Instagram Takibi Bırakanlar Bulma | En İyi 20+ Uygulama

Instagram kullanmayan kaldı mı? Evet bunu muhtemelen etrafınızdan bolca duymuşsunuzdur. 1 milyar kullanıcısı ile hayatımızın her yerini domine eden Instagram, vazgeçilmez sosyal mecralardan biri oldu. Burada en güzel fotoğraflarımızı ve hayatımızın her anını paylaşıyor ya da arkadaşlarımızın ne yaptığını anlık olarak takip ediyoruz. Sürekli bilgi akışının olduğu bu sosyal medya uygulaması, bazı insanlar için gelir kapısı olarak bile kullanılıyor.

Tam da bu yüzden Instagram’ı aktif olarak kullandığımız bu dönemlerde, kullanıcılarının çoğu takipçi sayıları ya da takip ettiklerinin önemli olduğunu vurguluyor. Eminim zaman zaman sizin de aklınızdan beni takipten çıkaran kim diye düşündüğünüz oluyordur. Bunu bildiğimiz için en işe yarar Instagram takibi bırakanları bulma uygulamaları listesi hazırladık.

Instagram Takibi Bırakanlar Nedir?

Instagram’da takibi bırakanlar, daha önce Instagram hesabınızı takip eden ancak artık takip etmeyi bırakan kişileri ifade etmektedir. Instagram, birisi sizi takip etmeyi bıraktığında size bildirimde bulunmaz fakat takipçilerinizi takip edebilen ve biri sizi takip etmeyi bıraktığında sizi bilgilendiren birçok üçüncü taraf uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde Instagram’da takipten çıkanları görme şansına ulaşacaksınız.

Instagram’da sizi takip etmeyi bırakanları bilmenin size ne gibi faydaları olabilir, şimdi buna bir bakalım:

 • Kitlenizi anlamak: Takipçilerinizin ilgilendiği içerik türleri hakkında fikir sahibi ve gelecekteki gönderilerinizi buna göre uyarlamanıza yardımcı olabilir.
 • Takipçilerinizle etkileşim kurmak: Birinin sizi takip etmeyi bıraktığını fark ettiğinizde onlara ulaşabilir, sizi takip etmeyi neden bıraktıklarını anlamak için onlarla etkileşime geçebilirsiniz.
 • Takipçi sayınızı arttırma: Sizi takip etmeyi bırakanları takip ederek daha fazla takipten çıkmalarını önleyebilir, takipçi sayınızı arttırmak için stratejinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

Instagram Takibi Bırakanları Bulma Uygulamaları Güvenli mi?

Şunu açıkça söylememiz gerekiyor ki bahsedeceğimiz uygulamaların hiçbirisinin Instagram’la resmi bir bağlantısı bulunmuyor. Bu uygulamaların Instagram’ın verilerine doğrudan erişim izni olmadığı için, kullanıcı adınızı ve şifrenizi saklayarak bu verilere izinsiz şekilde ulaşırlar. Sizi taklit etmek ve takipçi verilerinize erişim sağlamak için bir proxy tarayıcı oturumu kullanırlar.

Bu tür uygulamalara temelde giriş kimlik bilgilerinizi verdiğinizden, yetkilendirmediğiniz işlemlerin gerçekleştirilmesi gibi kötüye kullanım ihtimali bulunmaktadır. Başka bir endişe verici durum da bu tür şirketlerin en iyi sunucu güvenliğine sahip olmayabileceğidir. Yani bir sunucu ihlaliyle herhangi bir hackerın kimlik bilgilerinize erişebilmesinin olasılığı yüksektir.

Belki bazıları için Instagram hesaplarına erişim sağlanması büyük bir sorun olmayabilir, ancak daha büyük bir sorun şudur: İnsanların %80’i aynı giriş kimlik bilgilerini diğer web siteleri için de paylaşıyor olmaları (Facebook, Google veya hatta çevrimiçi bankacılık gibi).

