En İyi Torrent Siteleri ve Programı | 2024

en-iyi-torrent-siteleri-programlari

Torrent siteleri, Peer-to-Peer (P2P) şekilde dosya paylaşımlarının yapılabildiği dünyanın en popüler web siteleridir. Genel olarak torrent sitelerinin illegal olduğu düşünülür fakat indirilen dosyaların telif hakkını ihlal etmediği sürece böyle bir durum söz konusu değildir.

Çoğu torrent sitesine giriş yapılması illegal dosyaların paylaşımı gerekçesiyle yasaklanmıştır. En iyi torrent siteleri ise çok uzun yıllardır bu web site tabanına ait olanlardır. Bu yazımızda sizler için 2022 yılının en iyi torrent sitelerini ve programlarını bir araya getirdik.

Torrent Nedir?

Torrent, internet üzerinden büyük boyutlardaki verileri dağıtmak için kullanılan bir dosya paylaşım protokolüdür. Bu sistem, verileri küçük parçalara bölerek ve çok sayıda akran arasında dağıtarak çalışır. Her eş, ağdaki diğer eşlerden veri yükleyebilir ve indirebilir. Böylelikle merkezi olmayan bir dosya paylaşım sistemi oluşturulmuş olur.

Film, müzik ve yazılım gibi telif hakkıyla korunan materyalleri sahibinin izni olmadan paylaşmak için yaygın olarak kullanılmalarından dolayı torrentler genellikle korsanlıkla ilişkilendirilir. Ancak torrentler, açık kaynaklı yazılım dağıtmak veya işletim sistemleri veya bilimsel veri kümeleri gibi büyük dosyaları dağıtmak gibi yasal amaçlar için de kullanılabilir.

Torrentleri kullanmak için çeşitli web sitelerinden ücretsiz olarak indirilebilen BitTorrent istemcisi adı verilen özel bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır. İstemciyi yükledikten sonra torrent dosyalarını arayabilir ve mevcut torrentlerin bir dizini gibi davranan torrent izleyicileri adı verilen web sitelerinden indirebilirsiniz.

Torrent Nasıl Çalışır ve Ne İşe Yarar?

Torrent indirme, veri indirme işlemini ifade eder. Büyük dosyaları birçok bite bölen torrent istemcileri aracılığıyla dosya aktarmanıza ve ardından bu bitleri birbirine bağlamanıza olanak tanır. Torrent sistemi dosyaları indirmek için merkezi bir sunucu kullanır ve bu dosya paylaşım süresi boyunca her katılımcı dosya indirmek veya yüklemekle meşguldür. Diğer bir deyişle, tüm torrent kullanıcıları dosyaları başarıyla aktarmak için birbirlerinin verilerini kullanır.

İnternet üzerinden dosya indirmenin birçok yolu vardır. Geleneksel indirmeler için uzak bir sunucudan veya buluttan dosya kopyalayabilmeniz gerekir, ancak torrentler tek bir sunucuya bağlı değildir. Torrent sistemi ile tek bir sunucudan veri almak yerine, sistemi kullanan her kullanıcının sunucusundan veri alırsınız. Torrentin doğası, bu sistemi büyük dosyaları indirmek için ideal kılar. Torrent indirme, bağlantı hatası olmadan birkaç saniye içinde gerçekleştirebileceğiniz ve bağlantı hızınıza bağlı olarak birkaç yıl boyunca neredeyse süresini garanti edebileceğini söyleyebiliriz.

Torrent Nasıl Kullanılır?

Torrentler, internet üzerinden dosya paylaşmanın en basit yollarından birisidir. Torrent kullanmak için uTorrent veya BitTorrent gibi bir torrent istemci yazılımına ve indirmek istediğiniz dosya veya dosyalara işaret eden bir torrent dosyasına ihtiyacınız olacaktır.

Torrent kullanmak için gerekli olan adımlar şunlardır:

 • uTorrent veya BitTorrent gibi bir torrent istemci yazılımı indirin ve kurun.
 • İndirmek istediğiniz dosyalara işaret eden bir torrent dosyası bulun. Bu dosyaları çeşitli web sitelerinde bulabilirsiniz. Bunlardan en güvenilir olanları aşağıda bulabilirsiniz.
 • Torrent istemci yazılımını açın ve “Dosya“ya ve ardından “Torrenti Aç” veya “Torrent Ekle” seçeneğine tıklayın. İndirdiğiniz torrent dosyasını seçin.
 • Torrent istemcisi şimdi dosyayı veya dosyaları indirmeye başlayacak. İndirme hızı, seeders sayısına (dosyayı zaten indirmiş ve paylaşan kullanıcılar) ve leechers sayısına (şu anda dosyayı indiren kullanıcılar) bağlı olacaktır.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, torrent istemcisinin kurulumu sırasında belirttiğiniz dizindeki dosyaya veya dosyalara erişebilirsiniz.

