Birinin Snapchat Uygulamasını Sildiğini Nasıl Anlarım?

snapchatte-engellendigimi-nasil-anlarim

Snapchat hesabınızı sildiğinizde, arkadaşlarınız artık sizin gönderilerinizi veya hikayelerinizi göremezler ve size yeni mesajlar gönderemezler. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda ise profiliniz herkese Snapchat’te görünmez ancak hesabınızı 30 gün içinde yeniden giriş yaparak yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Hesabınızı sildiğinizde 30 gün sonra kalıcı olarak silmiş olursunuz. Bu esnada aynı kullanıcı adını veya e-posta adresini yeniden kullanamazsınız. Birisi sizi Snapchat’te engellediğinde profilini görmeyecek ve onlarla iletişim kuramayacaksınız.

Birinin Snapchat Hesabını Sildiğini Nasıl Anlarsınız?

Birinin Snapchat hesabını neden silebileceğine dair birkaç neden vardır. Bu nedenlere başka bir konuda değinebiliriz. Şu an ihtiyacınız olan şey, birinin Snapchat hesabını silip silmediğini anlamaktır. Bunun için bazı genel yöntemler bulunuyor. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

Kullanıcı Adlarını Arayın

Snapchat’teki arama çubuğu, arama teriminize uyan tüm Snapchat hesaplarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Kullanıcı adını arayarak profillerini bulamıyorsanız ya Snapchat hesabını silmişlerdir ya da sizi engellemişlerdir. Snapchat uygulamasındaki bazı minik hatalardan dolayı profillerini göremiyor da olabilirsiniz. Bu nedenle tekrar denemeden önce bir süre bekleyin.

Mesajları Kontrol Edin

Daha kesin bir sonuca ulaşmak için mesaj geçmişini kontrol edebilir ve mesajlar gönderebilirsiniz. Eğer mesajları alıyorlarsa, bu onların hesabının aktif olduğu anlamına gelir.

Snapchat’te Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Bir kullanıcının sizi Snapchat’te engellemesinin pek çok sebebi olabilir. Bu konuyla ilgili geniş çaplı bir makale hazırlamıştık. O makaleye şuradan ulaşabilir, Snapchat’te neden engellenmiş olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Birinin Sizi Snapchat Arkadaş Listesinden Kaldırdığını Nasıl Anlarsınız?

Kontrol Etmek İçin Bir Mesaj Gönderin

Birinin sizi Snapchat arkadaş listesinden kaldırıp kaldırmadığını anlamanın en kolay yolu bir mesaj göndermektir. Eğer mesaj teslim edilirse, kişi sizi kaldırmamış demektir. Eğer mesaj teslim edilmez ve bununla ilgili herhangi bir bildirim almadıysanız, kişinin sizi arkadaş listesinden kaldırmış olma ihtimali vardır.

Snapchat Haritasını Kullanın

Birinin sizi Snapchat arkadaş listesinden kaldırıp kaldırmadığını anlamanın başka bir yolu da Snapchat haritasını kontrol etmektir. Eğer snap haritasında Bitmoji’lerini görebiliyorsanız, bu, hala kişinin arkadaş listesinde olduğunuzu gösterir. Ancak Bitmoji’leri artık snap haritasında görünmüyorsa, kişinin sizi arkadaş listesinden kaldırmış olma ihtimali bulunmaktadır.

Snapchat Puanlarını Kontrol Edin

Kişinin arkadaş listesinde olup olmadığınızı belirlemek için kişinin Snapchat puanını da kontrol edebilirsiniz. Eğer puanları artık sizin için görünmüyorsa, kişinin sizi arkadaş listesinden kaldırmış olma ihtimali vardır. Snapchat, her kullanıcı için bir puan tutar. Bu puanlar, platformdaki etkinliklerin bir ölçüsüdür. Eğer kişinin puanını göremiyorsanız, bu kişinin sizi arkadaş olarak kaldırmış olabileceğini gösterebilir.

Hikaye Aboneliklerinizi Kontrol Edin

Kişinin hikayesi hala abonelik listenizde görünüyor mu diye kontrol etmek için hikaye aboneliklerinizi de kontrol edebilirsiniz. Eğer hikayesi artık görünmüyorsa, kişinin sizi arkadaş listesinden kaldırmış olma ihtimali vardır.

Snapchat Haritalarını Kontrol Edin

Kişi konum paylaşımını etkinleştirmişse, Bitmoji’lerinin Snapchat haritasında görünüp görünmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer Bitmoji’lerini göremiyorsanız, bu kişinin sizi arkadaş olarak kaldırmış olabileceğini gösterebilir.

Arkadaş Listenizi Kontrol Edin

Son olarak kişinin adının hala arkadaş listenizde görünüp görünmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer kişinin adı artık arkadaş listenizde görünmüyorsa, kişinin sizi arkadaş listesinden kaldırmış olma ihtimali vardır.