Tabii şunu da belirtmekte fayda var; kesinlikle şifrenizi kötü niyetli amaçlar için çalmış olmalarını veya kişisel mesajlarınızı okumuş olmalarını iddia etmiyoruz. Ancak yine de şifrenizin onların ellerinde ve gizliliğinizin de tehlikede olduğunu göz ardı etmemelisiniz.

Instagram Takibi Bırakanlar Bulma Uygulamaları

Followers – Tracker Insight

Bu uygulama, Instagram’da aklınıza takılan çoğu konuda sizin için asistan görevini üstlenecek yeteneklere sahip. Örneğin sizi takip etmeyen 30 kişiyi direkt olarak takipten çıkabilmenizi sağlıyor. Bunun dışında karşılıklı takipleştiğiniz, sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kişileri görmenize de olanak tanıyor.

Toplu takipten çıkma özelliği dışında sizi kimlerin engellediğini gösteren bir yeteneği daha bulunuyor. Kısacası bu uygulama, isteyebileceğiniz çoğu özelliği kullanımınıza sunuyor. Followers – Tracker Insight uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Unfollow Today

Unfollow Today, Instagram’da takibi bırakanları bulma konusunda size yardımcı olabilecek en iyi uygulamalardan birisidir. Kullanımı tamamen ücretsiz olan uygulama, Instagram’da sizi takip etmeyen kişilerin kimler olduğunu öğrenmenizi sağlayacak.

Uygulamanın kullanıcılara sunduğu ilgi çekici farklı özellikler de bulunuyor. Örneğin engellediğiniz kişilerin kim olduğunu kolaylıkla öğrenmenizi ve bu kişilerle ortak arkadaşlarınızın kimler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bir kez takip edip ardından takip etmeyi bırakan kişileri de bulabilirsiniz.

Unfollow Today’in en göze çarpan özelliği, sizi birisi takipten çıkardığında direkt olarak bildirim göndermesidir. Bu da sık sık uygulamayı kontrol etmek zorunda kalmadan direkt olarak durumdan haberdar olmanızı sağlayacaktır.

Unfollow Today’in resmi web sayfasına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Massi

Massi, Instagram takipçileriniz arasında etkin olmayan hesapları bir kerede kaldırmanıza olanak tanıyan Instagram için en iyi takibi bırakma uygulamalarından biridir.

Sizi geri takip etmeyen tüm kişilerin bir listesini gösteren bu uygulama, hepsini otomatik olarak toplu şekilde takipten çıkarmanızı sağlar.

Bu uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi de kullanıcıları toplu takipten çıkarma için sıraladıktan sonra, tek bir işlem yaparak uygulamanın geri kalan her şeyi otomatik olarak yapmasıdır. O andan itibaren, uygulama sizi Instagram’da takip etmeyen herkesle ilgilenecektir.

Yalnızca iOS cihazlar için geliştirilen bu uygulamaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Twitly

Türk mobil uygulama geliştiricisi İbrahim Özkan tarafından geliştirilen Twitly, dünyanın en popüler Instagram’da takibi bırakanları bulma uygulamasıdır. Kullanımı tamamen ücretsiz olan olan Twitly’de sınırlamaya sebep olan tek şey, Instagram’ın ve Twitter’ın kendi belirlediği bazı işlem limitleridir.

Yaklaşık 2010 yılından beridir var olan Twitly, Instagram’da istediğiniz hikayeyi gizlice izleyebilmenizi de sağlıyor. Kullanımı güvenli olan uygulamanın App Store’daki kullanıcı puanı 4,6/5. Bu da uygulamanın epeyce beğenildiğini ve işe yaradığını gösteriyor.

Twitly’nin resmi web sayfasına ve indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Followers-Unfollowers

Followers-Unfollowers

Sade ve öz tasarımıyla kafa karıştırmayan Followers – Unfollowers, sizi kimlerin takipten çıkardığını görebileceğiniz ideal programlardan. İçeriğinde karışık hiçbir kategori bulunmuyor ve direkt olarak sizi kimin takipten çıkardığını ana sayfa üzerinden görebiliyorsunuz. Ufak bir reklam izledikten sonra karşınıza en son sizi kim takip etmiş, kim çıkarmış ya da siz kimi takip etmiyorsunuz gibi detaylı şeylere bakabiliyorsunuz.