Torrent Eşlere Bağlanıyor Ne Demek?

BitTorrent protokolü aracılığıyla bir dosyayı indirmek için bir torrent istemcisi kullandığınızda, eşler olarak bilinen, aynı dosyayı paylaşan bir kullanıcı grubuna bağlanır. Bu eşler, ilgilendiğiniz aynı dosyayı indirmiş veya indirme sürecinde olan diğer kullanıcılardır.

Torrent aracılığıyla bir dosya indirmek için istemcinizin, dosyanın parçalarını onlardan indirmeye başlamak için belirli sayıda eşle bağlantı kurması gerekir. Siz indirmeye devam ederken, istemciniz dosyanın parçalarını sürüdeki aynı dosyayı indirme sürecinde olan diğer eşlere de yükleyebilir.

Bir torrent sürüsünde bir eşe bağlandığınızda, istemciniz dosyanın hangi bölümlerine sahip olduğunuz ve hangi bölümlere hala ihtiyacınız olduğu hakkında bilgi alışverişinde bulunur. Bu, istemcinin dosyanın parçalarını aynı anda birden fazla eş kişiden indirmesine olanak tanır. Bu durumda daha yüksek indirme hızlarına kavuşmuş olursunuz.

Genel olarak eşlere bağlanmak, BitTorrent protokolünün temel bir parçasıdır. Dosyaların torrentler yoluyla başarılı bir şekilde indirilmesi ve paylaşılması için çok önemlidir.

Torrent Sitesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İndirme Hızı: İndirme hızı, torrent sitesinin içeriği cihazınıza indirdiği ortalama hızdır. Örneğin favori bir programızın tek bir bölümünü izlemek için saatler harcamak istemiyorsanız, torrentin indirme hızına dikkat etmelisiniz. Bu sebeple indirme hızı, bir torrent sitesi için en önemli kıstastır.

İçerik Sayısı: İyi bir torrent sitesi seçerken, ulaşmak istediğiniz film, anime, kitap ve oyunların sayısının diğer web sitelerinden daha fazla içeriğe sahip olmasını isteriz. Daha küçük bir içerik yelpazesi sunan bazı torrent siteleri de en az diğerleri kadar iyi olabilir. Dolayısıyla yapılması gereken şey, torrent sitesindeki favori kategorilerinize göz atıp içeriklerin size hitap edip etmediğini kontrol etmek.

Sıkıcı Reklamlar: Daha önce bir torrent sitesi kullandıysanız, bazı torrent sitelerinde can sıkıcı reklamları olduğunu bilirsiniz. Bu pop-up’lar sahte yarışmalar sunar ve katılmadığınız yarışmalara katılmışsınız gibi gösterip bir de bunu kazandığınızı söyler. Çoğu zaman indirmenizi yavaşlatırlar veya cihazınıza zarar verebilecek virüsler de içerebilirler. Hiçkimse bunları deneyimlemek istemez.

Güvenlik: İnternet söz konusu olduğunda güvenlik önemli konulardan birisidir. Özellikle torrentlerle uğraşırken bu konuyu hafife almamalısınız. İyi bir torrent sitesi, aramalarınızın ve etkinliklerinizin online ortamda güvende olmasını sağlar. Ancak kişisel bilgilerinizi açıkta bıraktığınızda torrent kullanmak biraz riskli olabilir. Bu nedenle gizliliğinize değer veriyorsanız, kendinizi ve verilerinizi korumak için bir VPN kullanmanızı öneririz.

Aylık Ziyaretçiler: Bir torrent sitesinin aylık ziyaretçi sayısı, güvenilirliği ve sağladığı içerik sayısı hakkında aslında önemli bir veridir. Yani aylık ziyaretçi sayısı, kesinlikle dikkate alınmaya değer. Yüksek aylık ziyaretçi sayısına sahip bir torrent sitesi, genellikle daha yüksek kalitedeki torrentleri gösterme eğilimindedir.

