Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar | PC

Tatil günlerinin en eğlenceli aktivitelerinin başında, arkadaşlarla oynanacak oyunlar yer alır. Tek başınıza oynamaktan keyif aldığınız oyunları bulma konusunda sorun yaşamıyorsunuzdur. Fakat çok oyunculu oyunlar arasında en iyi olanlar hangileri? Bunun için araştırma yapmanıza gerek kalmadan sizin için en iyilerini bir araya getirdik. Bu oyunların hepsi bilgisayar ile oynanabiliyor. Dilerseniz bu oyunların telefon versiyonu için şuradaki makalemize göz atabilirsiniz. Şimdi hazırsanız PC için en arkadaşlarla oynanacak en iyi oyunlar listemize giriş yapalım.

Arkadaşlarla Oynanacak En İyi PC Oyunları

Valheim

Valheim, Norse mitolojisi dünyasında geçen bir hayatta kalma türündeki oyunudur. Oyuncular, oyunda hayatta kalabilmek için elementlere, canavarlara ve diğer oyunculara karşı mücadele etmek zorunda olan bir Viking savaşçısının rolünü üstlenmektedirler.

Birinci şahıs bakış açısından oynanan Valheim, düşmanlara karşı savaşabilmek için bol kaynaklarla dolu rastgele oluşturulmuş bir dünyaya sahiptir. Oyunda kendi evinizi, teknenizi ve diğer yapıları inşa edebilir, dilerseniz silah ve zırh yapabilirsiniz.

Oyunu tek başına veya en fazla 10 arkadaşınızla birlikte oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla iletişimde kalmak, oyundaki başarının anahtarlarından birisi olacaktır. Valheim zorlu bir oyun olduğu için hemen başarılı olamazsanız da endişelenmeyin. Arkadaşlarınızla birlikte hareket etmeye devam ederek zamanla zorlukları aşacaksınız.

Worms Armageddon

Worms Armageddon, çevrimiçi ve çevrimdışı olarak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir oyundur. Oyunda en fazla 6 oyuncu sıra tabanlı bir savaşta birbirleriyle rekabet edecekler. Oyuncular farklı silah, alet ve aksesuar arasından seçim yaparak solucan takımlarını özelleştirebiliyorlar.

Arkadaşlarla oynamak, Worms Armageddon’a ekstra bir eğlence düzeyi katmaktadır. Çünkü onlarla şakalaşabilir ve rakiplerinizi alt etmek için birlikte strateji geliştirebilirsiniz. Oyun ayrıca her şeyi heyecanlı tutan ölüm maçı, kaleler ve halat yarışı dahil olmak üzere bir dizi farklı oyun modu içerir.

Çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla oynamak için Worms Armageddon için entegre çok oyunculu destek sunan Steam gibi platformları kullanabilirsiniz. Alternatif olarak arkadaşlarınızla bağlantı kurmak ve birlikte oynamak için GameRanger veya Hamachi gibi üçüncü taraf yazılımları kullanabilirsiniz.

Wizard of Legend

Wizard of Legend, farklı unsurları birleştirerek büyü yapabilen bir sihirbaz olarak oynayabileceğiniz, hızlı tempolu, aksiyon dolu, roguelike bir zindan paletli oyunudur. Oyun, prosedürel olarak oluşturulmuş bir zindan, 100’den fazla büyü ve size özel yetenekler vermek için donatılabilecek çeşitli kalıntılar içerir.

Oyun çok zorlu olsa da aynı zamanda oldukça ödüllendirici. Her öldüğünüzde yeni büyüler ve kalıntılar satın almak için kullanılabilecek altın kazanacaksınız. Bu da sizi bir sonraki koşunuzda daha güçlü kılacak. Oyun ayrıca yerel bir kooperatif moduna sahip. Bu özellik, zindanı birlikte alt etmek için bir arkadaşınızla birlikte stratejiler geliştireceğiniz anlamına gelmektedir.

Oyunda muhtemelen en hoşunuza gidecek detaylar şunlar olabilir:

  • Arkadaşlarınızla strateji oluşturmak, büyülerinizi ve kutsal emanetlerinizi en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı bulmak çok eğlenceli gelecektir.
  • Zorlu düşmanları ve ‘boss’lar yenmek için birlikte çalışmak sizi tatmin edecektir.
  • Arkadaşlarınızla bağ kurmanın ve biraz da eğlenmenin zevkini yaşayacaksınız.

After the Fall

Artık birçoğu çapraz platform desteği sunsa da, VR’yi destekleyen oyunlar nadir sayıdadır. After the Fall burada kuralı yıkarak VR oyuncularının geleneksel platformlarda oynayanlardan daha fazla zevk alacağı bir oyun sunuyor.

Vertigo Games tarafından geliştirilen bu kıyamet sonrası birinci şahıs nişancı oyunu, arkadaşlarınızla takım halinde veya çevrimiçi eşleştirme yoluyla oynanacak şekilde tasarlanmış hızlı tempolu, adrenalin dolu eğlence sunar. VR oyuncularını ağırlamak üzere baştan sona inşa edilen oyun dünyası, çevresel olarak acımasız bir şekilde bozulmuş mutant ölülerle doludur. Sosyal, takım odaklı bir deneyim arayanlar için bu oyun, harika bir seçenek.

Street Fighter 6

Street Fighter 6, Mortal Kombat serisinin daha yenilenmiş bir kuzeni gibi görünebilir, ancak dövüş türünün gerçek özgü orijinali olduğu için hala en iyisi olarak kabul edilir. Bu ve son oyun arasında oyunun hayranları yedi yıldan beklemek zorunda kaldı. 2023 yılının ortasında geldiğimizde oyun, dengeleme sorunları dışında mükemmel bir şekilde karşımıza çıktı.

Etkileyici bir tek oyunculu modu olsa da konsollar ve PC arasında çapraz oyun ve 16 oyuncuya kadar destek sunan çok oyunculu modu da bulunmaktadır. Sadece eğlenmek isteyenler için rahat seçenekler mevcutken, rekabetçi, zaman harcamaya istekli olanlar için ödüllendirici bir yapıya sahiptir.

Riders Republic

Riders Republic, Ubisoft tarafından geliştirilen ve oyuncuların kayak, snowboard, dağ bisikleti gibi farklı şekillerde rekabet etmesine olanak tanıyan bir doğa sporları oyunudur. Oyun, oyuncuların tek başlarına veya arkadaşlarıyla birlikte rekabet edebilecekleri devasa bir açık dünya ortamına sahiptir.

