Instagram Gizli Hikaye İzleme | 3 Farklı Yöntem

Instagram-Gizli-Hikaye-İzleme-3

Instagram’da hikaye paylaşımlarını merak ettiğiniz bazı kullanıcılar olabilir. Hepimizin hayatında bu tarz dönemler olmuştur. Eski kız arkadaşınızın veya aranızın bozuk olduğu bir arkadaşınızın Instagram’da hangi hikayeleri paylaştığını merak etmeniz kadar doğal bir şey yok. Tabii bu paylaşımlara kendi hesabınızla bakmak istememeniz de bir o kadar normal. Bu sebeple kullanabileceğiniz pek çok Instagram gizli hikaye izleme aracı bulunmaktadır.

Bu araçlar arasında Chrome eklentisi, site üzerinden online veya mobil uygulamalar bulunmaktadır. Önceliğimizi online sitelere vermek istiyoruz çünkü bu sayede herhangi bir program indirmeden direkt olarak başkalarının hikayelerini izleyebileceksiniz. Bu özellikten faydalanabilmeniz için Instagram hesabının herkese açık olması gerektiğini unutmayın. Gizli bir Instagram hesabına ulaşmak istiyorsanız, sizi şuradaki ve buradaki makalelerimize davet ediyoruz.

Site üzerinden ulaştığınız tüm hikayeleri indirebileceğinizi de unutmayın. Gördüğümüz kadarıyla aşağıda paylaştığımız tüm Instagram gizli hikaye izleme siteleri ayrıca bu hikayeleri indirmenize olanak tanıyor. Bunların dışında Chrome eklentileri ve mobil uygulamaları kullanarak da herkese açık tüm Instagram hikayelerini gizlice izleyebilirsiniz.

Instagram Hikaye Nedir?

Instagram hikaye, sosyal medya platformu olan Instagram’da kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan fotoğraf, video ve diğer içerikleri yayınlamasına olanak tanıyan bir özelliktir. Instagram hikayeleri, bir kullanıcının akışının en üstünde görünür ve takipçileri tarafından görüntülenebilir. Kullanıcılar ayrıca hikayelerini daha ilgi çekici ve eğlenceli hale getirmek için çıkartma, yazı, filtre ve diğer efektler ekleyebilirler. Instagram hikayeleri, kullanıcıların hayatlarının gündelik görüntülerini paylaşmaları, markalarını veya işletmelerini tanıtmaları için giderek daha popüler bir yol haline geldi.

Instagram Gizli Hikaye İzleme Yöntemleri

Web Sitesi Üzerinden Instagram Gizli Hikaye İzleme

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere en zahmetsiz yöntemlerin başında web sitesi üzerinden Instagram gizli hikayeleri izleme bulunuyor. Aşağıda üç farklı site göreceksiniz:

Bu örnekler dışında başka siteler de eklenebilir fakat zaten her biri aynı işlevi görüyorlar. Dolayısıyla yukarıdakilerin dışında başka örnekler verme gereksinimi duymadık fakat daha fazla alternatif isterseniz, elbette listeyi güncelleyebiliriz.

Instagram-Gizli-Hikaye-İzleme
Bu ekran görüntüsü, dumpor.com adlı siteden alındı. Instagram hikayeleri göster yazılı kısma tıkladığınızda hikayeleri kronolojik sırasıyla görürsünüz.

Üzerilerine bir tık yaparak ulaşabileceğiniz bu siteler, kişisel Instagram hesabını kullanmak istemeyen herkesin anonim şekilde hikayeleri görmenizi sağlıyor. Sitelerin hiçbirisi üyelik gibi uğraştırıcı işlemlerle kullanıcıları sıkmıyor. Yapmanız gereken tek şey, hikayesini merak ettiğiniz Instagram kullanıcısının profilini URL olarak kopyalayıp sitedeki boş yere yapıştırmak.

Eğer bu siteleri telefonunuz üzerinden ziyaret edeceksiniz, uygulama ile Instagram hesabının profilini kopyalayabilirsiniz. Bunun için Instagram’daki kullanıcının profilini açıp sağ üstteki üç noktaya dokunun. Burada Profilin URL’sini Kopyala ibaresini göreceksiniz. Üzerine bir kez dokunduğunuzda URL’yi kopyalamış olursunuz. Ardından tarayıcınızı açıp Instagram gizli hikaye görüntüleyiciyi açarak boş kısma URL’yi yapıştırın. Tekrar belirtelim; hikayeleri izleyebilmeniz için Instagram profillerinin herkese açık olması gerekiyor.