En İyi Torrent Siteleri

Torrentfunk

Torrentfunk, yeni başlayan kullanıcılar için en iyi torrent web sitesidir. Zira bu site, kullanıcı odaklı bir arayüze sahiptir. İndirmek için mıknatısına ve doğrudan bağlantılarına ulaşmak için istediğiniz materyale göre hızlı bir şekilde arama yapabilirsiniz.

Bununla birlikte Torrentfunk, tonlarca torrent dosyası içeren özel bir platforma sahiptir. TV şovları, filmler, müzik, oyunlar, uygulamalar, yazılımlar ve çok daha fazlası gibi tüm ana kategorileri içermektedir.

Sitenin en iyi özelliği ise dosya boyutu, bağlantı sağlığı, yükleme tarihi, pers ve seed’lerin ayrıntılarından açıkça bahsetmesidir. Ayrıca bazı gerçek doğrulanmış bağlantıları ayrı ayrı olacak şekilde görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Bu nedenle Torrentfunk, oldukça güvenli bir torrent deneyimi sağlar.

Bu web sitesinin bir başka öne çıkan özelliği ise arkadaşlarınızı edinmenize, onlarla iletişim kurmanıza ve biraz eğlenmenize olanak tanıması sebebiyle sosyal tabanlı olmasıdır. Yalnızca bir indirme platformu olmayan Torrentfunk ile zamanınızın tadını çıkarın.

Yalnız arkadaş edinmek için Torrentfunk web sitesine kaydolmanız gerekir. Ayrıca son arama seçeneklerini, bazı en iyi torrentleri ve çok daha fazla öneriyi görebilirsiniz. Böylelikle onlardan birini seçebilir veya yeni bir arama yapabilirsiniz.

The Pirate Bay

İnternette karşılaşabileceğiniz en iyi torrent sitelerinden biri The Pirate Bay. Burası, sınırsız içeriği ve inanılmaz performansı ile yıllardır en ünlü ve en eski sitelerden biri olarak kabul edilen bir torrent sitesidir.

Her türlü video, TV şovu, oyun ve yazılımı içerdiği için tüm kullanıcılar için sınırsız bir kaynak olarak kabul edilebilir. Ancak The Pirate Bay’i kullanmadan önce IP adresinizi gizlemeniz gerekir. Ayrıca, web sitesinde ihtiyacınız olan içeriğe her zaman, her yerde kolayca ulaşmanızı sağlayan benzersiz bir arama motoru vardır. Kullanıcı arayüzü ve sağladığı basit gezinme, bu sitenin övgüye değer özellikleridir. Ayrıca, kullanımı en üst düzeye çıkarmak için VIP ve güvenilir kullanıcı programı özelliklerine sahiptir. Torrent sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KickAss Torrents

KickAss, torrent dünyasına parmak çalan çoğu kişinin aşina olduğu isimler arasındadır. Sürekli kapatılıp yeni bir klonunu gördüğümüz site, bu sefer yoluna sıkıntısız ilerliyor gibi görünüyor.

Bu yeni websitesi, oldukça güvenli bir veritabanına sahip. Platformun kullanıcı arayüzü ise önceki sitelerin tasarımıyla şekilde aynı kalmaya devam ediyor. Yeni sitede de muhtemelen aradığınız tüm içerikleri, bol alternatifleriyle birlikte bulabileceksiniz. Daha çok film kategorisiyle adından söz ettiren KickAss Torrents; dizi, müzik, oyun gibi kategorilerde de oldukça iddialı. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

1337x

Dünyanın en çok ziyaret edilen torrent sitelerinden 1337x, oldukça basit ve anlaşılır kullanımıyla dikkat çekiyor. Günlük ve haftalık popüler ve trend olan programları ön plana çıkararak size bazı alternatifler sunan platform, yaptığı kategori ayrımıyla da oldukça düzenli görünüyor. Siteye üye olarak kendi kütüphanenizi oluşturabilir, sitenin sunduğu diğer ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Diğer sitelerde arayıp da bulamadığınız olursa, 1337x kesinlikle ilk ziyaret etmeniz gereken sitelerden. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Torlock

