Birinin Tinder Kullandığını Nasıl Anlarız?

Tinder, günümüzün en çok kullanılan arkadaşlık/flört uygulamaları listesinin zirvesinde yer alıyor. Farklı abonelik yöntemlerinden birini satın alarak veya tamamen ücretsiz kullanarak bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Konumuza gelecek olursak, siz bu uygulamayı kullanmıyor olsanız bile ilgi duyduğunuz bir kişinin, sevgilinizin veya eşinizin Tinder kullanıp kullanmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu durumda birinin Tinder kullanıp kullanmadığını öğrenmek için birazcık ‘Sherlock’çuluk oynamanız gerekecek.

Tinder kullananları görme konusunda uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların hepsini direkt olarak Tinder uygulaması üzerinden yapabileceksiniz.

Birinin Tinder Kullandığını Anlama Yöntemleri

Tinder Hesabı Açıp Tercihlerinizi Ayarlayın

Eğer bir flört ihtiyacınız yoksa bile herhangi birinin Tinder kullanıp kullanmadığını anlamak için yine Tinder’dan faydalanmanız gerekecek. Eğer hedefteki kişi Tinder kullanıyorsa, doğru bir planlama ile bunu anlayabilirsiniz.

Uygulamayı mobil cihazınıza indirdikten sonra Facebook veya telefon numaranızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Eğer takma isim kullanmak istiyorsanız, sahte bir Facebook hesabı oluşturmayı deneyebilir ve profilinize bağlanmak için aynısını kullanabilirsiniz. Tinder’da birini ararken tanıdık kişilere flört arayışı içerisindeymişsiniz gibi bir izlenim yaratmamak için profilinizi gizleyebilirsiniz. Amacımız Tinder kullanan bir kişiyi görmek olduğu için gizliliğinizi korumak istemeniz son derece doğal.

Her neyse, hesabınızı açtıktan sonra Tinder’ın filtrelerini spesifik bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin aradığınız kişinin yaşı 25 ise filtreyi yalnızca 25 yaşındaki kişiler olarak belirleyebilirsiniz. Mesafeyi de buna göre belirleyebilirsiniz. Örneğin sizden en fazla 5 km ötede yaşıyorsa, mesafeyi de 5 km ve öncesi olarak ayarlayabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şey, doğru kişiyi bulana kadar kişileri sola kaydırmak.

Konum Ayarlarını Değiştirin

Tinder’da bir kişiyi ararken konum ayarlarının doğru şekilde çalıştığından emin olmalısınız. Kendi GPS’iniz farklı bir konum gösterdiğinde, onu aradığınız kişiye en yakın olduğunu düşündüğünüz konuma ayarlayabilirsiniz. Birinin Tinder’da olup olmadığını öğrenmek için, yeni konumunuzu kişinin sık sık yaşadığı veya takıldığı yerlere ayarlayın. Ardından gereksiz seçenekleri ayıklamak için kendi mesafenizi en uygun şekilde azaltmalısınız.

Bu sayede yalnızca belirlediğiniz mesafe aralığına en yakın seçenekleri göreceksiniz. Bulunduğunuz bölge aradığınız kişiyle aynı olacağı için kendisini en kısa zamanda bulabilmeniz gerekir. Mevzuyu bir adım ileri taşıyarak Tinder Plus veya Gold üyeliği alabilirsiniz. Bulunduğunuz mesafeyi en iyi şekilde ayarlayabilmek için bu üyeliklerden birisini tercih edebilirsiniz. Tinder Gold’un tüm avantajlarına şuradaki makaleden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Adını Arayın

Tinder, kullanıcılarının kendi URL’lerini belirlemelerini sağlar. Bu URL, tinder.com/@kullanıcıadı (örneğin www.tinder.com/@esersahin) olarak görünür. Eğer aradığınız kişi tüm platformlarda benzer bir kullanıcı adı kullanıyorsa (ki bu bambaşka bir isim de olabilir), muhtemelen Tinder’da da aynı ismi kullanıyordur. Nokta atışı bir arama ile çok fazla zaman kaybetmeden aradığınız kişinin Tinder kullanıp kullanmadığını görebilirsiniz. Fakat bulmakta zorlanıyorsanız, bu sefer hedefteki kişinin sosyal medya hesapları için belirlediği kullanıcı adlarını kontrol edebilirsiniz. Kendi ismimden yola çıkarak örneğin sosyal medya hesaplarımda eserXeser’i kullanıyorsam, tinder.com/@eserXeser şeklinde yapacağınız bir arama beni direkt olarak bulmanızı sağlar.

