarak kullanabileceğiniz YTMP3’ün kullanımı oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey web sitesini ziyaret etmek ve YouTube videosunun URL’sini yapıştırmak.

Araç daha sonra videonuzu dakikalar içinde indirip bir MP3 dosyasına dönüştürecektir. YTMP3 ile Dailymotion, Facebook, Instagram, Vimeo, SoundCloud gibi sosyal medya platformları dahil pek çok sitedeki videoları dönüştürüp indirebilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz şarkıları tek bir tıklamayla MP3 formatında indirmenizi kolaylaştıran bir Chrome uzantısı da bulunmaktadır.

MP3 ile birlikte MP4, WEBM ve 3GP gibi birden çok formatı destekleyen YTMP3, dosyaları arkadaşlarınızla birlikte kolaylıkla paylaşabilmenizi sağlıyor. Tamamen ücretsiz olan bu YouTube MP3 ve MP4 dönüştürücü, indirme işlemini hangi kalitede yapma seçeneği de sunuyor. Kaliteyi ne kadar arttırırsanız indirdiğiniz dosyanın da o kadar büyük olacağını unutmayın.

Y2mate

Y2mate, en iyi YouTube video indiricisi araçlardan bir başkasıdır. YouTube videolarını MP4, M4V, 3GP, WMV, FLV, MO, MP3, WEBM gibi video formatlarında indirmeyi destekler.

Y2mate ile YouTube ve diğer pek çok web sitesinden binlerce videoyu ücretsiz olarak kolayca indirebilirsiniz. Y2mate, YouTube dahil olmak üzere Facebook ve Dailymotion’daki videoları HD kalitesinde MP3, MP4’e dönüştürmenize ve indirmenize izin verir.

Bu web sitesini masaüstü, mobil veya tablet gibi cihazlarda kullanabilirsiniz. Y2mate, tek seferde bir video indirmenin yanı sıra aynı anda birden fazla video indirebileceğiniz yerleşik toplu indirme özelliğine de sahiptir. URL’leri tek tek girmek ve göndermek oldukça sıkıcı olduğundan, bu özellik size epey zaman kazandıracaktır.

Programsız (online) olarak kullanabileceğiniz bu YouTube MP3 dönüştürücü araca şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Any Video Converter

Any Video Converter (AVC), YouTube, Facebook, Video, Dailymotion gibi platformlardaki videoları iyi kalitede MP3 formatına dönüştürmenize izin veren ücretsiz bir web uygulamasıdır. Dönüştürme işlemi, kullanıcının bilgisayarının herhangi bir müdahalesi olmadan sunucu üzerinde gerçekleşir.

Windows bilgisayarlarla uyumlu olan bu programın kurulumu gayet kolaydır. Ancak yükleme işlemi sırasında reddetmeniz gereken bazı üçüncü taraf programlarla birlikte gelir.

Bu aracı kullanmak için YouTube’u ziyaret ederek dönüştürülmesini istediğiniz videoyu bulmanız yeterlidir. Ardından videonun URL’sini kopyalayın ve AVC’nin arayüzüne yapıştırın. Son olarak “Dönüştür”e (Convert) tıklayın ve dosyanızın bilgisayarınızda nereye kaydedilmesini istediğinizi seçin.

Videoları tercihlerinize göre farklı format ve çözünürlüklerde indirmenizi sağlayan programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

DVDVideoSoft

Ücretsiz bir multimedya yazılımı paketi olan DVDVideoSoft, kullanıcıları yıllardır rahatsız eden indirme, dönüştürme ve oynatma sorunlarına çözümler sağlama konusundaki uzun geçmişiyle dikkat çekmektedir.

Şirketin ilk odak noktası, kaliteli araçlar ve yardımcı programlar oluşturmaktı. Bunlara her ikisi de kendi alanlarında endüstri standardı haline gelen Ücretsiz YouTube İndirme ve Ücretsiz YouTube MP3 Dönüştürücü araçları da dahildir.

Şirket, ilk ürünlerinin başarısının bir sonucu olarak yelpazesini, kullanıcıların video düzenlemesine, ses dosyalarıyla çalışmasına, animasyonlu GIF’ler oluşturmasına ve formatlar arasında içerik dönüştürmesine olanak tanıyan programları içerecek şekilde genişletti.

