Binance Uygulamadan Atma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, 2017 yılında hizmet vermeye başladı. Küresel olarak 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Binance, kullanıcılardan işlemler için cüzi bir ücret alır. Diğer platformların aksine Binance, 2022 yılında büyümeye devam etti.

Bununla birlikte platformu 30 milyondan fazla kişi kullanıyor olsa da uygulama rastgele zamanlarda kullanıcıları atıyor. Önemli bir işlem yapmak, para çekmek veya herhangi bir işlem yapmak istediğinizde uygulamanın sizi atması epey sinir bozucu olabilir.

Binance Neden Uygulamadan Atıyor?

Binance’in kullanıcıları uygulamadan atmasının pek çok sebebi olabilir. Bunların neler olduğuna bakmak gerekirse:

  • Eski model bir telefon kullandığınızda sık sık sistem güncellemeleri olabilir. Bu da nadir de olsa uygulamadan atma gibi sorunlara sebep olabilir.
  • Telefonunuzun önbelleği doluysa, oturum açmaya veya bir işlem gerçekleştirmeye çalıştığınızda uygulamanız ara sıra çökebilir.
  • Telefonunuzun hafızası dolu olduğunda uygulamanın düzgün şekilde çalışması için yeterli depolamaya erişememesi muhtemeldir. Bu da Binance uygulamasından atılmanıza sebep olabilir.
  • Bazı zamanlarda da uygulamanın kendisinin bazı sorunları olabilir. Böyle zamanlarda Binance muhakkak bilgilendirmede bulunur ve güncelleme yayınladığında kullanıcıları bilgilendirir.

Binance Uygulamadan Atma Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Binance’in kullanıcıları neden uygulamadan attığını artık biliyorsunuz. Şimdi bu sorunu nasıl düzeltebileceğinizden bahsedelim.

Uygulamayı Güncelleyin

Sorunun Binance kaynaklı olup olmadığını teyit etmek için uygulamaya bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer bir güncelleme varsa bunu gerçekleştirmelisiniz. Android kullanıcıları Google Play Store’a, iPhone kullanıcıları da App Store’a giderek uygulamayı aratmalı ve eğer varsa güncellemeyi yapmalıdır.

Uygulama Önbelleği Temizleyin

Binance uygulamasında biriken önbellek, uygulamanın sizi atması gibi sorunlara sebep olabilir. Bu sorunu Android telefonlarda çözmek için sırasıyla şu adımları takip edin:

  1. Telefonunuzdan Binance uygulamasını açıp Hesap Ayarları sekmesine gidin.
  2. Ayarlar‘a dokunun.
  3. Buradan Önbelleği Temizle‘ye dokunun.
  4. Onay kutusu gördüğünüzde ‘Temizle‘ye dokunun.

iPhone’da uygulama önbelleğini silme gibi bir seçenek bulunmuyor. Bunun yerine uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyerek Binance uygulamasının önbelleğini temizlemiş olursunuz.

Uygulamayı Kaldırıp Tekrar Yükleyin

Binance uygulaması sizi sık sık atıyorsa, uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek bu sorunu çözüme kavuşturabilir. Bunun için yapmanız gereken şey, ana ekrandan uygulamanın üzerine uzunca basılı tutup ardından Uygulamayı Sil seçeneğini seçmek. Daha sonra telefonunuzun mobil uygulama mağazasına giderek Binance uygulamasını tekrar yükleyin.

Telefonda Yeterli Boş Alan Bırakın

Telefonunuzun depolama alanı dolduysa, Binance dahil çoğu uygulama pek de istediğiniz gibi çalışmayacaktır. Bu sebeple telefonunuzdaki gereksiz tüm verileri kaldırmalısınız. Bunu en verimli şekilde nasıl yapabileceğinize dair hazırladığımız makaleye şuradan ulaşabilirsiniz.