En İyi Mobil Strateji Oyunları

En-İyi-Mobil-Strateji-Oyunlari

Strateji oyunları, PC üzerinden oynanması daha tatminkar olabilir fakat hem zaman hem de para açısından bazı dezavantajlar doğurur. Oyun fiyatları bildiğiniz üzere 2021’in ortasından itibaren oldukça artmaya başladı. Keza mobil oyunlar için de aynı durum geçerli fakat PC’dekiler kadar yüksek paralar söz konusu değil. Hatta ücretli olan birçok PC oyununun mobil versiyonları ücretsiz olarak piyasaya sunulmuş durumdalar.

Bu durumda en iyi mobil strateji oyunları, PC’ye nazaran çok daha tercih edilebilir ve cazip duruyor. Eğer telefonunuz nispeten son teknolojilere sahipse, grafik olarak güçlü birçok oyunu da oynama fırsatına ulaşmış olursunuz. Aşağıda en iyi mobil strateji oyunları listesini göreceksiniz.

En İyi Mobil Strateji Oyunları

Narcos: Cartel Wars Unlimited

 • Puan: 4,8

Listemizin ilk sırasında Netflix Games tarafından sunulan Narcos: Cartel Wars Unlimited yer alıyor. Oyunda ilk etapta temiz bir ithalat-ihracat şirketi olarak, kimseye zarar vermiyorsunuz. Sonrasında ise kan ve para yoluyla hükmetme arayışında bir kartelin lideri oluyorsunuz. Oyunda stratejik gücünüzü tam anlamıyla elde etmek için şehrinizi yükseltip herkes tarafından tanınan gerçek bir imparatorluk kuracaksınız.

Oyunda diğer oyuncularla güçlü ittifaklar kurup kaynaklarınıza göz diken düşmanları yok etmeye çalışacaksınız. Clash of Clans gibi zenginliğinizi korumak ve saldırganlara intikam almak için kendi savunma şehir planınızı oluşturmalısınız. Narcos Cartel Wars birkaç yıldır mevcut olsa da Netflix, oyunu yakın zamanda Pay2Win boyutunu kaldırarak güncelledi.

Narcos’u izlerken gerçek bir uyuşturucu lordu olabilir, en iyi sicarioları kirli işlerinizi yapmaları için işe alabilirsiniz. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Elvenar

 • Puan: 4,5

Elvenar, Innogames tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir mobil ve tarayıcı tabanlı bir şehir kurma oyunudur. Oyun, oyuncuların bir medeniyetin lideri rolünü üstlendiği, şehirlerini ve bölgelerini genişletmek için yapılar inşa edip yükseltmeleri, birlikleri eğitmeleri ve teknolojileri araştırmaları gereken bir fantezi ortamına sahiptir. Ek olarak Elvenar’da diğer oyuncularla ticaret ve diplomasi yapma gibi unsurlar bulunuyor. Dolayısıyla oyuncular kaynak ticareti yapabilir ve birbirleriyle ittifaklar kurabilir.

Oyun, oyuncuların birbirleriyle etkileşime girebildiği, kaynaklar ve bölge için rekabet edebildiği kalıcı bir online dünyada geçiyor. Mobil cihazlar dışında web tarayıcılarda da oynanabilen oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Teamfight Tactics

 • Puan: 4,2

Teamfight Tactics, en iyi strateji oyunları listemizde yer alan bir başka oyun. League of Legends evrenine aşina olsanız da olmasanız da, Riot Games’in oyun mekaniğinden etkileneceksiniz. Öğrenmesi biraz karmaşık olmasına rağmen oyun, oyunculara tatmin edici ve derin taktiksel bir deneyim sunmaktadır.

Oyunun her seviyesinde, farklı olasılıklarla birbirini takip eden aşamalar bulunuyor. Birimleri satın almak, güçlerini artırmak için birleştirmek, eşyalarla donatmak, ganimet elde etmek için yaratıklarla savaşmalısınız. Zira diğer oyuncuların takımlarıyla savaşmanız gerekiyor çünkü sonunda sadece bir kişi ayakta kalacak.

