Arkadaşlarla Oynanacak En İyi Mobil Oyunlar

Mobil cihazlar için geliştirilen oyunların grafik ve oynanış zevki anlamında artık masaüstünden farkı kalmadı desek yeridir. İçlerinden bazıları üst seviye oynanışa sahip olmasının yanında multiplayer olmasıyla da ön plana çıkıyor. Multiplayer oyunları kısaca arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz oyunlar olarak açıklayabiliriz.

Arkadaşlarla Oynanacak Mobil Oyunlar Nedir?

“Arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar”, akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlarda oynanan ve diğer insanlarla yüz yüze veya online olarak oynanan oyunları ifade eder. Bu oyunların genelde oyuncuların bir hedefe ulaşmak veya bir görevi tamamlamak için birbirleriyle rekabet edebilecekleri çok oyunculu modları bulunmaktadır.

Arkadaşlarla mobil oyun oynamak, aynı konumda bulunmasalar bile insanların birbirleriyle bağlantı kurmasını ve etkileşim kurmasını sağlayan eğlenceli ve sosyal bir aktivite olabilir. Ayrıca oyuncular kazanmak veya ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte veya birbirlerine karşı çalışırken rekabet, meydan okuma ve yoldaşlık duygusu sağlayabilir.

Daha önce oyunlarla ilgili birçok içerik hazırlamıştık, bu seferki makalemiz onlardan multiplayer olması nedeniyle ayrılıyor. Aşağıda, arkadaşlarınızla doyasıya oynayabileceğiniz online mobil oyunlardan karışık bir şeyler ayarladık. Umarız beklentilerinize karşılık verebilecek bir liste hazırlamışızdır. Bu arada yine arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz PC oyunları listemize de şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlarla Oynanacak Online Mobil Oyunlar

Mimicry

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir korku oyunu mu arıyorsunuz? O halde listenizin ilk sırasına Mimicry’ı koymanızı öneririz.

Korku türünde bir battle royale korku aksiyon oyunu olan Mimicry’da 8 kişi bir canavarı yok etmeye çalışacaksınız. Bu esnada canavar da sizi yok etmeye çalışacağı için arkadaşlarınızla iyi bir iletişim kurmanız gerekmekte.

Oyunda isterseniz canavar karakterini de üstlenebilirsiniz. Bu durumda sizi ortadan kaldırmak isteyen 8 kişiyle baş etmeniz gerekecek. Mimicry’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Okey Plus

Okey Plus, Zynga tarafından geliştirilen bir mobil oyundur. Android ve iOS cihazları için mevcut olan oyunu arkadaşlarınızla veya dünya çapındaki diğer oyunculara karşı oynayabilirsiniz.

Okey Plus öğrenmesi kolay olsa da ustalaşmanız için zaman gerektiren bir oyundur. Oyundaki amacınız, takımlar ve sıralar oluşturarak tüm taşlarınızı ilk elden çıkarmaktır.

Oyunda sırayla masanın ortasındaki taşları çekip onları tahtaya yerleştirmelisiniz. Bir oyuncu bir taşı oynayamazsa ortada bulunan desteden başka bir taş çekmek zorundadır. Tüm taşlarını ilk elden çıkaran oyuncu ise turu kazanır.

Okey Plus, her yaş grubundan oyuncular tarafından keyifli ve zorlayıcı bir oyun olarak deneyimlenebilir. Oyun aynı zamanda arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalmanıza da destek sağlamaktadır. Okey Plus’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Vainglory

Vainglory, arkadaşlarla birlikte oynanabilen popüler bir mobil oyundur. Oyuncuların çeşitli kahramanlar ve yetenekler kullanarak gerçek zamanlı olarak birbirleriyle savaştığı bu çok oyunculu oyun, MOBA türündedir.

Vainglory’de oyuncular, bir parti oluşturmak ve çevrimiçi olarak diğer takımlara karşı rekabet etmek için arkadaşlarıyla takım kurarlar. Oyun, hem rahat hem de dereceli modları destekleyerek oyuncuların tercih ettikleri rekabet seviyesini seçmelerine olanak tanır. Ek olarak Vainglory, oyunculara keşfedilecek farklı zorluklar ve stratejiler sağlayan çeşitli oyun modları ve haritalar sunar.

Vainglory’yi arkadaşlarla oynamak, oyuncular strateji geliştirmek ve zorlukların üstesinden gelmek için birlikte çalışabilecekleri için eğlenceli bir deneyim olacaktır. Oyunun iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Magic: The Gathering Arena

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz mobil kart oyunları arıyorsanız, Magic: The Gathering Arena’yı kesinlikle denemelisiniz. Bu oyunda strateji ve kart koleksiyonu bir araya geliyor.

Klasik kart oyununun bu dijital uyarlaması olan Magic: The Gathering Arena, oyunculara aynı derinliği ve karmaşıklığı sunuyor. Güçlü desteler oluşturarak kart savaşlarında rakiplerinizi alt etmeye çalışacaksınız.

Çok oyunculu olmasından dolayı oyundaki her karşılaşma bir zeka ve strateji testi haline bürünüyor. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Among Us

among-us

Among Us, aynı WiFi üzerinden 4 ila 10 oyuncunun birlikte oynayabildiği, son yılların en popüler oyunlarından birisidir. PC versiyonu ile tüm dünyayı kasıp kavuran oyunun mobil versiyonu da oldukça seviliyor.

Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse, diğer takım arkadaşlarınızla birlikte uzay geminizi yola çıkmaya hazırlıyorsunuz. Bu esnada ekibinizde bulunan oyuncuları öldürmeye çalışan Sahtekarlar bulunuyor. Bunlar, güven aşılamak için mürettebatın geri kalanıyla uyum sağlar fakat takım arkadaşlarınızdan birinin cesedini bulduğunuzda artık kaos başlamış demektir.

Mürettebatınızdaki arkadaşlarınız arasında şüphe giderek artar ve sahtekarı bulup uzay gemisinden atmak için bir oylama yapılır. Ancak bu oylamayı nadiren doğru şekilde anlarsınız ve başlayan kaos, kaldığı yerden devam eder. Tüm bunlar yaşanırken uzay gemisinin yakıtını, güç kaynağını ve diğer şeyleri korumak gibi görevleri tamamlamanız gerekiyor.