Torlock, birçok doğrulanmış torrent sitesine sahip bir platformdur. Platformda yaklaşık 5 milyon içerik olduğu söyleniyor, dilediğiniz içeriği istediğiniz kadar hızda indirebilirsiniz. Torlock, animasyon ve e-kitap içeriği ve kolay gezinme ve basit arayüzü ile erişilebilen diğer birçok dosya ile tanınır. Bu özelliklere dayanarak, erişmenin ve kullanmanın çok kolay olduğunu kabul edersiniz. Bu sitede ayrıca bir bonus durumu da bulunmaktadır. Eğer web sitesindeki yanlış bağlantıları tespit edip bildirirseniz, web sitesi de bunun bedelini ödeyecektir. En göze çarpan özelliği ise site, kullanıcılara yeni içerik sağlamak için sürekli güncellenmektedir. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Demonoid

The Pirate Bay ile aynı yıl olan 2003 yılında piyasaya sürülen Demonoid, 10 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. 800 binden fazla torrent dosyasına sahip olan Demonoid, kullanıcılara film, dizi, müzik, kitap, uygulama ve oyun için torrent sağlar.

Sitenin ana sayfasında bir filtreleme alanı bulunmaktadır. Buradan indirmek istediğiniz torrent dosya türünü belirleyebilir, dil (language) seçenekleri arasından Türkçeyi (Turkish) seçebilirsiniz. Ayrıca sayfanın üst kısmında bulunan Top torrents seçeneği üzerinden son dönemin en popüler torrent dosyalarını görebilirsiniz.

Siteyi biraz araştırdığımızda daha çok film, dizi ve müziklere odaklandığını söyleyebiliriz. Eğer çoğunlukla bu torrent dosyalarına ulaşmak istiyorsanız, Demonoid’i rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siteye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

LimeTorrents

Kullanımı oldukça kolay ve kullanıcı dostu bir platform. Siteye ilk girdiğinizde sırasıyla film, dizi, müzik, oyun, uygulama şeklinde devam eden kategori sıralaması yer alıyor. Torrent programlarının hemen sağında bulunan ve Türkçe karşılığı ‘sağlık’ olan ‘health’, indirmek istediğiniz programın ne kadar verimli olduğunu gösteriyor. Eğer ‘health’in altındaki yeşil renginin tonu ne kadar koyuysa, programın inmesi de bir o kadar kolay oluyor. Her bir kategori için belirlenen ‘top 100’ üzerinden alternatif yapımlara göz atabilirsiniz. Siteye şuradan ulaşabilirsiniz.

TorrentDownloads

TorrentDownloads, diğer sitelerde bulamadığınız bazı eski torrentleri indirmek için en iyi sitelerden biridir. Yararlı arama filtreleri ile TorrentDownloads, kategori ve duruma göre arama sonuçlarını filtrelemenize yardımcı olur. Eski bir e-kitap veya eski bir video oyunu aradığınızda çıkan sonuçlardan muhtemelen epey etkileneceksiniz. Arayüzü ise oldukça düzenli ve detaylı. Torrent dosyasının seeder sayısını ve sağlığını görüntüleyebilmenizi sağlar. Bu şekilde cihazınıza kötü amaçlı dosyaları indirmekten kaçınabilirsiniz.

TorrentDownloads’ın bir eksiği ise kütüphanesinin The Pirate Bay ve RARBG’ninkiler kadar kapsamlı olmamasıdır. Bu nedenle son zamanlarda trafiğinde biraz düşüş oldu. Ayrıca yeni tarayıcı sekmelerinde çok sayıda sıkıcı reklamlar çıkmaya başladı. Fakat reklamları engelleyen güçlü bir VPN programı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. TorrentDownloads’ın web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

iDope

En iyi torrent siteleri listesi hazırlarken iDope’dan bahsetmeden liste tamamlanmış sayılmaz. iDope’un en iyi özelliği, indirmeleri hızlı bir şekilde yapabilmenizi sağlamasıdır. Ayrıca çoğunlukla mıknatıs indirmeleri sağlayarak torrenti indirmeden istediğiniz içeriği indirebilirsiniz. Basit kullanıcı arayüzüne sahip iDope, popüler filmleri ve dizileri cihazınıza kolayca indirebilmenizi sağlar. Aylık 1,5 milyon kullanıcı sayısı bulunan iDope’un web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Torrentz

Torrentz, daha çok müzikseverlerin favorisi olmaya aday bir torrent sitesidir. Burada indirmek istediğiniz şarkıların çoğunu bulabileceksiniz. Minimalist arama motoru stili düzeniyle Torrentz, aynı anda birden fazla arama motorundan gelen sonuçları derler. Çeşitli arama motorlarının kullanılması çok çeşitli müziklerin indirilmesine izin verir.

