FaceApp Benzeri En İyi 5 Uygulama

FaceApp, Rusya merkezli bir şirket olan Wireless Lab tarafından geliştirilmiş olan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Android ve iPhone için kullanılabilir olan FaceApp’in ayrıca bilgisayarda kullanılabilen bir versiyonu da bulunmaktadır. Tabii bunu bir Android emülatör aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Yapay zekaya dayalı sinir ağlarını kullanan FaceApp, fotoğraflarda insan yüzlerini son derece gerçekçi bir şekilde dönüştürmesiyle tanınır. Bu sebeple uygulama, zaman içerisinde en popüler fotoğraf uygulamalarından biri haline geldi. Aşağıda FaceApp benzeri en uygulamaların yer aldığı bir liste göreceksiniz.

FaceApp Nedir?

Android ve iOS mobil uygulama sahnesinde nispeten yeni bir uygulama olan FaceApp, 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Uygulama, hem Google Play hem de App Store’da Fotoğraf ve Video kategorisi altında yer alıyor.

FaceApp,tanıtımından kısa bir süre sonra Ağustos 2017’de yapay zeka tarafından etkinleştirilen güçlü yüz tanıma yetenekleriyle popüler olmaya başladı.

Ancak uygulama, kullanıcının ten rengini değiştirmek için “etnik köken filtreleri” içermesi nedeniyle ciddi şekilde eleştirilmişti. Bu durum tartışmalara yol açtıktan sonra geliştiriciler filtreleri hızla uygulamadan kaldırdı. FaceApp günümüzde eski popülerliğini kaybetmiş olsa da yine de kullanılmaktadır.

FaceApp Benzeri En İyi Uygulamalar

Reface

Reface, dünya çapında 10 milyondan fazla kişinin kullandığı popüler yüz uygulamalarından birisidir. Bu yüz değiştirme uygulaması, saniyeler içerisinde yüzünüzü bir ünlüyle veya pop yıldızıyla kolayca değiştirebilmenizi sağlıyor. Kısacası, başka bir fotoğrafa kendinizin veya başka birinin yüzünü koymak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın diğer özellikleri arasında canlı yüz değiştirme ve cinsiyet değiştirme de bulunuyor.

Özellikleri:

 • Yüzünüzü ünlü bir kişiyle veya film karakterleriyle kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
 • Yüz editörünü kullanarak yüzünüzü ‘Meme’lerle (Türkçede Caps olarak da bilinir) değiştirebilirsiniz.
 • Uygulamaya yüz değiştirmek için her gün yeni videolar ve GIF’ler eklenir.
 • Çalışmalarınızı sosyal medyada kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Reface’i Android telefonlar için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Meitu

Meitu, Çin merkezli ücretsiz bir yüz değiştirme uygulamasıdır. Bir yüz düzenleme uygulaması olan Meitu, FaceApp için alternatif uygulamalarından biri olarak kabul edilir. Uygulama, tıpkı FaceApp’teki Hollywood filtresi gibi bir fotoğrafı güzelleştirmenize olanak tanıyan parlak filtrelere sahiptir. Ayrıca vücudunuzu uygulama ile özelleştirebilir, Snapchat benzeri gözleri büyütebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Yapay zeka teknolojisi, uygulama aracılığıyla bir selfie çekerken yüz özelliklerini algılayarak yüze sevimli hareketli çıkartmalar veya elle çizilmiş efektler ekler.
 • Meitu, gerçek zamanlı olarak büyük miktarlarda veri toplayıp kaydederken akıllı müşteri hizmetlerinin de bulunduğu bir bulut hizmetine sahiptir.
 • Meitu, hassas rötuş için yüzünüzün her ayrıntısını öğrenen M-Face tanıma teknolojisine sahiptir.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

InkHunter

Dövmenin üzerinizde nasıl görüneceği konusunda kafanız karışıksa, bu uygulama sizin için tasarlandı. InkHunter, Ukrayna merkezli bir grup yazılımcı tarafından Temmuz 2014’te 48 saatlik hackathon yarışması sonucu ortaya çıktı. Çok çeşitli eskiz kitaplığına sahip en iyi FaceApp alternatiflerinden biri olan uygulamaya dilerseniz kendi çalışmalarınızı da yükleyerek üzerinizde deneyebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Uygulama, vücudunuzun herhangi bir yerinde bulunan dövmeyi farklı açılardan tasvir edebilir.
 • Uygulama ile üzerinizde uyguladığınız dövmeler, gelişmiş fotoğraf düzenleyicinin kullanımıyla epey gerçekçi görünüyor
 • Uygulama ayrıca özel bir eskiz yükleyici, galeriden fotoğrafları/eskizleri kaldırma yeteneği ve dövme galerisi için gezinme ve arama özellikleri gibi özelliklere de sahiptir.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Cupace

Bu uygulama ile bir fotoğraftaki yüzü kesip başka bir fotoğrafa yapıştırabilirsiniz. Cupace’te komik fotoğraflar ‘meme’ler oluşturabilir ayrıca yüzleri değiştirebilirsiniz. Fotoğrafı dilerseniz yerleşik çıkartmalar, emojiler ve yazılarla süsleyebilirsiniz. Cupace’i herhangi bir görüntüdeki uüzü manuel olarak çıkarmak için de kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Yüzü kesip yapıştırmak için çok basit bir algoritmaya sahip olan uygulama, bir görüntüyü büyüterek yüz kesimini mümkün olduğunca doğru yapabilmenizi sağlar.
 • Bir fotoğrafa aynı yüzü birden fazla kez ekleyebilirsiniz.

Yalnızca Android telefonlar için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Oldify

FaceApp’a alternatif bir uygulama arıyorsanız, Oldify’ı mutlaka denemelisiniz. Faceapp gibi bu uygulama ile bir yüzü daha yaşlı gösterebilir, yüzü tamamen değiştirebilir, bir yüze bıyık ekleyebilirsiniz.

Oldify, kullanıcıları yaşlı gösteren en iyi yaşlılık yüz efektlerine sahip uygulamalardandır. Bu anlamda FaceApp’tan aşağı kalır bir tarafı yok çünkü Oldify, çok fazla efekt ve kullanımı kolay bir arayüz sunuyor. Ayrıca harika bir animasyona sahiptir; kullanıcıların yaşlı bir insan gibi öksürme ve esneme sesleri çıkarırken videolarını kaydetmelerini sağlar.

Özellikleri:

 • Uygulama, kullanıcıları zombi, astronot veya panda gibi canlı video filtreleriyle görünümünlerini gerçek zamanlı olarak dönüştürebiliyor.
 • Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile bir yüze sakal veya kaplan maskesi eklemek gibi filtreler de kullanabilirsiniz.
 • Uygulamanın matematiksel algoritmaları iyi bir performans elde edebilmeniz için yüksek düzeyde optimize edilmiştir.

Yalnızca iOS için geliştirilen uygulamayı buradan (ücretli) indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

FaceApp Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?