Yarışlarda ve diğer etkinliklerde arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz Riders Republic, diğer oyuncularla mücadele etmek için arkadaşlarınızla takım kurmanıza olanak tanıyan rekabetçi yarışlara, ortak etkinliklere ve sosyal zorluklar dahil olmak üzere çeşitli çok oyunculu modlara sahiptir.

Arkadaşlarınızla oynamak, diğer oyunculara katılmak, siz ve arkadaşlarınız için kendi özel oturumlarınızı oluşturmak adına oyunun entegre çöpçatanlık sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca PC, Xbox ve PlayStation gibi farklı platformlarda başkalarıyla oynamanıza izin veren oyunun platformlar arası desteğini kullanarak arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz.

Regular Human Basketball

2020 yılında Free Lives tarafından geliştirilen bir arcade basketbol oyunu olan Regular Human Basketbal, 2D grafiklere ve basit bir oynanışa sahiptir. Oyunda çeşitli karakterlerden birini seçerek 3v3 olacak şekilde basketbol maçlarına katılabilirsiniz. Oyunda çeşitli güçlerinizi ve yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

Regular Human Basketball’ı en fazla dört arkadaşınızla birlikte oynayabilirsiniz. Normal basketbol gibi her takımın oyuncusu, kontrol noktalarına ulaşmak için içinde koşuşturarak bir mekiği kontrol etmeli.

Tek başınıza oynarsanız biraz zorlanabilirsiniz fakat farklı fikirlere sahip takım arkadaşlarınızla koordine etmek çok daha zor olacaktır 🤓

Mount Your Friends

Mount Your Friends, hafif bir NSFW içeriğe sahip, şaşırtıcı derecede çekici ve gerçekten eğlenceli bir deneyim sunan bir oyundur. Oyun, vücut geliştirmecilere benzer kaslı adamlarla kuleler yaratmayı ve bu adamlara ait sallanan uzuvları saklamakta zorlandıkları kıyafetler içinde görünmelerini içerir.

Bir adamı başlangıçta bir keçinin üzerine (evet, bir keçi) öyle bir şekilde koymalısınız ki en az bir kısmı hedef çizgisinin ötesine uzansın. Sonra onu dondurun ve ardından ilerlerken adamları istiflemek için tekrarlayın. Ta ki süre sınırlamasında bir adamı hedef çizgisine getiremeyene kadar.

Bunu başarmak için her uzvun kontrol edilmesi, her birinin farklı bir düğmeye atanması ve her kol veya bacağı hareket ettirmek ve ilerledikçe onları zemine, keçiye veya istiflenmiş adamlarınıza yapıştırmak için çubuğu kullanarak yapılır. Başta, sonsuzca sallanan uzuvları seyretmek için oynanıyor fakat oyunun gerçekten komik olduğunu söylemeliyiz.

Dikkat dağıtıcı “penislere” rağmen Mount Your Friends aslında oldukça iyi niyetli, tamamen zararsız eğlence sunuyor. Mount Your Friends, birkaç çok oyunculu mod da sunuyor. Oyunun başında sallanan şeylere bakarak oynamaya teşvik edilebilirsiniz ancak son derece rekabetçi çok oyunculu modlar ile oyun, sizi zaman geçtikçe içerisine çekecektir.

Throne and Liberty

Paradox Interactive tarafından geliştirilen Thrones and Liberty, oyuncuların 18. yüzyıldaki Avrupa ve Amerika savaşları sırasında uluslarını zafere götürmelerini sağlayan büyük bir strateji oyunudur. Oyun, oyuncuların başarılı olabilmek adına diplomasi, ticari ve askeri gücü dengelemesi gereken karmaşık bir siyasi ve ekonomik sisteme sahiptir.

Thrones and Liberty’yi arkadaşlarla oynamak, oyuna ekstra bir strateji ve rekabet etkisi getiriyor. İttifaklar oluşturmak, ürün ticareti yapmak ve askeri etkinlikleri koordine etmek için arkadaşlarınızla ekip kurabilirsiniz. Alternatif olarak oyunun uçsuz bucaksız dünyasına hakim olmak için birbirinizle rekabet edebilirsiniz.

Oyunun arkadaşlarınızla oynayabilmeniz için 32 oyuncuya kadar çevrimiçi olarak bağlantı kurmanıza izin veren çok oyunculu modunu kullanabilirsiniz. Takım tabanlı maçlar ve rekabetçi maçlar dahil olmak üzere oyunda farklı çok oyunculu modlar bulunuyor. Takım oluşturabileceğiniz veya rekabet edebileceğiniz diğer oyuncuları bulmak için oyunun topluluk özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Genel olarak Thrones and Liberty, dikkatli planlama ve stratejik düşünme gerektiren derin bir strateji deneyimi sunan, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz iyi bir oyundur.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Rainbow-Six-Siege

Eğer iyi bir oyuncu ekibiniz varsa Rainbow Six Siege’yi kesinlikle listenize almalısınız. Serinin 10. oyunu olan Rainbow Six Siege, birinci şahıs nişancı türünde bir oyundur. Anti-terörist birimi olan Rainbow takımından farklı operatörler olarak oynayabileceğiniz oyunda, her bir operatörün farklı yetenekleri, silahları ve özellikleri bulunuyor. Mesela operatörlerden birisi olan Twitch ile düşmanları uzaktan elektrik şoku ile vurabilen bir drone’unuz olacak. Smoke da düşmanlarınıza büyük miktarda hasar verebilen zehirli gazlar yerleştirip onları patlatmanızı sağlayacak.

2015 yılı çıkışlı bu oyun, IGN tarafından yılın oyunu seçilmişti. O günden bu yana popülaritesinden pek bir şey kaybetmeyen Rainbow Six Siege, sık sık yayınladığı güncellemelerle oyunculara yeni operatörler, silahlar, cihazlar ve haritalar sunuyor.

Oyuna başlamadan önce bazı stratejiler belirlemelisiniz. Örneğin oyun başlamadan önce saldırılarının veya savunmalarının ne şekilde olacağıyla ilgili plan yapmak, sizi başarıya ulaştıracak anahtarlardan birisidir. Oyundaki haritalar çok büyük olmadığı için çatışmaları çok daha yoğun bir şekilde yaşayacaksınız. Bu da oyundaki heyecanı ve gerilimi tahmin edemeyeceğiniz kadar yükseğe çıkaracak.