Torrentz, eskiden Torrentz2 olarak bilinen sitenin bir klonu olarak oluşturulmuştur. Torrentz2 yasal nedenlerle kapatıldı fakat onun eksikliğini hissettirdiğini pek söyleyemeyiz. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

RARBG

Moderatör grubu ve aktif topluluğu sayesinde RARBG, yüksek kaliteli torrentleriyle tanınır. Web sitesi, kötü dosyaları etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için yüklenen her torrent dosyasını doğrulayacaktır. Bu aynı zamanda kütüphanesinin diğer web sitelerinden daha küçük olduğu anlamına gelir. Ancak düzenli olarak güncellenecektir.

Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi nedeniyle, torrent indirmelerini bulmanın ve değerlendirmek oldukça kolaydır. Torrenti bulduğunuzda, bazı ekran görüntülerini, albüm resmini ve posterleri görmek için farenizi dosyanın üzerine getirmeniz yeterlidir. Ancak siteyi kullanırken gereksiz miktarda pop-up reklam çıkacağından, bir reklam engelleyici kullanmak iyi bir fikirdir. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

YTS

Genel olarak, YTS klasik filmleri indirmek için kullanabileceğiniz bir web sitesidir ve içeriği neredeyse sınırsızdır. Kullanıcılara istediklerini sağlamak için minimal bir web sitesi tasarımı ve kullanıcı dostu bir arayüzü birleştirir. Bant genişliğiniz ne olursa olsun, site bir şekilde bant genişliğinize uyum sağlayacaktır. Ayrıca maksimum üretkenlik elde etmek için BitTorrent protokolünü kullanan geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Bu sitede kusur olarak kabul edebileceğimiz tek şey; burada klasik filmlerden başka bir şey bulamamanız. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Torrent9

Eğer bir film tutkunuysanız, Torrent9 kesinlikle favori torrent sitleriniz arasında yer alacaktır. Websitesinin kullanıcı arayüzü görsel olarak gayet başarılı. Kategoriler film, dizi, oyun, müzik, yazılım gibi farklı bölümlere ayrılmıştır. Bunun da ötesinde iyi bir konsol oyunları torrent koleksiyonudur. Diğerlerinin yanında Nintendo Switch, Wii, PS2, PS3, PS4, PSP ve Xbox 360’ı da içerir.

Torrent sitesi Fransızca ama idare etmek için yeterli İngilizce butonu var. Her şeyi anlamak için tarayıcının yerleşik çevirisini de kullanabilirsiniz. Torrent sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

TorrentGalaxy

TorrentGalaxy, torrent için çok amaçlı bir platform arıyorsanız, ilk tercihlerinizden birisi olabilir. Tüm ana içerik kategorilerini kapsayan geniş bir torrent kaynağı yelpazesi ile birlikte gelen bu web sitesi üzerinden filmlerden geliştirme kurslarına kadar indirebileceğiniz pek çok şey bulunmaktadır.

TorrentGalaxy kategorileri arasında e-kitaplar, uygulamalar, oyunlar, müzik, TV şovları ve beceri geliştirme ile ilgili çevrimiçi kurslar yer almaktadır. Arayüzü basit ve gezilebilir olan web sitesinde hedeflediğiniz içeriği hızlı ve kolay bir şekilde arayabilir ve ilgili tüm sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tüm arama sonuçları, dosyalarınızın birden fazla açıklamasıyla birlikte gelmektedir. Bu açıklamalar arasında leecher oranı, seeder oranı, yükleme zamanı ve tarihi, dosya boyutu, yükleyici durumu ve adı bulunuyor. Üstelik bu bilgiler, özellikle acemi kullanıcıların karar vermesini daha kolay hale getirir.

TorrentGalaxy, kullanıcılara en son filmler, yazılımlar, en iyi seçimler ve çok daha fazlası gibi birden fazla öneriler sunmaktadır. Eğer zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, bu seçeneklerden birisinin üzerine tıklayabilirsiniz. Misafir kullanıcı olarak kullanabilirsiniz fakat daha fazla özellik için yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor.