Ayrıca uygulamanın içinde Ghost kullanıcılar denilen yani profilinizi takip eden fakat hiç bir şekilde beğenip yorum yapmayan kişileri de görebiliyorsunuz. Tamamen ücretsiz olan Followers – Unfollowers tüm telefonlara uyumlu bir şekilde sürekli güncelleme alan gayet kullanışlı bir uygulama.

Followers – Unfollowers’ı Android cihazlar için şuradan indirebilirsiniz.

Reportly: IG Takip Bırakanlar

Instagram profilinizde takibi bırakanları görmenizi sağlayan uygulamalardan bir tanesi de Reportly: IG Takip Bırakanlar. App Store’da 4,6 gibi oldukça yüksek bir puana sahip olan uygulama; takipçilerinizi, takibi bırakanları, hayalet takipçilerinizi, size engelleyenleri, takipleştiklerinizi ve o kişilerin beğenilerini, yorumlarını geri çekenleri, etiketleri ve silinen hesapları takip etmenizi sağlıyor.

Oldukça işlevsel özelliklere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz Reportly: IG Takip Bırakanlar, denemeye değer bir uygulama gibi görünüyor. Ayrıca dilerseniz uygulamanın aylık ve yıllık ödeme planına sahip Pro versiyonu da bulunuyor.

Uygulamayı iOS için şuradaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

FollowMeter

FollowMeter

Kullanıcılarından kullanımının kolaylığı açısından tam puan almış olan FollowMeter, sizi takipten çıkanları görmek için oldukça popüler bir uygulama. Programın analitik sistemleri başarılı seviyede iyi çalışıyor. Uygulamada sizi takipten çıkanlar harici bir çok özellikte bulunuyor.

Özellikle fazla takipçili bir Instagram hesabınız varsa bu uygulamayı kesinlikle denemelisiniz çünkü FollowMeter, takipçi sayınızın artış oranını ya da kaybettiyseniz takipçi kaybetme analitiğini sizinle düzenli olarak paylaşıyor. Bunun yanı sıra uygulamada sizi engelleyenleri, en fazla fotoğraflarınızı beğenenleri ya da yorum yapanları görebiliyorsunuz.

Uygulamayı Android için buradaki, iOS için buradaki bağlantılar üzerinden indirebilirsiniz.

AiGrow

AiGrow, toplu takibi bırakma, gönderi zamanlama, gönderileri toplu silme ve toplu DM gibi kullanışlı özelliklere sahip bir takibi bırakma uygulamasıdır.

Bu araç yalnızca Instagram kullanıcılarını takip etmeyi bırakmak için kullanışlı değildir. AiGrow ile sizi takip etmeyen ya da sosyal platformdaki gönderilerinizle etkileşime girmeyen kullanıcıları takipten çıkarabilirsiniz.

Ek olarak en çok etkileşimde bulunan takipçilerinizi seçmenize olanak tanıyarak o kişilerden oluşan bir kitle oluşturabilirsiniz.

Web tabanlı olan bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, yani herhangi bir yazılım indirmenize gerek yoktur. Yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir arayüze sahip olan AiGrow’un web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

InControl: IG Profile Analyzer

Yalnızca iOS cihazlar için geliştirilen bu uygulama, Instagram takipçilerinizin yaptığı eylemler hakkında bazı kritik bilgiler sunuyor. InControl: IG Profile Analyzer, sizi Instagram’da takip etmeyi bırakanları tespit ettiğinde haber veriyor. Bunun dışında beğeni ve yaptığı yorumu silenleri de bildiriyor.

Bunun dışında tüm zamanlarda takip ettiğiniz kişilerden kimlerin sizi takip etmediğini de kolaylıkla öğrenebilmenizi sağlıyor. Kullanıcıların 4/5 olarak puanladığı bu uygulamayı şuradaki bağlantıdan iPhone’unuza yükleyebilirsiniz.

