Call of Duty Mobile Benzeri Oynanabilecek En İyi Oyunlar

Call of Duty serisinde yer alan tüm oyunlar, bütün oyun dünyasını kasıp kavurmayı, adından uzun senelerce bahsettirmeyi başardı. Seri öyle başarılı oldu ki oyuncular bir sonraki oyunu heyecanla beklerken oyunun yapımcısı Activison, üst üste farklı seriye yeni oyunlar ekledi, her bir oyuna farklı modlar ekledi ve en sonunda oyunun mobil versiyonu Call of Duty Mobile’ı hem Android hem de iOS platformlarında oyuncuların beğenisine sundu.

Tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi Call of Duty Mobile’da da amaç, rakipleri öldürerek sona kalan isim olmaktı. Call of Duty Mobile oynamaktan hızını alamayıp bu oyunla son derece benzer oyunları da deneyimlemek isteyen oyun severlere, FPS ve Battleground türündeki Call of Duty Mobile benzeri oyunlar listesi oluşturduk. İlk önce keyifli okumalar ardından da keyifli oynamalar dileriz.

Call of Duty Mobile Nedir?

Call of Duty Mobile, Tencent Games’in TiMi Studios tarafından Activision ile işbirliği içinde geliştirilen ücretsiz bir mobil oyundur. 1 Ekim 2019’da yayınlanan oyun hem iOS hem de Android cihazlar için mevcut.

Oyun, oyuncuların Team Deathmatch, Domination ve Search and Destroy gibi çeşitli çok oyunculu modlara katılmasına izin veren birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda ayrıca oyuncuların büyük bir haritada ayakta kalan son kişi olmak için savaştığı bir Battle Royale modu da bulunuyor.

Call of Duty Mobile, Call of Duty serisinden çeşitli silahlara, karakterlere ve haritalara sahiptir. Oyuncular oyunda ekipmanlarını özelleştirebilir, ödüller kazanabilir ve oyunun sıralama sisteminde ilerleyebilirler. Ayrıca arkadaş eklemnize, klanlar oluşturmanıza ve klan savaşlarına katılmanıza olanak tanıyan bir sosyal sisteme sahiptir.

Call of Duty Mobile, grafikleri, oynanışı ve genel kalitesiyle ilgili olumlu eleştiriler aldı ve dünya çapında 1 milyara yakın fazla indirme sayısına ulaşmış durumda.

Call of Duty Mobile Benzeri Oyunlar

Frontline Commando 2

 • Geliştirici: Glu Games
 • Puan: 4,5

Frontline Commando Mobile, Call of Duty’ye çok benzeyen oyunlardan biridir. Call of Duty’den ilham alan bu oyun, diğer oyunlara benzer bir üçüncü taraf PoV temasını işliyor

Oyunda diktatöre karşı ayaklanmadan sonra hayatta kalan tek komando, cephede mahsur kaldı ve geri gönderilir. Düşman kuvvetlerinin saldırısında hayatta kalmak ve yol arkadaşlarının intikamını almak için tüm özel becerilerinizi kullanmalısınız.

Oyun, yüksek kalitede görsellere, hassas kontrollere, gelişmiş fiziğe ve esnek nesnelere sahiptir. Makineler ile helikopterleri, cipleri ve yoğun şekilde korunan düşman kulelerini indirmek için siper noktalarını kullanacaksınız.

Beğeneceğinizi düşündüğümüz bu oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Sniper Fury

 • Geliştirici: Gameloft
 • Puan: 4,5

Sniper Fury, sıra dışı konumlarda geçen ve 130’dan fazla görev içeren bir FPS türü nişancı oyunudur. Oyunda ağır hareket eden keskin nişancıların kafadan vuruşlarını izlerken askerlere, zırhlı araçlara, hava birimlerine ve daha birçok düşman birimine karşı savaşacaksınız.

Seviyeler sizi kum fırtınalarına, kar fırtınalarına, fırtınalara ve diğer rüzgarların etkisinde bırakacak. Keskin nişancı tüfekleri, saldırı tüfekleri, tren silahları ve gizli silahlar kullanarak, yükseltme parçaları toplayarak ve cephaneliğinizi kendinize ait kılarak yolunuza devam edeceksiniz.