Ubisoft’un ara sıra ücretsiz şekilde oynayabilmenize olanak tanıdığı Rainbow Six Siege’nin Steam adresine şuradan ulaşabilirsiniz.

Team Fortress 2

2007 yılında piyasaya çıkmasına rağmen Team Fortress 2, arkadaşlarla birlikte oynanacak en iyi PC oyunları arasında yer almaya devam ediyor. Steam’in arkasındaki isimlerden olan Valve Corporation tarafından geliştirilen Team Fortress 2, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu nişancı oyunudur.

İlk bakışta biraz kafanız karıştırabilir çünkü oyun, gerçekten de pek çok şey sunuyor. Oyunda mavi veya kırmızı takıma üye olarak oynuyorsunuz. Ardından saldırı, savunma ve destek rollerinde uzmanlaşmış dokuz oyuncu sınıfından birini seçeceksiniz. Anlamış olabileceğiniz üzere saldırı rolündeki karakterler daha daha hızlı, savunma karakterleri daha yavaş, ağır silahlı ve destek kadrosu da nispeten daha az popüler olan dövüş türlerinden oluşuyor.

15 yılı aşkın süredir piyasada olsa da sürekli olarak güncellenen Team Fortress 2, yeni oyun modları, haritalar ve ekipmanlar sunuyor. Yeni eklenenler sonrası yüzlerce silah ve şapkanın bulunduğu oyunda bunlardan daha fazlasını toplayabilirsiniz. Bunları isterseniz işleyebilir, satın alabilir veya takas edebilirsiniz. Tam olarak “Old but gold” tabirini hak eden Team Fortress 2’nin Steam sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Fortnite

Fortnite, oyunculara çok sayıda deneyim sunan battle royale türünde popüler bir oyundur. Bireysel veya bir ekibin parçası olarak katılabileceğiniz oyunda inisiyatif tamamen size kalmış. Fortnite sayesinde arkadaşlarınızla sosyalleşebilir, bir film izleyebilir, hatta kendi kurallarınızla evreninizi inşa edebilirsiniz.

Oyunda dört farklı oyun modu bulunmaktadır. Battle Royale, kalan son oyuncu olma şansı için sizi diğer oyuncularla karşı karşıya getirecek. Bunun dışında arkadaşlarınızla veya rastgele başka kişilere de katılabilirsiniz. Party Royale, Battle Royale ile aynı mantıktadır. Yalnızca savaşmak yerine parti yapacaksınız. Bu, Diplo ve Steve Aoki gibi ünlü müzisyenlerin canlı performanslarına sahip olduğu için en popüler olanıdır.

Yaratıcı mod ise Battle Royale’de bulunmaktadır. Burası oyunlarınızı ve kendi kurallarınızı tasarlamanıza, arkadaşlarınızı ve oyun topluluğunun diğer üyelerini davet etmenize olanak tanır. Fortnite’ı bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Among Us

Among Us, arkadaşlarınızla sizi karşı karşıya getiren, inançlarınızı ve güveninizi test eden bir oyundur. Oyuncular, Among Us’ta bir uzay gemisinde çok renkli uzay giysisi giymiş astronotların rolünü üstlenirler. Crewmate arkadaşları, aralarından hangisinin kötü niyetli bir Impostor olduğunu belirlemeye çalışıyor.

Tüm oyunculara çeşitli sorumluluklar verilirken, yalnızca Impostor mürettebatı aktif olarak sabote edecek. Crewmate arkadaşları, olası Impostor’ları tespit ederek daha fazla mürettebat üyesini öldürmeden önce onları öldürmeliler.

Among Us için oyuncuların gerilim ve huzursuzluk içinde yaşadıkları rahatsız edici bir oyun tanımlamasını yapabiliriz. Steam üzerinden indirebileceğiniz Among Us’a şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone

Battle Royale türüne en son eklenen oyunlardan Call of Duty: Warzone, paraşütle atlayan, kendilerini silahlandıran, güzellikler toplayan ve bir parçası olmak için savaşan 150 oyuncuya kadar oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu oyundur.

Call of Duty: Warzone, klasik Call of Duty’nin aynısıdır. Artı olarak devasa manzaralar, araçlar, yeni operatörler ve mevsimsel modlarla büyütülmüş bir versiyonu olarak da tanımlayabiliriz. Warzone’da çapraz oyun desteği bulunmaktadır. Bu da oyunu nasıl ve nerede oynadığınızdan bağımsız olarak siz ve arkadaşlarınızla takım oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Call of Duty evrenini seviyorsanız, Warzone’u da arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlar arasına ekleyebilirsiniz. Oyunu şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

PUBG

PUBG

Player Unknown’s Battlegrounds veya PUBG, ilk battle royale türü oyunlardandır. Oyun, 100’e yakın oyuncunun bir haritada kalan en son kişi olmak için birbiriyle mücadele etmesini konu alıyor. Oyunda tek başınıza, iki ya da dört kişilik takımlar hâlinde veya 4 kişilik takımlara karşı tek başınıza olacak şekilde savaşabilirsiniz.

Seçtiğiniz karakteri donanımlı hale getirmek için etraftaki ögeleri toplamalısınız. Bunlar silah, silah, bomba, araç gibi sizi oyunda daha güçlü hale getirecek ögelerdir. Silahlarınız için dürbün (nişangâh), uzatılmış çekim şarjörü, çeşitli özelliklere sahip namlu ve susturucu gibi geliştirmeler de yapabilirsiniz. Ortalama 30 dakika süren oyunda hayatta kaldığınız süreye ve öldürdüğünüz düşmanlarınıza göre oyun içi para ödülleri kazanırsınız.

Muhtemelen bu zamana kadar duyduğunuz PUBG’yi artık oynama vaktinizin geldiğini düşünüyoruz. Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz PUBG’nin Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Forza Horizon 4

Yarış oyunlarını hepimiz severiz. Efsane NFS serisiyle birlikte bir nesil, ömrünün büyük bir bölümünü yarış oyunlarını oynayarak geçirdi. Aradan zaman geçti ve artık çok daha geniş içeriklere sahip yarış oyunları görmeye başladık. Forza Horizon 4 de onlardan birisi.