Teamfight Tactics’in en güçlü taraflarından biri, büyük güncellemelerle düzenli olarak yenilenmesidir. Bu da oyuncuların oyuna sürekli olarak uyum sağlaması anlamına geliyor.

Teamfight Tactics Mobile, ünlü oyun League of Legends’ın savaş alanı modudur. TFT mobilde sırayla 7 rakip oyuncuyu yenmek için farklı stratejiler kullanarak güçlü bir takım kurmanız gerekiyor. Oyunda otomatik savaşlarla hazırlık yaparak oyun tahtanızı optimize etme arasında geçiş yapacaksınız. Oyunlar ortalama 30 ila 40 dakika sürmektedir ve oynanışı tamamen ücretsizdir.

Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Command & Conquer: Rivals™ PVP

 • Puan: 4,2

Oyunun hikayesini değiştirebilecek stratejik taktiklere sahip gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Command & Conquer: Rivals ile ordunuzu yöneterek düşmanlarınızı alt etmeye çalışacaksınız.

Bu oyunda strateji her şeydir. Savaşçılarınızı komuta etmesi için komutanlar arasından bir tanesini seçmeniz gerekecek. Her birinin farklı meziyetleri olan bu komutanlarla ordunuzu farklı stratejilerle şekillendirecek, meydan okumaları başarıyla sonuçlandırmaya çalışacaksınız.

Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Langrisser

 • Puan: 4,6

Android versiyonu tamamen Türkçe dil uyumluğuna sahip olan Langrisser, kahramanlarınızı geliştirip karşı tarafa üstünlük sağlamaya çalışacağınız, anime tarzı grafiklere sahip bir oyundur. Arkadaşlarınızla birlikte de oynayabileceğiniz Langrisser’de, sıra tabanlı stratejik savaşlar dışında gerçek zamanlı savaşlar ile boss’ları öldürmeye çalışacaksınız. Lonca adı altında diğer oyuncularla birleşerek düşmanlarınızı alt edip kazanacağınız ödülleri karakter geliştirmeleri için kullanabilirsiniz.

Keşfedeceğiniz 300’den fazla bölümün yer aldığı Langrisser’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Mushroom Wars 2

 • Puan: 4,4

Mushroom Wars 2, arada sırada iyi bir gerçek zamanlı strateji oyunu oynamak isteyenler için mükemmel tercihlerden birisidir. Listede yer alan diğer oyunlardaki karmaşıklıktan uzak olan Mushroom Wars 2, oynaması kolay olacak şekilde tasarlanmıştır .

Öğrenmesi kolay olsa da Mushroom Wars 2 kesinlikle sıradan bir oyun değil. Görevler bazen son derece zorlayıcı olabilir, bu nedenle işler zorlaşmaya başladığında ara vermek isteyebilirsiniz.

Oyunda mantar üssünüzü yükseltip savaş haritası hedeflerini ele geçirmeye ve kabilenizi zaferlere taşımaya çalışacaksınız. Savunmanızı stratejik olarak planlayarak 200’den fazla zorlu görevin üstesinden gelmenin yollarını arayacaksınız. Arkadaşlarınızla toplam 4 kişi olacak şekilde oynayabileceğiniz Mushroom Wars 2, listenizde muhakkak yer alması gereken oyunlardan. Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Age of Strategy

 • Puan: 4,5

Age of Strategy, mobil cihazlarda ve PC’de kullanılabilen sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Oyun, Roma İmparatorluğu, Napolyon Savaşları ve 2. Dünya Savaşı temalarını içermektedir. Oyuncular oyunda kendi ordularını ve şehirlerini kurup yöneterek yeni teknolojiler araştıracaklar. Ardından yapay zeka veya diğer oyuncularla savaşlara gireceksiniz. Ayrıca oyun, oyuncuların gerçek zamanlı olarak birbirleriyle rekabet etmelerini sağlayan çok oyunculu bir mod içerir. Ayrıntılı grafiklere ve derin bir oynanışa sahip olan oyun yalnızca Android cihazlar için geliştirilmiştir. Oyunu şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Rise of Cultures: Kingdom game

 • Puan: 4,5

İnsanlık tarihini ilk elden deneyimleyeceğiniz, şehirler inşa edip çeşitli kültürler keşfedeceğiniz mobil strateji oyunlardandır. Oyunda topraklarınızı yönetmek için tüm strateji hünerlerinizi göstermelisiniz. Bunu yaparken yeni teknolojilerden de haberdar olmanız gerekecek. Oyunda başarıya ulaşmanın ve ilerlemenin kilit noktalarından birisi de ‘bilimden’ faydalanmak olacak.

