En İyi 19 FPS Arttırma Programı

FPS, oyunlarda çokça kullanılan bir kısaltmadır ancak oyun endüstrisinde çok farklı iki şeyi temsil eder.

FPS’nin ilk anlamı, oyuncuların birinci şahıs bakış açısıyla bir karakter oynadığı ve ateş etmeye çalıştığı Call of Duty, Halo ve Counter-Strike: Global Offensive gibi oyunlara atıfta bulunan “birinci şahıs nişancı” (first person shooter) kelimelerinin baş harfleridir. Oyun türü olarak oldukça popüler bir kısaltmadır ancak FPS kısaltması çok farklı bir şeyi tanımlamak için de kullanılır.

FPS Nedir?

FPS, videonun veya oyunun ne kadar düzgün oynatıldığını açıklamak için kullanılan bir terim olan “saniyedeki kare sayısı” anlamına gelir. Çerçeveler, hızlı bir şekilde arka arkaya oynatıldığında bir film, video veya oyunu oluşturan bir ekran içindeki hareketsiz görüntülerdir. Oyundaki temel kural, bir saniyede ne kadar fazla kare olursa kullanıcı için o kadar iyi ve akıcı bir deneyim olacağıdır.

FPS; Overwatch, PUBG, LoL, Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda çok önemli bir detaydır. Çünkü saniyede daha az kare, sizi rakiplerinize karşı dezavantajlı duruma getirebilir. Örneğin Overwatch’ı 30 FPS’de oynamak zor olabilir çünkü kareler, oyunda neler olup bittiğinin tam olarak anlaşılmasını engeller. Ancak aynı oyunu 150 FPS’de oynarsanız, oyun deneyiminin ne kadar iyi olduğunu anlarsınız. Örneğin hareket eden bir düşmanı vurmak çok daha kolay olurdu çünkü çerçeveler daha hızlı güncellenir. Bu da düşmanın hareketini etkin ve doğru bir şekilde gösterilmesini sağlar.

Oyuncu kimliğinizi bir kenara bırakacak olursanız, FPS, YouTube videolarını izlerken de önemlidir. YouTube’da bir videonun çözünürlüğü nihayetinde daha önemli olsa da, videoları 60 FPS ile izlemek görselleri biraz daha iyileştiriyor. Çoğu yayıncı, 30 FPS’de 1080p’den 60 FPS’de 720p’ye düşürmek gibi daha yüksek FPS için daha yüksek çözünürlüğü feda etmeyi göze alır. Görselin kalitesi biraz kötü olsa da sonuç olarak akış çok daha yumuşak olacaktır.

FPS Arttırma Programı Nedir?

FPS arttırma programı, bilgisayarınızın performansını optimize etmek ve video oyunlarında FPS’yi artırmak için tasarlanmış yazılım programlarıdır. Daha iyi oyun performansı elde etmek için grafik kalitesi, çözünürlük ve diğer donanım yapılandırmaları gibi çeşitli ayarları düzenleyerek çalışırlar.

FPS arttırma programlarını seçerken bilinen kaynaklardan ve güvenilir yazılımlar seçmek çok önemlidir. Bazı FPS güçlendirem araçları sistem kararsızlığına neden olabileceği gibi bilgisayarınıza zarar verebilecek kötü amaçlı yazılımlar da içerebilir. Ayrıca bilgisayarınızın oynamak istediğiniz oyunun önerilen donanım gereksinimlerini karşıladığından emin olmanız çok önemlidir. RAM, CPU ve ekran kartı gibi donanım bileşenlerini yükseltmek, oyun performansını önemli ölçüde artırabilir.

Sonuç olarak FPS arttırma programları kullanmak faydalı olabilir fakat dikkatli olmak ve güvenilir yazılım kullanmak önemlidir. Ek olarak bilgisayarınızın donanım bileşenlerini yükseltmek, FPS’yi ve genel oyun performansını artırmanın etkili bir yolu olabilir.