Daha önce bir Forza Horizon oyunu oynadıysanız, bu oyunda da tam olarak neyle karşılaşacağınızı az çok tahmin ediyorsunuzdur. Önceki serilerde ABD, Avustralya gibi yerlerde geçen oyunun konusu, serinin 4.süyle birlikte İngiltere – Edinburgh’a taşınmış durumda.

Oyun, her biri merkezi olmayan bir hikayeye sahip 10 farklı bölümden oluşuyor. Her seviyeyi atladığınızda yeni olay örgüleriyle karşılaşacaksınız. 20. seviyeye ulaştığınızda yeni sezonluk etkinlikler açılacak. Ardından muhtemelen haritanın tahmin ettiğinizden çok daha küçük olduğunu fark edeceksiniz. Fakat mevsimlerle birlikte haritalarınız ve dolayısıyla oyun oynama şekliniz de değişecektir. Tüm bu deneyimleri bir arkadaşınızla birlikte yaşayabileceğiniz Forza Horizon 4, listemizde olmasını istediğimiz oyunlardan birisidir. Steam’den indirebileceğiniz oyuna şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Rocket League Ultimate Edition

Rocket League, oyuncuların devasa arabalar kullanarak futbolda yarıştığı bir video oyunudur. Amacınız büyük bir futbol topunu rakibinizin kalesine rakipten önce göndermektir. Oyun, gerçek hayatta da olmasını umduğunuz bir sporun oyuna bürünmüş bir hali gibidir.

Rocket League aslında bir plaj topu ve motor yarışlarını FIFA ile karıştıran patlayan otomobillerle oynanan devasa bir futbol oyunudur. Ek olarak, mevcut en büyük çok oyunculu online oyunlardan biridir. Bu ücretsiz oynanabilen yarışçı oyununda, bir arabayı özelleştirip arkadaşlarınızla veya çevrimiçi rastgele kişilerle bir takıma katılarak topu kaleye ulaştırmaya çalışacaksınız.

Arkadaşlarınızla epey keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak bu multiplayer oyuna şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sea of ​​Thieves

Sea of ​​Thieves ile arkadaşlarınızı toplayıp büyük denizler üzerinde heyecan verici bir yolculuğa çıkacaksınız. Bir mürettebat kurun ve bir korsan gemisinde deniz yolculuğunuza çıkın. Ardından ganimet toplayın, denizin altındaki canavarlarla ve düşmanlarla savaşın ve bir korsan efsanesi olmaya çalışın.

Sea of ​​Thieves özünde sosyal bir oyundur. Bu da oyunu en iyi çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan biri yapar. Oyunda her şey bazı böceklerle bir araya gelmek, bir gemide mürettebat kurmak, gömülü defineleri aramak, iskeletlerle savaşmak ve genel olarak iyi vakit geçirmekle ilgili. Korsan çeteniz, diğer çevrimiçi oyunculara ne sıklıkta baskın düzenlediğinize ve onları öldürdüğünüze bağlı olarak onurlu veya bir pislik olabilir. Yelken açın, Kraken’i yenin, dostlarınızı toplardan ateşleyin ve birkaç deniz gecekondu şarkısını söyleyin. Sea of ​​Thieves, gerçekten de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en eğlenceli oyunlardan.

Steam’de sık sık indirime giren bu 2020 çıkışlı oyuna şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Destiny 2

Destiny-2

Destiny 2, MMORPG benzeri hikaye anlatımı ve ganimet odaklı ilerleme ile çok oyunculu odaklı bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Serinin 2014’teki ilk üyesi Destiny’den sonra 2017 yapımı ikinci oyunu, aslında ikisinin melez bir türüdür. Anlık oynanış ve bilim kurgu ortamı, Bungie’nin Halo serisiyle bazı benzerliklere sahip olsa da dünya odaklı hikaye anlatımı, ganimet odaklı ilerleme ve oyundaki sosyal oyuna vurgu, World of Warcraft ve Final gibi MMORPG’lerinkine çok daha yakın.

Destiny 2’de oyuncular üç sınıftan birine giren bir avatar oluştururlar. Bunlar Hunter, Titan veya Warlock. Bu üç avatardan her biri, kendine has hareket ve savaş yeteneğine sahiptir. Örneğin, Warlock ellerinden şimşekler savurabilirken, Avcı (Hunter) bir anda mistik bir tabanca çağırabilir.

İlk başta ücretli olarak piyasaya sürülen Destiny 2, 2019 yılından itibaren ücretsiz hale getirildi. Hem ücretsiz hem de arkadaşlarla oynanacak iyi bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 tam karşınızda. Oyunun Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

NBA 2K22

NBA 2K22, 2021 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen, 2K oyun serisinin son üyesidir. Oyun, bir video oyununda şimdiye kadar yaratılmış en gerçek basketbol deneyimi için daha gerçekçi oyuncu kontrolleri, geliştirilmiş atış, daha iyi çarpışmalar ve yeni bir top sürme sistemi sunuyor. Oturduğunuz yerden kalkmadan basketbol özleminizi gidermenin en iyi yollarından birini sunan NBA 2K22 ile favori takımınızı seçin, yeni bir sezona başlayın ve GOAT seviyesine ulaşıp ulaşamayacağınıza bakın.

NBA 2K22, aynı anda dört oyuncuyu destekleyen tek oyunculu veya çok oyunculu bir oyundur. İsteğe bağlı çevrimiçi oynatma işleviyle çevrimiçi arkadaşlarınızla kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz. Bununla birlikte NBA 2K22’yi eğlenceye ek olarak tamamen yapılandırabilirsiniz. Ek olarak oyuncular, hareketlilik ve çeviklik üzerinde büyük bir kontrole sahiptir.

Steam’de sık sık büyük indirimlere giren NBA 2K22’yi oynamak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Overwatch

Blizzard’ın ikonik kahraman nişancı oyunu Overwatch, neredeyse herkese hitap eden bir oyundur. 2016 çıkışlı Overwatch, gücünü Dota 2 veya League of Legends gibi sadeliğinden alır. Oyunda altı oyuncudan oluşan iki takım, her biri haritalar üzerinde savaşırlar. Modların tümünü bir ele geçirme veya bir hedefi koruma şeklinde özetleyebiliriz.

Bugünün beklentileri daha çok çeşitli modlar gerektirebilirken Overwatch’ın sürekli olarak kaotik yapısı, oyunun kendi başına ayakta durmasını sağlıyor. Ayrıca oyunculara hiçbir oyunun aynı şekilde oynanmamasını sağlayacak araçlar da sunuyor.

