Instagram’da Herhangi Bir Mail Adresi Nasıl Bulunur?

İnternette bir Instagram hesabının mail adresini bulma yolunda vaatte bulunan birçok kaynak var. Bununla birlikte birçoğu ya modası geçmiş ya da artık işe yaramaz durumdadır. Aşağıda ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bir Instagram hesabının mail adresini bulma yöntemlerini bulacaksınız. Öncesinde birkaç önemli bilgiden bahsetmek istiyoruz.

Instagram Mail Adresi Nedir?

Instagram mail adresi, bir Instagram hesabı açarken kullandığınız kişisel mail adresinizdir. Platformun kendisine özel bir mail hizmeti bulunmamaktadır. Eğer Instagram’a üye olmak istiyorsanız, mutlaka Gmail, Yahoo, Hotmail gibi platformlardan bir mail adresine sahip olmanız gerekmektedir.

Instagram’da Başkasının Mail Adresini Bulabilir miyim?

Tekrar belirtmek gerekirse, Instagram’ın mail adresi odaklı bir platform olmadığını unutmamalısınız. Hiçkimse kendi mail adresini özel olarak paylaşmadığı müddetçe Instagram, kullanıcıların mail adresini göstermez. Hatta bu durum Instagram dışında hemen her sosyal ağ platformu için de dahildir. Fakat bu yine de bir kişinin Instagram mail adresini bulamayacağınız anlamına gelmiyor.

Instagram’daki mail hesabını merak ettiğiniz kişi çok yüksek ihtimalle LinkedIn gibi platformları kullanıyordur. Kullanıcılar burada mail adreslerinizi özellikle paylaşırlar. Bununla birlikte basit bir arama ile farklı sosyal ağ platformlarındaki profillerini kontrol ederek kişinin Instagram mail adresini de bulabilisiniz. Şimdi genel olarak bir kişinin mail adresini nasıl bulabileceğinize dair bazı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Instagram Mail Adresi Bulma Yöntemleri

Instagram Mobil Uygulama ile Mail Adresi Bulma

Kullanıcıların genellikle yaptığı bir hata, bir mail adresini bulmayı umarak masaüstü üzerinden Instagram’a gitmektir.

Bu yöntem çalışmaz çünkü masaüstü sürümleri e-postaları göstermez. Bunu ancak Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

İzlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Instagram mobil uygulamasını başlatın
 • Diğer sosyal medya platformlarına gidin
 • Herhangi bir e-posta için bio’larını kontrol edin
 • Veya bio’nun altında bulunan “e-posta” seçeneğine bulun
 • Üzerine dokunun
 • Varsayılan e-posta uygulamanızı (Gmail veya Outlook gibi) açacak ve profesyonel e-postalarını gösterecektir.

Bir kişinin Instagram mail adresini görebileceğiniz en basit yol budur. Eğer arayüzünüz yanlış görünüyorsa, uygulamanın güncellemesine göz atmayı deneyebilirsiniz.

Instagram Hikayelerini Kontrol Edin

Bir Instagram kullanıcısının mail adresini bulmanın en iyi yollarından birisi, bunun kendisini açıklamasını beklemektir. Bazı kullanıcılar, Instagram’da iş veya farklı bir gerekçeyle mail adresini hikayesinde paylaşabiliyor. Böyle bir durumda yapmanız gereken şey, kişinin sık sık hikayelerini kontrol etmektir.

Instagram DM ile Öğrenin

Bir Instagram kullanıcısının mail adresini öğrenmenin bir diğer kolay yolu, bunu kendisinden öğrenmektir. Eğer makul bir gerekçeniz varsa, Instagram DM üzerinden kişinin mail adresini isteyebilirsiniz. Tabii bunun kolay olmayacağını da belirtelim. Kişinin size mail adresini vermesi için ona gerçekten makul bir gerekçe sunmalısınız.

Kullanıcı Adı Bilinen Kişinin Instagram Mail Adresini Bulma

Eğer bir kişinin mail adresini bulmak istiyorsanız, Instagram kullanıcı adını biliyor olmanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler kısaca şunlar:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • En üstteki arama çubuğundan belirli bir kullanıcı adı girin.
 • Mail adresini ekleyip eklemediğini öğrenmek için Instagram biyografisini kontrol edin.
 • Veya bir mail düğmesi veya simgesi arayın.
 • Eğer mail yoksa, kullanıcı bunu herkese açık olarak paylaşmıyor demektir.

Kişinin mail adresi Instagram’da herkese açık değilse, muhtemelen diğer sosyal medya hesaplarında vardır Bu yüzden bio’daki bağlantılarını kontrol edip eğer eklenmişse diğer sosyal medya hesaplarını kontrol edin. Değilse, adlarını belirli bir sosyal medya platformunda arayarak deneyin.

LinkedIn Sayfasını Kontrol Edin

LinkedIn, dünyanın en büyük iş platformları arasındadır. İnsanlar, iş kariyerlerini burada açıkça belirterek hem iş hem de müşteri portföyünü genişletmek isterler. Bununla birlikte mail adresini bulmak istediğiniz Instagram kullanıcısının bir LinkedIn sayfası bulunabilir. Burada muhtemelen iş tecrübelerinin yanında kendisiyle iletişime geçilmesi için bir mail adresi olabilir. Bu adresin, kendisinin Instagram mail adresi olma olasılığı da oldukça yüksektir.

Kişinin LinkedIn’da bir hesabının olup olmadığını öğrenmenin mantığı oldukça basit. Web sayfasını ziyaret ederek arama kısmına kişinin adını ve soyadını yazın. Profilini görüntülediğinizde iletişim bilgilerine bakınarak mail adresinin olup olmadığını kontrol edin. Yalnız bu yöntem için LinkedIn’a üye olmanız gerektiğini unutmayın.

