En İyi Mobil MMORPG Oyunlar | 2024

En-İyi-Mobil-MMORPG-Oyunlari

Öncelikle MMORPG’un tam olarak ne olduğundan bahsedelim. MMORPG, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunları anlamına gelir. Rol yapma oyunlarının (RPG’ler) ögelerini, çok oyunculu çevrimiçi oyun dünyalarının oynanışıyla birleştiren bir video oyunu türüdür. Oyuncuların kendi aralarında savaştığı, birbirleriyle yardımlaştığı ve yüzlerce görevin yer aldığı bir tür olarak da tanımlayabiliriz.

Genellikle belirli bir evrende olan karakterinizi yaratıp geliştirmeniz gerekecektir. Ortaçağdan bilim kurguya hatta steampunk’a kadar çeşitli ruh hallerinin barındırıldığı bir evren söz konusu. Evreninin ve sanatsal yönünün ötesinde MMORPG; çiftçilik, işçilik, keşif, PvE ve PVP gibi oyunculara birçok topluluk etkinliği sunar.

Mobil MMORPG Oyun Nedir?

MMORPG (çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu) mobil oyun, oyuncuların kendi karakterlerini yaratmalarına ve diğer oyuncularla dolu sanal bir dünyayı keşfetmelerine olanak tanıyan bir mobil oyun türüdür. Oyunda tipik olarak çeşitli görevler ve zorluklar, gerçek zamanlı savaş ve oyuncu odaklı bir ekonomi bulunmaktadır.

MMORPG mobil oyunları çevrimiçi oynandığı içi bir internet bağlantısı gerektirmektedir. Oyuncular, zorlukları birlikte aşmak veya PvP (oyuncuya karşı oyuncu) savaşlarında diğer oyunculara karşı rekabet etmek için genellikle arkadaşlarıyla takım kurabilir. Çoğu MMORPG mobil oyununu oynamak ücretsizdir. Bununla birlikte hemen hepsinde karakter gelişimi ve daha iyi oyun deneyimi için oyun içi satın alımlar bulunmaktadır.

Hem iOS hem de Android için birçok MMORPG oyun bulunmaktadır. Biz de içlerinden en iyilerini, zamanınızı geçirmeye en değer olduğunu düşündüklerimizi sıraladık. Haydi listeye geçiş yapalım.

En İyi Mobil MMORPG Oyunlar

Ni no Kuni – Cross Worlds

Ni no Kuni: Cross Worlds, listemizdeki en yeni oyunlardan birisidir. Modern bir MMO’dan bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahip olan bu oyun, güzel grafikleri sayesinde mutlaka oynanması gereken bir MMO olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun görseli tanıdık gelmiş olabilir. Bunun sebebi ise Studio Ghibli’nin Cross Worlds için tüm animasyonları üretmiş olmasıdır.

Etkileyici grafiklerinin yanı sıra zengin bir hikaye ve karakterler sunan Ni no Kuni: Cross Worlds, bir MMO’nun ne kadar iyi olabileceğini gösteren bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Hayal kırıklığına uğramayacağınıza neredeyse emin olduğumuz modern ve gösterişli bir MMO deneyimi yaşamak için bu oyunu oynamanızı tavsiye ederiz.

Ni no Kuni: Cross Worlds’ü Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

MU Origin 3

İlk MMORPG’lerden biri olan MU Online, 2001 yılında çıktı ve uzun yıllar boyunca birçok oyuncu için vazgeçilmez bir oyun oldu. Birçok eski oyunun başına geldiği gibi yeni oyunlar ortaya çıkmaya başladıkça da çekiciliğini yitirdi. Oyunun geliştiricisi Webzen, mobil yola çıkmaya karar verdi. Açıkçası bu kararın doğru olduğunu söyleyebiliriz.

