En İyi 10 Android Ses Yükseltme Uygulaması

Akıllı telefon piyasasına günden güne teknolojik olarak en üst seviye donanıma sahip cihazlar eklense de konu ses düzeyi olunca biraz hayal kırıklığı yaşanmıyor değil. Ekran teknolojisi, RAM seviyesi, yonga setlerinin yetenekleri tamam ama ses? Mesela hangi cihazın hoparlöründen istediğiniz ses deneyimine ulaşabildiniz? Aklınıza bir model gelmiyor değil mi? İşte bu uygulamalar tam da bu sebeple geliştirilmiş durumdalar. Yani akıllı telefon üreticilerinin pek başarılı olamadığı ya da üzerinde pek durmadığı(!) ses teknolojisi, ses yükseltme uygulamalarıyla bir nebze de olsa isteklerinizi karşılayabilir.

Android Ses Yükseltme Uygulaması Nedir?

Bir Android ses yükseltme uygulaması, kullanıcıların telefonlarının sesini üretici tarafından belirlenen maksimum seviyenin üzerine çıkarmasına olanak tanıyan mobil uygulamalardır. Bu uygulamalar daha çok işitme güçlüğü çeken veya müziklerinin, videolarının veya diğer ses içeriklerinin sesini yükseltmek isteyenler için yararlı olabilir.

Android ses yükseltme uygulamaları, ses kalitesini ve ses yüksekliğini arttırmak için genellikle ekolayzır, bas kuvvetlendirme ve sanallaştırıcı gibi cihazdaki çeşitli ses ayarlarını düzenleyerek çalışır. Bu uygulamalardan bazıları ses yükseltici, ses efektleri veya özelleştirilebilir ses profili gibi ek özellikler de sunabilmektedir.

Bir Android ses yükseltme uygulamasını, aşırı veya uzun süre yüksek ses seviyesinde kullanılması durumunda cihazınızdaki hoparlörlere potansiyel olarak zarar verebileceğini unutmamak önemlidir. Ek olarak bazı Android telefonlarda ayrı bir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan etkinleştirilebilen yerleşik ses yükseltici özellikler veya ayarlar bulunabilir.

Sizler için en iyi Android ses yükseltme uygulaması listesi hazırladık. İçlerinden istediklerinizi deneyip sizin için en uygununu kullanabilirsiniz.

Android Ses Yükseltme Uygulamaları

Ses Yükseltici

Ses Yükseltici, hoparlörünüzün sesini arttırmanızı sağlayan kullanımı kolay ve ücretsiz bir uygulamadır. Daha yüksek sesli oyun oynamak, film izlemek, sesli ve görüntülü aramalar yapmak için ekstra yüksek hacimli bir ses sistemi olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek hacimli bir kulaklık amplifikatörü olarak da işlev görmektedir.

Hoparlörlerinizin ve kulaklıklarınızın ses kalitesiyle birlikte müzik sesini arttırmak için hoparlör amplifikatörünü kullanacaksınız. Telefon görüşmelerinde karşı tarafı iyi duyabilmek için ses seviyesini yükseltmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Oldukça başarılı bir ses yükseltme uygulaması olan Ses Yükseltici’yi şuradaki bağlantıdan yükleyebilirsiniz.

Volume Booster – Speaker Booster

Bu uygulama, telefonunuzun hoparlörünün izin verdiğinden daha fazla ses düzeyine çıkmanızı sağlıyor. Telefonunuzu harici bir hoparlöre bağladığınızda, hoparlörün sesini dahi artırabilirsiniz. Şarkıları çalmanıza, duraklatmanıza, atlamanıza, şarkının ve sanatçının adını görmenize olanak tanıyan uygulama, ayrıca şarkı çalarken arka planda görsel ses spektrumunu gösteriyor. Bu detayın oldukça şık göründüğünü söylemeliyiz. Uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Equalizer FX Pro

Equalizer-FX-Pro

Android cihazınızın ses kalitesini artırmanıza olanak tanıyan uygulamalar arasında yer alır. Telefonunuzun ses çıkış kalitesini iyileştirmek için geliştirilen uygulama, Play Store’un en yüksek puanlı uygulamalarındandır. Ses frekans aralığını değiştirmek için ses filtresini düzenleme gibi özellikleri bulunan Equalizer FX Pro, ‘sanallaştırma’ ile stereo efektini dilediğiniz gibi arttırmanıza olanak tanır. Toplam 12 kendi hazır ayarınızı belirleyebilir, müzik tarzınıza göre bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Pandora, Spotify, TuneIn Radio, VK gibi müzik tabanlı uygulamalarla uyumlu çalışan Equalizer FX Pro’yu şuradan indirebilirsiniz.

Ses Arttırıcı – Max Ses Yükseltici, Ses Yükseltici

Bu uygulama, stereo efektini bozmadan stereo ses seviyesini arttırabiliyor. Bu sayede özellikle kulaklık kullanırken müzik dinlemek çok daha keyifli oluyor. Şarkının çalındığı esnada sesi kontrol edebileceğiniz uygulama, aynı zamanda şarkı değiştirme, durdurma / tekrar çalma gibi özelliklere de sahip. Müzik zevkinizi bozmayacak türden reklam politikasına sahip olan uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Boom: 3D Surround Ses ve EQ ile Müzik Oynatıcısı