FPS Arttırma Programı Kullanmanın Faydaları

Bir FPS arttırma programı kullanmanın sağlayacağı pek çok avantaj olacaktır. Bunların kısaca neler olduğundan bahsedecek olursak:

 • Geliştirilmiş oyun performansı: FPS arttırma programları, bilgisayarınızın performansını optimize ederek daha yüksek FPS ve daha akıcı oyun oynamayla sonuçlanabilir.
 • FPS güçlendiriciler, yüksek FPS’yi korurken görüntü kalitesini iyileştirmek için grafik ayarlarını değiştirebilir.
 • Daha yüksek bir FPS, giriş gecikmesinin azalmasına neden olarak oyunu daha duyarlı hale getirir ve genel oynanışı iyileştirir.
 • FPS arttırma programı, bilgisayarınızın ayarlarını optimize ederek oyun sırasında daha kararlı ve tutarlı performans sağlar.
 • FPS ve grafik kalitesini iyileştiren FPS arttırma programları, genel oyun deneyimini geliştirerek daha eğlenceli ve sürükleyici hale getirebilir.

En İyi FPS Arttırma Programları

FPS’nin ne olduğunu ve oyun oynarken ne gibi faydalarının olabileceğini açıkladık. Şimdi en iyi oyun deneyimini yaşamanız için kullanabileceğiniz FPS arttırma programı önerilerimize geçiyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Mz Game Accelerator

Mz Ultimate Tools tarafından geliştirilen FPS arttırma programı MZ Game Accelerator, zayıf donanıma sahip Windows bilgisayarınızın performansını kolayca arttırmanıza olanak tanır. Bilgisayarınızda veya laptopunuzda RAM ve işlemci kullanımını optimize etmek için birkaç tıklama yapmanız yeterli olacak. Kullanımı rahat ve kolay olacak şekilde hazırlanmış basit bir gösterge panosuna sahiptir. Bu pano üzerinden yapılan işlemlerle ilgili verilere ulaşabilirsiniz.

Oyunlarınızı kararlı şekilde oynayabilmeniz için, sisteminizde kullanılmayan programları otomatik olarak durduran özel bir Oyun Hızlandırma moduna da sahiptir. Oyununuzu bitirdiğinizde normal moda geri dönüş yapabileceksiniz. MZ Game Accelerator, Windows 11 ve daha eski sürümlerle uyumlu şekilde çalışmaktadır.

Temel özellikleri:

 • Bilgisayarınızı hızlandırmak için bazı optimizasyon görevlerinin bir listesine ulaşmanızı sağlar.
 • RAM’inizi tek seferde temizleyip birleştirmenizi sağlayacak bir özelliği bulunmaktadır.
 • Favori oyununuz için daha fazla işlemci gücü ayırmanıza olanak tanır.
 • FPS’yi otomatik olarak artırır.

Programı Windows bilgisayarınıza şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Advanced System Optimizer

Oyunlarınızı optimize etmek ve bilgisayarınızın performansını arttırmak için bir yardımcı arıyorsanız, Advanced System Optimizer tam size göre bir program olabilir. Çoğu FPS arttırma programı gibi ASO da herhangi bir sorun yaşamadan bir istediğiniz kadar uzun süre oynayabilmeniz için oyun gecikmelerini azaltmak üzere geliştirilmiştir.

Daha hızlı bir oyun deneyiminin kapılarını aralayan program, oyun için gerekli olmayan çoğu uygulamayı ve işlemleri kapatarak RAM’i rahatlatır. Bu da sisteminizin alanı daha iyi kullanmasını sağlar.

Temel özellikleri:

 • Sisteminizin genel performansını iyileştirme yeteneğiyle donatılmış, güçlü araçlara sahiptir.
 • Kötü amaçlı geliştirilen yazılımlara karşı güvenlik sağlar.
 • Sistem sürücülerinin otomatik olarak güncellenmesini ve kurulmasını sağlar.
 • Hafif bir program olması nedeniyle oyun veya uygulama geçişlerinde sisteminize ekstra yük bindirmez.

Windows 7/11 arası tüm sürümleri destekleyen programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Chris-PC Game Booster

Chris-PC Game Booster, bilgisayar oyunlarını hızlandırmak ve FPS’yi arttırmak için kullanabileceğiniz yeni programlardan birisidir. Online oyunlar oynarken bilgisayar donanımınızdan en iyi şekilde yararlanmak için Chris-PC Game Booster’ı kullanmanızı öneririz.

Temel özellikleri:

 • Bu araç, esnek bir arayüze ve kullanımı kolay çok sayıda özelleştirilebilir seçenekle birlikte gelmektedir.
 • RAM kullanımını ve CPU/GPU performansını optimize eder.
 • Tek bir tıklama ile daha hızlı ve akıcı oyun grafikleri animasyonları sağlar.

Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bit Game Booster

Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Bit Game Booster, PC için en iyi FPS arttırma programı olarak listemizin ilk sırasında yer alıyor. Program, kullanıcıların ekran kartından en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak ve oyun deneyimini iyileştirmek için kusursuza yakın bir şekilde tasarlanmıştır.

Kullanım kolaylığı ve oyun performansını arttıran özelliklerini göz önünde bulundurduğunuzda, eski oyun bileşenlerini çok fazla uğraşmadan güncellemek için Bit Game Booster aracını kullanabilirsiniz.

Temel özellikleri:

 • Oyun performansını olumsuz etkileyen donanım aygıtlarını bulmak için bilgisayarınızı baştan sona tarar.
 • Oyun donanımını optimum çalışma koşulunda tutmak için yerleşik sürücü onarım ve güncelleme özelliklerine sahiptir.
 • Tek bir tıklama ile eski oyun bileşenleri ve diğer harici donanım aygıtları için sürücü güncellemelerini yapmanızı sağlar.
 • Mevcut ayarlarınızın tam yedeğini almanızı sağlar.

Bit Game Booster nasıl kullanılır?

 • Şuradaki bağlantıdan Bit Game Booster’ı Windows bilgisayarınıza yükleyin.
 • Bit Game Booster programını başlattığınızda bilgisayarınızın güncel olmayan oyun bileşenlerini otomatik olarak analiz etmeye başlar.
 • Tarama tamamlandıktan sonra PC için en iyi oyun optimize edici ile oyun donanımınızı ve diğer uyumsuz sürücüleri tek seferde güncellemek için Tümünü Güncelle (Update All) seçeneğine tıklayabilirsiniz.

WTFAst

Windows PC için en iyi FPS arttıran program arıyorsanız WTFast, sizin için en iyi çözümü sunar. Program, oyuncuların sorunsuz bir oyun deneyimi yaşaması için geliştirilmiş araçlarla doludur.

WTFast, IP adresini veya ağ ayarlarını etkilemeden oyun bağlantı verilerini esas olarak optimize eden bir GPN (Oyuncular Özel Ağı) sunar.

Temel özellikleri:

 • Makine öğrenimi ile oyununuz için en optimize trafik rotasını seçer.
 • Oyuncular, ayarları tercihlerine göre özelleştirebilirler.
 • Program, gecikmeyi ve ping’i azaltarak oyunun hızını arttırır.
 • Bilgisayarınız ve oyun sunucuları arasında geçiş yapan verilerin gerçek zamanlı analizini sunar.

FPS arttıran bu programı bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Wise Game Booster

Wise Game Booster, Windows için en iyi oyun optimize edici programlar arasında bir başka ünlü isimdir. Program, bilgisayarınızı birinci sınıf oyun performansında tutmaya yardımcı olan gelişmiş optimizasyon özelliklerine sahiptir.

Temel özellikleri:

 • Windows’taki tüm gereksiz programları tek bir tıklama ile geçici olarak kapatır.
 • Oyunlarınızı yönetmenizi ve ilgili kısımları daha hızlı kontrol etmenizi sağlar.
 • Boost ve diğer ilgili sistem ayarlarını değiştirerek PC’nizi oyun moduna geçirmenizi sağlar.
 • RAM’i boşaltarak oynadığınız oyuna ek işlemci ve sistem kaynakları tahsis eder.

Pek çok meziyeti bulunan bu FPS arttırma programını şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Razer Cortex

Razer Cortex, Windows’un tüm sürümleri için en yaygın kullanılan ve en iyi ücretsiz FPS arttırma programlarındandır. Dünyaca ünlü bu oyun iyileştirici programı, alakasız arka plan programlarını yöneterek Windows bilgisayarınızın performansını üst seviyeye çıkarır.

Temel özellikleri:

 • Üst düzey oyunları oynamak için gereken belleği ve diğer kaynakları boşaltır.
 • Oyun performansınızı arttırmak için PC oyunlarınızı birleştirmenizi sağlar.
 • Razer Cortex, sisteminizin saniyedeki kare sayısı (FPS) hakkında size gerçek zamanlı veriler sunar.
 • FPS’yi arttırarak işlemcinizin, ekran kartınızın ve RAM’inizin yalnızca oynadığınız oyuna odaklanmasını sağlar.
 • Araç, oyununuzu tek bir tıklama ile canlı yayınlamanıza olanak tanıyan Gamecaster özelliğine sahiptir.

Programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

GameBoost

Bilgisayarınızın performansını optimize ederek sorunsuz ve daha az gecikmeli bir oyun deneyimi yaşamak isteyenler, bu programı deneyebilirler. Program ayrıca yönetimi kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Temel özellikleri:

 • Daha iyi bir oyun deneyimine ulaşmanız için internet hızınızı arttırmanıza yardımcı olur.
 • Yeni bir ekran kartına para harcamadan laptopunuzda veya bilgisayarınızda FPS sayısını arttırmanıza yardımcı olur.
 • Bilgisayarınızın donanımını daha hızlı oyun oynamanız için ayarlamanıza olanak tanır.
 • Gecikmeyi azaltmak için işlemci çekirdeğine oyun oynamaya öncelik verme talimatı verir.

FPS arttırma programı GameBoost’u şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Game Fire 6

Windows bilgisayarlar için en iyi oyun güçlendirici araçlardan olan Game Fire 6, bir dizi performans arttırıcı özelliğe sahiptir. FPS arttırma dışında daha kaliteli bir oyun deneyimi vadeden program, tercih edebileceğiniz yazılımlar arasındadır.

Temel özellikleri:

 • Gecikmesiz bir oyun deneyimi yaşayabilmeniz için FPS ve sistem performansını arttırmaya yardımcı olur.
 • Disk Birleştirici, Uygulama İyileştirici, Sistem ayarları gibi çok sayıda güçlü optimizasyon aracı sunar.
 • RAM’i optimize etmenize ve oyun performansını gerçek zamanlı olarak arttırmanıza olanak tanıyan otomatik bir oyun geliştirme aracı olarak çalışır.
 • İşlemcilerin saat hızı ve sıcaklığı hakkında gerçek zamanlı bir performans izleme raporu sunar.

Programı şuradan indirebilirsiniz.

MSI Afterburner

Oyun performansını optimize etme ve arttırma söz konusu olduğunda MSI Afterburner da söz sahibi bir program olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir tıklamayla daha hızlı oyun grafikleri ve akıcı performans sağlamayı amaçlayan MSI Afterburner, dünyanın en popüler hız aşırtma araçlarındandır.

Temel özellikleri:

 • Tüm ekran kartı ayarlarınızın kontrolünü elinize almanızı sağlar.
 • Diğer FPS artrırma yazılımlarından farklı olarak MSI Afterburner, ekran kartının voltajını, saat frekansını, fan hızını özelleştirmenizi sağlar.
 • Donanım izleme özelliği ile sistem sağlığını, işlemci sıcaklığını, saat hızını, RAM kullanımı gibi performansınız hakkında size gerçek zamanlı bilgiler verir.

Programı bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

SpeedItUp

SpeedItUp Free, RAM’i temizlemek ve sistem performansını artırmak isteyenler için en iyi oyun hızlandırıcılarından birisidir. CPU’yu optimize etmenin en iyi yolu olan bu program, hafif bir araç olsa da güçlü ve etkili özellikler sunar. En önemlisi de CPU ve RAM’i ücretsiz olarak optimize etmenizi sağlamasıdır.

Temel özellikleri:

 • Düşük CPU yapılandırması ve RAM nedeniyle gecikme sorunları yaşıyorsanız, RAM’i temizlemek için SpeedItUp Free’yi kullanabilirsiniz.
 • Sürekli olarak gereksiz dosyaları otomatik olarak temizler.
 • İnternet hızını artırır.
 • Oldukça yoğun bir oyun hızlandırıcı araç olduğu için çok fazla alan gerektirmez.

Bu kullanışlı aracın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Superb Game Boost

Superb Game Boost, Windows 10 için basit ama etkili bir oyun hızlandırıcıdır. Bu oyun hızlandırma uygulamasında bazı kusurlar olsa da genel olarak hızlı bir oyun deneyimi sağlamak için oldukça iyi bir iş çıkarır.

Temel özellikleri:

 • Windows bilgisayarlar için bir oyun geliştirici olarak arka planda çalışan görevleri ve bellek kullanımını sınırlayarak oyun performansını arttırmanıza olanak tanır.
 • Saniye başına kare sayısında gözle görülür bir artış sağlar.
 • Oyun sırasında işlemci sıcaklığını ve fan hızını kontrol etmenizi sağlar.