Followers+ Followers Analytics for Instagram

Followers+ Followers Instagram da sizi takipten çıkan kişileri görmek için hızlı sonuçlar veren bir uygulama. 10 milyondan fazla indirmesi ile oldukça başarılı olan bu program size detaylı bir Instagram analitiği sunuyor. Uygulamada sizi takipten çıkaranları çıkarabiliyor, hikayeleri izleyebiliyor ve attığınız gönderilerin başarı oranına kadar detaylı bilgi elde edebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra uygulama Instagram’da sizi en yakından takip eden ve en fazla etkileşime girdiğiniz kişileride gösteriyor. En güzel özelliklerinden biri ise eğer kafanızda paylaşmayı planladığınız bir gönderi ya da hikaye varsa zamanlayıcı sistemi ile uygulamanın göndermesini sağlayabiliyorsunuz.

Followers+ Followers Analytics for Instagram uygulamasını Android için şuradaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

Followers Tracker Pro

Followers Tracker Pro’nun adında bulunan ‘pro’ya aldanmayın. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ekstra özelliklerini kullanmak için uygulama içi satın alımlar yapmanız gerekecek. Bu uygulama, temiz ve sezgisel bir arayüzle basit bir takipçi işlevi görür.

Gelen veya takipten çıkan takipçileri, takibi bırakanları (sizi takip etmeyen kullanıcıları) ve silinen beğenileri ve yorumları bir bakışta görebilirsiniz. Sizi artık takip etmeyenlerin bir listesini görmek için Kayıp Takipçiler (Lost Followers) sekmesine dokunmanız yeterlidir.

Uygulama, ayda birden fazla kez olacak şekilde düzenli olarak güncellenmektedir. Bu da oldukça iyi bir gelişmedir çünkü Instagram uygulamasıyla entegre olduğundan düzgün çalışması daha olasıdır. Yalnızca iOS cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Follow Cop

Instagram’daki takipçilerinizi izlemek için iyi bir uygulama arıyorsanız, Follow Cop kesinlikle göz atmaya değer. Bu uygulama ile sizi takip etmeyenleri ve geri takip etmeyenleri, son zamanlarda sizi takip etmeyenleri, hayalet takipçilerinizi, gönderilerinizi en çok beğenenleri ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Uygulama sizi takip etmeyenleri gösterdiği gibi ayrıca takip etmeyi bırakanları takip edip etmediğinizi de öğrenmenizi sağlar. Follow Cop, takipçilerinizi Instagram uygulaması aracılığıyla çok daha kolay yönetmenize olanak tanır. 15 kullanıcıya kadar toplu takipler bırakabilir, sahte takipçiler bulmak için filtreleri kullanabilir ve uygulama ile kullanmak için aynı anda üç adede kadar Instagram hesabı bağlayabilirsiniz.

Uygulamanın ücretsiz sürümünde bir seferde 15 takipten çıkmayı destekler fakat bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Tek seferde 200 kullanıcıyı takipten çıkmak içinse ödeme yapmanız gerekiyor. APK olarak indirebileceğiniz bu Android uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Unfollow Users

Unfollow Users

Unfollow Users Instagram, takibi bırakanların kimler olduğunu görmek için oldukça detaylı bir uygulama. Uygulamanın arayüzü basit bir kullanım için tasarlanmış ve hiç karışık değil. Ayrıca anlık bildirimler ile sizi takipten çıkaran biri olduğunda haberiniz oluyor. Bu uygulama sadece sizi takipten çıkanları görmek için tasarlandığı için bazı eksileri de bulunuyor.

Uygulamada takipçi gelişiminiz ya da sizi kimler stalklamış maalesef göremiyorsunuz. Ama zaten amacı da bu, Unfollow Users detaylı araştırma programlaması ile kullanıcılarına sadece takipten çıkan kullanıcıları göstermek ve onları kolay bir şekilde isterseniz takipten çıkmanız için tasarlanmış bir uygulama.