Diğer ekip arkadaşlarınızla yazılı şekilde iletişime geçebilirsiniz. Bu yeterli gelmezse kendi Discord sunucunuzu da kullanabilirsiniz. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Call of Duty Mobile

Bu oyunu hangi oyun listesi hazırlarsak hazırlayalım, herhalde en fazla olmayı hak eden oyunların başında geliyor. Müthiş keyifli bir oyun olan CoD: Mobile ile son derece kaliteli 3D grafiklerle karşılaşacaksınız. Battle Royale modu dışında isterseniz tek başınıza, arkadaşınızla birlikte çok oyunculu mod ile oynayabilirsiniz.

Oyunda birçok harita bulunuyor. Bu haritaları dilerseniz rastgele olacak şekilde belirleyebilir, dilerseniz sağ alt köşedeki ‘Başla’ yazısının bir üstündeki kısma dokunarak kendiniz de belirleyebilirsiniz. Fakat bunu sadece normal maçlarda yapabilirsiniz, sıralama maçlarında haritalar rastgele fakat oyuncuların oylamasıyla belirleniyor.

Bunun dışında oyunla ilgili söyleyebileceğimiz şey, hareketli mi yoksa durağan mı oynamayı seviyorsunuz. Eğer hareketli oynamayı seviyorsanız, silahlardan mobilite puanı en yüksek olanı seçmeye özen gösterebilirsiniz. Durağan oynamayı seviyorsanız, keskin nişancı silahlar arasında en beğendiğinizi seçebilirsiniz. Uygun bir yere konuşlanıp rakiplerinizi tek kurşunla imha etmeye çalışacaksınız.

Yıllardır oynadığım bir oyun olduğu için anlatabileceğim çok fazla detayı var fakat yine de burada kesmek istiyorum. Call of Duty Mobile’ı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Unkilled

Unkilled, arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz, ücretsiz ve bağımlılık yapması muhtemel bir FPS oyunudur. Oyun, yüksek kaliteli grafikler ve işlem sonrası efektlerle donatılmıştır.

40’tan fazla silah çeşidine sahip Unkilled ayrıca 5’ten fazla silah sınıfı içerir. Hikayesi de oldukça başarılı olan oyun, 150’den fazla görev içerir. Arayüzü de oldukça kullanışlıdır. Ayrıca çok çeşitli gamepad’leri destekler.

Özel görevleri tamamladıktan sonra elde ettiğiniz paralarla karakterinizi ve silahlarınızı özelleştirebilirsiniz. Şampiyon olduğunuzda ise ekstra bir ödül kazanacaksınız.

Arkadaşınızla birlikte FPS türü oyunlardan hoşlanıyorsanız, Unkilled’ı bir şans vermenizi tavsiye ederim. Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Mech Arena

Mech Arena, arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir başka mobil oyundur. Oyuncular, oyunda güçlü robotlara pilotluk yapıp diğer oyuncularla hızlı tempolu savaşlara girecekler.

Mech Arena’da oyuncular, bir takım oluşturmak için arkadaşlarıyla takım kurabilir ve bayrağı ele geçirme veya ölüm maçı gibi farklı oyun modlarında rekabet edebilirler. Oyun ayrıca oyuncuların robotlarını oyun tarzlarına ve stratejilerine göre özelleştirmelerine olanak tanıyan çeşitli silahlara ve yükseltmelere sahiptir.

Oyuncular saldırılarını koordine etmek ve birbirlerinin zayıflıklarını kapatmak adına birlikte çalışabildikleri için, Mech Arena’yı arkadaşlarla oynamak ilginç olduğu kadar eğlenceli olabilir. Ayrıca oyuncular ortak galibiyetler ve yenilgiler üzerinden bağ kurdukça, takım çalışması duygusunu derinden tadabilirler.

Bu eğlenceli multiplayer mobil oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Clash Royale

Clash-Royale

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Clash Royale, çok oyunculu mobil oyunlardandır. Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Clash Royale’de her takımın iki küçük karakolla çevrili bir Kral kalesi vardır. Rakip bölgeler arasında iki şerit var. Siz de kuleleri parçalamak veya yollarına çıkan her şeyi boşaltmak için bu yerlere savaş birimlerinizi gönderiyorsunuz. Kral düşerse oyun biter; bunun dışında kuleyi en çok yok eden de oyunu kazanır.

Clash Royale kurulum olarak oldukça basit olsa da strateji oluşturmak için çok fazla derinliğe sahiptir. Her tur sadece birkaç dakika uzunluğundadır. Son turda hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapan bir iksir bulunur. Savaşlar çoğunlukla rakibinizin neyin peşinde olduğunu kısa sürede çözmek ve buna göre karşılık vermek, savaş birimlerinin kulelerinizi canavarlaştırmaktan alıkoymakla ilgilidir. Savaş süresi boyunca destenizle oynayabilir ve yeni stratejiler geliştirebilirsiniz.

Sabırsız olan oyuncular olanlar için Clash Royale biraz kısıtlayıcı gelebilir. Ancak oyunun sizi benzer becerilere sahip kişilerle karşı karşıya getiren otomatik savaş eşleşmeleri, yeni kartlar denemek için isteğe bağlı olan eğitim maçları ve bir bütün olarak oyunun son derece eğlenceli doğası, Clash Royale’i oldukça cazip kılıyor. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Boom Karts Multiplayer Racing

Boom-Karts-Multiplayer-Racing

Arkadaşınızla birlikte oynayabileceğiniz çok eğlenceli bir yarış oyunudur. Oyunda başarılı olmak için drift yeteneğinizi konuşturmanız yeterli olmayacak. Yarış esnasında yoldaki bonusları toplayarak rakibinize bombalar göndermeli, nitro ile hızınızı en yüksek seviyeye çıkarmalısınız. Dilerseniz tarzınızı oyun içi kıyafetler ve aksesuarlarla özelleştirebilirsiniz. Nispeten yeni bir oyun olsa da aldığı puanlar, Boom Karts Multiplayer Racing’in kısa sürede çok daha popüler olabileceğinin bir göstergesi. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Royal Revolt 2

Royal Revolt 2, farklı yönlere sahip olan bir kule savunma mobil oyunudur. Oyunda kendi kalenizi savunmak yerine diğer oyuncuların kalelerine saldırmak için stratejiler geliştirmelisiniz. Düşmanlarınızı yenmek için güçlü bir ordu kurmalı ve stratejik becerilerinizi kullanmalısınız.

Oyunu öğrenmek kolay olsa da ustalaşması biraz zor. Her birinin güçlü ve zayıf yönleri bulunan çeşitli birlikler bulunuyor. Her savaşta hangi birlikleri kullanacağınızı dikkatlice düşünmeli, seçimizi de buna göre yapmalısınız.

