En İyi 15 Ses Yükseltme Programı

Windows-İçin-En-İyi-Ses-Yükseltme-Programlari

Bir şarkı dinlerken, film izlerken veya oyun oynarken ses deneyiminizin iyi olmadığını düşünüyorsanız dert etmeyin. Özellikle Windows bilgisayarlar için bir sesin veya videonun ses seviyesini yükseltmenizi sağlayan birçok ses yükseltme programı mevcut. İçlerinden en iyilerini sizler için araştırdık. Bu ses yükseltme programlarının bazılarını eklenti olarak bazılarını ise program olduğu için yükleyerek kullanabilirsiniz.

Ses Yükseltme Programı Nedir?

Ses yükseltme programı, bir bilgisayarın veya mobil cihazların sesini veya ses kalitesini arttırmak için geliştirilmiş programlardır. Bu tür yazılımlar, işitme sorunu yaşayan veya cihazlarındaki ses deneyimini iyileştirmek isteyen kişiler için yararlı olabilir.

Basit ses yükselticilerden müzik, film ve diğer ses içeriğinin genel ses kalitesini iyileştirebilen daha gelişmiş ses geliştirme araçlarına kadar değişen birçok farklı türde ses arttırma programı mevcuttur. Ses güçlendirme yazılımlarının ortak örnekleri arasında ekolayzerler, bas güçlendiriciler ve sanal surround ses araçları bulunduğunu söyleyebiliriz.

Ses Yükseltme Programı Kullanmanın Faydaları

Ses arttırma programı kullanmanın çeşitli potansiyel faydaları bulunuyor. Bunlardan sırasıyla bahsedecek olursak:

 • Geliştirilmiş ses kalitesi: Ses yükseltme programı, frekans dengesini ayarlayarak, bas veya tiz ekleyerek veya diğer ses işleme tekniklerini uygulayarak sesin genel ses kalitesini arttırabilir. Bu, müzik, film ve diğer ses içeriklerinizin daha dinamik ve sürükleyici olmasını sağlar..
 • Arttırılmış ses: Ses yükseltme programı, sesin yüksekliğini arttıracağı için işitme sorunu yaşayan veya sesi daha yüksek ses seviyesinde dinlemek isteyen kişiler için yararlı olabilir.
 • Özelleştirme seçenekleri: Birçok ses yükseltme programı, kullanıcıların seste beğenilerine göre ince ayar yapmasına olanak tanıyan eşitleme kontrolleri gibi bir dizi özelleştirme seçeneği sunar.
 • Çeşitli ses cihazlarıyla uyumluluk: Ses yükseltme programı, bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere çeşitli ses cihazlarıyla çalışabilir ve bu da onu çeşitli platformlarda sesi iyileştirmek için esnek bir çözüm haline getirir.
 • Kullanımı kolay: Basit kullanıcı arayüzleri ve ses ayarlarını yapmak için net talimatlarla çoğu ses arttırma programının kullanımı kolaydır.

Ses yükseltme programları, genel olarak ister kişisel zevk için ister işitme güçlüğü çekenler, ister sesin netliğini ve sesini iyileştirmek için bir bilgisayar veya mobil cihazdaki ses deneyimini geliştirmek için yararlı bir araç olabilir.

Ses Yükseltme Programı Önerileri

Chrome Volume Booster

Chrome-Volume-Booster

En kolay ve güvenilir ses yükselticilerden Chrome Volume Booster, eğlence anlayışınıza destekte bulunacak bir programdır. Geleneksel Windows hoparlörleriniz veya kulaklıklarınız yetersiz kaldığında, ses seviyesini %1000’e kadar yükseltmek için bu uzantıyı kullanabilirsiniz.

Chrome ses yükseltici kullanmaya karar verdiğinizde, sezgisel bir tasarıma ve birçok işlevselliğe erişebileceksiniz. Bu eklenti, aynı anda birçok sekmedeki seslerin üzerinde çalışır. Chrome Ses Yükseltici, 500.000’den fazla kullanıcıyla kullanımı giderek artan bir eklenti oldu. Kullanıcıların kullanım kolaylığını beğendiği eklenti, işini de fazlasıyla yerine getiriyor. Yapmanız gereken sadece eklentiyi Chrome’a ​​eklemek. Arama çubuğunun hemen yanında bulunaca eklenti ile sesi artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Eklentiyi Chrome’a eklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

VLC Media Player

VLC-Player

VLC Media Player’ı bu zamana kadar kullanmamış olsanız da muhakkak duymuşsunuzdur. Dünyanın en popüler medya oynatıcı programlarından olan VLC Media Player ayrıca iyi de bir ses yükseltme aracıdır.