Piyasada bu amaçlara hizmet eden pek çok uygulama olmasına rağmen, DVDVideoSoft’un yüksek kalite ve kullanıcı dostu arayüzüne çok azı uyabilmektedir. Çokça övülen Free Studio paketi de DVDVideoSoft’un ürün portföyünün bir parçasıdır. Bu koleksiyon, herhangi bir sınırlama veya kısıtlama olmaksızın kullanılabilen 40’tan fazla programı içerir.

Paketteki programların tümü, kullanıcıların ihtiyaç duydukları tüm programlara her birini ayrı ayrı yüklemelerine gerek kalmadan hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan kullanışlı bir ana menü aracılığıyla birbirine bağlıdır.

TechRadar’ın 2016’da “en iyi ücretsiz YouTube araçlarından” biri olarak tanıdığı DVDVideoSoft’u şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

ClipGrab

ClipGrab, YouTube ve diğer birçok platform için kullanabileceğiniz ücretsiz bir video indirici ve dönüştürücüdür. Tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir projedir. Kaynak kodunu GitHub’da bulabilirsiniz. ClipGrab, YouTube, Vimeo, Dailymotion, Metacafe, MyVideo, Clipfish gibi popüler platformları desteklemektedir. Yalnızca indirmek istediğiniz videoyu ve dönüştürmek istediğiniz formatı seçip indirmeye başlayın. Tüm yapmanız gerekenler bu kadar.

Program, indirdiğiniz videoları tek bir adımda MPEG4, MP3 veya diğer formatlara dönüştürebilmenizi sağlar. ClipGrab ile video indirmek çok kolaydır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini ClipGrab’ın URL alanına kopyalamanız, istediğiniz çıktı biçimini seçmeniz ve “Grab this clip!” yazılı seçeneğe tıklamanız yeterli. Ardından ClipGrab videoyu indirmeye başlayacak ve bilgisayarınızda nereye kaydetmek istediğinizi belirlemenizi isteyecek. İndirme işlemi biter bitmez, dönüştür (converter) seçeneğini kullanarak videoyu başka bir biçime dönüştürebilirsiniz.

Oldukça işlevsel bir program olan ClipGrab’i şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Convertio

Convertio

Converto.io, bir dosyayı başka bir formata en hızlı ve kolay şekilde dönüştürebilen araçlar arasındaki en güçlüsüdür. Bu araç, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerdeki dosyaları dönüştürebilmenizi sağlar:

  • ses
  • video
  • belge
  • e-kitap
  • fotoğraf

Bu çevrimiçi dönüştürme aracı, çeşitli dosya biçimleri desteklemektedir. Bunlar arasında PDF, DOCX, DOC, ODT, RTF, XLSX, XLS, ODS, PPTX, PPT, ODP; MP4 (MPEG-4), AVI (AVI), 3GP, MP3 (MPEG-1 Ses Katmanı 3), M4A (MPEG-4 Ses), AC3 (Audio Codec 3) veya OGG (Ogg Vorbis) gibi ses dosyaları ve videolar bulunmaktadır.

YouTube MP3 Video Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

YouTube MP3 video dönüştürücüler, YouTube videolarını Mp3 formatını destekleyen cihazlarda oynatılması için indirmenize izin veren ücretsiz web tabanlı programlardır. Bu programlar, komut dosyası adı verilen ve onlara ne yapmaları gerektiğini söyleyen bir dizi talimat kullanır.

Bugün internette pek çok YouTube MP3’e dönüştürücü bulunmaktadır ve hepsi de aynı şekilde çalışıyor. Dönüştürmek istediğiniz videonun URL’sini bir giriş kutusuna yapıştırıp “Dönüştür” (Convert) seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Program daha sonra sesi videodan çıkaracak ve bilgisayarınızın indirilenler klasörüne bir dosya olarak kaydedecektir.

