Bir Film İnternet Olmadan Nasıl İzlenir?

İnternetsiz film izleme, bazı kullanıcıların nasıl yapabileceklerini merak ettiği şeylerden birisidir. İnternet olmadan film izlemek için ilk olarak filme önceden ulaşmanız gerekiyor. Yani öncesinde mutlaka internete veya geleneksel yollarla (USB veya CD ile) filmi cihazınıza aktarmanıza ihtiyacınız var. Fakat biz, bu makale ile daha modern yöntemlerden bahsedeceğiz. Aşağıda platformlara göre değişecek şekilde bazı internetsiz film izleme yollarından bahsedeceğiz.

İnternetsiz Film İzlemek Mümkün mü?

Evet, internet olmadan film izlemek mümkündür. Bunu yapabilmenizi sağlayacak bazı yöntemler bulunuyor. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak:

 • Cihazınıza önceden indirdiğiniz bir filmi internet olmadan izleyebilirsiniz.
 • Diskte bulunan bir filmi izlemek için bir DVD veya Blu-ray oynatıcı kullanabilirsiniz.
 • Dizüstü bilgisayar gibi bir cihazı kablo ile TV’ye bağlayıp cihazınızdaki bir filmi izleyebilirsiniz.
 • İnternet bağlantısı olmadan bile Netflix veya Hulu gibi hizmetler aracılığıyla film izlemenizi sağlayan servisler kullanabilirsiniz.

İnternetsiz Film İzleme Yolları

Netflix ile İnternetsiz Film İzleme

Netflix, kullanıcılarına internetsiz film izleme imkanı sunan platformlardan bir tanesidir. Üstelik, artık çoğu yapım için indirme imkanı da sunuluyor. Eğer Netflix üzerinden internetsiz film izlemek istiyorsanız, öncesinde internet aracılığıyla filmi indirmeniz gerekiyor. Mobil dışında Windows ve Microsoft Store üzerinden bilgisayarınıza da Netflix uygulamasını indirebilirsiniz. Fakat Linux ve Mac için Netflix uygulaması bulunmamaktadır.

Sevdiğiniz bir yapımı daha sonra internetsiz izlemek için öncelikle internet aracılığıyla yapımı indirin. Ardından indirdiğiniz filmi daha sonra bir internet ağına bağlı olmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz.

İnternetsiz Film İzleme Uygulaması | Showmax

Showmax, internetsiz film izlemeyi destekleyen bir mobil uygulamasıdır. Showmax uygulamasında bulunan indirme özelliği sayesinde istediğiniz filmi veya dizileri cihazınıza indirerek, internet bağlantısı olmadan izleyebilirsiniz. Ancak indirilen içeriklerin sadece belirli bir süre boyunca cihazınızda izlenebileceğini unutmayın. İndirilen içeriklerin süresi, içeriğin türüne ve cihazınıza bağlı olarak değişebilir. Ayrıca Showmax uygulamasında bazı içeriklerin indirilemediği veya yalnızca belirli ülkelerde kullanılabildiği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Showmax uygulaması ile internetsiz film izlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Showmax uygulamasını telefonunuza indirin ve hesabınıza giriş yapın.
 • İzlemek istediğiniz filmi veya diziyi bulun ve yanında bulunan indirme simgesine dokunun. İndirme simgesi, film veya dizi özeti sayfasında bulunabilir veya arama yaparak bulabilirsiniz.
 • İndirme simgesine dokunduğunuzda bir indirme seçeneği görünecektir. Bu seçeneğe dokunduktan sonra film veya dizi bölümleri indirmeye başlayabilirsiniz. İndirdiğiniz içerikler, cihazınıza kaydedilecektir.
 • İndirilen film veya diziyi izlemek istediğinizde, Showmax uygulamasını açın ve üyelik hesabınıza giriş yapın. Ardından indirilen içeriklerin bulunduğu kısmı bulun ve istediğiniz içeriğe dokunun.
 • İndirilen içeriği açtığınızda, internetsiz olarak izlemek için hazırsınız. İndirilen içerikler sadece belirli bir süre için kullanılabilir, bu nedenle izlemek istediğiniz içeriği indirdiğinizden emin olun ve süre sınırını aşmayın.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Amazon Prime Video ile İnternetsiz Film İzleme

Amazon Prime Video ile internetsiz film izlemek de oldukça kolaydır. Uygulama içinde ekranın üst kısmında yer alan Bana ücretsiz seçeneğini seçin. Buradan Amazon Prime’daki her şey indirebilir, daha sonra internet olmadan izleyebilirsiniz.