Kurduğunuz imparatorluğu güçlendirme yolunda elbette düşmanlarınız olacak. İster onlarla savaşarak imparatorluğunuzu güçlendirecek, ister dostça davranarak ticari ilişkiler içerisinde olacaksınız. Bunlardan hangisinin daha uygun olduğuna siz karar vereceksiniz.

Oynaması tamamen ücretsiz olan Rise of Cultures: Kingdom game’in Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Lords Mobile: Tower Defense

 • Puan: 4,4

Oldukça ilginç bir hikaye ile başlayan Lords Mobile: Tower Defense, strateji oyunseverlerin beğeneceği oyunlardan birisidir. Lords Mobile: Tower Defense’in hikayesi ilk imparatorun ölümüyle başlıyor ve ardından topraklarınızı rakiplerinizden kurtarmanız gerekiyor.

Oyunda kuracağınız güçlü imparatorluklar ile rakiplerinizi yenmek için bir orduya ihtiyacınız olacak. Ordunuz cüceler ve deniz kızlarından kara elflere ve steampunk robotlara kadar enteresan karakterlerden oluşacak. Savaşçılarınızı sürekli olarak eğitip güçlendirmeli, inşa ettiğiniz yapıyı da güçlü hale getirmelisiniz. Eğer krallığınızı kaybederseniz, bu sefer de geri kazanmak için bir savaşın içerisinde olacaksınız.

Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Clash of Clans

 • Puan: 4,6

Clash of Clans’ın tüm mobil strateji oyunları üzerindeki etkisi inkar edilemez. Sadece derin bir strateji oyunu olmayan Clash of Clans, aynı zamanda inanılmaz derecede kârlı bir yapımdır. Zira oyunun sürekli kopyası sayılabilecek türden oyunlarla karşılaşıyoruz.

Bugün lansmanından yaklaşık dokuz yıl sonra bile, oyunun şehir kurma, gerçek zamanlı strateji ve lonca temelli büyük strateji karışımı çekiciliğini koruyor. Zamanınızı bir freemium (ücretsiz fakat oyun içi satın alma ögelerine sahip olmak anlamına gelir) mobil strateji oyununa yatıracaksanız, Clash of Clans birinci tercihiniz olmalıdır.

Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için de buradan indirebilirsiniz.

Clash Royale

Clash-Royale
 • Puan: 4,4

Clash Royale ile dünyanın dört bir yanındaki oyunculara karşı kart tabanlı düelloların içerisinde olacaksınız. Royale’deki oyun döngüsü, kardeş oyunundan çok daha keyiflidir.

Kısmen kart oyunu ve kule savunması türlerin de olan Clash Royale, diğerinin üssünü önce kimin yok edebileceğini görmek için iki oyuncuyu bir düelloda karşı karşıya getirir. Karşılaşmalar oldukça yoğun geçer. Rekabetçi oyunlarla ilgileniyorsanız, oyunun küçük fakat özel bir e-spor topluluğunun olduğunu da belirtelim.

Clash Royale’i Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Plague Inc.

Plague-Inc.
 • Puan: 4,7

Plague Inc., nihai hedefi tüm insanlığı öldürmek olan bir hastalık yaratma ve geliştirme hakkında bir oyun. Bu strateji oyunu, her şeyden önce bir pandemi simülatörüdür.

Oyunda insanları enfekte edip öldürerek, hastalığınızda yeni özellikler geliştirmek için kullanabileceğiniz veba puanları kazanılıyor. Bazı özellikler virüsünüzün hava koşullarına karşı direncini artırır, diğerleri onları kara, hava veya deniz yoluyla daha kolay bulaşabilir hale getirir. Diğerleri ise hastalığınızın semptomlarını artırarak onu daha ölümcül veya bulaşıcı olmasını sağlar.