Bilmeniz gereken ilk şey, tüm YouTube MP3 dönüştürücülerin her tarayıcıda çalışmadığıdır. Bazıları yalnızca Internet Explorer veya Firefox ile çalışırken, diğerleri tüm büyük tarayıcılarla çalışır. Ayrıca bilgisayarınızın bu programları çalıştırmak için minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmalısınız. Fakat onlarca yıllık bir PC değilse bu programları rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

YouTube MP3 Video Dönüştürücüde Neye Dikkat Etmelisiniz?

YouTube, bir milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler çevrimiçi video paylaşım platformudur. Kullanıcılar, platformdaki her türden videoyu ücretsiz olarak izleyebilirler ancak videoları indiremezler. YouTube MP3 video dönüştürücüye işte tam da burada ihtiyacınız olacak.

Çevrimiçi olarak kullanılabilen birkaç dönüştürücüyle birlikte ağırlıklı olarak program önerilerinden bahsetmiştik. Şimdi bir YouTube MP3 video dönüştürücüde nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım

Güvenlik ve Özellikler

Güvenlik

YouTube MP3 video dönüştürücülerde bakmanız gereken ilk şey güvenliktir. Bir web sitesinin ne kadar güvenli olduğunu öğrenmenin en iyi yolu, onu detaylı olarak incelemektir.

Örneğin profesyonel bir web sitesine benziyor mu? Sitede verilerinizi nasıl sakladıkları hakkında herhangi bir bilgi var mı? 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirebilir misiniz?

Aksi takdirde bu web sitesi pek de güvenli olmayabilir. Bir YouTube MP3 video dönüştürücü seçerken güvenlik en büyük önceliğiniz olmalıdır. Eğer içinize sinen bir site ise çok da tedirginlik yaşamadan kullanabilirsiniz.

Özellikler

Bir dönüştürücü seçmeden önce, istediğiniz doğru özelliklere sahip olduğundan emin olun. Örneğin MP4 veya WAV gibi çoklu indirme formatlarını destekliyor mu? Zaten çoğu dönüştürücü, videoları MP3 video formatıyla indirmenizi sağlıyor. Bunun dışında başka formatlarda indirmeye de ihtiyaç duyabilirsiniz.

Dönüştürücü siteye biraz göz attığınızda, farklı formatları destekleme dışında başka özellikler sunup sunmadığını öğrenebilirsiniz. Bu da söz konusu aracı daha efektif kullanmanıza zemin hazırlayacaktır.

Ses Kalitesi

Bir YouTube videosunu ses olarak indirip MP3 olarak kaydetmek istiyor musunuz? Bunu YouTube MP3 video dönüştürücüler aracılığıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Yukarıdaki seçenekler dışında KeepVid de YouTube videolarını yüksek kalitede MP3’e dönüştürmenize yardımcı olabilecek güçlü bir dönüştürücüdür.

Çevrimiçi bir YouTube MP3 dönüştürücü kullanmak için kendi sebepleriniz olabilir. Ancak iyi bir yanıt arıyorsanız, çevrimiçi dönüştürücü kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

Kolaylık

Herhangi bir yazılım indirme ve kurulumuna gerek olmadığı için çevrimiçi bir dönüştürücü kullanmak, uygun bir seçenek olabilir. Tek yapmanız gereken web sitesine girmek, sevdiğiniz videonun URL’sini kopyalayıp ‘dönüştür’ (convert) seçeneğine tıklamak.

Basitlik ve Hız

Videoları YouTube’dan MP3’e dönüştürmek için karmaşık adımları takip etmenize gerek yok. Aslında sadece üç basit adım yeterli olacak: İstediğiniz videoyu arayın, yanındaki Dönüştür seçeneğine tıklayın, ardından dönüştürülen dosyayı indirin.

Geniş Seçenekler

Çevrimiçi dönüştürücüler, YouTube dışında Facebook, Vimeo ve Dailymotion gibi popüler sitelerdeki videoları da dönüştürmenize olanak tanır. Ses kalitesi ve çıkışı ise seçtiğiniz hizmete göre değişir. Bu sebeple hangisinin kalite çıkışı daha tatminkârsa onu seçmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Yazılar

YouTube MP3 İndirme Programı: En İyi 12 Seçenek