Growtopia Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Growtopia, oyuncuların güvenliğini çok ciddiye alan bir oyundur. Bu nedenle kullanım koşullarını ihlal eden herhangi bir kullanıcıyı rahatlıkla banlar. Bu durum, size sebepsiz yere ban yemişsiniz gibi görünebilir.

Katı hizmet şartları ve koşulları olan Growtopia, çoğu zaman bunları ihlal eden oyuncuları banlar. Fakat banlanan hesabınızı çeşitli yollarla tekrar kullanıma açabilirsiniz. Dolayısıyla Growtopia’dan ban bildirimi aldıktan kısa süre sonra hesabınızı yeniden aktif edebilirsiniz.

Growtopia’dan Ban Yediğinizde Ne Olur?

Growtopia’dan ban yemek veya hesabınızın askıya alınması, oyunun kurallarını çiğneyen oyunculardan kurtulma yöntemidir. Growtopia sizi banladığında, platformla ilgili her şeyi kaybedersiniz.

Böyle bir durumda oturum açamayacak veya hesabınıza erişemeyeceksiniz. Genellikle Growtopia hesabının askıya alınması, davranışlarınız nedeniyle oyuna tekrar giriş yapmanızı engelleme kararıdır. Yani Growtopia kurallarına aykırı hareket ederseniz, platformdan uzaklaştırılırsınız.

Ban bir yanlış anlama veya yanlışlıkla verilmişse, Growtopia hesabınızı yeniden kullanmak sorun olmayacaktır. Ancak platforma göre banlanma sebebinizin gerekçesi varsa, bu durumda hesabınızı bir daha kullanamayabilirsiniz.

Growtopia Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Hesabınızın yanlışlıkla banlandığını düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken Growtopia destek ekibiyle iletişime geçmek ve onlara masumiyetiniz için yeterli kanıtını sunmaktır.

Hesabınızın askıya alınmasının nedeni, genelde hesabınızın yasaklandığını onaylayan e-posta ile iletilir. Growtopia destek ile iletişime geçtiğinizde, mesajınızın net ve ayrıntılı olduğundan emin olun. Gerekirse, hesabınızın yanlışlıkla silindiğini kanıtlamak için gerekli olan görüntüleri ve diğer dosyaları sağlayın.

Growtopia’dan banın nasıl kaldırılacağına dair cevap almak için Growtopia destek sisteminden nazikçe bir istekte bulunmalısınız. Yapmanız gereken tek şey hizmetle iletişime geçmek ve hesap üzerinde gerçekleştirilen ban işleminin kaldırılmasını istemek.

Yaptığınız büyük bir hata ise muhtemelen şansınız olmayacak. Fakat hesabınızın banını kaldırmak için Growtopia ile de iletişime geçebilirsiniz.

Growtopia ile yediğiniz ban yüzünden iletişime geçmek için şu adımları izlemelisiniz:

 1. Banlandığınıza dair gelen bildirimi açın.
 2. Yasaklamaya “İtiraz Et” seçeneğini seçin.
 3. Kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi girin.
 4. Açıklama alanına itirazınızı yazın. (Bu kısım İngilizce olmalı, yardım için Google Çeviri hizmetinden faydalanabilirsiniz.)
 5. Verilen talimatları izleyin ve ardından Gönder‘e tıklayın.

İtirazı gönderdikten sonra, birkaç saat ila gün içinde yanıt gelecektir. En az 3-4 gün beklemenizi öneririz. Bu süre içerisinde cevap alamazsanız, cevaplarını beklediğinizi bildirmek için onlara bir kez daha yazabilirsiniz.

Bonus: MAC Adresi Değiştirip Growtopia Ban Kaldırma

MAC adresi Growtopia tarafından hemen yasaklanır, bu nedenle farklı bir adrese sahip olduğunuzdan emin olmanız çok önemlidir.

