En İyi 20+ Instagram Hikaye Kapakları Örneği

Instagram’ın en sevilen özelliklerinden birisi, önceden paylaşılan hikayeleri profilde gösterilebiliyor olması. ‘Öne çıkanlar’ olarak bilinen bu özellik, kapak fotoğrafını istediğiniz gibi belirleyip favori hikayelerinizi bir arada paylaşabilmenizi sağlıyor.

Daha önce Instagram’da öne çıkanlar için kapak fotoğrafı hazırlama kılavuzu hazırlamıştık. Fakat hazırlamak yerine hazır almak için kullanabileceğiniz hikaye kapakları da mevcut. Aşağıda pek çok Instagram hikaye kapakları örneği göreceksiniz.

Instagram Hikaye Kapağı Nedir?

Instagram profilinizde özelleştirilebilir olarak görünen Instagram hikayesi kapak fotoğrafı, hikayeniz için geçerli olan görseli ifade etmektedir. Kapak fotoğrafı, Instagram öne çıkanlarda görünmektedir ve her biri, farklı içerik türleri için özelleştirilebilir.

Instagram hikaye kapakları için faydalanabileceğiniz pek çok örnek bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Instagram Hikaye Kapakları Örnekleri

Instagram hikaye kapakları öne çıkanlar için siyah kalp kapağı, Türkiye’deki kullanıcıların en çok kullanmak istediği kapak görsellerinden birisidir. Yukarıdaki örnek de bu anlamda kullanabileceğiniz en iyilerinden birisidir.

Yine bir başka siyah arka planlı kalp görseli. Partnerinizle birlikte paylaştığınız tüm hikayeleri bu Instagram hikaye kapağı altında paylaşabilirsiniz.

Arka planında sulu boya çizimler üzerine kalp simgesi, sevgilinizle olan hikayeleriniz için iyi bir kapak örneği olabilir.

İngilizce ‘aile’ demek olan Family yazılı bu kapak fotoğrafı da ailenizle birlikte paylaştığınız hikayeler için iyi bir kapak fotoğrafı örneği.

Instagram hikaye kapakları için en çok tercih edilen kapaklardan birisi de bebek görselidir. Çiftler, genelde bu kapak resmini yeni doğan veya doğacak olan bebekleri için yaptıkları paylaşımlar için tercih ediyorlar.

Yemek yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Eğer yemek yaparken paylaştığınız videolarınız veya yemek temalı fotoğraf hikayeleriniz varsa, bu kapak fotoğrafını kullanabilirsiniz.

Kitap kurdu Instagram kullanıcıları için en iyi kapak fotoğrafı örneklerinden birisi.

Çocuğunuzla birlikte paylaştığınız hikayeleriniz mi var? O halde bu kapak fotoğrafı tam sizlik.

Hayvansever Instagram kullanıcıları için köpek temalı bir Instagram kapak fotoğrafı. Minimalist çizimler hoşunuza gidiyorsa bu kapak fotoğrafını tercih edebilirsiniz.

Sevgilisiyle birlikte sık sık romantik yemek yemekler yemeyi ve bu anı ölümsüzleştirmeyi sevenler için uygun bir kapak fotoğrafı.

Müzik temalı hikayelerinizin sayısı fazla mı? O halde bu hikayelerinizi bir araya toplayıp kapak fotoğrafı olarak da bunu ayarlayabilirsiniz.

Arkadaş grubunuzla birlikte eğlenceli hikayeleri olanlar için olabilecek en sempatik kapak fotoğrafı örneklerinden.

Sık sık seyahat etmeyi sevenlerdenseniz, bu kapak fotoğrafı seyahat temalı hikayeleriniz için uygun olabilir.

Spor yapmayı ve spor esnasında hikaye paylaşımları yapanların kullanabileceği zarif ve minimalist bir kapak fotoğrafı örneği.

Makyaj odaklı Instagram hikayeler paylaşanların kullanabileceği bir kapak fotoğrafı örneği olabilir.

Seyahat temalı hikaye paylaşımlarınız için kullanabileceğiniz zarif bir kapak fotoğrafı örneği.

Sık sık tatile çıkıp bu esnada en eğlenceli anlarınızı hikaye olarak paylaşmayı sevenlerden misiniz? O halde bu kapak fotoğrafını tercih edebilirsiniz.

Yoga gibi aktivitelerde bulunanlar için minimalist bir Instagram kapak fotoğrafı örneği.

Bir hayvanseverseniz ve özellikle de bir kediniz varsa, onunla ilgili olan tüm fotoğrafları bu hikaye kapağı altında sıralayabilirsiniz.

Kendi stilinizi ön plana çıkardığınız hikaye paylaşımlarınız için bu hikaye kapağı örneğini kullanabilirsiniz.

Kız arkadaşlarınızla vakit geçirmeyi ve selfie çekmeyi seviyor musunuz? O halde bu hikaye kapağı örneğini kullanarak tüm hikaye paylaşımlarınızı burada barındırabilirsiniz.

Her insanın mezuniyet töreni, hayatının önemli anlarından birisidir. Mezuniyet töreninizde çekildiğiniz Instagram hikayelerini bu kapak altında tutabilirsiniz.

Bir evlilik teklifi almak da bireyler için en anlamlı ve duygusal anlardan birisidir. Bu hikaye kapağı örneği tam da böyle anlar için hazırlanmış.