Chrome Eklentisi ile Instagram Gizli Hikaye İzleme

Instagram hikayelerini gizlice izleme konusunda en pratik çözümlerin başında kesinlikle eklentiler geliyor. Chrome’un aklınıza gelen hemen her konuyla ilgili çözümün yer aldığı web mağazası, Instagram hikayelerini gizlice izleyebileceğiniz birkaç klas eklentiye sahip. Yaptığım araştırmalar sonucu benim gözüme en kullanılabilir olarak aşağıdaki eklentiler çarptı:

Aşağıdaki ekran görüntüsü, tarayıcıma yüklediğim Anonymous View for Instagram Stories’e ait.

Instagram-Gizli-Hikaye-İzleme-1

Öncelikle kısaca eklentiyi Chrome’a nasıl yükleyebileceğinizi açıklayalım. Yukarıdaki iki eklentiden bir tanesini üzerine tıklayarak Chrome Web Mağazası’na ulaşın. Eklentinin isminin hizasında sağ Chrome’a ekle yazısının üzerine tıklayarak eklentiyi kurun. Chrome tarayıcınızın sağ üst tarafında, profil fotoğrafınızın yanında puzzle görünümlü tüm eklentileri gösteren bir simge göreceksiniz. Oraya tıklayarak eklemiş olduğunuz eklentiyi görmüş olacaksınız. Dilerseniz burada iğne görünümlü simgenin üzerine tıklayarak eklentinin Chrome ekranınızda sabit şekilde görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Nasıl çalıştığından kısaca bahsedecek olursak, öncelikle sekmelerden bahsedelim. Yukarıdaki görüntüden fark edeceğiniz üzere en çok kullanacağınız kısımlar Friends ve Search yazılı sekmeler. Friends’e tıkladığınızda, Instagram’da takip ettiğiniz kişinin ismini yazmalısınız. Ardından profilin en sağında, bizim de ok işaretiyle gösterdiğimiz simgeye dokunduğunuzda hikayeleri görmeye başlayacaksınız. Eğer birden fazla hikaye varsa en sağdaki ok işaretine tıklayarak bir sonraki hikayeyi izlemeye geçeceksiniz.

Instagram-Gizli-Hikaye-İzleme-2
Ok işaretiyle gösterilen kısımdan dilerseniz bir tek Instagram hikayesini, dilerseniz tüm hikayeleri indirebilirsiniz.

Takip etmediğiniz bir Instagram kullanıcısının hikayesini izlemek istiyorsanız da bu sefer Search yazılı sekmeye tıklamalısınız. Buraya kullanıcının ismini yazdığınızda, tıpkı arkadaşınızın hikayesini izlediğiniz şekilde anonim olarak Instagram hikayelerini izleyebileceksiniz.

Instagram için IG Hikayeleri Uygulaması eklentisi de benzer şekilde çalışmaktadır. Hangi eklentiyi kullanmak hoşunuza gittiyse yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir tanesinde olası bir sorun yaşanma ihtimaline karşılık ikisini de yükleyebilirsiniz.

Instagram Gizli Hikaye İzleme | iPhone | Android

Son olarak Android cihazlar ve iPhone ile Instagram gizli hikaye izleme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Yöntemden ziyade tavsiye ettiğimiz uygulamaları cihazına yükleyerek istediğiniz kişinin Instagram hikayelerini izleyebileceksiniz. Her zaman söylediğimiz gibi hikayeleri izleyebilmeniz için Instagram hesabının herkese açık olması gerekiyor. Yoksa Gizli Hesap veya Private Account şeklinde bir bildirim alırsınız.

Uygulama önerilerimizi aşağıda sıraladık. Açıkçası Chrome eklentilerindeki gibi özellikle bir önerimiz olmayacak. Bu sebeple hangisini isterseniz indirip yükleyebilirsiniz.

Tüm uygulamaların mantığı aynı şekilde işliyor. Instagram hikayesini gizli şekilde izlemek istediğiniz kullanıcının profil URL’sini kopyalayın, ardından uygulamadaki uygun yere yapıştırın. Böylelikle kimliğiniz ifşa olmadan, hesabı herkese açık tüm Instagram kullanıcılarının hikayelerini izleyebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Instagram Profilinize Kimin Baktığını Gösteren Uygulamalar
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme [Kesin Çözüm]
Instagram’da Kapalı Hesapları Görme Yöntemleri