Unutulan Şifre Yöntemi ile Instagram Mail Adresi Bulma

Instagram’da şifrenizi unuttuğunuzda, ‘şifremi unuttum’ seçeneği üzerinden şifre yenileme işleminin yapılabildiğini de bilirsiniz. Aynı şeyi bir kişinin Instagram mail adresini bulmak için de kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki işlemleri yaptığınızda Instagram, mail adresini de içerecek bir bildirim gönderebilir:

 • Mail adresini bulmak istediğiniz Instagram kullanıcısının kullanıcı adını kopyalayın.
 • Instagram hesabınızdan çıkış yapın.
 • Şimdi kullanıcı adını girin ve ‘unutulan şifre’ seçeneğini seçin.

Bazı kullanıcılar bu bilgileri özel hale getirdiği için söz konusu seçenekten faydalanamayabilirsiniz. Fakat yine de bir denemekte fayda var.

PhantomBuster ile Instagram Mail Adresi Bulma

Instagram mail adreslerini bulmak için Phantombuster da harika bir seçenektir. Phantombuster, Instagram, Linkedin, Github gibi siteleri taramak için kullanımı kolay API’lar sunan ödüllü bir büyüme hackleme aracıdır.

Phantombuster, küçük entegrasyonlarını nasıl kuracağınıza dair başarılı öğreticilere sahiptir. Adım adım, kolay takip edilebilir bir yapıya sahip olan PhantomBuster ile yapacağınız işlem sadece birkaç dakika sürecektir.

Phantombuster’ı kullanırken unutmamanız gereken şey ise aracın verileri toplamak için Instagram hesabınızı kullanacak olmasıdır. Bu konuda herhangi bir sorun yaşamamak için belirtilen kurallara uyduğunuzdan ve aracı mümkün olduğunca az kullandığınızdan emin olun.

Google Dork’u Kullanarak Instagram Mail Adresi Bulma

Instagram kullanarak e-posta adreslerini bulmak için Google’ın yardımına başvurabilirsiniz. Bunun için adım adım izleyebileceğiniz süreç şu şekilde:

 • Instagram’a gidin ve kişinin kullanıcı adını arayın.
 • Google ana sayfasına gidin.
 • “{@instagramkullanıcıadı}” + “@gmail.com” şeklinde arama yapın [Doğru kullanıcı adıyla değiştirin]

Örneğin: Kullanıcı adı @instagram ise, “@instagram” + “@gmail.com” şeklinde arama yapın.

Diğer Mail Adresi Bulma Yöntemlerini Deneyin

Son olarak bir kişinin Instagram dahil olmak üzere farklı platformlarda kullandığı mail adreslerini bulmanızı sağlayacak farklı yöntemler bulunuyor. Bu konuyla ilgili geniş çaplı bir makale hazırlamıştık. O makaleye şuradan ulaşabilir, Instagram mail adresi bulma şansınızı biraz daha arttırabilirsiniz.

Instagram’da Bir Kişinin Mail Adresi Gizliyse Ne Yapabilirim?

Eğer bir kişinin Instagram hesabında mail adresi gizliyse, bunu bulmak zor olabilir. Ancak aşağıdaki yöntemleri deneyerek belki mail adresini bulabilirsiniz:

 • Kişinin profilinde bir web sitesi veya blog varsa, bu web sitesindeki iletişim sayfasında mail adresi olabilir.
 • Kişinin diğer sosyal medya hesaplarını kontrol edin. Belki kişi diğer hesaplarında mail adresini paylaşmıştır.
 • Kişinin profilindeki “iletişim bilgileri” bölümünü kontrol edin. Eğer kişi mail adresini burada paylaşmışsa, bu bölümde görebilirsiniz.
 • Kişinin bir işletme hesabı olup olmadığını kontrol edin. İşletme hesaplarının iletişim bilgileri daha açıkça belirtilmiş olabilir.
 • Kişinin arkadaşlarından veya tanıdıklarından mail adresini öğrenmek için yardım isteyebilirsiniz.

Ancak bir kişinin mail adresi gizliyse, mail adresini bulma işlemi zor olabilir. Ayrıca kişilerin gizliliğine saygı duymak önemlidir. Bu sebeple, mail adresi bulma işlemi sırasında kişilerin rızasını almaya özen göstermelisiniz.

Instagram’da Bir Kişinin Mail Adresini Bulmak Etik mi?

Instagram’da bir kişinin mail adresini bulmak, etik açıdan aslında tartışmalı bir konudur. Kişilerin gizlilik haklarına saygı duymak, özellikle de özel bilgilerini korumak çok önemlidir. Bu nedenle mail adresi bulma işlemi sırasında, kişinin rızasını almadan veya yasa dışı araçlar kullanmadan önce iyi düşünmek önemlidir.

Bunun dışında mail adresi bulma işlemi, yasal sınırlar içinde kalınarak ve kişilerin gizlilik haklarına saygı gösterilerek yapılmalıdır. Örneğin bir kişinin mail adresini bulmak için Instagram’ın sunduğu araçları kullanmak veya kişinin açıkça mail adresini paylaştığı bir yere bakmak etik olarak kabul edilebilir. Ancak mail adresi bulma işlemi, kişilerin gizlilik haklarını çiğnemek veya kişisel bilgilerini kötüye kullanmak için yapılmamalıdır.

Sonuç olarak Instagram’da bir kişinin mail adresini bulma işlemi, etik olarak kabul edilebilir olabilir. Ancak kişilerin gizlilik haklarına saygı göstermek ve yasal sınırlar içinde kalmak önemlidir.