VLC Media Player ile mevcut olan sesin daha yüksek çıkmasını sağlamak için şu adımları izleyin:

 • Şuradaki bağlantıdan VLC Media Player programını indirip bilgisayarınıza yükleyin.
 • Programı kurduktan sonra Ayarlar > Tümü Görüntülensin (sol alt köşede) sıralamasını takip edin.
 • Şimdi sol tarafta Ses yazılı seçeneğe tıklayın.
 • Ekranın orta kısmında bir panel karşınıza çıkmalı. Buradan Ses Kazancı yazılı kısmı 8 birime kadar yükseltebilirsiniz.
 • Ses Kazancı birimini seçtikten sonra Kaydet deyin ve VLC Media Player’ı kapatıp tekrar açın.

Viper4Windows

Viper4Windows

Viper4Windows, en iyi ücretsiz PC ses yükseltme programları dünyasında bir başka ünlü isimdir . Windows 10 için ücretsiz bir ses yükseltici olarak listede bulunan bu program, önceden yüklenmiş ses yoğunluğu, bant genişliği gibi ayarlara sahiptir. Programı kurmak için biraz çaba harcamanız gerekiyor ama buna değeceğine emin olabilirsiniz.

Program üç farklı mod sunar; müzik modu, film modu ve serbest stil. Ses netliğini kolayca artırabileceğiniz program, çok uzun süreli kullanımlarda uyarılarda bulunuyor. Çeşitli surround ses modlarına da ulaşabileceğiniz programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Techspot Ses Yükseltici

Techspot-Ses-Yükseltici

Techspot’ta bulunan bu ses yükseltici ile maksimum amplifikasyon kapasitesini artırabilirsiniz. Denemesi ücretsiz olan bu yükselticiyi lisanslı olarak kullanmak için 19.95 dolar ödemeniz gerekecek.

Windows 10’un sahip olabileceği en iyi ses yükselticilerden biridir. Bu yazılım medya oynatıcılar, oyunlar, web tarayıcısı veya diğer PC programları ile gayet iyi çalışır. Techspot Ses Yükseltici, herhangi bir eklenti veya eklenti olmadan kullanılabilir. %500’e varan muhteşem ses amplifikasyonu ile sesleri bozulmadan duyacaksınız. Ses seviyesini açılır bir kaydırıcı ile rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Kullanımı gayet kolay olan ses yükseltici programı şuradan indirebilirsiniz.

Letasoft Ses Yükseltici

Letasoft-Ses-Yükseltici

Letasoft ses yükseltici, ölü ses dosyalarına hayat veren başka bir sorun çözücüdür. Sesi yükseltmek için bu güçlendiriciyi kullanabilirsiniz.

Ekstra bir amplifikatör görevi gören program, hoparlörlerinizin daha yüksek bir ses üretmesini sağlar. Sesi bu yükseltici ile %500’e kadar artırabilirsiniz. Program çevrimiçi iletişim yazılımları, web tarayıcıları, oyunlar ve diğer medya oynatıcılar ile sorunsuz çalışır. Kullanmak için teknoloji dehası olmanıza da gerek yok. Sesi kontrol etmek için bir açılır kaydırıcı ile çalışacaksınız.

Bu ses yükseltici, yüklediğinizde otomatik olarak başlar. Yani yükledikten sonra manuel olarak başlatmanıza gerek yok. 32 ve 64 bit için Windows XP/Vista/7/8/10/11 tarafından desteklenen yazılımı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Deneme süresi sona erdiğinde ise satın almanız gerekecektir. Programı bilgisayarınıza şuradan yükleyebilirsiniz.

FxSound

FxSound

Bir oyun oynarken merminin sesi kraker gibi gelmeye başlamışsa, hoparlörlerinizi yükseltmenin zamanı gelmiş demektir. FxSound’u müzik, video oyunları, film ve daha fazlası için kullanabilirsiniz. Yazılım, 20 bantlı bir ekolayzıra sahip, tamamen yeni bir müzik görselleştiricisi, ses efektleri ve ön ayarları olan bir bombadır.

Yazılımı test etmek istiyorsanız FxSound’u ücretsiz olarak şuradan indirebilirsiniz. Elbette ücretsiz olarak kullanırsanız, sınırlı özelliklere erişim elde edeceksiniz. Bir basamak yukarı çıkmak için yılda 19,99 dolar karşılığında profesyonel sürüme geçebilirsiniz. Profesyonel paket, dinlemek istediğiniz her şey için tasarlanmış ön ayarlara erişmenizi sağlar. Ayrıca kendi ön ayarlarınızı oluşturup bunları kaydedebilirsiniz.

