Instagram Profilime Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim?

Instagram profilime kim baktı, internette cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bazı kişiler, Instagram profilime bakanlar kim? düşüncesiyle bazı çözüm yollarını araştırırlar. Instagram’ın bu konuda kullanıcılarına sunduğu bir özellik maalesef bulunmuyor. Bu sebeple söz konusu özellik için başka araçlardan yardım almanız gerekiyor.

Aşağıda Instagram profilinize kimlerin gizlice baktığını görmenize yardımcı olacak bazı uygulamalar göreceksiniz. Uygulamaların hepsini ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz fakat tüm özelliklerinden faydalanabilmek için uygulama içi satın alımlar yapmanız gerekebilir. Bunu da bir kenara not ettiğinizi varsayarak uygulama önerilerimizi sunmaya başlayabiliriz.

Instagram Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenirim? | Ücretsiz

Instagram profilinizi herhangi bir uygulama indirmeden, ücretsiz olarak öğrenebilmeniz için Hikayeler özelliğini kullanabilirsiniz. Biliyorsunuz ki Instagram’da paylaştığınız hikaye bir kişi tarafından görüntülendiğinde, uygulamanın sol alt köşesinden bu kişinin (veya kişilerin) kim olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede Instagram profilinize kimin baktığını en kolay bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca basit fakat aklınıza gelmemiş olması muhtemel bir yöntemden daha bahsedeceğiz. Profilinize bakan kişi hikayenize bakarak kimliğini deşifre etmek isteyebilir. Çünkü basit bir adımla hikayesine baktığınızı öğrenebilir. Bu durumda Instagram’da Öne Çıkanlar özelliğini kullanabilirsiniz ama nasıl?

Şöyle ki Öne Çıkanlar, aradan 24 saat geçse de hikayelerinizin görünmesini sağlıyor. Tabii hikayeleri 24 saatin ardından kimin gördüğünü artık öğrenemiyor olduğunuzu zaten biliyorsunuz. Fakat Öne Çıkanlar, kullanıcılar arasında en az birkaç gün geçtikten sonra paylaşılan hikayeler olarak bilinmektedir. Burada yapacağınız şey, yeni paylaştığınız hikayeyi Öne Çıkanlar’a taşıyarak görüntülenmesini sağlamak. Yani hikayenize profil resminin bulunduğu kısımdan değil de Öne Çıkanlar’dan bakmasını sağlamış olacaksınız. Sizse 24 saat dolmadan Öne Çıkanlar’da bulunan hikayenize kimlerin baktığını öğrenebileceksiniz.

Instagram Profilime Bakanlar | Ücretsiz Uygulamalar

InStalker | Profilime Kim Baktı

Bu uygulama, Instagram profilinizi takip eden kişi hakkında düzenli raporlar oluşturur. Herhangi birisi Instagram gönderinizle, hikayenizle veya videonuzla etkileşime geçtiğinde direkt olarak bildirim gönderir.

Yalnızca Android kullanıcıları için geliştirilen uygulama, markette 4,5 gibi etkileyici bir puan almış durumda. 1 milyondan fazla kez indirilen bu uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Visitors Pro

Bu sefer yalnızca iPhone kullanıcıları için geliştirilen bir uygulamadan bahsedeceğiz. Visitors Pro, Instagram profilinize kimlerin baktığını göstermesinin yanında en çok hangi fotoğraflarınıza bakıldığı hakkında da ayrıntılı bilgiler verir. Yapmanız gereken tek şey şuradaki bağlantıdan uygulamayı cihazınıza yüklemek ve uygulamanın istediği bazı bilgileri vermek. Bundan sonrasını Visitors Pro’ya bırakabilirsiniz. Uygulama, profilinize bakanlar ile ilgili ayrıntılı raporlar hazırlayıp size sunacak.

Influxy

Influxy, Instagram’daki takipçilerinizin yaptığı eylemleri izlemenize olanak tanıyan bir uygulamadır. Kim tarafından engellendiğinizi, engelinizin kaldırıldığını ve abonelikten çıktığınızı görebilirsiniz. Birinin sizi takip etmeyi bırakıp adını veya kullanıcı adını değiştirip değiştirmediğini kontrol etmenizi sağlar.

Peki Instagram profilinize kimin baktığını da gösteriyor mu? Influxy, Instagram profilinizi ve hikayelerinizi kimin ve ne zaman görüntülediğini görebilmenizi sağlıyor. Profilinizin başkaları tarafından ziyaret edilip edilmediğini kolaylıkla analiz edebilirsiniz.