EZTV

Yalnızca film içeren torrent sitelerinin aksine, YTS gibi EZTV, dizi ve film barındırma konusunda öne çıkıyor. İndirmeleri kontrol ettiğinizde, bir milyondan fazla kişinin favori dizilerini platformdan indirdiğini göreceksiniz. EZTV, 720p ve 1080p görüntü kalitesine sahip 2 farklı TV programı formatını listeler. Genel olarak konuşursak, izlediğiniz herhangi bir dizinin hiçbir bölümünü kaçırmanıza izin vermez, çünkü kullanıcılara istedikleri her şeyi sağlamak için kendini düzenli olarak güncelleyecektir. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Zamunda.NET

Zamunda, merkezi Bulgaristan olan bir torrent sitesidir. Dünya sıralamasında en iyiler arasında olmasa da aslında ülkemizde en çok kullanılan sitelerden biridir. Birçok kullanıcıya göre Zamunda aynı zamanda en iyi film indirme sitesi olarak kabul ediliyor. Torrent sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

YourBittorent

Son olarak ismi pek bilinmese de hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip olan YourBittorent’ten bahsedeceğiz. Dizi, anime, e-kitap, oyun gibi dosyalar indirmek için YourBittorent’ten faydalanabilirsiniz. Karanlık tema gibi özellikleri bulunan sitenin kullanımı epey kolay. Torrent sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

En İyi Torrent İndirme Programı

Torrent dosyalarını indirebilmeniz için bir aracı görevi gören torrent yazılımı kullanmanız gerekiyor. Bununla ilgili birçok alternatif görebilirsiniz fakat biz sizin için en iyilerini sıraladık.

uTorrent

Windows için geliştirilen, C++ programlama diliyle yazılmış, küçük olmasına rağmen oldukça hızlı bir torrent istemcisidir. Bilgisayarın performansını en az düzeyde etkileyecek şekilde çalışan uTorrent, kullanıcıların en çok kullandığı torrent istemcileri arasında yer alır. Dünyanın en ünlü ve en çok kullanılan torrent istemcileri arasındadır. Torrent istemcisine şuradan ulaşabilirsiniz.

qBittorrent

uTorrent’e alternatif olması için geliştirilen qBittorrent, libtorrent kütüphanesi ile geliştirilmiş bir Bittorrent istemcisidir. Python, C++ ve Qt programlama dilleriyle yazılan qBittorrent, Windows, OS/2, FreeBSD işletim sistemlerinde çalışıyor. Reklamsız olması da kullanıcıların dikkatini çeken önemli taraflarından bir tanesi. Torrent istemcisini şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

WebTorrent

WebTorrent, web tarayıcı ve masaüstü için kullanabileceğiniz popüler torrent istemcilerinden birdiir. Bu torrent istemci aracı hem BitTorrent hem de WebTorrent eşlerine bağlanmanızı sağlar. Sürükle ve bırak özelliği ile torrent ekleme veya oluşturma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Mac, Windows ve Linux platformlarını destekleyen istemci, torrent dosyaları dışında magnet indirme bağlantılarını da açabiliyor. Torrent istemcisine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Vuze

Vuze (eski adıyla Azureus), dünyanın en güçlü BitTorrent istemcisi olduğunu iddia ediyor. İki çeşidi bulunmaktadır: İki çeşidi vardır; sade olan Vuze Leap ve daha özellikli olan Vuze Plus. Her ikisi de torrent indirme, medya oynatma ve magnet dosya bağlantıları için destek sunar fakat Vuze Plus, becerilerinin arasına entegre virüs koruması ve medya dosyalarını önizlemeyi ekliyor. Eğer reklamlar canınızı sıkmazsa, kullanabileceğiniz en iyi torrent istemcilerinden. Torrent istemcisine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Deluge

Torrent dünyasının en çok yönlü ücretsiz torrent istemcisi olarak bilinir. Bunun sebebi de kişisel Deluge sürümünü istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz eklentiler sunması. Alfabetik olarak indirme, indirilen dosyaları dosya türüne göre belirli dizinlere taşıma, grafikler oluşturmak, istediğiniz her şeyi planlama, Chrome veya Firefox ile entegre etme veya indirmeleri toplu olarak yeniden adlandırma… Bunun gibi birçok özellikten faydalanabileceğiniz Deluge, kesinlikle alternatifleriniz içerisinde yer almalı. Torrent istemcisinin indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

BitTorrent

Aylık 100 milyondan fazla kullanıcısı olan BitTorrent, hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Masaüstü için zengin özelliklere ve güvenli torrent programlarına sahipken ayrıca Android cihazlarda da yasal bir şekilde kullanılabiliyor. San Francisco merkezli bir şirket olan BitTorrent ayrıca uTorrent’in de sahibidir. Torrent istemcisinin indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Tixati

Tixati, hiçbir reklam veya kötü amaçlı yazılım içermeyen ücretsiz ve kullanımı basit bir BitTorrent istemcisidir. Torrent dosyası indirirken size yüksek hızlar sağlayan süper verimli bir eş seçim sistemine sahiptir. Programın yalnızca Windows ve Linux işletim sistemiyle uyumlu olduğunu belirtelim.