EarTrumpet

EarTrumpet

EarTrompet’i Windows 10’da sesi artırmak için kullanabileceğiniz ayrı bir program olarak değil de daha çok varsayılan bir eklenti olarak düşünebilirsiniz. Kullanıcılar, bu eklenti ile sisteminde açılan tüm uygulamaların ses seviyesini tek tek kontrol edebilir. Kurulumu oldukça basittir. Birkaç tıklama yaparak oynatma cihazları arasında seçim yapabilmenize olanak tanır.

Windows 10’lu PC’niz için en iyi ses yükselticilerinden olan EarTrompet’e Microsoft Store’dan ücretsiz ulaşabilirsiniz. Kısayol tuşları ile kişiselleştirebilir bir yapısı olan EarTrompet, karanlık mod gibi modern özelliklere de sahiptir. Kullanmaya başlamak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Boom 3D

Boom-3D

Boom 3D, medya oynatıcılar ve kulaklıklar üzerinde 3B efektler de dahil olmak üzere ses kalitesini artırmanıza yardımcı olan bir ses geliştirme uygulamasıdır. Boom 3D, surround ses güçlendiriciler ve üst düzey kulaklıklar için alternatiflerinizden biri olabilir.

Program, bir patlamadan fısıltıya kadar her ayrıntıyı yakalama yeteneğine sahip. Netflix, YouTube ve Prime Video’da ses yükseltici olarak kullanabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda müzik severlerin ve oyuncuların da favorilerinden.

Boom 3D ile 3D surround teknolojisi, ekolayzır ön ayarları, ses yükseltici, uygulama ses denetleyicisi gibi özelliklere erişebileceksiniz. Windows 10 ile uyumlu olan yazılımın 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz deneme sürümü var. Deneme süresi sona erdikten sonra tüm özelliklerle birlikte kullanabilmeniz için 39,95 dolar ödemeniz gerekecek. Programı şuradan indirebilirsiniz.

DeskFX Audio Enhancer Software

DeskFX-Audio-Enhancer-Software

Windows 10 için kullanılabilen bir başka en iyi ses yükseltici de DeskFX Audio’dur. Yazılım, Reverb, Vibrato, Chorus, Equalize ve amplify gibi bazı sağlam efektlere sahiptir. DeskFX ile parametrik, grafik ve görsel gibi çeşitli ekolayzır modları arasında geçiş yapmanıza yardımcı olacak 20 bantlı bir ekolayzıra sahip olursunuz. Yazılımı, ses kliplerindeki ses bozulmalarını ortadan kaldırmak için de kullanabilirsiniz.

Yazılımda bulunan filtreler ile istenmeyen gürültüleri azaltabilirsiniz. Oldukça gelişmiş bir yapıyla birlikte gelen programı şuradan indirebilirsiniz.

Equalizer APO

Equalizer-APO

Ücretsiz bir program arıyorsanız, bu program kesinlikle en iyilerinden birisidir. Equalizer APO, bilgisayarınızdaki sesi ücretsiz olarak yükseltmenize izin verir. Bu açık kaynaklı ve kullanımı kolay uygulama, CPU kaynaklarını çok az tükettiği için bilgisayarınıza fazla yük bindirmez.

Windows Vista/7/8/10 ile uyumlu olan Equalizer APO, sınırsız sayıda filtreyle birlikte gelir. Bu uygulama, düşük gecikme süresi nedeniyle etkileşimli uygulamalar için de en uygunudur. Programı bilgisayarınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Voice Meeter

Voice-Meeter

Voice Meeter, PC’nizin sesini artırmak veya azaltmak dışında birçok iyileştirmede bulunur. Örneğin program, her uygulamaya ayrı ekolayzır atama yeteneğine sahiptir. PC’nizde ayrı ayrı oynatılan herhangi bir ses akışına kolayca ince ayar yapabilirsiniz. Kullanıcılar, uygulama ile masaüstü sesini kaydedebilir ve çevredeki diğer gürültüleri otomatik olarak ortadan kaldırabilirler.

Programın temel işlevlerinin anlaşılması ve kullanılması da oldukça kolaydır. Ancak tüm özellikleri keşfetmek istiyorsanız, programda biraz vakit geçirmeniz gerekecektir. Eğer bu kadar zamanınız yoksa, programı indirip işe ses seviyesini yükseltmekle koyulabilirsiniz. Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 ile uyumlu olan programı buradan indirebilirsiniz.