Oyunun en can alıcı noktaları karakterleridir. Zamanda yolculuk yapan Tracer, savaş alanında gözlerini kırpıştırıp tuhaf İngiliz esprileri yaparken, tankçı Reinhardt roket çekiciyle düşmanlarını toza dönüştürüyor. Bu kişilik odaklı kahramanlar, her birini oynamayı farklı kılan benzersiz becerilere sahiptir. Örneğin yalnızca keskin nişancı tüfeği veya roketatar değil, bir kahraman oluşturmak için bir araya gelen yetenek kitlerini de kucaklıyorsunuz.

Overwatch, oyunun keyfini hemen sürmenize olanak tanıyan dinamik bir oyun deneyimi sunuyor. Aynı zamanda oyunda profesyonel olmak isteyenleri de ödüllendiriyor. Sadece birkaç dakika içinde oyunun nasıl oynanacağını öğrenebilirsiniz ancak karakter ustalığı ve takım merkezli oyun potansiyeli için yüzlerce saate ulaşmanız gerekir. İster rastgele takım arkadaşlarınızla 20 dakika boyunca tek başınıza oynayın, ister bir eSpor uzmanı olmak isteyin, Overwatch ile harika zaman geçireceğinize emin olabilirsiniz. Oyunun indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Apex Legends

Apex Legends, tek oyunculu modu bulunmayan yani yalnızca arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz Battle Royale türü oyunlardan birisidir. Oyun, üç kişilik 20 manganın beyinlerini, kaslarını ve süper güçlü yeteneklerini kullanarak zafere giden bir yol çizen, battle royale ve kahraman karakterlerin bir birleşimidir.

Oyun, temelde diğer Battle Royale oyunlardaki modlardan farklı değil. Ekibiniz bir haritaya düşer ve iniş yaptığınızda, malzemeleri toplamak için hızla hareket eder. Ardından devasa bir ölüm çemberi herkesi haritada tek bir noktaya toplarken diğer mangalarla savaş halinde olursunuz. Çoğu zaman evlerde veya askeri üslerde saklanarak gergin çatışmalara girmek için bekliyorsunuz. Ancak oyunun oyuncularına verdiği güçler, bu sessiz anları ve planlama dönemlerini çok daha ilgi çekici hale getiriyor.

Apex Legends’ta seçebileceğiniz sekiz sevimli karakter var ve bunların her biri aslında bir sınıf. Örneğin Lifeline, yakındaki oyuncuları iyileştirmek için bir drone çağırabilen ve hatta zaman zaman büyük miktarda malzeme deposu bırakabilen bir sağlık görevlisidir. Başka bir karakter, iyimser robot Pathfinder, ekip arkadaşlarının hızla seyahat etmesine izin vermek için haritanın herhangi bir yerinde zeplinler oluşturabilir. Bu farklı yetenekler, yetenekli oyuncuların kadrolarını oluşturmak için zaman ayırmasıyla düşmeden önce planlamayı daha önemli hale getiriyor. Mangaların zorlu durumlardan kaçmasına yardımcı olmak için Bangalore olarak dumanlı tarlalar oluşturmak da faydalıdır, fakat bu bir ekip doktorundan vazgeçmeye değer mi? Bu sebeple oyunda kartlarınızı doğru oynamalısınız.

Apex Legends, oyuncuların diğer takım arkadaşlarının görebileceği bir işaretleyiciyle birlikte nesnelere, düşmanlara ve alanlara ping atmasını sağlayan bir çözüm sunar. Bu kulağa basit bir şey gibi gelse de aslında önemli bir detaydır. Takım arkadaşlarınızın onları birkaç saniyeliğine görmelerini sağlayan düşmanları etiketleyebilirsiniz. Yerde bir silaha ping attığınızda, ekibiniz tam olarak ne tür bir silah olduğunu görür. Ayrıca dib talep etmek için o silaha ping atabilirler. Bir takım arkadaşınızdan eşya aldığınızda oyun, hızlı bir “teşekkür ederim” uyarısı verir. Bu sistemin gerçekten etkileyici olduğunu söylememiz gerek. Bu, arkadaşlarınızla aranızda sözsüz iletişimi uygulanabilir kılmaktan çok daha fazlasıdır.

Oyuncuların genel olarak çok beğendiği bu oyunu sizin de değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Apex Legends’ın Steam’deki indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Fall Guys: Ultimate Knockout

Fall Guys: Ultimate Knockout, arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle oynayarak vakit geçirebileceğiniz, çizgi filmvari karakterlere sahip bir oyundur. Oyunda siz ve diğer 59 oyuncu, alanı tek bir kişinin kazanacağı şekle indirgemek için çok çeşitli mini oyunlar oynuyorsunuz.

Kazanan her şeyi alır temalı Fall Guys: Ultimate Knockout’ta dört oyuncuya kadar bir takım oluşturabilirsiniz. Bu da takım etkinlikleri sırasında arkadaşlarınızla grup kurmanıza olanak tanır. Oyunda turların her biri hızlıdır ve kaybetmenizin çok da bir önemi yoktur. Arkadaşlarınızın oyununu izleyebilir veya anında başka bir oyuna katılmak için lobiye geri dönebilirsiniz.

Oyunda kaybetseniz bile aslında tam anlamıyla kaybetmiş olmazsınız. Kozmetik satın almak için biraz para ile lobiye geri gönderilirsiniz. Bu parayı ananas veya bir dinozor olmak için kullanabilirsiniz.

Arkadaşlarla oynanabilecek bir diğer keyifli oyun olan Fall Guys: Ultimate Knockout’un Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike-Global-Offensive

Arkadaşlarla oynanabilecek bir oyundan bahsederken CS:GO’yu es geçmek, oyun dünyasına yapılmış bir hakaret gibidir 😅 Eğer bu zamana kadar oynamadıysanız pek bir şey kaybetmiş sayılmazsınız; daha doğrusu çok şey kaybetmişsiniz demektir.

Yaklaşık 20 yıllık bir tarihi olan Counter-Strike: Global Offensive, takım tabanlı çok oyunculu oyunların babası kabul edilir. Birinci şahıs nişancı oyuncu türündeki CS:GO’daki görevleri tamamlamak için bir terörist veya terörle mücadele ekibinden birini seçmelisiniz. Teröristler bir bombanın kurulumunu gerçekleştirirler, terörle mücadele ekipleri ise bu bombayı imha etmeye çalışırlar. Bu iki ekip arasında amansız bir mücadele yaşanır ve olayın en tatlı kısmı, bu heyecanı arkadaşlarınızla yaşayacak olmanızdır.