Royal Revolt 2’nin grafikleri epey etkileyici. Oyun dünyası oyuncuları içine çekecek şekilde işlenmiş durumda. Animasyonlar ve ses efektleri de iyi hazırlanmış durumda. Kule savunma oyunlarını seviyorsanız, Royal Revolt 2’ye kesinlikle göz atmanızı öneririz. Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

BombSquad

BombSquad

8 arkadaşınızla birlikte oynayabileceğiniz en iyi multiplayer mobil oyunlar arasında yer alır. 10 yılı aşkın süredir piyasada olsa da hala oynanabilirliğinden bir şey kaybetmediğini söyleyebiliriz.

BombSquad’da amacınız, yapışkan bombaları arkadaşlarınıza doğru fırlatıp patlamalarını sağlamak. Bunun dışında buz bombaları atıp donmalarını sağladıktan sonra yumruk atarak parçalarına ayırmalısınız. Böyle anlatınca şiddet dolu gibi görünse de grafikleri oldukça sevimlidir ve bağımlılık yaratacak kadar da eğlencelidir.

BombSquad, PS ve Xbox 360 kontrolcüleriyle oynanabiliyor. Bunun yanında klavye desteğine de sahiptir. Anlayacağınız dokunmatik ekran dışında tercih edebileceğiniz birden çok oynanış şekli bulunmaktadır. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Critical Ops: Multiplayer FPS

Critical-Ops-Multiplayer-FPS

Hem üç boyutlu hem de çok oyunculu bir FPS oyunudur. Listemizin olmazsa olmazları arasında bulunan Critical Ops: Multiplayer FPS, silah oyunlarını seven oyuncuların favorisi olabilecek türden.

Oyunda isterseniz bir klan oluşturabilir isterseniz de var olan bir klana katılabilirsiniz. İki farklı amacınızın yer alacağı oyunda ya bombayı imha eden ya da bombayı kuran ekipte bulunacaksınız. Her ikisinde de görevinizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacaksınız. Geliştiriciler, oyunda rekabetin bozulmaması için hiçbir oyun içi satın alımının olmadığını söylüyorlar. Böylelikle bireysel yetenekleriniz, oyundaki hakimiyetinizi belirleyen en önemli unsur olacak.

Critical Ops: Multiplayer FPS’i Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

UFC Mobile 2

UFC, oyuncuların en sevdikleri MMA dövüşçülerini oyun içinde kullanmalarına olanak tanıyan bir dövüş serisidir. UFC Mobile 2 de bu serinin devamı niteliğindedir.

Serinin ikincisi, birincisine nazaran daha basit kontrollere sahiptir. Bazı oyuncular bu basitlikten pek hoşlanmamış olsalar da genelde maçların yoğun ve hızlı geçmesi, oyundaki ufak tefek pürüzlerin göze batmasının önüne geçiyor.

UFC Mobile 2’de favori karakterinizle dövüşebilmeniz için kilitlerini açmanız gerekiyor. Bu kilidi de oyunda yapacağınız dövüşlerle elde ettiğiniz başarılara bağlı olarak açabileceksiniz. Oyun içi ödüller kazanmak için çeşitli dövüşlere etkinlikle katılmalısınız. Bu ödülleri de oyunda herhangi bir şeyi satın almak için kullanabileceksiniz. Ayrıca diğer oyuncuların da yer aldığı bir sıralama olacak. Yapacağınız dövüşlerle birlikte sıralamadaki yerinizi daha üstlere çıkarmak sizin elinizde.

Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

War Alliance

War Alliance, son yılların MOBA türündeki en beğenilen oyunlardan bir tanesidir. Oyunda sizin de tıpkı düşmanınız gibi bir kahramanınız ve iki kuleniz olacak. Kuleyi yok ettiğinizde bir yıldız, düşmanı yok ettiğinizde ise üç yıldız kazanıp oyunu bitirmeye çalışacaksınız.

Oyunda ekranın alt kısmında bir kart destesi göreceksiniz. Bu kartlar sizin oyundaki savaşçı birimleriniz. Farklı güçleri bulunan bu birimleri her kullandığınızda güçleri biraz daha azalacak. Bu sebeple hamlenizi stratejik yaparak bu birimleri en uygun zamanda kullanmalısınız.

Genel olarak oynaması keyifli bir oyundur. Clash Royale gibi bir efsaneyle çok fazla kıyaslanamasa da ülkemizde hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine de sahiptir. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Counter Attack Multiplayer FPS

Counter-Attack-Multiplayer-FPS

Konu multiplayer oyunlar olunca FPS oyunlarının fazla olması pek de şaşırtıcı gelmemiştir. Counter Attack Multiplayer FPS, adıyla efsane CS:GO’yu hatırlatan çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Tek maçta 10 oyuncuya kadar çoklu oynama desteği sunan oyun, 8 farklı haritaya ve 4 oyun moduna sahiptir. Bu modlar sırasıyla Bombayı İmha Etme, Ölüm Maçı, Gun Game ve Heroes Arena.

En iyi oyuncuların haftalık ve aylık olarak listelendiği oyun, geniş silah yelpazesine sahiptir. Türkçe dil desteğinin olması da oyunun ülkemizde popüler olmasını sağlayan etmenlerden bir tanesi.

Counter Attack Multiplayer FPS’i Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Tennis Clash

Tennis Clash, dünyanın her yerinden diğer oyuncularla maç yapmanızı sağlayan çevrimiçi çok oyunculu bir oyundur. Oyunda yeniyseniz, temel bilgileri öğrenmek veya kontrolleri öğrenmek için koçunuzla antrenman yapabilirsiniz. Tecrübe kazandıktan sonra da küçük turnuvalara katılabilir, ödüller kazanabilirsiniz.

Oyunda yaptığınız karşılaşmalar sonrası para kazanacaksınız. Bu paraları da dünya çapında şampiyonluklar kazanmak için dayanıklılığınızı, çevikliğinizi ve enerjinizi artırmak için kullanmalısınız. Bunun yanında avatarınızı ve ekipmanlarınızı güncellemek için de bu paralara ihtiyacınız olacak. Hatta bir süre bu oyunu oynamış biri olarak söyleyebilirim ki, ekipman güncellemesini yaparsanız epey faydasını görürsünüz.