Bilgisayara film indirme işlemi de gayet basit. Seçtiğiniz filmin açıklamasının altında bulunan indirme düğmesine tıklamanız yeterli olacak. Oldukça kapsamlı bir film koleksiyonuna sahip olan Amazon Prime Video, yetişkinler dışında çocuklar için de pek çok seçenek sunmaktadır. Dilerseniz altyazılı, dilerseniz (eğer varsa) Türkçe dublaj olacak şekilde yapımları izleyebilirsiniz.

Stremio ile İnternetsiz Film İzleme

Stremio, tüm platformlar arasında favori internetsiz film izleme seçeneklerimin başında yer almaktadır. Mobil uygulaması da bulunmaktadır fakat daha kararlı bir kullanım için masaüstü uygulamasını kullanmanızı öneririz.

Stremio, öncesinde internet aracılığıyla filmi indirip daha sonra internet olmadan istediğiniz zaman izleyebilmenize olanak tanıyor. Filmi önbelleğine alan program, daha sonra internet olmadan kolay bir şekilde izlemenizi sağlıyor. Eğer çok yeni değilse çoğu film, dizi veya belgesel için uyumlu Türkçe altyazısı da bulabilirsiniz. Fakat yoksa şöyle bir yöntemi de izleyebilirsiniz. Stremio’da bulamadığınız altyazıyı internette ufak bir arama yaparak bulun ve bilgisayarınıza indirin. Daha sonra .zip doyasından çıkarın ve .srt formatı olacak hale getirip sürükle-bırak aracılığıyla mouse ile Stremio’nun üzerine bırakın. Yani dışarıdan bir altyazıyı programın üzerine bıraktığınızda, programda olmasa bile yapımı altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

YouTube Premium ile İnternetsiz Film İzleme

YouTube Premium, YouTube’daki milyonlarca içeriği indirip daha sonra internet olmadan izleyebilmenize olanak tanır. Videoların açıklama kısmında bir indirme düğmesi bulunmaktadır. Buraya tıkladıktan sonra indirdiğiniz bir filmi daha sonra internet olmadan izleyebilirsiniz.

YouTube Premium dışında YouTube videolarını indirme araçlarından da faydalanabilirsiniz. Şuradaki bağlantıya tıklayarak YouTube video indirme araçlarından bir tanesini açın. Daha sonra indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın ve YouTube video indirme aracına yapıştırın. Download’a tıkladıktan sonra filmi hangi çözünürlüklerde indirebileceğinize dair bazı seçenekler göreceksiniz. Bunlardan birini seçerek filmi bilgisayarınıza indirin. Bu süre, indirdiğiniz filmin boyutuna ve internet hızınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Filmi indirdikten sonra internet olmadan herhangi bir zaman rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Disney+ ile İnternetsiz Film İzleme

Disney+, 2022 yılı içerisinde Türkiye pazarına giriş yapan dijital yayın platformudur. Aylık 34,99 TL fiyatla abone olabileceğiniz Disney+, özellikle tüm Marvel filmlerini izleyebilmenize olanak tanıyor. Platform belki Ultra HD veya 4K çözünürlükler sunmayabilir fakat indireceğiniz içerik yine de yüksek kalitede olacaktır.

HBO ile İnternetsiz Film İzleme

Filmleri daha önce cihazınıza indirerek internet bağlantısı olmadan HBO’da film izleyebilirsiniz. HBO’da internetsiz film izleyebilmeniz için gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Cihazınızdaki HBO uygulaması ile oturum açın.
 • HBO kütüphanesine göz atıp internetsiz izlemek istediğiniz filmi bulun.
 • Film ayrıntıları sayfasını açmak için filme dokunun.
 • Şimdi “İndir” seçeneğini bulun ve filmi cihazınıza indirmek için üzerine dokunun.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamanın “İndirilenler” bölümünden filmi seçerek internet olmadan izleyebilirsiniz.

HBO’dan film indirmek için etkin bir HBO aboneliğiniz olmasının yanında HBO uygulamasını akıllı telefon veya tablet gibi uyumlu bir cihazda kullanıyor olmalısınız. Ayrıca uygulamanızı en son sürüme güncellemeniz gerekebilir.

YouTube Film İndirme Programı ile İnternetsiz Film İzleme

YouTube, yasal olarak film indirebileceğiniz onlarca kanala sahiptir. Bu kanalların paylaştığı filmleri izleyebilmeniz için de bir programa ihtiyacınız olacak. Şuradaki makaleye göz atarak YouTube’da paylaşılan filmleri indirip daha sonra internet olmadan istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Vudu ile İnternetsiz Film İzleme

Vudu, internet olmadan da film izleyebileceğiniz servislerden bir tanesidir. Komedi, korku, macera veya aksiyon türündeki filmleri ve dizileri ücretsiz izlemek için başvurabileceğiniz bir yayın servisidir.