Gelişmiş kullanıcı deneyimi için DHT, PEX ve magnet link desteğine sahiptir. Kullanıcılar RSS desteği, IP filtreleme ve planlama gibi özelliklerden de yararlanabilirler. Ayrıca kullanıcıların bant genişliği limitleri belirlemesine ve hem yükleme hem de indirme hızında sınırlar belirlemesine olanak tanır. Torrent istemcisinin bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

BiglyBt

BiglyBt, tamamen ücretsiz kullanılmasına rağmen reklam içermeyen bir başka torrent istemcisidir. Kullanıcıların tatmin edici bir indirme deneyimine sahip olması için ihtiyaç duyacakları tüm özelliklere sahiptir. Bu istemciyle deneyiminizi kişiselleştirmek için çok sayıda ayar seçeneğine sahip olursunuz.

Yazılım ile indirmelerinizi programlayabilir, bant genişliği limitleri belirleyebilir, arama sonuçlarınızı filtreleyebilir ve indirdiğiniz dosya hakkında anında önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. İstemcinin bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

BitComet

BitComet, kullanımı ücretsiz olmasına rağmen son derece güçlü bir çapraz platform torrent istemcisidir. Tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sağlayan BitComet, akıllı önbelleğe alma ve uzun vadeli seed özelliklerine sahiptir. Yazılım, indirdiğiniz bir dosyanın önizlemesini kontrol etmenizi kolaylaştırıyor. Ayrıca magnet bağlantıları, HTTP ve DHT Ağı desteği de bulunuyor. Torrent istemcinin indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Bitport

Bitport, torrent dosyalarını çevrimiçi olarak ve güvenli bir şekilde indirmenizi sağlayan istemcilerden bir tanesidir. Bu istemci, video dosyalarını kolaylıkla yayınlamanıza olanak tanır. Bitport, dosyalarınıza internet bağlantısına erişimi olan herhangi bir cihaz üzerinden erişebilirsiniz. İstemcinin indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Torrent Ayarları Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Torrent ayarlarını sıfırlama, kullandığınız torrent istemcisine bağlı olarak değişebilir. Bazı popüler torrent istemcileri için torrent ayarlarını sıfırlamaya yönelik genel adımlar aşağıdaki gibidir:

uTorrent:

 • uTorrent’i açın ve menü çubuğunda “Seçenekler“e (Options) gidin.
 • Açılır menüden “Tercihler“e (Preferences) tıklayın.
 • Tercihler penceresinde, “Gelişmiş” (Advanced) sekmesine tıklayın.
 • Pencerenin altındaki “Tercihleri ​​Sıfırla” (Reset Preferences) seçeneğine tıklayın.
 • İşlemi onaylamanız istendiğinde “Evet“e tıklayın.
 • Değişiklikleri uygulamak için uTorrent’i kapatın ve yeniden açın.

BitTorrent:

 • BitTorrent’i açın ve menü çubuğundaki “Seçenekler“e (Options) gidin.
 • Açılır menüden “Tercihler“e (Preferences) tıklayın.
 • Tercihler penceresinde, “Gelişmiş” (Advanced) sekmesine tıklayın.
 • Pencerenin altındaki “Sıfırla” (Reset) düğmesine tıklayın.
 • İşlemi onaylamanız istendiğinde “Evet“e tıklayın.
 • Değişiklikleri uygulamak için BitTorrent’i kapatın ve yeniden açın.

qBittorent:

 • qBittorrent’i açın ve menü çubuğunda “Araçlar“a (Settings) gidin.
 • Açılır menüden “Seçenekler“e (Options) tıklayın.
 • Seçenekler penceresinde görünen “Gelişmiş” (Advanced) sekmesine tıklayın.
 • Pencerenin altındaki “Ayarları varsayılan değerlere sıfırla” (Reset settings to default values) düğmesine tıklayın.
 • İşlemi onaylamanız istendiğinde “Evet“e tıklayın.
 • Değişiklikleri uygulamak için qBittorrent’i kapatın ve yeniden açın.