Oyuna ilk başladığınızda, seviyenize göre bir rakiple karşılaşırsınız. Bazı zamanlarda sizden daha güçlü bir rakibin çıktığı da olabilir. Bu, genelde üst üste 2-3 galibiyet aldığınızda olabilecek bir durumdur. Bunun yanında oyunun grafiklerinin de gerçekten başarılı olduğunu söylemeliyiz. Kontroller ise ilk başlarda sizi biraz zorlayabilir fakat oynadıkça mekaniğini kavrıyorsunuz. Bu da size, oyun içinde uygulayabileceğiniz bazı atış stratejileri belirlemenize yardımcı oluyor.

Benim en sevdiğim multiplayer oyunlardan olan Tennis Clash’ı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

UNO!

Kart oyunları, herkesin seveceği türden olmayan fakat bir sardı mı kolay kolay bırakılmayacak türde oyunlardır. UNO! da bu oyunlar arasında yer almaktadır. Onlarca yıldır klasik bir aile kart oyunu olan UNO!, ülkemizde pek çok oyuncusu bulunsa da Türkçe dil desteği olmadığı için eleştirilen oyunlardan da bir tanesidir. Fakat oyunun mantığını kavradığınızda, dil konusunu tolere edebilirsiniz.

Oyundan bahsetmek gerekirse UNO!, 2 ila 10 kişinin oynayabildiği bir kart oyunudur. UNO’nun temel amacı, elinizdeki son kartı oynayan ilk kişi olmaktır. Her turda rakiplerinin elindeki kartlar için puan verilir. Oyundaki en eğlenceli kısım ise son karta kalan kişinin bunu UNO!’ya söylemesinin gerekliliğidir. 500 puanı alan oyunu kazanıyor. Oyunda toplam 108 kart vardır. Bunlar 19 mavi kart, 19 yeşil kart, 19 sarı kart, 19 kırmızı kart, 8 atlama kartı, 8 ters kart şeklinde devam etmektedir.

Bunun dışında oyunda iki mod bulunmaktadır:

Standart Mod: Sizi rastgele rakiplerle karşı karşıya getirir.
Özel Mod: Facebook veya Game Center’dan istediğiniz arkadaşınızı davet ederek çevrimiçi oynayabileceğiniz anlamına gelir.

UNO!, kart oyununu seven oyuncuların muhakkak göz atması gereken oyunlardan bir tanesidir. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Spaceteam

Spaceteam, aynı ortamda bulunan 2 ila 8 oyuncunun (iPhone veya Android) aynı WiFi ağına bağlı olarak oynayabileceği çok oyunculu bir oyundur. Ayrıca Bluetooth kullanarak (aynı ortamda olmalısınız) veya uzaktan görüntülü sohbet için Bunch uygulamasını kullanarak (AndroidiOS) özel bir oyun başlatabilirsiniz.

Oyunda geminizi bir felaketten kurtarmak için (ateş topu olarak gösteriliyor), ekranın üstünde bulunan görevleri yerine getirmek durumundasınız. Oyunun en iyi yanlarından birisi, hiçbir olmadan, anında arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir oyun olmasıdır. Cihazı ters çevirmeniz istendiğinde ne yapacağınıza dair kısa bir eğitim göreceksiniz. Zira oyunda kafa karışıklığı yaşamamanız için ara sıra bunu yapmanız istenebilir.

Oyuncu oyun esnasında kendi panelinde bir talimat alır ancak bu, çoğu zaman bir başkasının paneline düşer. Bu sırada takım arkadaşlarınızla birlikte koordine olmalısınız yoksa geminiz parçalara ayrılmaya başlayacak. Sonuç olarak tüm oyuncuların hepsinin verilen komutları tamamlaması isteniyor. Verilen komut tamamlandıktan sonra bir başka komut daha verilecek. Aksi takdirde oyuncular, duman ve düşen paneller nedeniyle kontrollerinde hasar görmeye başlayacaklar.

Oynayanların epey keyif aldığını söyledikleri Spaceteam’i Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Mini Militia – Doodle Army 2

Mini-Militia-Doodle-Army-2

Çok oyunculu mobil oyunlar arasında oyuncuların fazlasıyla beğendiği Mini Militia – Doodle Army 2 de yer alıyor. Toplam 6 oyuncunun yer alabildiği bu multiplayer mobil oyun, modern ve fütüristik silah çeşitlerine sahiptir. Keşfedeceğiniz 20’den fazla haritanın yer aldığı oyundaki karakterler, karikatürize edilerek oluşturulmuş.

Hayatta kalma modu gibi farklı deneyimlerin de bulunduğu Mini Militia – Doodle Army 2’de oyun içi satın alma ögeleri bulunuyor. Bunları kullanarak hem karakterinizi özelleştirebilir hem de silah çeşitliliğini arttırabilirsiniz.

Mini Militia – Doodle Army 2’yi Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

War Robots Multiplayer Battles

War Robots Multiplayer Battles, dev robotları cebinize sığdıran, oldukça sağlam bir nişancı oyunudur. Dünyanın her yerinden karşınıza çıkacak rakiplerinize karşı PvP savaşlarına katılarak onları alt etmeye çalışacaksınız.

Oyunda seçebileceğiniz her birinin farklı güçleri olan 50’den fazla dev robot olacak. Ve seçtiğiniz bu robotu, oyunun izin verdiği ölçüde özelleştirebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte oynamak için bir klan oluşturabilir, onları davet ederek birlikte bu Transformers benzeri evrende keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Guns Royale: Mobile Team PvP

Guns-Royale-Mobile-Team-PvP

Piksel grafiklere ve bloklu karakterlere sahip bu mobil oyun, görünüş olarak elbette size başka oyunları anımsatmış olabilir. Fakat oyun, oynandıkça yeri başka olan oyunlar arasına girmeyi başarabiliyor.

Savaş alanında hayatta kalmaya çalışacağınız Guns Royale: Mobile Team PvP’de yeni silahlar toplayıp seviye atlamalısınız. Bu silahlar zeminde rastgele olacağı için daha dikkatli araştırmak zorundasınız. Arttırılmış gerçeklik desteğine de sahip oyunu AR modu sayesinde masanızın üzerinde de oynayabilirsiniz.