MU Origin ve devam oyunu, en popüler mobil MMO oyunlarından ikisi haline geldi. Bu iki oyun da orijinal oyundan özellikler içeriyor. Eğer eğlenceli bir MMO deneyimi arıyorsanız, bu oyun kesinlikle ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

MU Origin 3’ü rakiplerinden ayıran en önemli şey savaş sistemi. Nokta ve tıkla mekaniği Old School RuneScape gibi oyunlar için uygun olsa da, MU Origin 3 hızlı ve aktif oynanışı teşvik etmektedir. MMO’ların savaş sistemi genellikle sakin ve sıkıcı olabilir ancak MU Origin 3 her zaman heyecanı canlı tutmayı başarıyor. Klasik MMO formülünden çok uzaklaşmayan modern bir oyun arıyorsanız mutlaka deneyin. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Mirage Perfect Skyline

Zenless Zone Zero, miHoYo tarafından geliştirilen bir mobil MMORPG oyunudur. 2023 yılında piyasaya sürülen oyun, modern fakat alternatif bir evrende geçiyor. Bu evrende Unknown adlı bir felaket, şehirlerin yok olmasına neden olmuştur. Unkown’dan kaçan insanlar, Elysium adlı yeni bir şehirde yaşamaya başlamıştır.

Oyuncular, oyunda Elysium’un koruyucuları olan Proxy’ler olarak yer alırlar. Proxy’ler de Unknown’dan gelen yaratıkları yok etmek için özel yeteneklere sahiptir.

Sıra tabanlı bir aksiyon sistemine sahip olan oyunda oyuncular, karakterlerini kontrol ederek ve yeteneklerini kullanarak düşmanlara saldırırlar. Oyunun Android sürümüne buradan, iOS sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Diablo Immortal

Diablo Immortal, Blizzard Entertainment tarafından NetEase, Inc. ile ortaklaşa geliştirilen bir mobil aksiyon rol yapma oyunudur. Diablo evreninde geçen oyunun hikayesi ise Diablo II ile Diablo III olayları arasında seyrediyor. Diablo serisine benzer hack-and-slash oynanışına sahip Diablo Immortal ayrıca dünya ögelerine, oyuncuya karşı oyuncu savaşlarına ve çok oyunculu moduna sahiptir.

Diablo Immortal’da oyuncular, Sanctuary dünyasını karanlığın güçlerinden korumak için savaşan bir kahramanın rolünü üstleniyorlar. Çoğu oyuncu, Diablo Immortal’ın grafiklerini fazlasıyla beğenmiş durumda. Eğer bir MMORPG oyununda grafikleri önemsiyorsanız, Diablo Immortal’ı muhakkak oynamalısınız. Oyunun Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Perfect World Mobile

Yıllar içinde popülaritesinin bir kısmını kaybetmiş 15 yaşındaki bir MMORPG oyunu ile en iyi ne yapılabilir? Elbette bir mobil oyun 😊. Oyun geliştirme stüdyosu Perfect World Games, orijinal oyunun en iyi özelliklerini koruyarak ortaya mobil bir MMORPG çıkarmış.

Yeni mekaniklerle birlikte gelen oyun, küçük bir ekranda çarpıcı görünen güzel bir dünya yaratmış durumda. Oyuncular oyunda Silent Lands’i keşfetmeye çalışacak, Lighthouse of Souls’da korkunç canavarlara karşı bir savaşın içerisinde olacaklar.

Perfect World Mobile, Kanatlı Elfler, Evcilleşmemiş Hayvanlar ve İnsanlar gibi tanınmış ırklara sahiptir. İyi bir mobil MMORPG arıyorsanız, Perfect World Mobile’a bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Albion Online

Albion-Online-1

Oyun, Android ve iOS için en iyi MMORPG oyunlar arasındadır. Oyunun mobil sürümü, oyunculara PC sürümüyle tamamen aynı deneyimi sağlar. Burada oyuncular, dünyayı ve bu dünyanın ekonomisini yönetiyorlar. Tüm ekipmanlar ve binalar, gerçek oyuncuların topladıkları kaynaklarla oluşturuluyorlar. Oyunda ihtiyaçlarınıza göre bir demirci, çiftçi veya savaşçı olabilirsiniz.