Bu uygulamadaki ekstra bir özellik de arkadaşınızın profilinizdeki etkinliklerini kontrol etmenizdir. Arkadaşlarınızın herhangi bir gönderiyi beğendiğini veya gönderiye yorum yapıp yapmadığını Influxy ile görebilirsiniz. Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Stalker: Instagram’ı Kim Görüntüledi

Stalker – Instagram’ı Kim Görüntüledi adlı uygulama ile Instagram profilinizi kimlerin görüntülediğini görebilirsiniz. Instagram hikayelerinizi ve gönderilerinizi görüntüleyen ve kaydeden Instagram’da sizi takip eden, takibi bırakan veya sizi engelleyen stalkerları bu uygulama ile takip edebilirsiniz.

Uygulama, yapılan eylemlerle ilgili dilerseniz size bildirim gönderebilir. Herhangi bir profilin istatistiklerini tutabilir, kendi zaman çizelgenizi oluşturmak için favori Instagram profillerinizi sabitleyebilirsiniz.

Uygulamayı test eden kullanıcılar, Instagram profillerine kimlerin baktığını görebildiklerini söylüyorlar. Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan uygulama yalnızca Android cihazlar için geliştirilmiş durumda. Şuradaki bağlantıdan Stalker – Instagram’ı Kim Görüntüledi adlı uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Follower Analyzer for Instagram

Takipçilerinizin ne yaptığını gözden kaçırmamak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi de Follower Analyzer for Instagram’dır. Tek yapmanız gereken uygulamada bir hesap açmak. Ardından uygulama, Instagram profilinizi ve takipçilerinizi analiz etmeye başlayacak.

Uygulama, en merak ettiğiniz konu olan Instagram profilinize kimlerin baktığını da gösterebiliyor. Bununla birlikte fotoğraflarınıza ve hikayelerinize kimlerin baktığını da görebilmenizi sağlar. Android cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

FollowMeter for Instagram

FollowMeter, Instagram’daki takipçilerinizi ve sizi takip etmeyen kişilerin eylemlerini analiz eden bir uygulamadır. Bir Instagram yöneticisi gibi kullanılabilen uygulama ile kullanıcılar, Instagram takipçilerini yönetebilir ve hesaplar hakkında derinlemesine bilgi edinebilirler.

FollowMeter ile yapabileceklerinizden bahsedecek olursak:

 • Instagram profilinizi gizlice kimlerin görüntülediğini öğrenebilirsiniz.
 • Hayalet (sizi takip etmeyen) takipçilerinizi görebilirsiniz.
 • Paylaşımlarınızı kimlerin beğendiğini görebilirsiniz.
 • Sizi kimlerin takip etmediğini fark etmenizi sağlar.

3 milyondan fazla kullanıcısı olan FollowMeter’in Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Followers Insights

Sizin için neredeyse her şeyi yapan bir uygulamadır. Followers Insights ile Instagram hesabınızı düzenli olarak görüntüleyen veya takip edenleri analiz edebilirsiniz. Basit fakat kullanışlı bir arayüze sahip olan Followers Insights’ın temel özelliklerinden bahsedecek olursak:

 • Instagram profilinize kimlerin baktığı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Instagram takipçilerinizi takip edebilirsiniz.
 • Instagram hikayenizi analiz ederek kimlerin görüntülediğini öğrenebilirsiniz.
 • Instagram’da sizi takip etmeyi bırakanları görebilirsiniz.
 • Hızlı erişim için profilleri ve gönderileri sabitleyebilirsiniz.

Yalnızca iOS için geliştirilen uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

InsMaster

Instagram hesabınızla ilgili derinlemesine analizler yapmanıza olanak tanıyan bir başka uygulamadır. InsMaster ile profilinize kimlerin baktığını öğrenebilir, gizli hayranlarınızı ortaya çıkarabilir, sizi kimlerin takip etmeyi bıraktığını tespit edebilir ve en çok kimin yorum yaptığını/beğendiğini öğrenebilirsiniz.

Instagram profilinizle ilgili en iyi analizleri ortaya çıkaran InsMaster, biraz yavaş çalıştığı gerekçesiyle kullanıcılar tarafından şikayet edilse de amacını karşılayan yeteneklere sahip. Android cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Followers Track for Instagram

Profilinizle ilgili hızlı ve doğru analizler yapan bir Instagram analiz uygulamasıdır. Bunlara ek olarak profilinizi büyütmek, daha fazla etkileşim elde ederek erişiminizi en üst noktaya çıkarmak için bir hashtag yöneticisine sahip olursunuz.