Sonunda tüm bu ölü insanlar, virüsünüzün tanımlanmasına yol açacak. Bu olduğunda, oyun bilim camiasına karşı bir yarışa dönüşür. Yenilikçi ve hatta biraz da eğitici bir oyun arıyorsanız, Plague Inc. gibisini pek kolay bulamazsınız.

Plague Inc.’yi Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

The Battle of Polytopia

The-Battle-of-Polytopia
 • Puan: 4,6

Battle of Polytopia, voksel görsellere sahip sıra tabanlı büyük bir strateji oyunudur. Diğer strateji oyunlarında olduğu gibi amacınız, alanlar üzerinde stratejik kontrolü ele alarak, rakiplerinizle savaşıp askeri veya ekonomik bir avantaj elde etmek için yeni teknolojiler araştırarak ulusunuzu büyütmektir.

Battle of Polytopia, oyunculara en iyi çok oyunculu deneyimi yaşamaları için oldukça güçlü sunuculara sahiptir. Dikey ve yatay modda oynayabileceğiniz oyunda mükemmellik, hakimiyet ve yaratıcılık adlı üç mod bulunmaktadır. İyi sayılabilecek grafikleriyle birlikte Battle of Polytopia, iyi bir mobil strateji oyunu alternatifidir.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Warhammer Quest: Silver Tower

Warhammer-Quest-Silver-Tower
 • Puan: 4,3

Yeni bir oyun olsa da şimdiden mobil strateji oyunlar arasında yerini sağlamlaştırmaya başlamıştır. Age of Sigmar’da geçen sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Oyunda günlük görevler ve üstesinden gelinmesi gereken zorluklar bulunuyor. Bunları yerine getirdiğinizde yeni karakter özellikleri ve silahlar kazanmış oluyorsunuz. Tek başınıza meydan okuma gibi modların da bulunduğu Warhammer Quest: Silver Tower’a bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Oyunu Android için buradan, iOS içinse burdadan indirebilirsiniz.

State.io – Dünyayı Fethet

State.io-Dünyayi-Fethet
 • Puan: 4,4

Tüm dünyayı fethetmeye çalışacağınız soyut bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Oyunda mantık ve hızlı karar verme becerileriniz üst seviye olmalı. Stratejik bulmacaları çözerek rakiplerinizi alt etmeye çalışacak, sınırlarınızı korumak ve başka ülkeleri ele geçirmek için düşmanlarınızı yok etmelisiniz. İnternete ihtiyaç duymadan da oynayabileceğiniz State.io – Dünyayı Fethet’te ilk başlarda 1v1 savaşlarla ustalık kazanmalı, ilerleyen seviyelerde giderek daha fazla sayıda düşmana meydan okumalısınız.

Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Age of War 2

Age-of-War-2
 • Puan: 4,2

Bağımlılık yapma ihtimali yüksek savunma/ aksiyon / strateji tabanlı bir mobil oyundur. Oyundaki amacınız savaşçılarınızla düşman baskınlarına karşı mücadele edip kalenizi korumaktır. Dört farklı oyun moduna sahip Age of War 2’de alt etmeniz gereken, farklı meziyetlere sahip 10 general çıkacak. İlk çağla başlayıp uzay çağıyla sonlanan oyun, mobil strateji oyunu arayanlar için güzel bir seçenektir.

Age of War 2’yi Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Rise of Empires: Ice and Fire

Rise-of-Empires-Ice-and-Fire
 • Puan: 4,5

Ortaçağ savaşlarına katılarak krallığınızı kurup dünyayı fethedeceğiniz, çok oyunculu gerçek zamanlı strateji savaş oyunudur. Oyunda önce küçük bir kasabaya önderlik edecek, ardından büyük bir krallık kurmaya çalışacaksınız. Düşmanlarınızı yok etmek için güçlü ejderhalardan yardım alacağınız oyunu dünyanın dört bir yanından gerçek oyuncularla oynayacaksınız.

Oyunda strateji planlarınızı adeta döktürmeniz gerekiyor. Zira karşınıza sinir bozucu rakipler çıkacak, onlara karşı bir sonraki hamlenizi çok iyi planlamanız gerekecek.