Çok oyunculu PvP mücadelesi, ganimetinizi güvende tutmak için güçlü bir ekip oluşturarak diğer oyuncuların kaynaklarını çalmanıza olanak tanır. Call of Duty’de keskin nişancı modunu oynadıysanız, Sniper Fury’yi de Call of Duty Mobile’a çok benzer bulacaksınız.

Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

World War Heroes: WW2 FPS

World War Heroes: WW2 FPS
 • Geliştirici: Azur Interactive Games Limited
 • Puan: 4,5

Call of Duty Mobile benzeri oyunlar listemizin ilk sırasında İkinci Dünya Savaşı temalı World War Heroes: WW2 FPS adlı oyun bulunuyor. 50 farklı silah arasından seçim yapabileceğiniz bu oyunun amacı, tıpkı Call of Duty’de olduğu gibi rakiplerinizin arasında hayatta kalmaya çalışmak.

World War Heroes: WW2 FPS’i Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PUBG Mobile

PUBG Mobile
 • Geliştirici: Proxima Beta
 • Puan: 4,3

Listemizin ikinci sırasında, PC platformuna çıktığı andan itibaren tüm oyun dünyasını kasıp kavurmuş PUBG’nin mobil versiyonu bulunuyor. Aslında PUBG Mobile’ı pek de anlatmaya gerek yok. Oyundaki amaç, adaya atılan 100 kişi arasında kendi başınıza ya da takım arkadaşlarınızla birlikte en sona kalan isim olmak.

PUBG Mobile’ı Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fortnite

fortnite
 • Geliştirici: Epic Games

Fortnite da tıpkı Call of Duty ve PUBG’de olduğu gibi ilk önce PC için ardından da mobil platformlar için kullanıcıların beğenisine sunulmuş son derece başarılı bir oyun. Diğer oyunların aksine Fortnite’ta bir yandan sona kalan isim olmaya çalışırken bir yandan da kendini veya takım arkadaşlarınızı korumak adına üs inşa etmek zorundasınız. Fortnite’ın en büyük dezavantajlarından biri iOS işletim sistemi için bir süreliğine askıya alınması ve Android versiyonunun da sadece Epic Games üzerinden indirilebiliyor olması.

Fortnite’ı Android üzerinden indirmek için buradaki sayfaya giderek QR kod okutabilirsiniz.

Brothers in Arms 3

Brothers in Arms 3
 • Geliştirici: Gameloft SE
 • Puan: 4,3

Hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde bulunan Brothers in Arms 3, Gameloft şirketinin geliştirmiş olduğu en iyi oyunlardan birisi olarak görülüyor. Tıpkı World War Heroes gibi İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan bu oyundaki ama, ister yalnız ister takım arkadaşlarınıza birlikte düşmanları bir bir yenmek.

Brothers in Arms 3’ü Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Modern Combat 5

Modern Combat 5
 • Geliştirici: Gameloft SE
 • Puan: 4,3

Call of Duty Mobile benzeri oyun listemizin beşinci sırasında Gameloft SE tarafından geliştirilen Modern Combat 5 bulunuyor. Savaş, aksiyon ve hayatta kalma temalı oyunları sevenlerin mutlaka denemesi gereken oyunlardan biri olan Modern Combat 5, Call of Duty ile en çok benzerlik gösteren oyunların arasında yer alıyor. Call of Duty’den sıkılıp başka bir oyun arayaşına giren mobil oyun meraklıları, seviye atladıkça farklı geliştirme ve kişiselleştirmeler sunan Modern Combat 5’e bir şans vermeli.

Modern Combat 5’i Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cover Fire: Gun Shooting Games

Cover Fire: Gun Shooting Games
 • Geliştirici: Genera Games
 • Puan: 4,5

Nişancı türünde oyun denince akla ilk gelen mobil oyunlardan birisi olan Cover Fire: Gun Shooting Games’te aynı zamanda Call of Duty gibi bir hayatta kalma mücadelesi vermeniz gerekiyor. Cover Fire, oyuncularına hem hikaye bazlı çevrimdışı mod sunuyor, hem de oyuncuların nişancı yeteneklerini sergilemeye olanak sağlayan turnuvalar düzenliyor.