Bu uygulama takip etmediğiniz kişiler, sizi takip etmeyen takipçiler, sizi engelleyenler, profil ziyaretçileri ve Instagram hikayelerinizi görüntüleyenler hakkında ayrıntılı raporlar gösterir. Sadece normal kullanıcılar değil, işletmeler de Instagram hesap istatistiklerini izlemek için bu uygulamadan yararlanabilirler. Uygulamanın yeteneklerine bakmak gerekirse:

 • Yeni ve takibi bırakan takipçileri görebilirsiniz.
 • Sizi geri takip etmeyen kullanıcıları gözlemleyebilirsiniz.
 • Sizi engelleyen kullanıcıları görebilirsiniz.
 • Profilinizde etkileşimde bulunan yabancı hesapları tespit edebilirsiniz.
 • Instagram hikayelerinizle ilgili analizlere ulaşabilirsiniz.
 • Instagram paylaşımınızda silinen beğenileri ve yorumları görebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere pek çok yeteneği bulunan uygulamayı şuradaki bağlantıdan iPhone’unuza yükleyebilirsiniz.

Analyzer Plus | Insta Followers

Uygulama ile Instagram hesabınızı takip eden, Instagram hikayeleriniz ve gönderilerinizle ilgilenen takipçilerinizle ilgili raporlara ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabınızı kimlerin görüntülediğini görebilmenizi sağlayan uygulama, Instagram gönderilerinizle ilgilenen takipçiler hakkında da sizi bilgilendirebilir.

Instagram gönderilerimi kimlerin görüntülediğini görebilir miyim? diyorsanız, cevabımız evet. Profilinize ve gönderilerinize bakanları görebilmenizi sağlayan bu uygulamayı çalıştırmak ve kullanmak oldukça basit. Oldukça hızlı çalışan uygulamayı yeni başlayanlar da rahatlıkla kullanabilirler.

Henüz yeni bir uygulama olsa da adından yavaş yavaş söz ettirmeye başladı. Yalnızca iOS işletim sistemi için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

MyInsProfile – Instagram Profilime Kim Baktı?

Android cihazlar için geliştirilen bir Instagram hesap analiz uygulamasıdır. Diğer uygulamalardan aradığınızı bulamazsanız (ki çok zor bir ihtimal), MyInsProfile’ı da deneyebilirsiniz. Uygulamanın genel özelliklerine bakacak olursak:

 • Instagram profilinizle kimlerin etkileşime girdiğini görebilirsiniz.
 • Instagram profilinizi kimlerin görüntülediğini öğrenebilirsiniz.
 • Gizli hayranlarınızı deşifre edebilirsiniz.

Gizli takipçilerinizle ilgili bunun gibi daha pek çok bilgiye ulaşmanızı sağlayacak uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

XProfile

Instagram’da profilinize kimin baktığını öğrenmek, ilginç ve heyecan verici bir deneyim. Bunu sağladığını iddia eden uygulamalardan bir diğeri ise XProfile.

Uygulamayı kullanmak için bir hesap oluşturmalısınız. Ardından XProfile, Instagram profilinizi ve takipçilerinizi analiz etmeye başlayacaktır. Profiliniz dışında fotoğraflarınız ve hikayelerinizle ilgilenenleri de takip eden bu uygulama, Instagram profilinizle ilgili pek çok veriye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

InstaFollow

Instagram’da profilinizi veya hikayelerinizi kimin gördüğünü bulmanıza yardımcı olacak daha fazla uygulama denemek istiyorsanız, InstaFollow uygulamasını da deneyebilirsiniz.

Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olan uygulama, Instagram’da sizi kimin izlediği hakkında raporlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Uygulamanın göze çarpan özellikleri şunlardır:

 • Instagram profilinizi kimin gördüğünü görebilirsiniz.
 • Instagram hikayenizi takip etmeyen kişilerin kimler olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Yeni takipçiler, hayalet takipçiler ve kaybedilen takipçiler hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.
 • Instagram hikayenize kimlerin gizlice baktığını görebilirsiniz.