CS:GO’yu anlatmaya sayfalar yetmez. Bu sebeple sözü burada kesip sizi direkt oyunu ücretsiz olarak oynamaya başlayacağınız Steam sayfasına yönlendiriyoruz.

Dead by Daylight

Dead-by-Daylight

Slasher türü filmleri sever misiniz? Onun oyun dünyasında bir karaktere bürünmüş versiyonunu Dead by Daylight ile iliklerinize kadar yaşayacaksınız.

Dead by Daylight, durdurulamaz bir kötüyü, hayatta kalmaya çalışan dört kişiden oluşan bir grupla karşı karşıya getiren oynanabilir bir korku filmi gibidir. Hayatta kalanlardan oluşan ekibin, düşmanlarından kaçınırken akıllarından başka güvenecek bir şeyi yoktur. Hedef her haritada aynıdır: Kurbanlar bir dizi jeneratörü bulup çalıştırmalı, iki çıkıştan birini bulmalı, anahtarı atmalı ve kaçmalıdır. Katilin görevi ise elbette onları durdurmak.

Hayatta kalabilmek için kurbanların üç farklı şekli bozulmuş katilden birini geçmeleri gerekiyor. Her birinin, ayı tuzakları kurmak veya görünmez olmak için bir zil çalmak gibi farklı özel yetenekleri vardır. Oyun bir hayatta kalma olarak başladığı andan itibaren hızlı düşünmeniz ve harekete geçmeniz gerekiyor. Hangi katille karşı karşıya olduğunuzu belirlemek çok önemlidir, ancak aynı zamanda bir jeneratör bulmanız ve mümkün olan en kısa sürede tamir etmeye başlamanız gerekir.

Dead by Daylight’ta bir katili yönlendirecekseniz, hızlı hareket etmelisiniz. Hayatta kalanlara kolaylıkla hükmedebilseniz de onlar daha hızlıdır ve üçüncü şahıs görüş avantajına sahiptir (katilin birinci şahıs bakış açısının aksine). Onları hiçbir şey anlamadan kolayca kaybedebilirsiniz fakat her kovalamacanın ayrı bir heyecanı olduğunu da belirtmeliyiz.

Arkadaşlarla birlikte korku temalı bir oyun oynamak istiyorum diyenlerin bir numaralı oyunu olabilecek Dead by Daylight’a şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Valorant

Eveet, geldik bir şahane oyuna daha. Arkadaşlarla birlikte FPS türünde oynayabileceğiniz, mücadelenin ve hırsın zirveye ulaştığı bir oyun olan Valorant, 5’e 5 rekabete dayalıdır. Oyun, Riot’un Overwatch’una bir yanıt olarak piyasaya sürülmüştür ve bugün mevcut olan daha zor beceri tabanlı nişancı oyunlarından biridir.

Valorant, diğer nişancı oyunlara nazaran derinliği fazla olan, metodik ve stratejik bir meseledir. Gizli ve dikkatli olmak, ateşli silahlara göre daha önceliklidir. Oyuncuların bir avantaj için sürekli bilgi toplamaya çalıştıkları bir kedi ve fare oyunudur. Tetiği çekme zamanı geldiğinde, hız ve refleksler hala önemlidir, ancak rakibinizle yüzleşmeden öncesi çok daha önemlidir. Oyunda karakterlerin sıçramaları ve yan yetenekleri, önemli bir fark yaratır. Ancak temelde tamamen köşeler, birbirinizle iletişim ve konumlandırma ön plandadır.

Ne anlatırsak anlatalım, Valorant’ı bir yıldız yapan öge silahlardır. Zamanlamanız ve becerilerinizin kullanımı ne olursa olsun, sonunda işler silahlarınıza ve becerilerinize iner. Her biri hassas ve oldukça etkilidir. Kullanımları da sizi epey iyi hissettirir. Hedefi aşağı indirmek için hareket etmeyi bırakmanız gerekir fakat bu da sizi bir hedef haline getirecek. Ee o zaman nasıl olacak bu iş? diyebilirsiniz. İşte mevzu da burada başlıyor. Bu dengeyi optimuma indirgemek için oyunda epey zaman geçirmeli ve bazı yeteneklerinizi keşfetmelisiniz.

Valorant’ın Standard ve Spike Rush olmak üzere iki modu vardır. Standart oyunların oynaması biraz zaman alabilir ve daha iyi silahlar, zırhlar ve beceriler satın almak için para biriktirmenin bir strateji olabileceği bir turdan tura bir ekonomi unsuru içerir. Bir silahta ustalaşmak epey eğlencelidir. Her haritada oynamak için en sevdiğiniz pozisyonları bulmak da sizi epey tatmin edecektir. Örneğin uzun menzilli Mareşal keskin nişancı tüfeğinizi nereye götüreceğinizi bilmek önemlidir. Spike Rush ise büyük ölçüde azaltılmış tur sayısı, her turda rastgele silahlar ve hücum takımındaki herkesin yerleştirmek için bir bombası olan varsayılan moda hızlı bir geçiştir. Spike Rush için Standard’ın sadeleştirilmiş bir versiyonu diyebiliriz. Valorant’ta günün sonunda yalnızca bir oyun türü varmış gibi gelse de genel deneyim, oyunun bu kusurlarını örtmek için fazlasıyla yeterli.

Oynadıkça keyfini daha derinlerde yaşayacağınız Valorant’ın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Battlefield V

Battlefield I’in başarısı ve gelen olumlu tepkisinden sonra oyuncular, serideki bir sonraki oyunu hep sabırsızlıkla beklediler. Birinci Dünya Savaşı odaklı ilk oyundan bir sonraki oyunun İkinci Dünya Savaşı sırasında yer alarak serinin köklerine dönmesi de mantıklıydı. Battlefield V ise oyuncular tarafından büyük bir beklentiyle karşılandı. Ancak oyunun doğası ve odak noktası hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkmaya başladıkça, oyuncular oyuna karşı çıkmaya başladı. Oyunun piyasaya sürülmesinden sonra çok sayıda eleştiri bombardımanıyla karşılaşan oyun, sonraları yavaş yavaş sevilmeye başladı.