Oyuncular, oyunu mükemmel bir MMORPG olarak tanımlıyorlar. Çünkü Albion Online gerçekten de çok iyi bir işçilik sistemine sahip. Aynı zamanda oldukça stratejik savaşlar sunuyor. PvP, GvG ve zindanlar, oyuna renk katan unsurlar olarak göze çarpıyorlar. Sonuç olarak Albion Online’ı diğer birçok mobil MMORPG’den ayıran şey, eylemlerinize göre gelişen canlı bir dünyayı keşfedebilmenizdir.

Albion Online’ı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Black Desert Mobile

En iyi mobil MMORPG’ler listemizin devamında, taktik savaş ve yönetimini birleştiren başarılı bir oyun var. Bu oyunda türlü maceralara atılabilir, kampınızı kurabilir, ekinlerinizi yönetebilir, balık tutabilir veya denizde yelken açabilirsiniz.

Black Desert Mobile’da mevcut 15 sınıftan birini seçerek hem oyuncu hem de oyuncu olmayan düşmanlara karşı savaşın. Yüksek kalitede grafiklere sahip olan oyun, sınırlarını zorlayan özelleştirme seçenekleriyle çoğu oyuncunun gözdesi konumunda.

Black Desert Mobile’ı Android için buradan, iOS için de buradan indirebilirsiniz.

A3: Still Alive

A3-Still-Alive

Sırada Netmarble stüdyosunun bombalarından biri olan A3: Still Alive var. Bu oyunda mevcut 5 sınıftan birini seçip, çok sayıda ganimet ve ekipman toplamanız gerekecek. Karanlık bir orta çağ ambiyansına sahip A3 dünyası, gerçek zamanlı olarak alt etmeniz gereken yaratıklarla doludur. Bir PvP formatı da içeren oyun, 30 kadar dövüşçünün olduğu bir battle royale modu da içeriyor.

Birçok mobil MMORPG’de olduğu gibi A3: Still Alive’da da kendi birliklerinizi oluşturabileceksiniz. Takım olarak ödüller elde etmek için bölgeleri fethedip, baskınlarla süper güçlü canavarlarla yüzleşeceksiniz. Üst seviye grafiklere sahip oyun; kar alanları, çöller ve ormanlar gibi zengin ortamlara sahip.

A3: Still Alive’ı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Rucoy Online

Rucoy Online, iOS ve Android cihazlar için bir mobil oyun uygulaması olarak geliştirilen 2D MMORPG’dir (çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu). İspanyol oyun stüdyosu Ricardogzz tarafından geliştirilen oyun, basit fakat bağımlılık yaratan oynanışıyla oyuncular arasında popülerlik kazandı.

Rucoy Online’da oyuncular kendi karakterlerini yaratarak canavarlar, hazineler ve diğer oyuncularla dolu bir fantezi dünyasında maceraya atılırlar. Oyun, açık dünya keşfi, gerçek zamanlı savaş ve tamamlanması gereken çeşitli görevler ve zorluklar içeriyor.

Rucoy Online’ın en göze çarpan özelliklerinden biri, oyuncu odaklı ekonomisidir. Oyuncular birbirleriyle eşya ve para ticareti yapabiliyorlar. Bu eşyaların değeri ise oyun dünyasındaki arz ve talebe göre belirlenmektedir.

Oyun ayrıca, oyuncuların zorlu görevleri üstlenmek ve güçlü düşmanlarla savaşmak için birbirleriyle takım oluşturabilecekleri loncalara da sahiptir. Loncalar bölgeleri kontrol edebilir ve diğer loncalarla PvP (oyuncuya karşı oyuncu) savaşlarına girebilir. Kullanımı kolay kontroller ve klasik RPG’leri anımsatan minimalist bir sanat stili ile basit ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip bu oyunu oynamak ücretsizdir. Bununla birlikte oyunda daha hızlı ilerlemek veya premium ögeler satın almak isteyenler için uygulama içi satın alımlar bulunmaktadır. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Ragnarok M

World of Warcraft (WoW) mobil oyununun yine iptal edildiği düşünüldüğünde, Ragnarok M muhtemelen en iyi seçeneklerinizden birisi olabilir. Bu oyunda WOW gibi geniş sanal topraklarda dolaşacak, değişen arazileri keşfedecek, canavarlarla savaşarak görevleri tamamlayacaksınız.