Android cihazlar için geliştirilen InstaFollow’a şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Profilime Kim Baktı Instagram | IGProfile

Instagram’da sizi takip eden gizli hayranlarınızla ilgili bilgiler edinmenizi sağlayacak listemizdeki son uygulamaya geldi sıra. Bu uygulama, Instagram hesabınızla ilgili günlük olarak analizlerde bulunur ve birçok rapor oluşturur. Bu şekilde Instagram hesabınızdaki tüm etkinlikleri takip edebilirsiniz. Temel özelliklerine bir göz atacak olursak:

 • Takipçi analizi; yeni takipçiler, kaybedilen takipçiler ve kazanılan takipçiler deşifre edilir.
 • Profilinizi kimin görüntülediğini ortaya çıkarır.
 • Instagram hesabınızın gizli hayranlarını görmenizi sağlar.
 • Sizi kimin engellediğini görebilirsiniz.
 • Diğer profillerin yüksek çözünürlüklü profil resimlerine bakabilmenize olanak tanır.

Piyasanın yenilerinden olan Profilime Kim Baktı Instagram – IGProfile adlı uygulamayı şuradaki bağlantıdan Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Birinin Instagram Hikayenize Kaç Kez Baktığını Görebilir misiniz?

Hayır, Instagram şu anda bunu öğrenebileceğiniz bir özelliğe sahip değil. Instagram hikayeleri, hikayenizi kimin görüntülediği konusunda kullanıcılara sınırlı bilgiler sunmaktadır. Platform, bir kişinin hikayenizi kaç kez görüntülediğine ilişkin belirli bir sayı sunmaz. Instagram’ın odak noktası kullanıcı gizliliğidir. Dolayısıyla bireysel hikayelerin görüntüleme sayısı veya görüntülemesi hakkında detaylı istatistikler sunmaz. Kullanıcılar yalnızca hikayelerini görüntüleyen hesapların listesini görebilir. Bu liste, hikayeniz başka kişiler tarafından görüntünledikçe güncellenir.

Instagram İşletme Hesabı ile Instagram Profilime Kimin Baktığını Öğrenme

Bir Instagram işletme hesabını kullanarak da Instagram profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz. Bir Instagram işletme hesabı ile Instagram profilinizi kimlerin ziyaret ettiğiyle ilgili önemli bilgilere erişebilirsiniz ancak bilmeniz gereken bazı detaylar var.

Bir Instagram işletme hesabı ile profilinizi ziyaret eden kullanıcıların konumları, yaş aralıkları, cinsiyetleri ve çevrimiçi oldukları süre gibi farklı bilgilere erişebilirsiniz. Ancak bilgiler, profilinizi ziyaret etmiş olan tüm bireysel kullanıcıların isimlerini görmenizi sağlamaz.

Eğer ilgilendiğiniz bilgiler bunlasa, kişisel Instagram hesabınızı kolayca bir işletme hesabına dönüştürebilirsiniz. Bunu yapmak için Instagram Ayarlar‘a gitmeniz ve “İşletme Profiline Geç” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Ardından Instagram hesabınızı yönettiğiniz bir Facebook sayfasına bağlamalısınız.

İşletme hesapları kullanıcıların en az bir iletişim bilgisine sahip olmasını gerektirdiği için Instagram, Facebook sayfanızdan hangi iletişim bilgilerini çekmek istediğinizi seçmenizi belirlemenizi ister. Yeni Instagram işletme hesabınız, bu işlemle birlikte kullanıma hazır hale gelecek. Instagram Insights’ın geçmiş verileri çekmediğini ve yalnızca Instagram işletme hesabı oluşturulduktan sonra veri toplamaya başladığını söylemekte fayda var.

Üçüncü Taraf Uygulamalar Neden Çalışmıyor?

Bu uygulamaların çalışmamasının en olası nedeni aslında oldukça basittir. Instagram’ın veri politikası gereği Instagram kullanıcı adı ve biyografisi, profil fotoğrafı ve e-posta adresi şirket tarafından incelenmemiş üçüncü taraf uygulamalarla paylaşılmaktadır. Ek olarak Instagram’ın bu yılın başlarında kullanıma sunulan Grafik API’si, eski Instagram API platformundan çok daha kısıtlayıcıdır. Bu da Instagram tarafından API’yi kullanması onaylanmayan uygulamaların API’ye erişme yeteneğini tamamen kaybedeceği anlamına gelmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram profilime kimin baktığını görmeme neden izin vermiyor?

Instagram’ın gizlilik politikası, kullanıcıların gizliliğini korumak için kullanıcıların profillerine kimlerin baktığını görmesine izin vermemektedir.

Birinin Instagram profilimi görmesini engelleyebilir miyim?

Evet, birinin Instagram profilinizi görmesini engelleyebilirsiniz. Birini engellediğinizde profilinizi, gönderilerinizi veya hikayelerinizi göremezler.