Bu yöntemden faydalanabilmeniz için, Tinder hesabınızla tarayıcı üzerinden giriş yapmalısınız. Ayrıca Tinder’ın konum bilgilerinize ulaşmasına da izin vermelisiniz. Bunun için tarayıcınıza göre aşağıdaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz:

 • Chrome (masaüstü): Tarayıcınızdan Üç Nokta > Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Site Ayarları > Konum sıralamasını izleyin. Buradan Tinder’ın erişimini engelleyebilir veya erişimine izin verebilirsiniz.
 • Safari (masaüstü): Ekranınızın üstünde bulunan Safari > Tercihler > Web Siteleri > Konum > Tinder > İzin Ver sıralamasını takip edin. Ardından Tinder.com’a geri dönün ve Tinder’ın konumunuza erişmesine izin verin.
 • Safari (iOS): İlk olarak gizli modda olmadığınızdan emin olun. Çünkü Safari, bu moddayken konum servislerini otomatik olarak engeller. Ardından iOS Ayarları > Gizlilik > Konum Servisleri > Safari sıralamasını izleyin. Son olarak “Uygulamayı Kullanırken” Safari’nin konumunuza erişmesine izin verin.
 • Firefox (masaüstü): Tinder.com’a gidin. Ardından web sitesi URL’sinin yanındaki bilgi simgesine tıklayarak İzinler > Konum sıralamasını izleyin.

Facebook Profilini Kontrol Edin

Bazı insanlar sosyal medya hesaplarını Tinder ile bağlarlar. Birinin Tinder’da olup olmadığını Facebook aracılığıyla nasıl bulabileceğiniz konusunda ipuçları arıyorsanız, bilmeniz gerekenler şunlar:

 • Kişinin Facebook profilini inceleyip bir Tinder simgesi olup olmadığını arayın.
 • Tinder simgesini halka açık olarak profilinde göstermeleri pek olası değildir.
 • Yine de böyle bir simge görebilirsiniz. Dolayısıyla kişinin profilinize bir göz atarak Tinder kullanıp kullanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı Adı ve Görsel Arama İçin Google’ı Kullanın

Tinder, Google dahil olmak üzere bazı bilgilerin herkese açık olarak görüntülenebilmesini sağlar. Google’da bulabileceğiniz bilgiler arasında bir kişinin Tinder kullanıcı adı ve profilinde bulunan fotoğraflardır.

Bir kişinin Tinder kullandığını Google üzerinden öğrenebilmeniz için aramanızı doğru şekilde yapmalısınız. Bunu da en iyi şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki tarayıcıdan Google’ı açın.
 • URL girilen kısma aşağıdaki bağlantıyı girin:
 • site:tinder.com kullanıcı adı
 • Şimdi Google’da arama yapın.

Kullanıcı adı kısmına kişinin ismini girmelisiniz. Bu aşamadan sonra Google size bazı sonuçlar gösterecektir. Aradığınız kişinin isminin veya fotoğrafının çıkan sonuçlar arasında olup olmadığını kontrol edin.

Arkadaşınızdan Yardım İsteyin

Eğer bir arkadaşınız Tinder’ı kullanıyorsa, ondan bir yardım talep edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kişinin ismini ona söyleyerek aynı isimde bir profille karşılaştığında size haber vermesini rica etmek.

Tinder’da profil paylaşma özelliği bulunuyor. Söz konusu profilin bulunduğunu düşünüyorsanız WhatsApp veya farklı sosyal medya hesapları üzerinden hesap paylaşımında bulunabilirsiniz.

Son Konumunu Takip Edin

Söz konusu kişinin önceden Tinder kullandığını biliyorsanız ve bu kişi size ‘artık kullanmıyorum’ diyorsa, doğru söyleyip söylemediğinizi anlamanıza yardımcı olacak bir taktik daha var. Kişi uygulamayı kullanmadığında Tinder, o kişinin konumuna erişemez. Ancak uygulamayı bir kez kullansa bile hareketlerine göre konumu değişecektir. Bu da kişinin konumu değişiyorsa Tinder’ı kullanmaya devam ediyor demektir. Tabii bunu öğrenebilmeniz için kişiyle Tinder’da eşleşmiş olmanız gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Safari Sunucuyla Güvenli Bağlantı Kuramadığı İçin Sayfayı Açamıyor Hatasının Çözümü