Ragnarok M, Midgard’ın büyük dünyasında geçen iyi tasarlanmış bir hikayeye sahiptir. Bir savaşçının rolünü üstlenerek yeni toprakları keşfederken canavarlarla ve diğer oyuncularla mücadele edersiniz. Ancak yoğun savaşlardan hoşlanmıyorsanız, otomatik savaş sisteminin avantajından yararlanabilir ve geri planda kalabilirsiniz.

Çok oyunculu uyumluluk açısından, zorlu boss’larla mücadele etmek ve yoğun PvP savaşlarına dalmak için diğer oyuncularla takım oluşturabilirsiniz.

PvE (oyuncu-yaratık) tarafında zindanlar ve baskınlar, güçlü düşmanlara karşı kazanmak için oyuncu grupları gerekmektedir. Bu da oyunu biraz daha ilginç hale getiriyor.

Çoğu MMORPG oyununda olduğu gibi oyunu indirmek ve oynamak ücretsizdir, ancak kozmetik ögeleri satın almak ve ilerlemenizi hızlandırmak için oyun içi harcama gereklidir.

WOW hayranıysanız, sürükleyici bir hikayeye sahip olan Ragnarok M’yi seveceğinizi düşünüyoruz. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

DOFUS Touch

DOFUS Touch, popüler MMORPG DOFUS’u temel alan bir mobil oyundur. Ankama Games tarafından geliştirilen oyun, 2016 yılında iOS ve Android cihazlar için yayınlanmıştır. DOFUS ile aynı evrende geçen oyun, basitleştirilmiş oynanış ve dokunma dostu kontrollerle mobil cihazlar için uyarlandı.

DOFUS Touch’ta oyuncular kendi karakterlerini yaratarak canavarlar, hazineler ve diğer oyuncularla dolu bir fantezi dünyasında maceraya atılırlar. Oyun, sıra tabanlı dövüş, çeşitli görevler, zorluklar ve oyuncuların ustalaşabileceği çok çeşitli meslekler içermektedir.

Oyuncular, oyunda her biri kendine özgü yeteneklere ve oyun tarzına sahip 15 farklı karakter sınıfı arasından seçim yapabilir. Sınıflar, Iop ve Sacrier gibi yakın dövüşçülerden Eniripsa ve Xelor gibi büyücülere kadar uzanır.

Oyunda oyuncular kaynakları toplayıp kendi eşyalarını, silahlarını ve ekipmanlarını yaratabilecekleri bir üretim sistemine sahipler. Bu da oyuna bir derinlik ve özelleştirme katmanı ekleyerek oyuncuların karakterlerini oyun tarzlarına göre uyarlamalarına olanak tanır.

DOFUS Touch, etkileyici 2D grafikler ve tuhaf karakter tasarımlarıyla canlı ve renkli bir sanat tarzına sahiptir. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Lineage 2: Revolution

Lineage-2-Revolution

Unreal 4 motoruyla güçlendirilen Lineage 2: Revolution, MMORPG türdeki oyunlar içerisinde grafiği en üst seviye olanlardandır. Açık dünyada gerçek zamanlı PvP savaşlarına katılacağınız oyunda, Şato Kuşatması’nda diğer oyunculara karşı 50’ye 50 gerçek zamanlı devasa savaşlar içerisinde olacaksınız. Savaş esnasında karakterinizin kontrolünü elinizden bırakmamalısınız. Her ne kadar oyunda otomatik savaş taktikleri olsa da PvP’de yenilgi kaçınılmaz olacaktır.