Aşağıda herhangi bir Windows bilgisayarda MAC adresinizi değiştirmek için adım adım talimatlar bulacaksınız:

 • Windows “Ayarlar“a gidin.
 • Ağ ve İnternet” yazılı seçeneğin üzerine tıklayın.
 • Şimdi “Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir“e tıklayın.
 • Birincil internet bağdaştırıcınıza sağ tık yapıp “Özellikler“e tıklayın.
 • Microsoft Ağları için İstemci‘yi seçin ve Yapılandır‘a tıklayın.
 • Gelişmiş” sekmesine gidin ve “Ağ Adresi“ni seçin.
 • Tamam“a tıkladığınızda birkaç saniye/dakika için internet bağlantınız kesilecek fakat biraz bekleyin, tekrar gelecektir.
 • Şimdi aynı şeyi NordVPN adaptörü için yapın. NordVPN adaptörüne sağ tıklayın ve “Özellikler”i seçin.
 • “Microsoft Ağları için İstemci”yi seçin ve “Yapılandı“a tıklayın. “Gelişmiş” sekmesine gidin, “MAC Adresi“ni seçin ve oluşturucudan yeni oluşturulmuş bir MAC adresi yapıştırın.

Growtopia Cihazı Yasaklar mı?

Growtopia, e-posta/telefon numaranızı ve cihazınızı banlar. Cihazınız yeni olsa bile Growtopia, diğer bilgilerinizle birlikte onu da banlayabilir.

Growtopia, cihaz kimliğinizin farkına vararak cihazınızı da yasaklar. Buna örnek olarak telefonunuzu gösterebiliriz. Bu durumdan kurtulmak için yeni bir e-posta hesabı almanızın yanında cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. Hatta yeni bir telefona bile ihtiyacınız olabilir.

Growtopia sizi sağlam bir nedenden dolayı banladığı için e-posta/telefon numaranızın veya cihazınızın banını atlatmak zor olacak. Hesabınız yasaklandığında kimliğiniz yasaklanır ve bunu atlatmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Growtopia’dan Cihaz Yasağı Nasıl Kaldırılır?

Eğer yeni bir telefon almak gibi bir durumunuz yoksa, Growtopia’yı web üzerinden yeni bir telefon numarasıyla kullanmayı deneyebilirsiniz. Growtopia, daha önce kullandığınız bir telefon numarasıyla açtığınız yeni hesabınızı askıya alır. Ayrıca özellikle o cihaz aracılığıyla Growtopia’da yanlış bir şey yapıldığında cihazınızı tanıyabilir. Kullanılmış bir cihazı kullanmak demek, şu anlama gelebilir:

 • Bir arkadaşınızın veya aile üyenizin e-posta adresini, cihazını veya numarasını kullanıyorsunuz.
 • Tek kullanımlık bir e-postanız veya telefon numaranız var.
 • Telefon numaranız daha önce başka biri tarafından Growtopia hesabınızı açmak için kullanılmış.

Bununla birlikte yeni bir cihaz kimliğine ihtiyacınız olacak. Çünkü daha önce verdiğiniz bilgilerin aynısını vermeniz, tekrar banlanacağınız anlamına gelmektedir.

Growtopia’nın Banı Kaldırması Ne Kadar Sürer?

Uygulama veya web sitesi ile geçmişinize bağlı olarak, Growtopia’nın itirazınızı incelemesi birkaç dakika veya günler sürebilir. Growtopia’ya yeni kaydolduysanız, profilinizi bir araya getirmek ve profilinizin sahte olmadığını doğrulamak için inceleme yalnızca birkaç dakika sürecektir. Growtopia’dan banlanıp daha sonra tekrar girmeye çalıştığınızda, Growtopia’nın yeni hesabınızı gözden geçirmesi birkaç gün sürebilir.

Engellenmeden Yeni Bir Growtopia Hesabı Nasıl Açılır?

Banlanan hesabınızı yeniden etkinleştirmeye çalıştığınızda ancak sonuç alamadığınızda, bir sonraki seçenek yeni bir hesap açmak olacaktır. Ancak öylece devam edip yeni bir Growtopia hesabı açamazsınız. Aynı duruma tekrar düşmemek için atmanız gereken adımlar var.

Growtopia’yı Kaldırın

Growtopia’yı hangi cihazda kullanıyor olursanız olun, uygulamayı silin ve kaldırın. Bu, önbelleği cihazınızdan silmek için yapmanız gereken şeylerden biridir.

Growtopia geçmişteki etkinliklerinizi hatırladığında her şey gitmiş olacaktır. Oyunu kaldırıp baştan başlamanızı önermemizin sebebi budur.