Vudu’nun web sitesini ziyaret ettiğinizde, sol üst köşede Free yazılı bir kısım göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda ücretsiz olarak izleyebileceğiniz tüm yapımlar karşınıza çıkacak. Ayrıca platform, bu yapımları indirmenize de olanak tanıyor. Yalnız Türkçe dublaj veya altyazı desteğinin olmadığını belirtelim. Bu sebeple ufak bir araştırma yaparak Vudu’ya uygun altyazıları indirmeniz gerekecek.

Vudu’nun resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

iOS Cihazlara Film veya Dizi Nasıl İndirilir?

En sevdiğiniz dizileri veya filmleri iOS üzerinden kolayca indirip izleyebilirsiniz. Bunun için Apple TV uygulamasından faydalanacağız.

Apple TV uygulaması ile film veya dizi indirmek için yapmanız gerekenler şunlar:

 • iOS cihazınızda Apple TV uygulamasını açın.
 • İndirmek istediğiniz filmi veya diziyi bulun.
 • Ardından “İndir” simgesine (altında bir çizgi olan aşağı bakan bir ok) dokunun.
 • Yüksek kaliteli videoyu (SD veya HD) seçtikten sonra “İndir” simgesine dokunun.
 • Film veya dizi indirilmeye başlayacaktır. İndirme işleminin tamamlanmasıyla birlikte internetsiz olarak izleyebilirsiniz.

Android Cihazlara Film veya Dizi Nasıl İndirilir?

Android cihazlar için de internetsiz olarak film izleyebilmenizi sağlayacak bir uygulama bulunuyor.Google Play Filmler ve TV uygulamasını kullanarak bir film veya diziyi indirmek için şu adımları izleyin:

 • Android cihazınızda Google Play Filmler ve TV uygulamasını açın.
 • İndirmek istediğiniz filmi veya diziyi bulun
 • İndir” simgesine dokunun.
 • Video kalitesini (SD veya HD) seçip tekrar “İndir” seçeneğine dokunun.
 • Filmi veya diziyi indirdikten sonra internetsiz şekilde izlemeye başlayabilirsiniz.

Filmleri WiFi Olmadan İndirebilir miyim?

Bu sorunun cevabı, filmleri nasıl indirmeyi planladığınıza bağlı olarak değişecektir. Netflix veya Amazon Prime gibi hizmetlerden film indiriyorsanız, başlangıçta filmleri indirmek için internet bağlantınızın olması gerekir. Ancak filmler indirildikten sonra internet bağlantısı olmadan çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz.

iTunes veya Google Play gibi bir çevrimiçi mağazadan film indiriyorsanız, filmleri satın almak ve indirmek için de internet bağlantınızın olması gerekir. Ancak filmler indirildikten sonra internet bağlantısı olmadan çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz.

Film indirmenin önemli miktarda veri kullanabileceğini unutmamak önemlidir. Bu sebeple veri planı sınırlarınızı aşmamak için WiFi erişiminiz olduğunda filmleri indirmek en iyisidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kablolu veya uydu TV’de internetsiz film izleyebilir miyim?

Bu durum, kablo veya uydu TV sağlayıcınıza bağlıdır. Bazı sağlayıcılar isteğe bağlı içeriklerine internet bağlantısı olmadan erişmenize izin verirken, diğerleri internet bağlantısı gerektirebilir. Daha fazla bilgi için sağlayıcınızla görüşmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Netflix gibi platformlarda internet olmadan film izleyebilir miyim?

Evet, internet bağlantınız kesilmeden önce filmi cihazınıza indirdiğiniz sürece Netflix gibi yayın platformlarındaki filmleri internet bağlantınız olmadan izleyebilirsiniz.

İndirdiğim filmleri bir cihazdan diğerine aktarabilir miyim?

Bu işlem, kullandığınız uygulamaya bağlıdır. Bazı hizmetler, indirilen filmleri bir cihazdan diğerine aktarmanıza izin verirken diğerleri vermez. Daha fazla bilgi için kullandığınız hizmetin veya uygulamanın şartlarını ve koşullarını kontrol edin.

Filmleri internet olmadan izlemek için indirmek yasal mı?

Filmleri yasal bir kaynaktan satın aldıysanız, çevrimdışı izlemek için indirmek yasaldır. Ancak yetkisiz kaynaklardan film indirmek yasa dışı olabilir ve telif hakkı ihlali suçlamalarına neden olabilir.

İlgili Yazılar

En İyi İnternetsiz Müzik Dinleme Uygulamaları