En İyi Bitcoin Kazandıran Oyunlar (2024)

Oyun dünyası, Tetris, Mario ve Space Invaders’tan bu yana birçok insanın sevgiyle benimsediği popüler bir etkinliktir. Oyun endüstrisi, grafiklerden oynanışa, hikayeden diyaloglara kadar her yönüyle sürekli evrim geçirmiştir.

Dünya genelinde geliştiriciler, oyun kitlesini grafikler, oynanış, hikaye ve diyaloglarla sürekli etkilemeyi sürdürmüştür. Her büyük sürümle birlikte her zaman bir yenilik bulunmaktadır, rol yapma oyunları (RPG) ve platform oyunlarından dövüş ve birinci şahıs nişancılarına (FPS) kadar.

Oyunlarını Twitch yayıcıları, YouTuber’lar ve vlogcular aracılığıyla tanıtan şirketler ve platformlar tarafından meşru bir iş haline gelmiştir. Ancak işler burada bitmiyor. Oyun endüstrisi, birçok oyun aracılığıyla Bitcoin kazanmanın en iyi yollarından biri haline gelmiştir.

Birçok oyun, oyunculara oyun başına küçük bir miktar ücret karşılığında satın alma işlemi yerine oyun oynama şansı tanıyan blockchain metodolojilerini uygular. Basitçe anlatmak gerekirse oyun satın alma yerine blok zincirleri, oyuncuların değerli dijital varlıklar ve silahlar gibi değiştirilemeyen token’lar (NFT) kazanmalarına odaklanmaktadır. Oyuncular, ardından bunları diğer kişilere satabilir ve takas yapabilirler.

Ek olarak bu yalnızca oyuncuların kazandığı bir durum değildir; oyunun yaratıcıları da para kazanır. Blok zinciri oyun geliştiricileri, oyunları oynandığında her seferinde kazanç elde ederler, bu da kar potansiyellerinin sınırsız olduğu anlamına gelir.

Bitcoin konusu, başlangıçtaki kişiler için zor bir konu olabilir ve uygulamalar bağlamında daha da zorlayıcı olabilir. Makalenin ilerleyen bölümlerinde bu trendi anlamanıza yardımcı olmak için Bitcoin ve blok zinciri içeren en popüler oyunlardan bazılarını göreceksiniz.

Bitcoin Kazandıran En İyi Oyunlar

“Oyuncular Bitcoin nasıl kazanır?”, insanlar tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Birçok oyun, blok zinciri ve Bitcoin’i sistemlerine entegre etmiştir. Bu iki endüstrinin ne kadar iyi uyum sağladığına şaşırabilirsiniz.

Oyuncular, liderlik tablolarında yüksek sıralama elde ederek veya NFT’leri kazandıktan sonra bunları oyunun pazar yerinde satışa koyarak veya doğrudan diğer oyuncularla takas yaparak Bitcoin kazanabilirler. Aşağıda, Bitcoin’i sistemlerine entegre eden en başarılı oyunlardan bazılarını bulacaksınız.

Haste Arcade

Birçok insan hayatında bir kez de olsa oyun salonuna gitmiştir. Oyun salonlarının güzelliği, mevcut oyun türlerinin çeşitliliği ve farklı türlerde oyun oynamanın heyecanıdır. Bir oyun salonunda görebileceğiniz en popüler oyun türlerinden bazıları FPS, dövüş, ritim ve sporlardır. Ayrıca diğer ortak makineler gibi kule, sanal bir peluş oyuncak elde etme zorluğunu sunar.

Haste Arcade, sanal klasik bir oyun salonudur. En benzersiz özelliklerinden birisi de Anında Liderlik Ödeme (ILP) salonudur. Bu özellik, oyuncuların bir oyunun liderlik tablosundaki yerlerine bağlı olarak gerçek zamanlı olarak para ve ödüller kazanmalarına olanak tanır.

Oyunun oynaması oldukça kolay; oyuncular HandCash cüzdanı ile giriş yapıp oyun oynarlar ve bir liderlik tablosunda sıralandıklarında, altlarında sıralanan herkesten ödeme alırlar.

Haste Arcade oyunları genellikle rekabetçidir çünkü oyuncuların motivasyonu tamamen kazanmaya yönelik. Liderlik tablosunda yüksek bir sıralama elde edebilirseniz, ödüllerinizin boyutu daha da ciddi olabilir.