Battlefield V, “War Stories” adı verilen dört bölüme ayrılmıştır. Her bölüm, İkinci Dünya Savaşı’nın farklı bir yerinde geçiyor ve savaşa benzersiz bir bakış açısı getiren farklı bir karakter grubunu takip ediyor. “Under No Flag” başlıklı bölüm, Kuzey Afrika’daki Nazi operasyonlarını sabote etmeye çalışırken Özel Tekne Servisi’nin (SBS) birkaç İngiliz komandosunu takip ediyor. “Nordlys”, bir nükleer silah yaratmak için Nazi projesini raydan çıkarmaya çalışan bir Norveçli kadın direniş üyesini takip ediyor. “Tirailleur”, Fransız Yabancı Lejyonu’ndaki iki Senegalli kardeşin Fransa’nın kurtuluşuna yardım etmek için geri dönmesini konu alıyor. Son olarak “The Last Tiger”, bir Alman tank komutanı ve ekibinin, Alman anavatanına giren Amerikan ordusuna karşı hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Bölümlerin her biri, birbiriyle bağlantılı olay örgüleriyle karşımıza çıkıyor. Ara sahnelere odaklanan sinematik yapısı da oyunun cazibesini fazlasıyla arttırıyor. Bir ek bilgi olarak karakterlerin her biri altyazı eklenmiş olarak kendi dillerinde konuşuyor. Almanların İngilizce konuştuğu ve seslerinin İngilizlerle tamamen aynı olduğu sahnelerin yer aldığı oyunlar orijinalliği sorgulatan detaylardır. Yapısal olarak her hareket, oyuncunun tamamladığı ve belirli bir amaç etrafında odaklanma eğiliminde olduğu uzun bir görevdir. Örneğin, “The Last Tiger”da merkezi oyun, bir tankın işletilmesi etrafında dönüyor.

Battlefield V’in çok oyunculu modlarının çoğu, serideki önceki oyunlar tarafından oluşturulan denenmiş ve gerçek formüle sıkı sıkıya bağlıdır. “Conquest”, Battlefield V’in çok oyunculu modunun oyuncuyu, hedefleri almak ve düşman askerlerini öldürmek için takımlarıyla birlikte çalışması gereken 64 kişilik devasa bir savaşa sokan merkezi modudur. Oyuncu, her biri benzersiz yeteneklere ve silahlara sahip dört farklı asker sınıfına erişebilir. Saldırı askerleri saldırıya, Recon askerleri keskin nişancıya, Medic askerleri düşen müttefikleri diriltmeye ve Destek askerleri araçları tamir etmeye ve müttefiklere ikmal yapmaya odaklanır. Ağır makineli tüfekleri kullanma yetenekleri ve çoğu savaş senaryosundaki kullanışlılıkları nedeniyle Destek, çoğu oyuncunun en sevdiği sınıf eğilimindedir.

Battlefield V’in çok oyunculu oynanışı ise serinin önceki oyunlarına göre pek bir yenilik getirmedi. Fakat yine de sağlam bir temele dayandığını söylemeliyiz. Sınıfların yanı sıra oyundaki araçları kontrol etmek de oldukça eğlenceli. Piyasaya sürülmesinden yıllar sonra bile oyun hala teknik olarak çok etkileyici ve çoğu zaman çok iyi çalışıyor.

Arkadaşlarınızla keyifli anlar dakikalar geçirebileceğiniz multiplayer oyunlardan Battlefield V’nin Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Dota 2

DoTA-2

Valve’ın ilkinde elde ettiği müthiş başarıdan sonra 2013 yılında ikincisini piyasaya sürdüğü bir oyundur. Çıkışından itibaren aradan neredeyse 10 yıl geçse de Dota 2, oyun piyasasının ağır toplarından birisi olarak bulunmaya devam ediyor.

Orijinalinde olduğu gibi Dota 2’de her biri beş kahramandan oluşan iki ekip, sürekli olarak ortaya çıkan NPC orduları simetrik bir haritanın iki yarısını ayıran nehirde çatışırken savaşın gidişatını değiştirmek için yarışıyorlar. Tehlikeli canavarlar ve gizli satıcılarla dolu bir orman, orduların seyahat ettiği üç şerit arasındaki boşluğu kaplar. Güçlü kuleler, şeritler boyunca ara noktaları işaretleyerek, istilacı kuvvetlerin en büyüğü hariç hepsini hızla eziyor. Kahramanlar, savaş ilerledikçe seviye atlar ve yıkıcı güçler geliştirir. Ardından kazanılması binlerce altına mal olacak ögelerle güçlerini tanrısal seviyelere çıkarır. Kahramanlar, stratejik kaynakların kontrolü için savaşıp birbirlerini avlarken, bir zamanlar haritayı kontrol eden ordular ve kuleler hız tümsekleri haline gelir. Sonunda, bir takım rakiplerini zeka, takım çalışması ve beceri ile alt eder.

Dota 2’deki beceri ve stratejinin bir sınırı varsa da milyonlarca oyuncu, bunu henüz bulabilmiş değil. Kısacası oyunu geliştirmenin her zaman bir yolu vardır. El becerisinin sonuçlarınızı iyileştirmeye devam edebileceği sınır, insanın fiziksel yeteneklerinin çok ötesindedir; her zaman son vuruş için başka bir sürüngen, kaçınılması gereken bir beceri atışı vardır. Bir ay boyunca gece maçlarında tek bir kahraman oynayın, mutlaka yeni bir şeyler öğreneceksiniz.

Çok oyuncular arasında LoL ile birlikte söz sahibi oyunlardan olan Dota 2, ücretsiz olarak oynanabiliyor. Oyunun Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

League of Legends

League-of-Legends

Arkadaşlarla oynanacak en efsane oyunlardan olan League of Legends, daha çok kullanılan kısaltması olan LoL ile devam ediyoruz. 7 farklı sınıfa ait olan ve her birinin kendine has yetenekleri bulunan 158 karakterden birini seçebileceğiniz, takım tabanlı bir oyundur. 2009 yılında çıkmış olmasına rağmen oyunun geliştiricisi Riot Games, hala güncellemeler sunarak oyunu taze tutmaya devam ediyor.

League of Legends, her ne kadar basit görünse de şaşırtıcı derecede bir derinliğe sahiptir. Oyunun ana odak noktası olmamasına rağmen karakterlerin sesleri, oyunu fazlasıyla canlı hissettiriyor. League of Legends’ta amacınız bir haritada seyahat edere düşmanları öldürmek ve sonunda rakibinizin üssünü yok etmektir. Sihirdar Vadisi, Taktik Savaşları ve ARAM olmak üzere üç tane oyun modundan oluşan LoL’de her birinde 5 oyuncu bulunan iki takım, birbirlerinin merkezini patlatmaya çalışır.