Cover Fire: Gun Shooting Games’i Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Critical Ops: Multiplayer FPS

Critical Ops: Multiplayer FPS
 • Geliştirici: Critical Force Ltd.
 • Puan: 4,2

Aslına bakarsanız Critical Ops: Multiplayer FPS, Call of Duty’den ziyade daha çok Counter Strike:GO ile benzerlik gösteren bir oyun ancak nişancı türünde olduğu için yine de Call of Duty Mobile benzeri oyunlar listemize eklemek istedik. Critical Ops, oyuncularına Takım Maçı, Silah Maçı ve Bomba olmak üzere hem tek başına hem de arkadaşlarla oynanabilen üç farklı oyun modu sunuyor.

Critical Ops: Multiplayer FPS’i Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Modern Combat Versus

Modern Combat Versus
 • Geliştirici: Gameloft SE
 • Puan: 3,8

Modern Combat 5’in farklı bir versiyonu olan Modern Combat Versus’ta, ister 4’e 4 gerçekleştirilen mücadelelerde savaşabilir, isterseniz de kendi takımınızı oluşturup dünyanın dört bir yanından rakipleri yenmeye çalışabilirsiniz. İki oyun da benzer gözükse de Modern Combat Versus, Modern Combat 5’ten epey farklılık gösteriyor ve bu yüzden Call of Duty mobile benzeri oyunlar listemizde mutlaka olması gerekitğini düşündük.

Modern Combat Versus’u Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cyber Hunter

Cyber Hunter
 • Geliştirici: NetEase Games
 • Puan: 4,0

Cyber Hunter hem Call of Duty Mobile hem de PUBG Mobile ile birçok benzer yanı olan bir oyun. Gelecekte geçen ve son derece fütüristik bir temaya sahip olan bu oyunda amaç, her Battleground türündeki oyunlarda olduğu gibi sona kalan isim olmak. Cyber Hunter, oyuncularına yüksek teknolojiye sahip fütüristik silahlar, çeşitli geliştirmeler ve kostümler sunuyor.

Cyber Hunter’ı Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gods of Boom (Eski adıyla Guns of Boom)

Gods of Boom
 • Geliştirici: Game Insight
 • Puan: 4,0

Call of Duty Mobile benzeri oyunlar listemizin son sırasında, yeni adıyla Gods of Boom, eski adıyla Guns of Boom bulunuyor. Gods of Boom, mobil oyun tarihinin en köklü ve en eğlenceli oyunlarından birisi. Bu oyunda öyle Call of Duty ya da Fortnite gibi gelişmiş grafikler yok ancak yapımcılar, oyunculara hem eğlenebileceği hem de aksiyon dolu anlar yaşayabileceği bir oyun sunmuşlar. Çok oyunculu nişancı türünde olan Gods of Boom aynı zamanda oyuncuların farklı kostüm ve karakterlerle savaşmasına olanak sağlıyor.

Gods of Boom’u Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Shadowgun Legends

 • Geliştirici: Madfinger Games
 • Puan: 4,6

Shadowgun Legends, Madfinger Games tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunudur. 22 Mart 2018’de yayınlanan oyun, iOS ve Android cihazlarda mevcut.

Oyunun hikayesi, oyuncuların insanlığı çeşitli tehditlerden korumakla görevli oldukça yetenekli bir paralı asker olan Shadowgun rolünü üstlendiği fütürist bir dünyada geçiyor. Oyun, tek oyunculu bir kampanyanın yanı sıra görevleri tamamlamak için başkalarıyla takım kurmanıza olanak tanıyan çok oyunculu modlara sahiptir.

Shadowgun Legends, kullanabileceğiniz çeşitli silahlar ve ekipmanların yanı sıra farklı savaş alanlarında uzmanlaşmalarını sağlayan bir beceri ağacına sahiptir. Ayrıca oyuncuların klanlara katılmasına, etkinliklere katılmasına ve görünümlerini özelleştirmesine olanak tanıyan bir sosyal sisteme sahiptir.

Grafikleri ve genel kalitesi oyuncular ce eleştirmenler tarafından övgüyle bahsedilen oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.