Cryptofights

Blockchain’ler nispeten yeni bir konsept olmasına rağmen Cryptofights, Bitcoin SV (BSV) blok zincirini başarıyla entegre eden, oyuncularına ve şirketine para kazanma imkanı tanıyan en iyi oyunlardan biri haline gelmiştir.

Cryptofights, oyuncuların karakterlerini bir tür havuzundan oluşturduğu çevrimiçi bir savaş stratejisi oyunudur. Oyuncular, karakterlerine yetenekler ve özelleştirmeler kazandırarak onları zindanlarda veya PvP savaş alanlarında savaşmalarına yardımcı olurlar.

Oyun, BSV blok zincirinde günde bir milyondan fazla işlem oluşturmaktadır. Her oyuncu, BSV cüzdanına doğrudan giden oyun içi kazançlar elde eder. BSV blok zinciri dışında oyunun oyuncuların satış ve ticaret yapabileceği bir NFT pazarı bulunmaktadır. Bir oyuncunun sahip olduğu daha değerli ögeler, bunları pazarda satabilecekleri daha fazla para kazanmalarını sağlar.

Durodogs

Birçoğumuz muhtemelen bir köpek, balık veya kedi odaklı sanal evcil hayvan oyununu oynamıştır. 2000’lerin başında Facebook, Pet Society’nin zamanında en popüler olan bu tür oyunları platformuna dahil etti. Duymuş olabileceğiniz başka bir oyun ise günümüzde hala faaliyet gösteren Neopets’tir.

Durodogs da bunlardan farklı değil, ancak Bitcoin cüzdanı HandCash’i entegre ederek oyunculara NFT’ler ve BSV kazanma fırsatı sunar. Oyun köpekleri Üye, Nadir ve Ultra-Nadir olmak üzere üç gruba ayırır. Oynarken köpeğinizi seviyelendirebilir ve onlara yeni numaralar öğretebilirsiniz.

Oyun boyunca oyuncular, NFT olarak satabilecekleri ekipman ve ögeler bulacaklar. NFT ne kadar değerliyse, oyuncu o kadar çok para kazanabilir. Size ilgi duyan oyuncular, parayı HandCash cüzdanınıza gönderebilir. Ayrıca BSV ile atıştırmalık ve ögeler satın alabileceğiniz bir oyun içi mağazası da bulunmaktadır.

BSV2048

Puzzle oyunları özellikle mobil cihazlarda bir fenomen haline geldi. Unblock Me ve Candy Crush gibi oyunlar, mobil bulmaca oyun türünde öncü olmuş ve günümüzde birçok başka oyunu ilham kaynağı yapmıştır. Bu oyunlardan biri de matematik odaklı BSV2048 adlı bulmaca oyunudur.

4×4 bir tahta üzerinde oynanan oyundaki amacınız, turuncu kutucuğun değerini aynı değerdeki kutucukları birleştirerek artırmaktır.

Oyun, Bitcoin’in mikro ödemelerini HandCash aracılığıyla kullanarak liderlik tablosundaki oyunculara otomatik olarak ödeme yapar. Yerleşiminize bağlı olarak %31,8’e kadar ödeme alabilirsiniz.

Bonus Fishing

Online balıkçılık oyunları, zaman geçirmek isteyenler için daha sakin türde bir oyundur. Bitcoin’i entegre eden balıkçılık oyunlarından biri de Bonus Fishing‘dir. Oyun, DotWallet hesabınıza tek tıklama ile giriş imkanı sunmaktadır. Oyuncular, altın paraları satın almak veya altın paraları cüzdanlarına BSV’ye dönüştürmek için BSV kullanabilirler.

Bu oyunun benzersiz bir özelliği otomatik dönüştürme özelliğidir. Altın paralarınızı 20 dakika içinde BSV’ye dönüştürmeyi unutursanız, sistem bunu otomatik olarak sizin için yapar.

Tipik balıkçılık oyununun yanı sıra Bonus Fishing, “Fortune God Way” modu ile gelir. Eğer şans tanrısını yakalarsanız, slot makinesini oynayabilirsiniz. Numaralarınıza bağlı olarak altın paralarınızın miktarını iki katına çıkarabilirsiniz.

Powchess

Powchess, oyunculara PvP satranç oyunları ve turnuvaları aracılığıyla BSV ve gerçek para kazanma imkanı sunan ücretsiz bir oyundur. Oyun, HandCash gibi popüler cüzdanlarla mikro işlemleri ve blockchain teknolojisini içerir. Ayrıca BSV mikroödemeler sayesinde bir sentin altındaki işlemlere izin verir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Her Siteden Video İndirmenizi Sağlayan Programlar