Birçok mobil MMORPG’de olduğu gibi bu oyunda da birden fazla ırk ve sınıf olarak oynama imkanınız olacak. Birliklere katılıp gerçekçi baskınlarla savaşmak için diğer oyuncularla güçlerinizi birleştireceksiniz. Bu oyuncular yabancılardan oluşabileceği gibi arkadaşlarınız da olabilir.

Lineage 2: Revolution’ı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Forsaken World:Gods and Demons

Forsaken-World-Gods-and-Demons

Forsaken World: Gods & Demons, fantastik tarzıyla sizi bir dünyadan Grand Mundo’nun uçsuz bucaksız evrenine sürüklüyor. Oyun, Steampunk dokunuşuyla Final Fantasy evrenini anımsatan bir yapıya sahip olmasıyla göze çarpıyor. İlk bakışta oldukça klasik olan bu mobil MMORPG, daha sonra arzularınıza göre farklı oyunlar arasında geçiş yapmanızı sağlayan sınıf sistemiyle öne çıkıyor. Oyundaki amacınız, klasik olarak bir karakteri güçlü hale getirmeye çalışmaktır.

Canlı ortamları, tekli ve çok oyunculu zindanları ile oyun, oynaması oldukça keyifli. Oyunda sınıfınızı istediğiniz zaman değiştirebilir, karakterinizi uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilirsiniz. Oyuna her başladığınızda yeni bir maceraya atılacaksınız.

Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

MapleStory M: Fantasy MMORPG

MapleStory-M-Fantasy-MMORPG

MapleStory M, MapleStory’nin nostaljik dünyasını mobil dünyaya getiren, retro fakat oldukça sevimli grafiklere sahip bir MMORPG oyunudur. Oyuna Dark Knight, Bow Master, Night Lord, Bishop, Corsair gibi birkaç sınıf arasından seçim yapıp bir kaşif olarak başlıyorsunuz.

Oyunda Shadower, The Hero veya Arch Mage’i keşfedip, ardından Henesys, Perion, Kerning City veya Elinia gibi efsanevi şehirleri keşfedeceksiniz. Seviye atlamak ve 4. işi başaran ilk kişi olmak için arkadaşlarınızla birlikte savaşacaksınız. Oyun içi kozmetik süslemelerle karakterinizi anime tarzı olacak şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Heroes of Order & Chaos

Heroes-of-Order-Chaos

Sırada yapısıyla klasik bir mobil MMORPG olan World of Warcraft’ı andıran Heroes of Order & Chaos var. Gerçekten de grafik stiline ek olarak Blizzard’ın gözbebeğinden esinlenildiği ortadadır. Çünkü oyun, tıpkı WoW’daki gibi iki fraksiyona sahiptir: Elfler ve insanlardan oluşan birlik, orklar ve ölümsüzlerin yer aldığı Kaos’a karşı savaşacaklar.

Oyunda herhangi bir otomatik moddan yararlanamayacaksınız. Sorumluluk tamamen sizin üzerinizde, dolayısıyla oyunda kaderinizi de kendiniz belirleyeceksiniz.

Heroes of Order & Chaos, oyunculara benzersiz bir karakter kontrol etme imkanı sunarak öne çıkıyor. Haradon dünyasını kendi yolunuzla keşfetmeniz için oyunda 15.000 beceri ve 8.000 parça ekipman sizi bekliyor. Ayrıca zindanlarda veya PVP’de savaşmaya hazır olana kadar 1500’den fazla görevin de üstesinden gelmeniz gerekecek.

Heroes of Order & Chaos’u Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Dragonicle

Dragonicle

Biraz Genshin Impact’i andırması muhtemel Dragonicle, çok dinamik bir dövüş mekaniğinin yanı sıra çok iyi grafiklere sahiptir. Gerçek bir mobil MMORPG içerisinde olacağınız oyunda birkaç kişiyle değil, birçok insanla tanışacaksınız.

Dragonicle ile Asran dünyasının topraklarını keşfedecek aynı zamanda kölelerle anlaşmalar yapacaksınız. Oyunda yer alan sevimli küçük hayvanları da toplayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ya da oyundaki diğer oyuncularla birlik olup organize bir şekilde hareket edebilirsiniz.