Bazı Mac cihaz kullanıcılarının aşina olduğu bir uygulama olan Boom: 3D Surround Ses ve EQ ile Müzik Oynatıcısı, ses seviyesini artıran bir ayar dahil olmak üzere Android cihazınızın genel ses çıkışını da iyileştirebilen birtakım özelleştirmelere sahip. Ses çıkışı üzerinde size daha ayrıntılı kontrol sağlayan özelleştirmeler sunan uygulama, 3D surround ses ayarına da sahip. Google Drive ve Dropbox’tan doğrudan oynatma desteği sunan uygulama, Spotify ve Tidal gibi platformlardan da doğrudan akış desteğine sahip. Android telefonlar için en iyi ses yükseltme uygulamaları listemizde yer almayı başaran bu uygulamayı şuradan Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

BlackPlayer Free Music Player

Android telefonlar için en iyi ses yükseltme uygulamaları arasında olmayı hak eden bir diğer uygulama da BlackPlayer Free Music Player. 5 kanallı ekolayzer içeren uygulama içindeki ses efektleri menüsünde, sesi 4 dB’ye kadar artırabileceğiniz ve dinleme deneyiminizi önemli ölçüde geliştirebileceğiniz ‘amplifikatör’ ayarını göreceksiniz. Bası daha da güçlendirebilmenizi sağlayan BlackPlayer, kulaklık veya harici hoparlör kullanırken en uygun ses dengesini bulup bunu kontrol etmenize olanak tanır. Uygulamayı Android cihazınıza şuradan indirebilirsiniz.

Precise Volume (+ EQ/Booster)

5 bantlı bir ekolayzere sahip Precise Volume, bası artırmanıza, sese surround ses efekti eklemenize ve daha da önemlisi, sesin genel yüksekliğini artırmanıza olanak tanıyor. BlackPlayer ve Boom’dan farklı olarak bu uygulama, yaptığınız ses ayarlarını sistem genelinde uygular. Yani ses çıkışının olduğu tüm uygulamalarda, buradan yaptığınız ses ayarının sonuçlarını göreceksiniz. 12 dB’ye kadar kazanım elde etmenizi sağlayan Precise Volume, bu yüksek dB nedeniyle cihazınızın hoparlörüne zarar verebilir. O yüzden maksimum seviyeyi kullanmamanızda yarar var. Android için ses yükselten en iyi uygulamalar arasında bulunan Precise Volume’ü indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Volume Booster GOODEV

Uygulamada ses seviyesini varsayılan olarak %60’a kadar artırmanıza olanak tanıyan tek bir hızlandırma kaydırıcısının bulunuyor. Dilerseniz bunu ayarlar kısmından daha da artırabilirsiniz. Listemizin en başında bulunan Volume Booster – Speaker Booster’a benzeyen uygulamada, izin verilen maksimum artırma sınırlaması özelliği bulunuyor. Uygulama içerisinde yaptığınız ses ayarı tüm sisteme uygulanır, bu sayede herhangi bir uygulamadan çıkan sesi istediğiniz ayarlarda duymanız sağlanır. Uygulamayı şuradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Volume Booster Pro

Volume Booster Pro, Android cihazınızdan genel ses çıkışını artırmanıza izin veren, oldukça basit bir kullanımı olan uygulamadır. Uygulama, büyük ses düğmesi ile oldukça basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Yukarıdaki görselin en altında müzik, arama ve alarm ikonlarını göreceksiniz. Bu üç kullanım aracının ses ayarlarını da yine Volume Booster Pro üzerinden yapabilirsiniz. Uygulamanın en can sıkıcı kısmı ise sık sık neredeyse tüm ekranı kaplayan reklamların çıkması. Eğer bunu tolere edebilirim diyorsanız, bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Uygulamanın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Volume Booster – Sound Booster

Bu uygulama, Android telefonlardaki ses çıkışını %60’a kadar arttırdığını iddia etmektedir. Uygulamada ses kalitesini daha da arttırmak için bir ses ekolayzır ve bas güçlendirici bulunmaktadır.

Uygulamada yer alan açıklamalara göre Volume Booster – Sound Booster, cihazınızın hoparlörlerinin, kulaklıklarının ve Bluetooth ses cihazlarının sesini sesi bozmadan yükseltmek için benzersiz bir algoritma kullanıyor. Uygulama ayrıca kolay ayarlamalar için görsel bir ses kaydırıcı içerir ve farklı ses profilleri için özel ses ayarlarınızı kaydetmenize olanak tanır. Uygulamayı Android cihazınız için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir ses yükseltme uygulaması kullanırsam telefonumun hoparlörlerine zarar verebilir miyim?

Evet. Özellikle de ses uzun süre çok yükseğe ayarlandığında ses yükseltme uygulaması kullanırsanız, telefonunuzun hoparlörlerine zarar verebilirsiniz. Bu uygulamaları uygun bir şekilde kullanmalı ve ses seviyesini güvenli seviyelerin üzerine çıkarmamalısınız.

Ses yükseltme uygulamaları tüm Android cihazlarda çalışır mı?

Tüm Android cihazlar ses yükseltme uygulamalarla uyumlu değildir. Bazı cihazlarda üçüncü taraf bir uygulama tarafından geçersiz kılınamayan yerleşik ses kontrolü özellikleri veya ayarları olabilir. Ek olarak bazı uygulamalar belirli cihazlarda düzgün çalışmayabilir.

Android ses yükseltme uygulamalarının kullanımı güvenli mi?

Bir ses yükseltme uygulamanın kullanımı genellikle güvenlidir ancak bunları uygun bir şekilde kullanmak ve sesi çok yükseğe ayarlamamak önemlidir. Bu uygulamaların aşırı kullanımı potansiyel olarak cihazınızın hoparlörlerine zarar verebilir veya işitme hasarına neden olabilir. Cihazınızın donanımını veya kendi sağlığınızı etkileyebilecek herhangi bir uygulamayı kullanırken her zaman dikkatli olun.

İlgili Yazılar

Windows İçin En İyi 10 Ses Yükseltme Programları