Her savaşta üstün olmak ve kontrolü elinizde bulundurmak için 150’den fazla şampiyondan birini seçeceksiniz. Oyunda ilerledikçe gücünü arttıran ve kendine özgü bir özelleştirilebilir avatara da sahip olacaksınız. Strateji yeteneklerinizi konuşturmanız gereken bu oyunu ücretsiz olarak şuradaki bağlantıya tıklayarak oynamaya başlayabilirsiniz.

The Forest

The-Forest-

The Forest, yamyamlık ve anlamsızlığın hüküm sürdüğü bir dünyada hayatta kalmanın ne anlama geldiği konularını inceleyen grotesk bir oyundur. Oyunda gizemli bir adaya düşen bir babanın yerine geçiyorsunuz. Göreviniz ise oğlunuzu ve uçağın diğer yolcularını bulmak için yeterince uzun süre hayatta kalmak. Tabii bunu söylemek kolay. Oyunda yalnızca açlıkla, susuzlukla ve dayanıklılığını korumakla mücadele etmeyeceksiniz, aynı zamanda ormanlarda dolaşan kana susamış yamyam kabileleriyle de mücadele halinde olacaksınız.

The Forest, hayatta kalma türü oyunlardaki genel özelliklere sahip olsa da, oyun onları sürekli olarak ilginç şekillerde akıllıca sunarak hayal kırıklığı yaşamanızı önler. Örneğin genel bir üretim menüsü yerine, tüm envanter ögelerinizi ortaya çıkaran dev bir alanla karşılaşacaksınız. Bu alanın ortasında, çeşitli ögeleri daha iyi bir şeyle birleştirmek için sürüklediğiniz (bir el feneri olan bir yay veya bir bombayla doldurulmuş kopmuş insan kafası gibi) zanaat alanınız olacak. Bu detaylar, işçiliği daha samimi olacak şekilde hissetmenizi sağlıyor.

The Forest için bir hayatta kalma temalı oyundan çok daha fazlası diyebiliriz. Çünkü oyunda ilerlemenin ardında harika bir hikaye bulunmaktadır. El yapımı adanın her tarafına dağılmış çeşitli mağaraları keşfedeceksiniz. Gizli kapılardan geçebilmek için için anahtar kartlar, diğer yolcuların cesetleri ve geride bıraktıkları faydalı kaynaklar gibi anlatısal ipuçları bulacaksınız. Yeraltında yapacağınız her gezi, sizi epey korkutacak. Aşağıdaki mağaralarda gizlenen yaratıklar ve ambiyans ürkütücü olsa da ödüller fazlasıyla cazip. İçki şişeleri ve devre kartları (molotof ve bomba yapımında kullanılır) dışında düşmanları öldürmeyi kolaylaştıran gizli silahlar da bulacaksınız.

Oyunun çok oyunculu modu, tekli moda nazaran işlerin biraz daha lehinize sonuçlanmasına yardım ediyor. Fakat bu, oyunun eğlencesinin bozulduğu anlamına gelmiyor. Çünkü arkadaşınızla birlikte etrafta dolaşırken yapabileceğiniz sınırsız şey var. Sadece çok fazla korkmayı beklemeyin.

Steam’deki oyuncu topluluğunun bayıldığı oyunlardan olan The Forest’ın bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Borderlands 3

Listemize Borderlands serisinden üçüncüsünü eklemeye karar verdik. Bu devam oyununda önceki seride sevilen detaylar yakından takip ediliyor. Oyunu oynarken ekranınızda bir sürü silah ve kanlı savaşlar göreceksiniz. Kullanıcı arayüzünde ve oynanışta yapılan bazı güncellemeler, alttan alta birçok şeyin tanıdık geldiğini hissettirecek.

Oyuncular, Borderlands 3 ile her biri kendi oyun tarzlarını farklı kılan 4 avcıdan birinin rolünü üstlenecekler. Siren’in kavgacı yakın dövüş saldırılarından, Gunner’ın mekanik destekli sürekli saldırılarına kadar, her karakterin belirli meziyetleri bulunmaktadır. Silahlar ise oyundaki görsel şölenin yanı sıra oyun çeşitliliğine renk katan gerçek yıldızlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Radyasyon patlamaları fırlatan saldırı tüfeklerinden roket fırlatan bir tabancaya kadar, yapabileceğiniz deneylerin sonu yok. Her halükarda seçeneklerin bu kadar bol olması sizi biraz bunaltabilir. Siz neyin saklamaya veya satmaya değer olduğunu bulmaya çalışırken oyunun hızı yavaşlayabilir. Hantal envanter yönetimi ve çok az satış noktası, oyundaki sıkıntılar olarak göze çarpıyor.

Bu sorunu bir kenara bırakırsak, önceki oyunlarda olduğu gibi Borderlands 3 de çevrimiçi olarak dört oyuncuya kadar arkadaşlarınızla oynayabilmenize imkan tanıyor. Oyunun Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uzak mesafe ilişkilerine iyi gelen PC oyunları var mı?

Evet. Uzun mesafeli ilişkiler için harika olabilecek birçok PC oyunu bulunmaktadır. Bazı popüler seçenekler arasında sanal bir dünyada birlikte inşa edip keşfetmenize olanak tanıyan Stardew Valley, Minecraft ve Terraria bulunmaktadır.

PC’de arkadaşlarla oynamak için iyi parti oyunları var mı?

Evet. PC’de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bazı iyi parti oyunları arasında Jackbox Party Pack, Pummel Party ve Gang Beasts sayılabilir.

PC’de çok oyunculu oyunlar nasıl kurulur?

Kurulum işlemi, oynadığınız oyuna bağlı olarak değişecektir. Genel olarak bir lobi veya sunucu oluşturmanız ve arkadaşlarınızı katılmaya davet etmeniz gerekecektir. Bazı oyunlar, çok oyunculu bağlantılara izin vermek için bağlantı noktalarını iletmenizi veya güvenlik duvarı ayarlarınızı düzenlemenizi gerektirebilir.

İlgili Yazılar

Arkadaşlarla Oynanacak En İyi Mobil Oyunlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
En İyi 10+ Laptop Fan Hızı Ayarlama Programı