Bu keyifli oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Last Day on Earth: Dead War

Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir MMORPG zombi – hayatta kalma oyunudur. 2027 yılında dünyayı etkisi altına alan bi virüs, dünyadaki tüm canlı popülasyonunu yok etmiştir. Hayatta kalanların ise tek bir amacı var: Bu post-apokaliptik dünyada zombilerin gazabına uğramadan onları yok etmek. Kendi sığınağınızı kurup kendi silahlarınızı oluşturarak hem hayatta kalmaya çalışacak hem de yaklaşan zombi tehlikesine karşı tetikte olacaksınız. Arkadaşlarla oynanabilecek en iyi mobil oyunlar listemizde yer alan Last Day on Earth: Dead War’un Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Modern Combat 5

Geliştiricisi Gameloft olan oyun, birinci şahıs nişan alma oyunları arasında oldukça popülerdir. Üst seviye grafiklere ve güçlü silahlara sahip olan oyunu isterseniz tek başınıza, isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Ücretsiz bir oyun olan Modern Combat 5, bir tek fazla sayıda reklam nedeniyle canınızı sıkabilir. Bunu tolere edebilirseniz, oyundan fazlasıyla keyif alabileceğinizi düşünüyoruz. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Riptide GP: Renegade

Eğer seçiminizi mobil platformlar için geliştirilmiş en iyi multiplayer yarış oyunlardan yana kullanırsanız, Riptide GP: Renegade’e şans vermenizi tavsiye ederiz. Su dolu bir yolda manevra dahil tüm yeteneklerinizi kullanarak yarış içerisinde olacağınız oyunda, kontrol edeceğiniz hidro jet ile birçok araca ve karakterle mücadele edeceksiniz. 8 kişiye kadar aynı anda oynama desteği sunan oyunun her iki platform için de ücretli olduğunu (Android için 8 TL, iOS içinse 28 TL) belirtelim.

Glow Hockey 2

Telefonunuzun ekranı büyükse, bu klasik hokey oyununu beğeneceğinizi düşünüyoruz. Glow Hockey 2, bizce arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar listesinde yer almayı hak ediyor. Çünkü oyunun yapısının ve kontrolünün zor olmaması, Glow Hockey 2’yi cezbedici kılması için gayet yeterli. Hani ‘sarınca’ bir türlü bırakamadığınız oyunlar vardır ya, Glow Hockey 2 tam da öyle bir oyun. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan (iOS için fiyatı 9 TL) indirebilirsiniz.

Chain Reaction

2 ila 8 kişinin oynayabildiği Chain Reaction’da amaç, rakiplerinizin kürelerini ortadan kaldırıp tahtanın kontrolünü ele geçirmek. Bir oyuncu, kendi kürelerini yalnızca boş bir hücreye veya kendi rengindeki küreler kapsayan hücrelere yerleştirebilir. Oyuncu eğer tüm kürelerini kaybederse oyundan çıkar. Yalnızca Android için geliştirilen oyunun indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

RAID: Shadow Legends

RAID-Shadow-Legends

RAID: Shadow Legends; Summoner’s War, AFK Arena ve Clash of Clans’a benzer ögeler içeren, ücretsiz bir strateji RPG oyunudur. Oyunda, aralarından seçim yapabileceğiniz, her biri farklı niteliklere sahip 13 grup bulunuyor. Teleria isimli bir evrende geçen oyunda savaşlardan sağ çıkararak kalenizi savunmaya çalışacaksınız. Çevrimiçi çok oyunculu oyun olarak tasarlanan RAID: Shadow Legends’ı oynayabilmeniz için daimi olarak internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Ayrıntılı grafiklere sahip oyunu isterseniz tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. RAID: Shadow Legends’ı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Guns of Boom

Guns-of-Boom-1

Guns of Boom, mobil cihazlar için tatmin edici nişancı mekaniklerinden bazılarına sahip, takım tabanlı çok oyunculu bir FPS oyunudur. 3B grafiklerle bezenmiş, sürükleyici bir oyun tarzına sahiptir. Oyunun grafikleri de muhtemelen tatmin edecektir çünkü oyunu oynayanların birçoğu, bu konuyu ön plana çıkarıyorlar.

Guns of Boom’da oyuncular, beş dakikalık maçlar için dört oyuncudan oluşan iki takıma ayrılırlar ve en yüksek puanı almak için yarışırlar. Çeşitli ek özellikler ve ekipmanlarla karakterinizi olabildiğince güçlü hale getirmeye çalışmalısınız. Arkadaşlarınızla birlikte heyecanlı PvP savaşları içerisinde yer alacağınız oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Golf Clash

Golf Clash, Playdemic tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir mobil oyundur. Kasım 2017’de iOS ve Android cihazlar için yayınlanan oyunda oyuncular, 1’e 1 maçlarda birbirleriyle yarışacaklar.

Golf Clash’te oyununuzu özelleştirebilmek için çeşitli golf sopaları ve toplar arasından seçim yapabilirsiniz. Oyunda kendinize avantaj sağlamak için oyun içi güçlendirme ögelerini kullanabilirsiniz. Oyundaki her bir maçı kazanarak ve zorlukları tamamlayarak ödüller kazanacaksınız.

Grafikleri, oynanışı ve sosyal özellikleriyle fazlasıyla övülen, tüm zamanlarda 100 milyondan fazla indirildi. Üstelik App Store ve Google Play’in “En İyiler” listelerinde de yer aldı.

Oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynayabilmeniz için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Aşağıdaki bağlantılardan Golf Clash’i cihazınıza yükleyin ve oturum açın.
 • Ekranın sol alt köşesinde yer alan “Arkadaşlar” (Friends) simgesine dokunun.
 • Şimdi “Arkadaş Ekle” (Add Friend) seçeneğine dokunun.
 • Buradan arkadaşınızın e-posta adresini veya Facebook kimliğini girin.
 • Daha sonra “İstek Gönder” (Send Request) seçeneğine dokunun.
 • Arkadaşınız isteğinizi kabul ettikten sonra isminin yanında belirecek “Davet Et” (Invite) seçeneğine dokunarak onu oyun oynamaya davet edebilirsiniz.

Bu eğlenceli oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

SUP Multiplayer Racing

SUP-Multiplayer-Racing-

Eğer rekabetçi bir arkadaşınız varsa, SUP Multiplayer Racing kesinlikle değerlendirmeniz gereken oyunlardan. Klasik yarışı en önde olacak şekilde bitirmeye çalışacaksınız fakat bu öyle kolay olmayacak. Yarış esnasında aracınızla rakibinize çarpıp yavaşlamasını sağlamalı, bir yandan da yolun üzerindeki bonusları toplamalısınız. Yeri geldiğinde aracın havalanmasını sağlayan tümseklerden geçecek, yeri geldiğinde aracınızla ters şekilde gideceksiniz. Oyun içi dinamikler, zamanla stratejinizi de belirleyecek.