MMORPG hayranlarının beğenisini kazanma potansiyeli olan oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Toram Online

Toram-Online

Bu MMORPG oyununda öncelikle çok sayıda kombinasyon sunan oluşturma aracını kullanarak bir karakter oluşturun. Sonrasında dövüş tarzınızı, kombinasyonlarınızı ve becerilerinizi seçerek istediğiniz gibi savaşın. Arkadaşlarınızla veya NPC’lerle seyahat ederek Toram dünyasını keşfe çıkın.

Oyunda arkadaşlarınızın avatarlarını paralı asker olarak kendi grubunuza ekleyebilirsiniz. Bu sayede çevrimdışı olduğunuzda bile arkadaşlarınız yanınızda savaşmaya devam edecektir. Yeni silahlar ve güçlü eşyalar alıp dilerseniz bunları diğer oyuncularla takas edebilirsiniz. Toram Online oyunculara çeşitli işçilik görevlerinin yanında kendi evinizi inşa etme, arkadaşlarınızı davet etme ve evcil hayvan yetiştirme imkanı da sunuyor. Yani bu mobil MMORPG’deki anahtar kelime için ‘özgürlük‘ diyebiliriz.

Toram Online’ı Android için buradan, iOS için de buradan indirebilirsiniz.

Moonlight Sculptor

Moonlight-Sculptor

Moonlight Sculptor, yakın zamanda piyasaya sürülen klasik bir mobil MMORPG’dir. Neredeyse tamamen otomatik modda oynanan oyun, sizi oldukça güzel ve renkli bir evrene çekiyor. Benzersiz sınıf sistemi ile öne çıkan oyunda sunulan sınıflar arasından seçim yapabilir veya kendinizinkini yaratabilirsiniz.

Bunu yaptığınızda, farklı sınıflardan birkaç yeteneği de karıştırarak karakterinizi güçlü hale getireceksiniz. Moonlight Sculptor, sınırlı oynanışına rağmen hikayesi bazı ilginç oyun modlarıyla kendini gösteriyor. Üstelik oyunu çevrimdışı olarak oynayabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Moonlight Sculptor’u Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Stellaris: Galaxy Command

Stellaris-Galaxy-Command

Stellaris: Galaxy Command, oyun dünyasında strateji türünün saygın isimlerinden olan Stellaris’a dayanmaktadır. Oyuncular, filo oluşturma ve keşif misyonları için operasyon merkezi haline gelen kendi uzay istasyonlarına sahiptir. Oyunun öne çarpan özelliklerinde hikaye odaklı görevler, oyuncu ticareti ve PvP savaşları yer alıyor.

Stellaris: Galaxy Command ile sıradan bir MMO deneyimi yaşamayacaksınız. Orijinal oyundaki gibi mobil sürüm de oldukça karmaşık ve strateji bilgisi gerektiriyor. Oyuncuların birkaç faktörü göz önünde bulundurup önemli kararlar vermesi gereken bu oyun açıkçası kolay değil. Yalnız ödüllendirici bir tarafı olması, oyuna olan ilginizi muhtemelen arttıracaktır.

Oyunu Android için buradan, iOS için de buradan indirebilirsiniz.

EVE Echoes

EVE-Echoes

EVE: Echoes, telefonunuzda oynayabileceğiniz en zorlu MMO oyunlarından biridir. Ana oyundaki sistemlerden faydalanan oyunda sosyal etkileşim söz konusu olduğunda, tıpkı EVE Online’da olduğu gibi her şeye izin verilir. Oyuncular, gerçek zamanlı olarak binlerce savaşçıyı destekleyen devasa savaşlara katılabilirler. Ayrıca ittifaklar kurabilir, birbirlerini kandırabilir ve bunun gibi daha fazlasını yapabilirler.

