En İyi İnternetsiz Çiftlik Oyunları

Çiftçilik oyunları, oyun konsollarında ve mobil cihazlardaki en popüler oyun türlerinden birisidir. Ancak birçoğunu oynayabilmek için bir internet bağlantısına ihtiyaç duyulur. Bu makale ile internet bağlantısına hiç ihtiyaç duymayan, çevrimdışı olarak oynanabilen birkaç eğlenceli çiftlik oyunu bulacaksınız.

İnternetsiz Çiftlik Oyunları

Stardew Valley

Stardew-Valley
  • Platform: PC, Xbox One, PS4, iOS, Android

Stardew Valley, çiftlik oyunları arasındaki en popüler olanlardan bir tanesidir. 90’lardan kalma bir grafik yapısıyla birlikte gelen oyun, çok sayıda içerik içeren ve her yaştan oyuncuyu kendisine bağlayacak bir tarza sahip. Oyunda komşularınızla iyi ilişkiler kurmaya çalışırken ayrıca çiftliğinizin mahsullerini ve burada yetiştirdiğiniz hayvanlarınızı yönetmelisiniz. Oyunun tüm cihazlar için indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Tiny Pixel Farm

  • Platform: iOS, Android

Tiny Pixel Farm, diğer çiftlik oyunlarındaki can sıkıcı ögelerden bıkmış oyuncular için geliştirilen, oynanışı basit fakat eğlenceli bir çiftlik oyunudur. Tiny Pixel Farm’da tüm çiftliği tek bir ekrandan yönetirsiniz. Bu sayede oyunda olup biten her şeyi aynı anda görüntülemiş olursunuz. Bu tasarımsal yaklaşım, oyunu rakiplerine nazaran daha ulaşılır ve tercih edilebilir kılıyor. Üstelik bir çiftlik oyunundan tüm beklentilerinizi karşılayacak oyun içi ögelerin hemen hepsine sahip. Yalnızca mobil cihazlar için geliştirilen Tiny Pixel Farm’ı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

FarmVille 2: Country Escape

  • Platform: PC, Android, iOS

Hem mobil hem de PC için geliştirilen internetsiz çiftlik oyunlarından bir diğeri de FarmVille 2: Country Escape. Bağımlılık yapan bir yapıyla birlikte gelen oyunda oyuncular ekin ekerek, hayvan yetiştirerek, ev yapımı tarifler pişirerek ve evlerinin çevresini keşfederek geleneksel bir çiftliği yönetme şansına sahip oluyorlar. Sayısız çiftlik görevine sahip olacağınız FarmVille 2: Country Escape’in kendine has bir hikayesi de var. Mobil, PC ve tablet cihazlarda oynanabilen oyunun tüm indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Blocky Farm

  • Platform: Android, iOS

Tüm çiftçilik oyunları birbirine benzer görünüme ve oynanışa sahipken Blocky Farm, daha çok Minecraft’ı andıran görüntüsü ve 3D grafik motoruyla farklı bir şeyler deniyor. Blocky Farm, ekin ve hasat etme, hayvanlara bakma gibi geleneksel çiftçilik oyun mekaniğine sahiptir. Bununla birlikte traktörlere uygun sürüş kontrolleri ve balık tutma gibi renkli ögeleri bulunuyor. Mobil platformlar için geliştirilen oyunun indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Monster Farm

  • Platform: Android, iOS, PC

Monster Farm, ineklerin ve koyunların yer aldığı tipik bir tarım arazisi yerine bir tür Cadılar Bayramı konsepti etrafında şekillenen, akıllı telefonlar ve PC için geliştirilen bir çiftçilik oyunudur. Oyuncular, hayaletlerle dolu bir ev veya kule gibi yeni binalar inşa edip zehirli elmalar gibi büyülü bitkiler yetiştirerek kasabalarını genişletmeye çalışacaklar. Basit dokunmatik kontrollere sahip olan oyun, doğaüstü karakterlerin ve canavarların aile dostu olarak tasvir edildiği bir yapıya sahip. Oyunu Android için buradaki, iOS için buradaki, PC içinse buradaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Fairy Farm

  • Platform: iOS

My Little Pony: Arkadaşlık Sihirlidir adlı animasyon dizisini seven oyunculara hitap eden bir çiftlik oyunudur. Oyunda tipik çiftçi karakteri yerine büyülü bitkiler yetiştirmek ve tek boynuzlu atlar, ejderhalar, deniz kızları ve ateş ruhları gibi mitolojik yaratıklar yaratmak için büyülü çiftçilik yeteneklerini kullanan sihirbazları kontrol edeceksiniz. Oyunun oynanışı diğer mobil çiftçilik oyunlarındaki gibi bir görev bekle-yap mekaniğine dayalı. Yalnızca iOS platformu için geliştirilen oyunu şuradaki bağlantıdan cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Farm Snow

  • Platform: iOS, Android

Farm Snow, amacınızın Noel Baba’nın Kuzey Kutbu’ndaki çiftliğini kurmasına yardım etmek ve onu şirin bir yerden hareketli bir kasabaya dönüştürmek olduğu bir mobil çiftlik oyunudur. Oyunda oyuncak ve daha fazlasını üretmek için fabrikalar kurup çalıştıracak, ardından onları teslim etmesi için Noel Baba’yı göndereceksiniz. Binalar inşa ettikten sonra hasat edip hayvanları ağacın altına gitmeleri için onlarla ilgilenmelisiniz. Oyunun sonunda ziyaretçileri harcayabilecekleri hediyelik eşya dükkanlarıyla karşılayacaksınız.

Oyun ilk başlarda biraz bunaltıcı gelebilir. Oynanışın üstesinden geldikten sonra eğlenceli görsellerle, tatlı müziklerle ve en önemlisi de bağımlılık yapan bir oyunla karşılaşacaksınız. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.