Growtopia Destek Ekibiyle İletişime Geçin

Growtopia’nın destek ekibiyle iletişime geçerek başka bir hesap açmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Destekten iyi bir yanıt almak çok zor olabilir. Çoğu zaman, insanların askıya alınan hesapları yeniden açmalarına yardımcı olmak veya yeni bir hesap açmalarına izin vermek konusunda isteksiz davranabiliyorlar.

Cihazınızı, Kimliğini veya IP Adresini Değiştirin

Telefonunuzda Growtopia kullandıysanız, mutlaka yeni bir cihaz almanız gerekmez. Bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Growtopia çerezlerinin son kullanma tarihi çok uzun olduğundan, tamamen yeni bir cihaz kullanarak yeni bir Growtopia hesabı açmak daha güvenlidir.

Bu arada, başka bir cihaza erişiminiz yoksa ve önceki hesabınızın yasaklandığı cihazı kullanmak istiyorsanız, şu adımları izlemelisiniz:

 • Tarayıcı tanımlama bilgilerini, önbelleği ve Growtopia verilerini silin. Growtopia’daki verileriniz hızlıca silinmez. Bu nedenle bilgisayarınızda depolanan tanımlama bilgilerini, tarayıcı önbelleğini ve diğer Growtopia verilerini temizlemeniz gerekir.
 • Mevcut cihazınızda Fabrika Ayarlarına Sıfırlama (yalnızca Android için çalışır) yapın.
 • Reklam kimliğinin değiştirilmesi: Reklam kimliği, reklamcıların sizi bir kullanıcı olarak tanımlamak için kullandığı benzersiz bir sayı satırıdır. Bunu temizlemek için
  • iOS: Ayarlar > Gizlilik > Reklam > Reklam tanımlayıcısını sıfırla.
   Android: Ayarlar > Google > Reklamlar > Reklam kimliğini sıfırla.
 • Growtopia, IP adresinizi yalnızca kaydolurken de tanıyabilir. Banlanmayı önlemek için bir VPN programı kullanmanız şart olmasa da kullanmanızı öneririz. Bir VPN programı edinip kullanmaya başlayın ve IP’nizin değişip değişmediğini kontrol edin. IP değiştirme için şuradaki makaleden destek alabilirsiniz.
 • Aynı eski e-posta veya telefon numarasını kullanarak hesabınızı doğrulamayın.

Başka bir telefon, tablet veya laptop gibi tamamen farklı bir cihaz kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Yeni bir cihaz kullanmak istemiyorsanız, cihaz kimliğinizi değiştirmeniz gerekir. Tekrar banlanmak istemiyorsanız, yeni hesabınızı doğrulamak için yeni bir telefon numarası da kullanabilirsiniz.

Yeni Bir E-posta Adresi Kullanın

Banlanmış hesabınızdaki e-postayı yeni hesabınızla kullanmamalısınız. Çünkü Growtopia banlanmış bir kullanıcı olarak sizi tanıyacak ve tekrar yasaklayacaktır. E-posta yoluyla Growtopia’ya geri dönmeye çalışıyorsanız, yeni bir e-posta açmalısınız.

Yeni hesabınızı doğrulamak için önceki hesabınızın doğrulandığı aynı e-postayı veya telefon numarasını kullanmak, kendi bacağınızı vurmak gibidir. Bu yüzden yeni e-posta ve telefon numarası, Growtopia’ya yeni bir başlangıç için şarttır.

Yeni Bir Google Play Hesabı/Apple Kimliği Kullanın

Google hesabınız/Apple kimliğiniz verileri topladığı için, uygulamayı tekrar indirmek için aynı Google hesabını/Apple kimliğini kullanmak, Growtopia’ya kim olduğunuzu bilmesi için yeterli ipucu verebilir.

Growtopia, Google hesabınızı veya Apple Kimliğinizi yasaklamaz ancak cihazınızı yasaklar. Bu da banlama işleminden sonra geri dönmeye çalıştığınızda yeni bir Google Play hesabı veya Apple kimliği kullanmanızı gerektirecek.

Sonuç olarak banlanmanıza neden olan aynı hataları yapmayın. Yeni bir Growtopia hesabı, oyuna yeniden başlamanız için iyi bir fırsattır. Ancak devam edip önceki hesabınızın bloke edilmesine neden olan aynı hataları tekrarlarsanız, yeni hesabınız da banlanacaktır.