Epik filo savaşları yapabileceğiniz türden bir bilimkurgu oyunu olarak da tanımlayabileceğimiz EVE Echoes’ta önce ekibinizin geri kalanına bir not göndermeniz, risk değerlendirmesi yapmanız ve herkese uygun uygun bir takvim aralığı bulmanız gerekir.

Yine kavraması biraz zor fakat sardıktan sonra bırakması da aynı doğrultuda pek kolay olmayan oyunlardandır. EVE: Echoes’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

World of Kings

World of Warcraft mobil oyununa özlem duyanlar için World of Kings, en yakın seçeneklerden birisidir. Estetik açıdan bakacak olursak World of Kings, sanki herkesin sevdiği ünlü bir MMORPG gibi görünüyor.

Tüm MMO özelliklerine sahip olan bu oyunda karakter özelleştirme, 5 oyunculu zindanlar, hızlı tempolu aksiyon savaşı, geniş bir binek ve evcil hayvan koleksiyonu, gerçek zamanlı PvP ve 100 savaşçıyı destekleyen lonca savaşları yer almaktadır. Grafik konusunda etkileyici bir işçiliğe sahip olan oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Villagers & Heroes

Villagers & Heroes, Android ve iOS platformlarda oynanmasının yanında PC’de de oynanabilen bir MMORPG oyundur. İçerisinde binlerce görev bulunan oyun, sizi uçsuz bucaksız bir evrenin içerisine hapsedecek. Oyun, ilginç karakterler ve korkunç canavarlarla dolu Yedi Diyar’da binlerce saatlik keşif ve meydan okuma sunuyor. Çok sayıda düşmanı ve bölgeyi başarıyla geçebilmek için büyülü silahlara sahip olmalı, bu silahları üretmek için tesisler inşa etmelisiniz. Ayrıca karakterinize yepyeni güçler kazandırarak çok daha güçlü bir hale getirmeye çalışmalısınız.

PC versiyonu 10 yıldan fazladır piyasada olan oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

En Büyük MMO Yayıncısı Kim?

EsfandTV, 1,2 milyon takipçisi sayısına sahip oldukça popüler bir Twitch yayıncısıdır. WoW içeriği ile öne çıkan ve eğlenceli kişiliğiyle tanınan Esfand, WoW ve genel olarak MMORPG oyunlar hakkında derin bilgiye sahip.

Üst düzey oyun yayınları yapan Esfand, ayrıca WoW ile ilgili etkinlikler ve haberler hakkında yorumlarda bulunuyor. Bunun dışında yayıncı arkadaşlarıyla düzenli olarak etkileşime giriyor. Yayımlanan raporlara göre ayda 30.000 doların üzerinde para kazanan EsfandTV’nin net piyasa değeri ise yaklaşık 1,8 milyon dolar.

Sıkça Sorulan Sorular

MMORPG mobil oyunlarını arkadaşlarımla oynayabilir miyim?

Evet. Çoğu MMORPG mobil oyunu, oyuncuların arkadaşlarıyla takım kurmasına ve zorlukları birlikte aşmasına olanak tanır. Bazı oyunlarda oyuncuların güçlerini birleştirip diğer loncalara veya klanlara karşı rekabet edebilecekleri loncalar veya klanlar da bulunur.

MMORPG mobil oyunlarını oynamak ücretsiz mi?

Çoğu MMORPG mobil oyununu oynamak ücretsiz olsa da daha hızlı ilerlemek veya premium ögeler satın almak isteyen oyuncular için uygulama içi satın alımlar bulunmaktadır.

MMORPG mobil oyunlarını oynamak için ne tür bir cihaza ihtiyacım var?

MMORPG mobil oyunu için iOS veya Android çalıştıran bir akıllı telefon veya tablete ihtiyacınız var. Bazı oyunlar belirli miktarda RAM veya depolama alanı gibi belirli donanım gereksinimlerine ihtiyaç duyabilir.

İlgili Yazılar

En İyi Mobil Araba [Yarış] Oyunları
İnternetsiz Oynayabileceğiniz En İyi Mobil Oyunlar