CS:GO Kırmızı Güven Faktörü Düzeltme Nasıl Yapılır?

Siz de Counter-Strike: Global Offensive hayranıysanız, “Güven Faktörü” terimine aşina olabilirsiniz. Güven faktörü, Counter-Strike: Global Offensive’in oyuncuları benzer özelliklere sahip diğer oyuncularla eşleştirmek için kullandığı bir yöntemdir. Oyunu tüm oyuncular için adil ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Güven faktörü sistemi, gizli bir ELO sistemi kullanan eski Prime Matchmaking sisteminin yerini almıştır. Güven faktörü eşleştirme sistemi 2017’nin sonlarında tanıtıldı. Bu yazıda, kırmızı güven faktörü düzeltme işleminin nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

Güven Faktörünün Hesaplanması

Valve, güven faktörünün belirlenmesinde dikkate alınan faktörleri ön plana almıştır. Bunlar şunları içermektedir:

  • Oyuncu davranışları ve Steam hesaplarının özellikleri
  • CS:GO oynayarak geçirilen süre
  • Hile raporlarının/önerilerinin sayısı
  • Hesaptaki diğer oyunlarda harcanan zaman
  • Oyun içi performans

Güven ölçeğinde yüksek puan alan oyuncuların diğer yüksek puanlı oyuncularla eşleştirilmesi daha olasıdır. Partinizdeki bir oyuncu sarı güven faktörüne sahipse, size zehirli bir parti üyesi atanacaktır. Genel olarak toksik oyuncuların ve kötü oyun oynayanların hesapları sarı güven faktörüne sahiptir.

Sarı uyarı, oyuncunun güven faktörünün sizinkinden daha düşük olduğunu belirttiği için eşleştirme deneyiminiz biraz etkilenebilir. Bazı oyuncular “kırmızı güven faktörü” ile sonuçlanır, bu da oyuncunun daha düşük bir güven faktörüne sahip olduğu anlamına gelir. Düşük güven faktörüne sahip diğer oyuncularla eşleşme olasılığı daha yüksek olabilir.

Güven Faktörüm Neden Kırmızı?

Çeşitli nedenlerden dolayı CS:GO’da kırmızı güven faktörü alabilirsiniz. Geçmişte hile yaparken yakalandığınız için bir hile geçmişiniz varsa, güven faktörünüz düşük olacaktır.

Oyun içinde toksik ve kabaysanız, bu düşük bir güven faktörüne sahip olmanıza neden olacaktır. Kötü oyunlar oynamaya ve düşük performans göstermeye devam ederseniz, bu durum güven faktörünüzü olumsuz etkileyecektir. Diğer oyuncular tarafından çok fazla rapor edilirseniz, bu durum güven faktörünüzün düşmesine neden olur.

Valve’a, kabul etmeleri için tek kullanımlık bir hesap olmadığınızı gösterin. Lütfen gerçek hesabınızın güven faktörünün düşük olması gerektiğini ve aynı telefon numarası veya Steam Guard cihazının yanı sıra aynı e-posta adresinin de eklenmesi gerektiğini unutmayın. Bir oyuncu davranışlarını geliştirirse, güven faktörü de zamanla daha iyi hale gelebilir.

CS:GO Güven Faktörünüzü Geliştirin

Bir oyuncunun düşük güven faktörüne sahip olması, oyundaki diğer oyuncular kadar güvenilir olmadığı anlamına gelir. Bu da hile geçmişi, kötü sportmenlik veya sadece diğer oyuncular kadar deneyimli olmamak gibi bir dizi nedenden kaynaklanabilir. Düşük bir güven faktörü diğer oyuncularla eşleşme bulmayı zorlaştırabilir, çünkü güvenilir olmayan biriyle oynamak istemeyebilirler.

Güven faktörünüzü geliştirmenin en kolay yolu sadece iyi bir insan olmaktan geçiyor. Başkalarına karşı saygılı olun, hile ve spam yapmayın. Bunları yaparsanız, güven faktörünüzün zaman içinde artacağını göreceksiniz.

Daha hızlı bir gelişme arıyorsanız, yüksek güven faktörüne sahip arkadaşlarınızla oynamayı deneyebilirsiniz. Sık sık aynı grupla oynuyorsanız ve güven faktörünüz hala düşükse, grubunuzdaki bir veya daha fazla üyenin güven faktörü düşük olabilir. Bu durumda, birlikte oynamak için yeni bir grup bulmayı düşünebilirsiniz. Sizin veya takımınızın Güven Faktörü düşükse, CSGO [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.