Programı şuradan indirebilirsiniz.

Smart Game Booster

Smart Game Booster, “Yükselt” seçeneğine tek bir tık yaparak PC’nizi saniyeler içinde hızlandırabilen en iyi oyun iyileştiricilerdendir. Program, hız aşırtma özelliklerinin yanı sıra sistem optimize etme ve oyun kaydetme gibi araçlar sunar.

Temel özellikleri:

 • İşlemci ve ekran kartı sıcaklığını izleyerek bu aygıtların aşırı ısınmasını önler.
 • Bilgisayarınızdaki oyunlar için boş alan yaratır.

Programı şuradaki bağlantıdan Windows bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

JetBoost

JetBoost, RAM’i temizleyerek en iyi oyun deneyimi elde etmenizi sağlayacak FPS arttırma araçlarından bir diğerdir. Diğer ücretsiz oyun performansı arttırma yazılımlarına benzer şekilde bilgisayarınızın arka plandaki tüm gereksiz işlemleri durdurur.

Temel özellikleri:

 • Bu oyun hızı optimize edici aracın kullanımı son derece basittir.
 • Sistem kaynaklarınızın tamamını oynadığınız oyuna ayırır.
 • JetBoost, tek bir tıklama ile çeşitli özelleştirilebilir oyun güçlendirme seçenekleri sunar.

Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

ToolWiz Game Boost

Windows bilgisayarlarda denenmesi gereken bir sağlam oyun FPS arttırma programı da ToolWiz Game Boost’tur. Oyun oynadığınız sırada bilgisayarınızın performansını optimize etmeye yönelik ücretsiz bir yazılımdır. Listemizdeki diğer oyun optimizasyon yazılımlarına kıyasla bu aracın bir dezavantajı, Microsoft’un en son Windows 10 işletim sistemi ile çalışmamasıdır.

Temel özellikleri:

 • Arka planda RAM’e ihtiyaç duyarak çalışan programları geçici olarak kapatır.
 • Oyunların bilgisayarınızda daha hızlı çalışmasını sağlamak için RAM’in birleştirilmesine yardımcı olur.
 • Ücretsiz olmasına rağmen oldukça sezgisel bir arayüze sahiptir. Yalnızca bir düğmeye tıklayarak oyunları hızlandırmanıza olanak tanır.

Programı bilgisayarınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Elo Boost

Elo Boost, Windows 10/11 için en iyi oyun hızlandırma araçları listemizdeki bir sonraki yazılımdır. Bu yazılımın performansı binlerce kullanıcı için oldukça faydalı olmuştur. Tek bir tıklama ile Windows sisteminizde bulunan herhangi bir oyunun performansını ve hızını artırabilirsiniz.

Temel özellikleri:

 • Elo Boost kullanıcıları için her türlü aktif destek sunmaktadır.
 • Yazılım, anonimlik sağlamak için bir VPN kullanır.
 • Riot Games ve ürünlerini hızlandırmak için bir yol arıyorsanız, bu sizin için en iyi seçenektir.
 • Yazılımın arayüzü, özellikleri oldukça esnek ve kullanıcı dostudur.

Bu aracın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Latency Optimizer

Badosoft’un geliştirdiği Latency Optimizer, çeşitli performans arttırma ve optimizasyon özelliklerine sahiptir. RAM temizliği ve oyun performansının arttırılması için Latency Optimizer ideal seçimler arasındadır.

Temel özellikleri:

 • Bu oyun hızlandırma programı, kullanıcıların yüksek oyun içi gecikme sorunlarını düzeltmesine yardımcı olur.
 • Kullanıcıların oyunları hızlandırmasına, internetin ve bilgisayarın genel hızını arttırılmasını sağlar.
 • Oyunun performansını etkileyen sorunları kısa sürede çözmenize yardımcı olan birçok güçlü tanılama aracına sahiptir.

Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

EZ Game Booster

Windows 10 kullanıcıları arasında en yüksek puan alan başka bir oyun hızlandırma aracıdır. Otomatik RAM temizleme, hız ayarlamaları gibi gelişmiş optimizasyon ve temizleme özelliklerine sahiptir. Oyun performansını arttırmaktan daha fazlasını yapmak için EZ Game Booster’ı tercih edebilirsiniz.