Aracınızın özelliklerini yükseltebilmeniz için kilitleri açmalısınız. Bunu da oyunu oynadıkça, zaman içerisinde yapabilirsiniz. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Gwent

Witcher evreninin en sevilen kart oyunlarından olan Gwent, en iyi PvP (iki karakterin birbiri ile yarışması veya savaşması anlamına gelir) oyunlarından bir tanesidir. Oyuncuların W3’tekine nazaran bu oyunu çok daha beğendiklerini belirtelim. Hearthstone benzeri bir oyun olan Gwent ile elindeki kartların sahip olduğu güçleri en iyi şekilde kullanıp rakibinizi alt etmeye çalışacaksınız. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

ROD Multiplayer Araba Oyunu 22

Online çok oyunculu mobil yarış oyunu önerilerimizden bir diğeri de ROD Multiplayer Araba Oyunu 22. Arkadaşlarınızın yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerindeki oyuncularla 3D boyutlu Dubai sokaklarında drift yarışlarına katılacaksınız.

PvP yarışlarında 100.000’den fazla oyuncuyla karşılaşacağınız oyunda aynı anda online olarak 6 kişiye karşı oynayabileceksiniz. Farklı modların bulunduğu oyunda ister Japonya araba simülatörü sürüş moduyla seyahat edebilir, ister Japoncada sokak yarışı anlamına gelen Hashiriya Drifter ile yarış oyunu oynayabilirsiniz. Gerçekçi sürüş fiziğiyle ROD Multiplayer Araba Oyunu 22, mutlaka göz atmanız gereken yapımlardan birisi.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Black Desert Mobile

Android cihazlar için geliştirilmiş en iyi çok oyunculu mmorpg oyunlarından olan Black Desert Mobile, Türk oyuncular tarafından Türkçe dil desteği içermediği için biraz eleştiriliyor. Zaten bu eleştirinin sebebi de oyunun genel olarak çok sevilmesi. Oyunu ilk başlarda anlayamayabilirsiniz fakat görevleri yerine getirdikçe oyunun sizden ne istediğini de az çok anlamaya başlıyorsunuz. Black Desert Mobile’ın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

TFT: Teamfight Tactics

TFT-Teamfight-Tactics

League of Legends’ın yapımcısının geliştirdiği TFT: Teamfight Tactics, strateji tabanlı bir multiplayer mobil oyundur. Oyunu mobil dışında PC ve Mac cihazlar üzerinden de oynayabilirsiniz. Oluşturabileceğiniz yüzlerce takım kombinasyonu ile rakiplerinizi alt etmeye çalışacaksınız. 8 oyuncunun yer aldığı bir platformda gerçekleşen oyun, geçtiğiniz seviyelerin aldından ödüller veriyor. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Kartrider Rush+

Dünya genelinde 300 milyondan fazla oyuncunun oynadığı Kartrider Rush+’ı bu kadar popüler kılan şey, yarışma iştahınızı eğlenceyle harmanlayarak ortaya çıkarması. Oyundaki engelleri aşarken aynı zamanda drift yeteneklerinizi de kullanmanız gerekecek. Oyunun kontrolü ise sizi hiç zorlamayacak türden. Kartrider Rush+’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Black Desert Mobile

Black-Desert-Mobile

Dünya genelinde 150’den fazla ülkede oynanan Black Desert Mobile, MMO türü oyunlar içerisinde isim yapmış olanlardandır. Farklı becerilere sahip 13 sınıfın yer aldığı oyunda, takım arkadaşınızla birlikte şeytanlara karşı yürütülen bir savaşın içerisinde olacaksınız. Ekip çalışması bu oyunda kit faktördür. Şeytanlara karşı başarı kazanabilmeniz için ekip arkadaşınızla birlikte uyum içerisinde hareket etmelisiniz.

Oyunda düşmanları alt edebilmek için yay, balta, kılıç ve farklı birçok silah kullanabilirsiniz. Farklı silah koleksiyonlarını elde etmeye çalışarak ekipmanlarınızı olabildiğince genişletmeye çalışın. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Old School Runescape

İlki 2001 yılında çıkmış olan oyun, o zamandan bu yana 260 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandı. Oyunun en büyük avantajı aynı hesapla isterseniz mobil, istersen masaüstünde oynayabiliyorsunuz. Grafikleri retro olan ve Türkçe dil desteği olmayan oyun, yine de Türk oyuncular tarafından oldukça beğeniliyor. Oyun ücretsiz olsa da abone olmanızın (aylık ve yıllık ücretlendirme) birçok faydası bulunuyor. Bunlardan bazıları şunlar:

 • 3 kat daha büyük dünya haritası
 • Daha fazla görev
 • 8 ek beceri

Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Shadowgun Legends: Online FPS

Shadowgun-Legends-Online-FPS

İnsanlık, ölümcül uzaylı istilacılarının saldırısı altındadır. Shadowgun’lar ise son savunma hattı olarak savaşan kahramanlardır. Savaşın gidişatını değiştirebilecek potansiyele sahip genç bir Shadowgun olarak başlayacağınız oyunda, uzaylı istilacıları alt etmeye çalışacaksınız.

4 farklı gezegende 200’den fazla görevi tamamlayacağınız oyunda, 600’ün üzerinde silah bulunuyor. 1000’den fazla zırh parçası toplayıp kendi zırh setlerinizi oluşturarak her bir görevin üstesinden başarıyla gelmeye çalışın. FPS oyunlar arasında favoriniz olmaya aday bu oyunu Android platformu için buradan, iOS platformu içinse buradan indirebilirsiniz.

Sky: Children of the Light

Tam olarak çok oyunculu kısmını karşılamıyor olsa da Sky: Children of the Light’ı yabancı kişilerle sosyalleşebileceğiniz bir oyun olarak tanımlayabiliriz. Dünyanın dört bir yanından sizinle aynı düşüncelere sahip oyuncularla tanışıp dostluğunuzu pekiştirmek için onlara hediyeler vereceksiniz. Ayrıca oyunun müziğinin de oyuna fazlasıyla yakıştığını düşünüyoruz, umarım siz de bizimle aynı fikirde olursunuz. 🙂 Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Fun Run 3

Fun-Run-3

Benim de yıllardır CoD: Mobile ile birlikte bıkmadan oynadığım ender multiplayer oyunlardandır. Oyunu dilerseniz tek başınıza, dilerseniz arkadaşınızla birlikte, dilerseniz yine arkadaşınızla fakat Arena’da oynayabilirsiniz. Diğerlerinden farklı olarak Arena’da sizinle birlikte toplam 8 yarışçı bulunuyor. Bunun da keyfinin çok başka olduğunu söyleyebilirim. Çünkü yalnızca arkadaşınızı değil, 6 farklı oyuncuyu da geride bırakmaya çalışacaksınız.