Uygulamayı Android cihazlar için şuradaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

Unfollowers and Followers Tracker for Instagram

Çoğu Instagram takibi bırakanlar uygulamasında sizi takipten çıkaranları görebiliyorsunuz. Eğer siz de bu kişileri takipten çıkmak isterseniz, tekrar Instagram’a dönüp meşakkatli bir yola adım atmak durumunda kalacaksınız. Unfollowers and Followers Tracker for Instagram buna çok güzel bir çözüm sunuyor.

Sizi takipten çıkaranları uygulama içerisinden karşılıklı takipten çıkabiliyorsunuz. 30 kişiye kadar anlık olarak bunu yapabilmeniz kullanıcılar için aşırı kolaylık sağlıyor. Bunu yanı sıra uygulamada çoğu uygulamada bulunan karşılıklı takip ettikleriniz ya da sizi engelleyenleri görmeniz için ayrı sekmeler bulunuyor.

Uygulamayı Android platformu için şuradaki, iOS içinse şuradaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

Follower Analyzer for Instagram

Follower Analyzer for Instagram, kendi kulvarının en iyilerinden olan bir uygulama. Bu uygulama ile Instagram’da takipten çıkanları bulma ya da takip edenlerden çok daha fazlasını kullanıcılarına sunuyor. Gönderilerinize kim ne kadar yorum yapmış, en çok videolarınızı ya da gönderilerinizi kim takip etmiş gibi birbirinden çeşitli eğlenceli detaylarını içinde barındırıyor.

Ayrıca başkalarının profil detayları hakkında kısa bilgilendirmeleride kullanıcılarına sunan Follower Analayzer for Instagram bu yüzden oldukça popüler. Ne de olsa fotoğraflarınızda en çok kim etiketlenmiş ya da en çok yorum alan gönderiniz hangisi merak etmek sizinde hakkınız. Bu yüzden bu uygulamayı indirmekten pişman olmayacaksınız.

Uygulamayı Android platformu için şuradan indirebilirsiniz.

Chief Follow

Instagram takibi bırakanlar uygulamaları listemizin sonunda Social Ivy tarafından geliştirilen Chief Follow yer alıyor. Bu uygulama özellikle Instagram hesabınız fazla takipçiliyse işinize yarayacak. Uygulama aynı anda takibi bırakan 200 kişinin analizini size sunuyor ve o 200 kişiyi o anda takipten çıkmanızı sağlayabiliyor.

Instagram, hesabınızın büyüme analizini tamamen ücretsiz olarak sizinle paylaşıp kendi algoritmasına göre hesabınızın popülerliğini size gösteriyor. İçerisinde bulunan popülerlik skoru ile Instagram üzerinden kendine kariyer belirleyenler için detaylı bir analiz sunuluyor.

Uygulamayı Android platformu için şuradaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

Unfollowers for Instagram,lost

Unfollowers-for-Instagramlost

Çoğu uygulamada olduğu gibi Unfollowers for Instagram,lost da hizmetten faydalanabilmeniz için kullanıcı adınıza ve şifrenize ihtiyaç duyuyor. Uygulamayı yükleyip kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerinizi girdikten sonra Instagram’da sizi takipten çıkanları görmeye başlayabilirsiniz. Yalnızca Android için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Eğer bu uygulama güvenli gelmezse (ki Google bir yanlış tespit ettiğinde bu tür uygulamalara karşı acımasızca ceza kesebiliyor), diğer uygulama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

UnFollowers for Instagram +

UnFollowers-for-Instagram-

Instagram’da takibi bırakanları bulma işlemi için geliştirilen uygulamaların puanları nispeten düşük olurlar. Zira bazı kullanıcılar, uygulamanın istedikleri gibi çalışmadığından şikayet ederler. UnFollowers for Instagram + ise 4,2 gibi yüksek sayılabilecek bir mağaza puanına sahiptir. Sizin takip ettiğiniz fakat takipten çıkan kişileri bulmak gibi birkaç farklı özelliği bulunmaktadır. iOS cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Unfollow for Instagram App

Android cihazlar için geliştirilen bu uygulama da Instagram’daki takipçilerinizin eylemlerini takip etmenize olanak sağlıyor. Instagram için takibi bırakmaya yönelik bu uygulama, en iyi takip etmeyi bırakma uygulamalarından biridir.

