Android Telefonların iPhone Gibi Görünmesi Nasıl Sağlanır?

Android-Telefonun-iPhone-Gibi-Görünmesi-Nasil-Sağlanir

iPhone’lar, tasarım açısından tüm kullanıcıların beğendiği telefonlar sıralamasında ilk sıralarda yer alır. Eğer Android kullanıcısıysanız ve telefonunuzun görünümünden sıkıldıysanız, iPhone gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmanızı sağlayacak birçok uygulama bulunmaktadır.

Android telefonların iPhone gibi görünmesini sağlamak için birkaç yöntem vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse:

  • Android işletim sisteminizde kullanılan temayı değiştirin. Android işletim sisteminde temalar indirerek telefonunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz. iPhone gibi bir görünüm için, bir iPhone teması indirerek telefonunuzda kullanabilirsiniz.
  • Android telefonunuzda iPhone görünümü sağlamak için bir uygulama indirin. Android işletim sistemi için geliştirilen bu uygulamalar, telefonunuzun ana ekranını ve uygulama menüsünü değiştirir.
  • iPhone gibi bir görünüm sağlamak için Android telefonunuza bir ekran kilidi uygulaması indirebilirsiniz. Android telefonlarda ekran kilidi uygulamaları ile telefonun kilidini değiştirebilir, kilidi açtıktan ekranı tıpkı bir iPhone görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Şimdi ‘Android telefonumun iPhone gibi görünmesini nasıl sağlarım?’ diyenler için hazırladığımız uygulamalara bir göz atalım.

Android Telefonları iPhone Gibi Gösteren Uygulamalar

Phone 13 Launcher

Phone-12-Launcher

Android cihazınızın bir iPhone gibi görünmesini sağlamak için kullanacağınız uygulamaların başında Phone 13 Launcher yer alıyor. Uygulamayı yükledikten hemen sonra sanki bir iPhone’a baktığınızı hissedeceksiniz. Yüklü uygulama simgeleri de bir iPhone’da göreceğiniz şekilde değişmiş olacak.

Android dışındaki widget’ları da destekleyen uygulama, ayrıca kişiler ve hava durumunu gösteren bir panele de sahip. Parola ve desen kilidi de tıpkı iPhone’da olduğu gibi görünecek. Uygulamanın ayarlar kısmına giderek duvar kağıdı, kaydırma eylemi, kilit ekranı, uygulama kilidi, kaydırma efekti, yuva, iPhone X çentiği gibi tüm ayarları istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

iLauncher

iLauncher

Android telefonların iPhone gibi görünmesini sağlayan uygulamalar arasında yer alır. iPhone gibi uygulamaları başlatırken ve kapatırken yakınlaştırma ve uzaklaştırma efektleri uygular. Ayrıca uygulamada arayüz konusunda seçim yapabileceğiniz binlerce tema mevcut.

iLauncher, duvar kağıdı seçimi konusunda da size yardımcı olacak. Uygulama, Duvar Kağıdı Merkezi adı altında size en iyi duvar kağıdı deneyimini yaşatmayı amaçlıyor. Hava durumu ve saat widget’ları da oldukça başarılı.

Uygulama, ana ekranınızda bazı uygulamaları gizlemenize olanak tanıyor. Bunun yanında kullanışlı bir 3D Dokunmatik menü de bulunuyor. Buradan widget ekleme, uygulama başlığı değiştirme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

iLauncher, Android telefonunuzu parça parça değil de genel olarak değiştiren bir uygulama. Eğer hoşunuza gitmeyen kısımları olursa, aşağıdaki uygulamalara göz atabilirsiniz.

Uygulamayı Android cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

iMusic – Müzik Çalar

iMusic-Müzik-Çalar

iMusic – Müzik Çalar ile Android cihazınızdaki yerleşik müzik uygulamasına da iOS görünümü kazandırabilirsiniz. Bu müzik çalar ile WAV, MP3, AAC, FLAC, 3GP, OGG ve MIDI gibi farklı birçok formata sahip ses dosyasını dinleyebilirsiniz.

Müzik çalardaki tekrarlama, karıştırma, ekolayzır gibi seçenekleri görmek için sol üstte bulunan üç noktaya dokunmalısınız. İstediğiniz şarkıyı arama çubuğuna ismini yazarak bulabilirsiniz.

Uygulamayı Android cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

iCalendar

iCalendar

iCalendar ile Android telefonunuz, iPhone’daki takvim görünümüne kavuşacak. Google Takvim ile uyumlu olan iCalender, oldukça temiz bir arayüze sahiptir. Kullanışlı arayüzü sayesinde programlarınızı planlayabilir ve hatırlatıcı ile geri bildirim alabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

iOS Lock Screen

iOS-Lock-Screen

Android telefonunuzun bir iPhone gibi görünmesini sağlayacak başka bir diğer uygulama da iOS Lock Screen. Çünkü cihazı elinize aldığınızda ilk gördüğünüz şey kilit ekranınızdır. iOS Lock Screen’i yüklediğinizde kilit ekranınız tıpkı iPhone’daki gibi görünmeye başlayacak. Tüm bildirimlerinizi bir iOS hissi ile kilit ekranınıza getirecek uygulama, metin mesajlarınızı ve cevapsız aramalarınızı da Android’in yerleşik uygulamasından devralacak. Uygulamanın ayarlar kısmına girerek daha birçok değişiklik yapabileceğinizi de unutmayın.

Uygulamayı Android cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Android’de iPhone Klavyesi Nasıl Kullanılır?