Oyunda kullanabileceğiniz farklı farklı silahlarınız olacak. İlk başta bu silahlar sınırlı sayıda olacak fakat seviye atladıkça ve altın biriktirdikçe bu silahların kilidini açıp kullanabileceksiniz. Bitiş çizgisine ulaşana kadar yarışı kazandığınızı düşünmeyin çünkü oyunda milisaniyenelerin dahi önemi var. Fun Run 3’ü Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Horrorfield

Horrorfield, katillerle hayatta kalanların arasında bir mücadelenin olduğu, korku odaklı bir çok oyunculu strateji oyunudur. Oyunda katilden kaçan taraf, jeneratörleri tamir edip bir yandan da dikkatli olmak zorundalar. 4’e 1 bir kovalamacanın olduğu bu oyunda karakteriniz, korku dolu bir ortamda hareket ettiğinde çığlık atacak. Fakat şöyle bir sorun var ki bu çığlıklar, katilin sizi yakalamasına sebep olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey katilden kaçarken bir yandan da becerilerinizi kullanmalısınız. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Pool Stars – 3D Online Multiplayer

Arkadaşlarınızla sanki gerçek hayatta bilardo oynuyormuş gibi hissedeceğiniz bir mobil oyundur. Oyunu 3D perspektif açısıyla oynadığınız için topun açılarını rahatlıkla görebileceksiniz. Kuş bakışı oyunları sevenler, Pool Stars – 3D Online Multiplayer’dan da fazlasıyla zevk alacaktır. Zira görüntüler gerçekten de tatmin edici kalitede.

8 ve 9 top oyunlarında yapay zekaya karşı oynayıp bol bol antrenman yaparak bilardo becerilerinizi geliştirmeye çalışacaksınız. Hem arkadaşlarınızla hem de dünyadaki diğer oyuncularla mücadele edeceğiniz bu bilardo oyununun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

8 Ball Pool

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir başka bilardo oyun da dünyaca ünlü 8 Ball Pool. 100 milyondan fazla indirme ile dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan oyun, çevrimiçi ve çevrimdışı modlarda arkadaşlarınızla rekabet etmenizi sağlayacak.

Arkadaşlarınızla 8 Ball Pool oynamak için özel bir maç oluşturabilir veya herkese açık bir maça katılabilirsiniz. Özel bir eşleşme oluşturmak için arkadaşınızın kimliğini bilmeniz gerekir. Herkese açık bir maça katılmak içinse arkadaşınızın adını arayabilirsiniz.

8 Ball Pool, biraz zorlu fakat çok da eğlenceli bir oyundur. Arkadaşlarınızla oynamak için zorlu ve rekabetçi bir bilardo oyunu arıyorsanız, 8 Ball Pool sizin için en iyi seçeneklerden birisidir. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Zooba – Battle Royale Oyunları

2018 yılında Wildlife Studios tarafından geliştirilen Zooba, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz ücretsiz bir mobil oyundur. Oyun, vahşi hayvanlardan oluşan bir karakter kadrosunun, bir hayvanat bahçesinde birbirleriyle savaşmasını konu edinmektedir.

Oyunda bir hayvan seçerek, diğer oyuncularla birlikte bir arena içinde savaş halinde olacaksınız. Arena içinde çeşitli silahlar ve yetenekler kullanarak, birbirlerini yenmeye çalışacağınız oyunun amacı, savaşları kazanarak puan toplamak ve sıralamada yükselmektir.

Zooba, oldukça eğlenceli ve bağımlılık yapan bir oyundur. Grafikleri ve animasyonları oldukça başarılı olan oyunun oynanışı ise basit ve anlaşılırdır. Hem tek kişilik hem de çok oyunculu modlarda oynanabilen oyun, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Çeşitli hayvan karakterler: Oyunda, 20’den fazla farklı hayvan karakter bulunmaktadır.
 • Çeşitli silahlar ve yetenekler: Oyuncular, çeşitli silahlar ve yetenekler kullanarak, birbirlerini yenmeye çalışırlar.
 • Çeşitli arenalar: Oyunda, farklı boyut ve şekillerde çeşitli arenalar bulunmaktadır.
 • Tek kişilik ve çok oyunculu modlar: Oyun, hem tek kişilik hem de çok oyunculu modlarda oynanabilir.

Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Hide Online – Hunters vs Props

Bu sefer mekaniği çok ilgi çekici bir başka oyundan bahsedeceğiz. Hide Online – Hunters vs Props’ta bir oda içerisinde diğer oyunculardan ‘eşya’ olarak saklanıp kaçmaya çalışacaksınız. Yani herhangi bir tür gizli nesne olabilirsiniz; bir sandalye, kutu, bardak hatta bir tuvalet. Toplam 10 kişiye kadar oynayabileceğiniz oyunda oyuncular, biraz harita sayısının az olmasından şikayetçiler. Bunun dışında oynadıkça bağımlılık yapan türlerden olduğunu söyleyebiliriz. Hide Online – Hunters vs Props’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Tacticool

İster arkadaşlarınızla, ister tek başınıza, ister internetsiz olacak şekilde herhangi bir zamanda ve yerde oynayabileceğiniz, rekabetçiliğin üst seviyede olduğu bir taktiğe dayalı nişancı oyunudur. Gerçek zamanlı fiziksel ögelerin yer aldığı oyunda, 10 farklı haritada toplam 50 silah ve ekipmanla kurduğunuz takıma liderlik edeceksiniz. Oyunda düşmanlarınızı yalnızca uzaktan silahla vurmayacak, dilerseniz arabaya binerek camdan nişan alabilir veya arabayla üstlerinden geçebilirsiniz. Stratejinizi en doğru şekilde belirlediğinizde, maçları galip bitirmemeniz için hiçbir sebep yok. Tatlı bir multiplayer oyun olan Tacticool’u Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Diablo Immortal

Diablo Immortal, PC mekaniklerini telefonunuzda hızlı ve sezgisel kontrollerle deneyimlemenize olanak tanıyan MMORPG türü bir oyundur. Diablo® II: Lord of Destruction® ve Diablo III® olayları arasında geçen bir hikayeye sahip oyunda iblislerle çarpışıp ganimetleri toplayacaksınız. Ardından bu ganimetleri, oyuncu karakterlerini geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Oyunda her savaş sonrası karakteriniz yeni yetenekler kazanacak. Oyun esnasında farklı silahları deneyimledikten sonra favoriniz hangisiyse onu geliştirebilir, karakterinizi daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Diablo serisinde hiç görmeyeceğiniz görevler, patronlar ve zorluklarla dolu Diablo Immortal’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Badland

Güzel şekilde tasarlanan bir yana kaydırma oyunu olan Badland’i en fazla üç kişiyle oynayabilirsiniz. Kendinizi oyunun grafiklerine kaptırırken birkaç kez kazara ölürsünüz ancak o kadar iyi tasarlanmış bir oyun ki bunun için çok sinirlenemezsiniz. Her biriniz her seviyede uçarak ilerlemeli ve yolda size temas ettiğinde öldürecek engellerden kaçınmalısınız.