Şöyle ki bu uygulamayı hem sizi takipten çıkanlarla ilgili bildirim alma hem de çoklu takipten çıkma için kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Diğer uygulamalar gibi Unfollow for Instagram App’in de Instagram’ın resmi uygulamasıyla bir bağlantısı bulunmamaktadır. Uygulamayı şuradaki bağlantıdan Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

InsTrack

iOS cihazlar için erişilebilen bu Instagram unfollow uygulaması, Instagram için en iyi takipten çıkarma uygulamaları arasında yer alıyor. InsTrack, kullanıcılara hesaplarını daha iyi yönetmeleri için gerçekten çok çeşitli seçenekler ve araçlar sunmaktadır.

Ücretsiz sürümünde uygulamanın pek çok özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte ekstra özelliklerini kullanabilmek için bir ödeme yapmanız gerekecek. Aylık 5 dolar, yıllık ise 30 dolar ödeme karşılığında premium üyeliğe geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın sunduğu özellikleri test etmek amacıyla yıllık için mevcut olan 7 günlük ücretsiz deneme süresini de seçebilirsiniz.

Uygulamayı iOS için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Unfollows and Ghost Followers

Bu Instagram takipçi analizi uygulaması, takipçileriniz, şu anda takip ettiğiniz kişiler, profilinizde bulunan hayalet takipçiler ve karşılıklı takipçiler hakkında size ayrıntılı bilgi veren, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bu da Instagram takipten çıkarma türü uygulamalar için oldukça işlevsel bir ögedir. Çünkü uygulama, tüm takipçilerinizi listeleyerek onları direkt olarak uygulama içinden takip etmeyi bırakabilmenizi sağlıyor.

Uygulama, karşılıklı takip ettiğiniz kullanıcıları izlemenize de yardımcı oluyor. Böylelikle onları arkadaş listenizde tutup tutmama konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca takip ve takipten çıkma sayısı hakkında ayrıntılı bir rapora ulaşırsınız. Uygulamayı Android cihazınıza şuradan indirebilirsiniz.

Instagram Takibi Bırakanlar Bulma | Chrome Eklentisi

Instagram’da sizi takibi bırakanları bulma konusunda yardımcı olabilecek bir başka çözüm daha bulunuyor. nFollowers adlı bu Chrome eklentisi, Instagram’da takibi bırakanları tespit etmenizi sağlayacak. Şuradan ulaşabileceğiniz eklentiyi Chrome’a kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eklentinin geliştiricisi, kullanıcılar için bazı bilgilendirmelerde bulunmuş. Örneğin bu eklenti, 3000+ takipçisi bulunan kişilerde verimli bir şekilde çalışmayabiliyor. Bunun çözümü konusunda çalışmasının hala devam ettiğini belirtiyor. Bunun dışında eklenti, kullanıcılardan hiçbir şekilde oturum açma – şifre isteme gibi işlemlere ihtiyaç duymuyor. Şimdilik müthiş bir çözüm olmasa da denemeye değer gibi görünüyor.

Instagram Takibi Bırakanlar Bulma Uygulaması Nasıl Çalışır?

Instagram’da sizi takip etmeyenleri bulmak için yukarıdaki uygulamaları nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan indirip yükleyin.
 • Uygulamayı açın ve Instagram hesabınızla oturum açın.
 • Uygulama, takipçilerinizi analiz edecek ve sizi takip etmeyi bırakanların bir listesini size gösterecektir.
 • Ardından, bu kullanıcıları takip etmeyi bırakabilir veya onlarla başka bir şekilde etkileşim kurabilirsiniz.