Torrent Bilgisayar Kapalıyken Çalışmaya Devam Eder mi?

Hayır, bir torrent indirmesi tamamlanmadan önce bilgisayarınızı kapattığınızda indirme işlemi devam etmeyecektir. Torrent dosyaları, dosyanın bütünlüğünü sağlamak ve indirme hızını artırmak için birden fazla kaynaktan indirilir. Sonasında bu kaynaklar dosyayı parçalara ayırarak paylaşırlar. Bu nedenle indirme işlemi tamamlanana kadar dosyanın tüm parçalarının indirilmesi gerekmektedir.

Ancak bazı torrent istemcileri, indirme işlemi tamamlanana kadar bilgisayarın kapatılmasına veya yeniden başlatılmasına izin veren bir özellik olan “devam etme” veya “otomatik başlatma” gibi seçenekler sunar. Bu seçenekler, bilgisayarınız yeniden açıldığında veya torrent istemcisi yeniden başlatıldığında, indirme işleminin kaldığı yerden devam etmesini sağlar. Ancak bu özellikleri kullanırken internet bağlantınız kesilmemeli ve güç kaynağı kesintileri gibi beklenmedik durumlarla karşılaşmamalısınız.

Torrent Connecting to Peers Hatası Nedir, Nasıl Düzeltilir?

“Torrent connecting to peers” hatası, bir torrent dosyası indirirken diğer kullanıcılarla bağlantı kurmada sorun yaşandığında ortaya çıkar. Bu hata torrentin indirme hızını yavaşlatabilir veya çalışmasını tamamen durdurabilir.

Bu hatanın nedenleri şunlar olabilir:

 • Bağlantı sorunları nedeniyle istemci diğer kullanıcılarla bağlantı kuramaz.
 • Bazı güvenlik yazılımları, torrent istemcisine veya bağlantılara izin vermemesi nedeniyle bağlantı sorunlarına neden olabilir.
 • Tracker, indirmeniz için kaynak sağlayan bir sunucudur. Tracker eğer yanıt vermezse veya yanıtı yavaşsa, bu durum bağlantı sorunlarına neden olabilir.
 • Seeders, torrent dosyasını tamamlayan ve diğer kullanıcılara paylaşan kullanıcılardır. Daha az sayıda seeder, daha az kaynak ve daha yavaş indirme hızı anlamına gelir.

Bu hatayı çözmek için şunları yapabilirsiniz:

 • İnternet bağlantınızı ve bağlantınızda kesinti olup olmadığını kontrol edin.
 • Güvenlik yazılımınızın ayarlarını kontrol ederek torrent istemcisine veya bağlantılara izin verdiğinden emin olun.
 • Farklı bir tracker deneyin.
 • Daha fazla seeders’a sahip olan bir torrent dosyası seçin veya bekleyin, daha fazla kullanıcının dosyayı tamamlamasını bekleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Torrent web sitelerini kullanmak yasal mı?

Torrent web sitelerinin kullanımı genellikle yasal olsa da telif hakkıyla korunan dosyaları izinsiz indirmek çoğu ülkede yasa dışıdır. Torrent web sitelerini kullanırken herhangi bir telif hakkı yasasını ihlal etmediğinizden emin olmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Torrent web sitelerinin kullanımı güvenli midir?

Herhangi bir web sitesinde olduğu gibi torrent web sitelerini kullanırken kötü amaçlı içerikle karşılaşma veya dolandırılma riski vardır. Kendinizi korumak için güvenli bir web sitesi kullandığınızdan, virüsten koruma yazılımı çalıştırdığınızdan ve dosyaları indirirken dikkatli olduğunuzdan emin olmalısınız.

Torrent web sitelerini kullandığım için başım belaya girebilir mi?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere telif hakkıyla korunan dosyaları izinsiz indirmek çoğu ülkede yasa dışıdır. Bir torrent web sitesini kullanmak kendi başına yasa dışı olmasa da, telif hakkıyla korunan dosyaları indirip paylaşırsanız potansiyel olarak yasal sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Telif hakkı yasalarına saygı duymak ve yalnızca kullanma izninizin olduğu materyalleri indirmek ve paylaşmak önemlidir.

İlgili Yazı

En İyi Android Torrent Uygulamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Spotify’da Çevrimdışı Müzik Nasıl Dinlenir?