Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme | Programsız

Instagram, ne uygulama üzerinden ne de web sitesi üzerinden Instagram kullanıcısının profil fotoğrafını büyütmenize izin vermiyor. Bu bazı zamanlar gerçekten de can sıkıcı olabiliyor. Mesela Instagram’da aynı ada ve benzer kullanıcı adlarına sahip birkaç kişi tanıyorsunuz. Fakat hesaplar gizliyse onları ayırt etmek epey zor olabiliyor.

Instagram profil fotoğrafları, bir daire içinde olup tıklanamayan veya yakınlaştırılamayan 50*50 piksel halinde olurlar. Ancak endişelenmenize gerek yok; Android, iOS ve web üzerinden profil fotoğraflara bakabileceğiniz üç yöntem bulunuyor. Birazdan yöntemlerin neler olduğunu göreceksiniz.

Instagram Profil Fotoğrafı Nedir?

Instagram profil fotoğrafı, bir Instagram kullanıcısının profil sayfasının üst kısmında görünen küçük fotoğraftır. Instagram profil fotoğrafı, insanların bir kullanıcının profilini ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk şeylerden biridir. Ayrıca platformda tanınabilir bir marka kimliği oluşturmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte Instagram profil fotoğrafı arama sonuçlarında, yorumlarda ve doğrudan mesajlarda kullanıcının kullanıcı adının yanında görüntülenir. Bu da bir Instagram kullanıcısının çevrimiçi platformda varlığının önemli bir parçasıdır. Dolayısıyla başkalarının onları veya markalarını nasıl algıladıklarını etkileyebilir.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Yöntemleri

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme | Online

Instagram mobil cihazlar için tasarlanmış olsa da herhangi bir masaüstü tarayıcısından da erişebilirsiniz. Bir hesabın profil fotoğrafına bakmak isterseniz, bunu bilgisayar üzerinden de yapabilirsiniz. Bu anlamda Instagram API’sini kullanarak Instagram profil fotoğraflarının HD görüntüsünü alabilen bir siteden bahsedeceğiz. Sitenin hem masaüstünde hem de mobilde çalıştığını belirtelim.

Instadp isimli bu web sitesi, programsız olarak Instagram profil fotoğraflarını büyütme konusunda en basit çözümlerin başında geliyor. Şuradan web sitesine ulaşıp profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz Instagram kullanıcı adını girin. Bu işlemi biraz aşağıdaki Profile Picture Downloader yazılı bağlantıya tıklayarak yapabilirsiniz. Ardından enter tuşuna basın, sonrasında benzer isimlere sahip tüm kullanıcı hesaplarını görmüş olacaksınız. İstediğiniz profile tıkladığınızda, fotoğrafını yüksek çözünürlüklü olarak görmüş olmanız gerekiyor. Yaptığım birkaç deneme sonrası bu yöntemin sorunsuz şekilde çalıştığını söyleyebilirim.

Instadp ile yalnızca Instagram profil fotoğrafı büyütme işlemiyle kalmıyor ayrıca fotoğrafı indirmenize de olanak tanıyor. Çok işlevli bir site olan Instadp ile hikaye, reels gibi paylaşımları da cihazınıza indirebilirsiniz.

Instadp ile birlikte bir başka programsız ve online Instagram profil fotoğraf büyütme aracı da instazoom.io adlı site. Şuradan ulaşacağınız site, Instagram’da merak ettiğiniz bir kişinin profil fotoğrafını büyük olarak görmenizi sağlıyor.

Yukarıdaki görselde göreceğiniz üzere Instagram Profil yazılı kısmın yanında boş kısma Instagram profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kişinin profil URL’sini kopyalamalısınız. Ardından alt kısımdaki Büyütme yazısına tıkladığınızda Görüntüle ve Yaklaştır ile İndir seçenekleri çıkacak. Dilerseniz yalnızca görüntülemenin dışında fotoğrafı indirebilirsiniz.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme | Mobil

Eğer tarayıcı üzerinden değil de mobil uygulama ile Instagram profil fotoğrafı büyütme işlemini yapmak istiyorsanız, iki önerimiz olacak. Bu uygulamalardan ilkinin adı InstaProfile, diğerinin ise Qeek. Şimdi her birinden nasıl faydalanabileceğinizi aktaracağız.

InstaProfile ile Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

InstaProfile yalnızca iOS işletim sistemi için de geliştirilmiş bir uygulamadır. Şuradan ulaşabileceğiniz uygulamayı öncelikle cihazınıza yükleyin.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Instagram kullanıcı adını girin. Karşınıza bazı profiller çıkacak, içlerinden fotoğrafını görmek istediğiniz kişinin üzerine dokunun. Bu andan itibaren profilin fotoğrafını HD çözünürlükte görmüş olacaksınız. Bir profili aradıktan sonra, uygulamada tek dokunuşla silebileceğiniz bir arama geçmişiniz olacak. Geçmişi silmek için ekranın altındaki Tümünü Sil (Delete All) düğmesine dokunmanız yeterli olacak. Ayrıca uygulamanın Ayarlar kısmına girdiğinizde, karanlık modda kullanabileceğiniz bir kısım göreceksiniz. Dilerseniz uygulamayı karanlık modda veya aynı yerden değiştirip tekrar normal modda kullanabilirsiniz.

Qeek ile Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

Qeek de Instagram’daki profil fotoğraflarını büyütmek için kullanabileceğiniz bir başka uygulamadır. Tıpkı Instaprofile gibi çalışan Qeek, kullanıcı adını bulduktan sonra profil fotoğrafına yüksek kalitede ulaşmanızı sağlar.

Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram profil fotoğrafımı ne sıklıkla güncellemeliyim?

Instagram profil fotoğrafınızı ne sıklıkta güncellemeniz gerektiğine dair belirlenmiş bir kural bulunmuyor. Bazı insanlar birkaç ayda bir değiştirirken diğerleri yıllarca aynı fotoğrafı kullanır. Profil fotoğrafınızı ne zaman güncellemek istediğinize karar vermek size kalmıştır.

Instagram profil fotoğrafımı gizli yapabilir miyim?

Hayır, Instagram profil fotoğrafınızı gizli yapamazsınız. Profil fotoğrafınız, siz engellemediğiniz sürece profilinizi görüntüleyen herkes tarafından her zaman görülebilir.

Instagram profil fotoğrafımı değiştirebilir miyim?

Evet. Şuradaki bağlantıya tıklayarak Instagram profil fotoğrafınızı nasıl değiştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Büyüttüğüm bir Instagram profil fotoğrafını kaydedebilir miyim?

Evet, büyütülmüş bir Instagram profil fotoğrafının ekran görüntüsünü alarak kaydedebilirsiniz. Çoğu mobil cihazda, güç düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bilgisayarda ise klavyenizdeki “Print Screen” düğmesine basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Instagram Profilinize Kimin Baktığını Gösteren Uygulamalar
Instagram Gizli Hikaye İzleme Nasıl Yapılır?
Instagram’da Kapalı Hesapları Görme Yöntemleri
Postegro Benzeri En İyi Uygulamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
iPhone Şifre Kırma | En İyi 5 Yöntem