Oyunda bazen bunlardan kaçınmak yeterli olmayabilir. Engelleri durdurmak için birlikte nesneleri itmek zorunda olduğunuz zamanlar olacaktır. Diğer zamanlarda ise her birinizin bir bölgeden geçeceği zamanlamayı iyi yapmanız gerekecektir, aksi takdirde bir veya daha fazla kişi ezilebilir. Dört yaratığın etrafta uçuştuğu durumlar kaotik hale gelse de bu durumun oyuna eğlenceli bir hava kattığını söyleyebiliriz.

Badland’i Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Let’s Play! Oink Games

Let’s Play Oink Games, birkaç arkadaşınızla keyifle oynayabileceğiniz eğlenceli mobil masa oyunları ile dolu bir uygulamadır. Uygulama içinde ücretsiz olarak sunulan oyun ise Deep Sea Adventure’dır. Bu oyun, daha fazla hazine kazanmak için mümkün olduğunca derinlere dalmaya çalıştığınız bir risk alma-cesaret oyunudur. Oksijeniniz tükenmeden önce denizaltıya dönme riski taşıyacağınız oyun, oldukça eğlenceli şekilde dizayn edilmiş.

Dilerseniz uygulama içinde Fake Artist Goes To New York gibi diğer masa oyunlarını satın alabilirsiniz. Bu çizim oyununda herkes bir ipucu çizmek için aynı tuvale katkıda bulunuyor. Ancak sizden biri ipucunun ne olduğunu bilmez ve şüphe uyandırmadan çizime sahte katkıda bulunmak zorundadır. Bu uygulamada hangi oyunu oynarsanız oynayın, eminiz ki herkes harika bir vakit geçirecektir.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Battle Bay

Tasarım olarak World of Warships’ten ve Overwatch’tan bazı esintiler sunan Battle Bay, arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlardan bir tanesidir. Genel olarak dalgalar ve tropik bölgeler arasında geçen çok oyunculu bu savaş oyununda düşmanlarınızı alt etmek için dört gemiden oluşan bir ekip kuracaksınız. Ekibinizi ister arkadaşlarınızla, ister dünyanın farklı yerindeki oyuncularla oluşturabilirsiniz.

Oyunun mantığı oldukça basit. Birkaç silahla donatılmış küçük savaş geminizle beş dakikalık süre dolmadan karşı takımı yenmek için yola çıkıyorsunuz. Bunu da tüm rakiplerinizi yok ederek veya bir üssü ele geçirerek yapabilirsiniz. Başparmağınızı ekranın sol kısmında gezdirerek yön verecek, sağınızla da ateş edeceksiniz. Oyunda kontroller genelde sorun çıkarmıyor fakat tekneniz suda sürüklenirken kamerayı bağımsız olarak hareket ettirmek, bazı zamanlarda kafanızı karıştırabilir. Fakat genel hatlarıyla oyunun oldukça eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Battle Bay’i Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Sea Battle 2

Battle Bay’e benzer bir oyun olan Sea Battle 2, mobil cihazlar için çok oyunculu bir deniz savaşı oyunudur. Sea Battle 2’de oyuncular, çeşitli gemiler ve silahlar kullanarak açık denizlerde diğer oyunculara karşı savaşların içerisinde olacaksınız. Amacınız düşman gemilerini batırmak ve kendi filonuzu korumak olacak.

Sea Battle 2’de klasik savaşlar, takım savaşları ve özel etkinlikler dahil olmak üzere birden fazla oyun modu bulunuyor. Ayrıca gemilerinizin özelliklerini yükseltip iyileştirmelerinize olanak tanıyan çeşitli özelleştirme seçeneklerine sahip olacaksınız. Oyunun Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Battle of Warships

Battle of Warships, mobil cihazlar ve PC için geliştirilen çok oyunculu bir deniz savaşı oyunudur. Oyunda çeşitli tarihi savaş gemilerinin kontrolünü ele geçirerek dünyanın dört bir yanındaki diğer oyunculara karşı savaşların içerisinde olacaksınız.

Oyundaki amacınız, kendi filonuzu korurken düşman gemilerini batırmak olacak. Battle of Warships’te tekli görevler, takım savaşları ve özel etkinlikler dahil olmak üzere çeşitli oyun modları bulunuyor. Ayrıca oyuncuların gemilerini yükseltmelerine ve iyileştirmelerine olanak tanıyan çok çeşitli özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra dokunmatik kontroller, klavye ve fare desteği dahil olmak üzere çoklu kontrol seçenekleri sunar.

Battle Bay gibi Battle of Warships de deniz savaşı stratejisine odaklanan çok oyunculu bir aksiyon mobil oyunudur. Oyunun Android için indirme bağlantısına şuradan, iOS içinse buradan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Arkadaşlarla oynanan mobil oyunlar ücretsiz mi yoksa ücretli mi?

Bu sorunun cevabı oyuna göre değişkenlik gösterir. Bazı mobil oyunlar ücretsiz olarak indirilip oynanıyorken diğerleri belirli özelliklere veya seviyelere erişmek için ödeme veya uygulama içi satın alma gerektirir.

Birlikte mobil oyunlar oynamak için arkadaşlarımla nasıl bağlantı kurabilirim?

Arkadaşlarınızı sosyal medya platformları, mesajlaşma uygulamaları veya oyunun kendi çok oyunculu arayüzü aracılığıyla davet ederek onlarla bağlantı kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Gerçek Para Kazandıran Mobil Oyunlar
Android ve iOS İçin En İyi Tablet Oyunları
En İyi Mobil Strateji Oyunları
Tüm Zamanların En İyi Mobil MMORPG Oyunları
Hem Telefondan Hem Bilgisayardan Oynanabilen Oyunlar
İnternetsiz Oynayabileceğiniz En İyi Mobil Oyunlar