Fidelizer Audio Enhancer

Fidelizer-Audio-Enhancer

Sesi en uygun düzeye yükselten Fidelizer; Spotify, VLC, YouTube ve Tidal gibi yazılımlar için kullanılabiliyor. Programda yaptığınız her optimizasyon, bilgisayardaki aktif oturumunuz boyunca sürer. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda ise her şeye yeniden başlamak zorunda kalacaksınız.

Fidelizer Audio Enhancer, sınırlı seçeneklere sahip ücretsiz bir sürüme sahiptir. Eğer isterseniz Fidelizer Plus ve Fidelizer Pro’ya yükseltme seçeneğine de bulunuyor. Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 ile uyumlu olan program ile kullanıcılar, kurulumdan özelleştirmeye kadar tüm süreci ayrıntılı olarak açıklayan bir kılavuza da sahip olacaklar.

Bağımsız olarak çalışan Fidelizer, sesle ilgili diğer işlemleri engellemez. Programın pro sürümü ile kullanıcılar, 7 ses profili arasından seçim yapabilirler. Fidelizer Audio Enhancer’ı bilgisayarınıza şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Breakaway Audio Enhancer

Breakaway Audio Enhancer, Windows Media Player ve diğer programlarla uyumlu olarak çalışan, ses efektleri ekleyerek ses çıkışınızı kontrol etmenizi ve geliştirmenizi sağlayan başka bir ses yükseltme programıdır.

Çok bantlı ses işleme özelliği ile sesinizin gücünü ve dengeyi ortaya çıkaran programın genel özellikleri ise şöyle:

 • Windows Media Player ve pek çok farklı medya oynatıcı programla uyumludur.
 • Ses çıkışınızı düzenlemenize ve geliştirmenize yardımcı olmanızı sağlayan ses efektlerine sahiptir.
 • Çeşitli manuel ve önceden ayarlanmış bazı araçlar bulunuyor.
 • Müzik ve televizyon endüstrisinde çalışan profesyonellerin kullandığı teknolojinin aynısı ile sesi gerçek zamanlı ve dijital olarak yeniden düzenleme yeteneklerine sahiptir.

Programı bilgisayarınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Audio Retoucher

Audio-Retoucher

Audio Retoucher, teknolojiyle arası ortalama seviyede olan kullanıcılar için geliştirilmiştir. Kullanımı kolay olan bu uygulama, zaman alan analizlere girmeden yalnızca sesin yüksekliğini artırmak isteyen kişiler içindir. Ayarları gayet basittir ayrıca ses parametrelerini de kalibre etmenizi sağlar.

Tempoyu, bas seviyesini ve ton yoğunluğunu tercihinize göre ayarlayıp sesi yüksek bir frekansa yükseltmenizi sağlayan Audio Retoucher’ı ücretsiz kullanabilirsiniz. Tüm özelliklere erişmek içinse 39,95 dolar ödemeniz gerekecek. Uygulama, tüm Windows PC’ler ile uyumludur. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ears Bass Boost

Ears Bass Boost, kullanıcıların tarayıcı aracılığıyla sesteki bası arttırmasına olanak tanıyan ücretsiz bir Chrome eklentisidir. Kullanımı kolay olan bu eklenti, bilgisayardaki sesi geliştirmenin hızlı ve basit yollarından birisdir.

Ears Bass Boost’un öne çıkan kısmı, basit kullanımıdır. Kullanıcıların eklentiyi kullanmak için Chrome Web Mağazası’ndan yüklemeleri ve ardından tarayıcılarının sağ üst köşesindeki uzantı simgesine tıklamaları yeterlidir. Oradan göreceğiniz kaydırıcıyı kullanarak bas seviyesini ayarlayabilirsiniz. Eklenti, müzik ve videolar dahil olmak üzere web tarayıcısı aracılığıyla çalınan tüm seslerle çalışır.

Genel olarak Ears Bass Boost, web tarayıcısı aracılığıyla çalınan sesteki bası arttırmak için basit ve etkili bir araçtır. Ek yazılım yüklemek zorunda kalmadan bilgisayarlarındaki sesi iyileştirmenin basit bir yolunu arayan kullanıcılar için iyi bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Bu eklentiye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

En İyi 10 Ses Kayıt Programı
Android Telefonlar İçin En İyi Ses Yükseltme Uygulamaları
iPhone’un Sesini Yükselten En İyi Uygulamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
WhatsApp’a Yeni Özellik: Yasaklanan Hesap İçin İnceleme Talebi Gönderilebilecek