Bu uygulamaların Instagram ile bağlantılı olmadığını ve doğruluklarının değişebileceğini unutmamalısınız. Ayrıca diğer kullanıcılarla etkileşimleri otomatikleştirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak Instagram’ın hizmet şartlarına aykırıdır, bu nedenle bu uygulamaları kullanmanın riski size aittir.

Instagram’da Kişilerin Takip Etmeyi Bırakması Nasıl Önlenir?

Açık söylemek gerekirse birinin sizi Instagram’da takip etmeyi bırakmasını önlemenin bir yolu yok. Instagram, kullanıcıların hesapları özgürce takip etmelerini ve takip etmeyi bırakmalarını sağlayan bir sosyal medya platformu olduğu için uygulama üzerinde başka bir kişinin davranışını kontrol edemezsiniz. Ancak birisinin sizi takip etmeyi bırakmasını önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • İlgi çekici içerikler yayınlayın: Takipçilerinizin keyif alacağı yüksek kaliteli içerik yayınlamaya özen gösterin. Bunlar ilginç, bilgilendirici veya eğlenceli fotoğrafları veya videoları içerebilir.
 • Takipçilerinizle etkileşim kurun: Yorumlara ve mesajlara yanıt vererek takipçilerinizle mümkün olduğunca etkileşim kurmaya çalışın. Bunu yaptığınızda takipçileriniz arasında bir topluluk ve sadakat duygusu oluşturmaya başlarsınız.
 • Düzenli olarak paylaşım yapın: Takipçilerinizin sizden ne zaman yeni içerik bekleyeceklerini bilmeleri için bir program belirleyip buna göre paylaşım yapmaya çalışın. Bu sayede takipçilerinizin sizinle etkileşimde kalmasını ve hesabınızla ilgilenmelerini sağlamış olursunuz.
 • Tartışmalı konulardan kaçının: Tartışmalı konular hakkında paylaşımda bulunursanız veya kutuplaştırıcı görüşler ifade ederseniz, bazı takipçileriniz sizi takip etmeyi bırakabilir. Takipçilerinizi yabancılaştırmamak için içeriğinizi nötr veya pozitif tutmaya çalışın.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da beni takip etmeyi bırakanları görebilir miyim?

Evet, Instagram’da sizi kimin takip etmeyi bıraktığını görebileceğinizi iddia eden üçüncü taraf uygulamalar ve web siteleri bulunuyor. Bununla birlikte Instagram, sizi kimin takip etmeyi bıraktığını görmek için bir özellik sağlamıyor.

Instagram’da takip etmeyenleri bulma uygulamalarını kullanmanın herhangi bir riski var mı?

Evet. Instagram’da takip etmeyenleri öğrenmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanın bazı riskleri bulunuyor. Bu uygulamalardan bazıları Instagram için hesap bilgilerinizi isteyebilir. Ek olarak bazı uygulamalar, hesabınızı Instagram’ın hizmet şartlarını ihlal eden eylemler gerçekleştirmek için kullanabilir.

Takip etmeyenleri bulma uygulamaları kullanmak, Instagram’ın hizmet şartlarına aykırı mı?

Evet. Instagram’da sizi takip etmeyenleri öğrenmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak, platformun hizmet şartlarına aykırıdır. Instagram, uygulamada kullanmak için otomatik yöntemler kullanmanın yasak olduğunu belirtiyor.

Daha önce Instagram’da takibi bıraktığım birini tekrar takip edebilir miyim?

Evet. Instagram’da daha önce takip etmeyi bıraktığınız birini profilini ziyaret edip “Takip Et” seçeneğine dokunarak yeniden takip edebilirsiniz.

Beni Instagram’da takip etmeyi neden bırakıyorlar?

Birinin sizi Instagram’da takip etmeyi bırakmasının birçok nedeni olabilir. Artık içeriğinizle ilgilenmiyor olabilirler, sizden farklı düşünmeye başlamış veya akışlarını düzenlemeye çalışıyor olabilirler.

İlgili Yazılar

Instagram Gizli Hikaye İzleme Nasıl Yapılır?