Rise of Empires: Ice and Fire’ı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Rise of Kingdoms: Lost Crusade

Rise-of-Kingdoms-Lost-Crusade
 • Puan: 4,3

Gerçek zamanlı mobil strateji oyunlarından bir tanesidir. Oyun içindeki tüm eylemler, oyuncularla birlikte NPC karakterlerinin yer aldığı geniş tek bir harita üzerinde gerçekleşiyor. Daha önce muhtemelen çok az oyunda rastladığınız “sonsuz yakınlaştırma” özelliğiyle şehirler ve diğer savaş bölgeleri arasında serbestçe geçiş yapabilirsiniz.

Oyunda toplam 12 medeniyet bulunuyor. Bunlardan bir tanesini seçerek yalnız bir klandan büyük bir medeniyete doğru geçiş yapmaya çalışacaksınız. Oyunda başarı için onlarca farklı saldırı strateji belirleyip her birini farklı durumlarda kullanmalısınız.

Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Strike of Nations | WW3 MMO

Strike-of-Nations-WW3-MMO
 • Puan: 4,4

İmparatorluklar arasında ittifaklar kurup sonrasında bir nükleer üssü ele geçirmeye çalışacağınız, oldukça başarılı grafiklere sahip bir mobil strateji oyunudur. Strike of Nations | WW3 MMO’da fütüristik silahlara sahip olacaksınız. Bunlar arasında biyokimyasal ölümcül kitle imha malzemeleri, hidrojen bombaları ve termonükleer reaktör gibi silahlar bulunuyor. Eğitimli savaş pilotlarınızla şehirlere saldıracak, bu fütüristik silahlarla da şehri tamamen yok etmeye çalışacaksınız.

Tam uyumlu Türkçe dil desteğine sahip olması, Strike of Nations | WW3 MMO’yu diğerlerine nazaran biraz daha cazip hale getiriyor. Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Megapolis

Megapolis
 • Puan: 4,5

Diğer strateji oyunlarından farklı olarak Megapolis ile bu sefer şehir inşa edeceksiniz. Oyun yalnızca gerçek piyasa kurallarına dayanmıyor, ayrıca hayalinizdeki şehri kurma imkanı da tanıyor.

Megapolis’te şehrinizi geliştirmek için önünüzde birçok opsiyon bulunuyor. Örneğin bir kentsel altyapı inşa edebilir, araştırma merkezi kurarak bilimsel gelişmelere yoğunlaşabilir, doğal kaynaklar için madencilik meziyetlerinizi arttırabilir hatta bir petrol kralı olabilirsiniz.

Oyunculara hoş bir mobil strateji oyun deneyimi sunan Megapolis’i Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Island War: Raid

Island-War-Raid
 • Puan: 4,7

Saldırı ve savunma stratejisi tabanlı bir mobil oyundur. Oyun, gizemli bir güç tarafından paramparça edilen bir kıtanın etrafında beliren onlarca adaya hakim olmaya çalışmanızı konu ediniyor. Filonuzu diğer adaları yağmamalaya gönderirken bir yandan kendi adanızı saldırganlara karşı güçlendirip korumalısınız.

Yaptığınız saldırılardan ganimetlerden elde edeceğiniz oyunda, bu ganimetleri adanızı korumak ve güçlendirmek için kullanacaksınız. Tam uyumlu Türkçe dil desteğine sahip oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

The Grand Mafia TR

The-Grand-Mafia-TR
 • Puan: 4,5

Megapolis gibi yine farklı bir strateji yapısına sahip mobil oyundan bahsedeceğiz. The Grand Mafia TR ile bir mafya çetesinin lideri olacaksınız. Çetenizi, yeraltı dünyasındaki en yetenekli hırsızları, askerleri, atletleri ve işadamlarını alarak güçlü bir hale getirmelisiniz.

Oyunda Gangster, Katil, Motorlu Grup ve Saldırı Araçları gibi farklı asker seçenekleri bulunuyor. Her bir asker türü farklı meziyetlere sahiptir. Oyunda yeri geldiğinde saldırgan bir tavır sergileyecek, yeri geldiğinde de savunmaya geçeceksiniz. Strateji yetenekleriniz işte tam da bu noktada devreye girecek.

Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Top War: Battle Game

Top-War-Battle-Game
 • Puan: 4,2

Top War: Battle Game, oyuncuları uzun yükseltme süreleri gibi detaylarla sıkmayan, yenilikçi bir mobil strateji oyunudur. Oyun, yükseltmelerin kısa süre içinde gerçekleştirilmesi nedeniyle oyuncuların büyük sempatisini kazanmıştır.

Issız bir adada başlayacağınız oyunda ordularınızı eğitmek ve gücünüze güç katmak için bir üs inşa edeceksiniz. Adanızı istediğiniz şekilde dekore ederek oluşturabilirsiniz. Bunun dışında klasik şekilde yükseltmelere başvurarak savaşçılarınıza yeni beceriler kazandırmalısınız.

Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Port City: Ship Sim Tycoon

Port-City-Ship-Sim-Tycoon
 • Puan: 4,6

Bu sefer gemi taşımacılığına meraklı strateji oyun severlerin beğenisini kazanacak bir oyundan bahsedeceğiz. Oyunda bir gemiyi yönetecek ayrıca başka gemileri de keşfedeceksiniz. Port City: Ship Sim Tycoon’da geminiz ne kadar iyi olursa kargonuz da bir o kadar fazla olur. Bu sayede stratejinizi belirlerken seçeneklerinizi biraz daha çeşitlendirmiş olursunuz.

Oyunda kendi liman şehriniz de olacak. Liman şehrinizi daha fazla gemiyi sığacak şekilde geliştirip daha büyük ve iyi ulaşım tesislerine sahip olmasını sağlayacaksınız.

Port City: Ship Sim Tycoon’u Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Xenowerk Tactics

 • Puan: 4,3

Xenowerk Tactics, Pixelbite tarafından geliştirilen taktiksel tabanlı bir strateji oyunudur. Hem iOS hem de Android platformlarında mevcut olan Xenowerk Tactics’te oyuncular, bir asker takımını bilimsel bir deneyin korkunç derecede yanlış gittiği bir yer altı tesisine yönlendiriyor. Oyundaki amacınız mutasyona uğramış canavar ordularıyla savaşmak ve deneyin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmaktır.

Oyun, askerlerinizi stratejik olarak konumlandırabileceğiniz, saldırı planlamaları yapabileceğiniz ve kaynaklarınızı yönetebileceğiniz sıra tabanlı bir savaş sistemine sahiptir. Oyunda ilerledikçe askerlerinizin seviyesini yükseltebilir, yeni yeteneklerin ve ekipmanların kilidini açabilirsiniz.

Xenowerk Tactics ek olarak oyuncuların giderek zorlaşan düşman dalgalarına karşı hayatta kalmaları gereken bir hayatta kalma modu da içermektedir. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Fire Emblem Heroes

 • Puan: 4,7

Fire Emblem Heroes, Nintendo ve Intelligent Systems tarafından geliştirilen sıra tabanlı bir mobil strateji RPG oyunudur.

Oyunda farklı Fire Emblem oyunlarından kahramanlar toplayacak, bunları çeşitli görevleri ve savaşları tamamlamak için kullanacaksınız. Savaşlar, her kahramanın sırayla hareket ettiği ve saldırdığı, ızgara tabanlı bir harita üzerinde yapılıyor. Oyuncular oyundaki kahramanlarının yeteneklerini yükseltebilir, silahlarını ve ekipmanlarını değiştirebilir ve en fazla dört kahramandan oluşan takımlar oluşturabilirler.

Fire Emblem Heroes, hikaye modu, arena savaşları ve özel etkinlikler dahil olmak üzere çeşitli oyun modlarına sahiptir. Hikaye modunda, oyuncular bir dizi bölümde ilerleyerek düşman ordularıyla savaşır ve yol boyunca yeni kahramanlar toplayabilirler. Arena savaşları, oyuncuların ödüller ve sıralamalar için diğer oyuncuların takımlarına karşı rekabet etmelerini sağlar. Özel etkinlikler ise sınırlı süreli kahramanlar veya özel ekipman gibi benzersiz zorluklar ve ödüller sunar.

Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Gerçek Para Kazandıran Mobil Oyunlar
En İyi Mobil Araba [Yarış] Oyunları
Tüm Zamanların En İyi 13 Mobil MMORPG Oyunu