Temel özellikleri:

 • Bilgisayarınızda oyun oynarken arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatır.
 • Bilgisayarınızın başlatma süresini %200 oranında artırır.
 • RAM’i otomatik olarak temizler ve daha iyi bir oyun deneyimi için internet hızını optimize eder.

EZ Game Booster’ı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

GameLibBooster

Nurgo’nun geliştirdiği GameLibBooster, oyununuzun daha hızlı yüklenmesini sağlamak için RAM kullanımını sınırlamanıza olanak tanır. Programın tek büyük dezavantajı, şu an için yalnızca Steam oyunları için destek sunmasıdır.

Temel özellikleri:

 • Windows kullanıcıları için iyi tasarlanmış bir FPS arttırma aracıdır.
 • Oyunlarınızın en hızlı sürücüde çalışmasını sağlamak için tüm sabit sürücülerinizi optimize eder.

Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

FPS Arttırma ile Oyun Performansı Nasıl Ölçülür?

FPS arttırma işleminin ne kadar faydalı olduğunu ölçmek için FPS (Frame Per Second) ölçüsü kullanılır. Saniyede oyunun kaç kare render edildiğini ifade eden FPS, oyun performansının bir göstergesidir.

FPS ölçümü için pek çok program bulunmaktadır. Bu programlar oyunun FPS ölçümünü gerçekleştirmesinin yanında sıcaklık, güç tüketimi, saat hızı gibi diğer donanım verilerini de gösterir.

FPS ölçümü yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • FPS ölçümü yapmak istediğiniz oyunu başlatın.
 • FPS ölçümü için kullanacağınız programı açıp oyununuzun yüklü olduğu klasörü seçin.
 • Programın ayarları üzerinden FPS ölçümü için bir kısayol tuşu ayarlayın.
 • Oyunu oynamaya başlayın ve kısayol tuşuna basarak FPS ölçümünü başlatın.
 • Oyunu oynarken FPS değerlerini takip edin ve performansınızı analiz edin.

FPS ölçümü, oyunun performansını ölçmek ve FPS arttırma işleminin etkinliğini izleme konusunda önemlidir. Bu sayede hangi ayarların veya yükseltmelerin FPS artışını sağladığını tespit edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Grafik ayarlarını düşürmek FPS’yi arttırır mı?

Evet, grafik ayarlarını düşürmek FPS’yi arttırır. Grafik ayarları, oyunun grafik kalitesini belirler. Grafik ayarlarını düşürmek, oyunun grafik kalitesini düşürür ancak FPS’yi arttırır.

Oyunu daha düşük çözünürlükte oynamak FPS’yi arttırır mı?

Evet, oyunu daha düşük çözünürlükte oynamak FPS’yi arttırır. Çözünürlük, ekrandaki görüntünün boyutunu belirler. Çözünürlük düşürmek, ekrandaki görüntünün boyutunu küçültür ancak FPS’yi arttırır.

Arka plan uygulamalarını kapatmak FPS’yi arttırır mı?

Evet, arka plan uygulamalarını kapatmak FPS’yi arttırır. Arka plan uygulamaları, bilgisayarınızın kaynaklarını kullanır. Arka plan uygulamalarını kapatmak, bilgisayarınızın kaynaklarını oyun için serbest bırakarak FPS’yi arttırır.

Bilgisayarını temizlemek ve güncellemek FPS’yi arttırır mı?

Evet, bilgisayarınızı temizlemek ve güncellemek FPS’yi arttırır. Bilgisayarınızı temizlemek, bilgisayarınızın performansını arttırır. Bilgisayarınızı güncellemek, bilgisayarınızın sürücülerinin de güncellenmesini sağlayarak FPS arttırımı sağlar.

Daha güçlü bir bilgisayar edinmek FPS’yi arttırır mı?

Evet, daha güçlü bir bilgisayar edinmek FPS’yi arttırır. Daha güçlü bir bilgisayar, oyunları daha yüksek ayarlarda ve daha yüksek çözünürlükte oynamanıza izin verir. Bu da FPS’nin arttırılmasını sağlar.

İlgili Yazılar

Valorant’ta FPS Arttırma Yöntemleri
Oyun Ekranında FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
20+ Fotoğraf Netleştirme Programı & Uygulaması